Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
I ja wskakuje juz do 23 tygodnia 🙂 Jejku jak ten czas szybko leci! Zanim sie obejrzymy Nasze Maleństwa beda juz na Swiecie 🙂 Jutro jade na zakupy 🙂 Moze cos fajnego dla Naszego szkraba wynajde 😁 Już nie moge sie doczekac 😁
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i Ja do Was dołączyłam. Mój maluch dalej się porusza bardzo delikatnie, a chciałabym już czuć go tak mocno. Mam coraz większe problemy z plecami, najgorzej jest przy krzyżu, tak mnie boli, że nie mogę się czasami podnieść. Może macie jakieś dobre rady na bóle pleców. Nawet chodzenie sprawia mi ból. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi ja tez wlasnie nie wiem, ktory z tych dwoch szpitali wybrac. Jeszcze nie bylam ani w jednym ani w drugim..Tam gdzie chodze do lekarza, to polozne i lekarze kiedys pracowali na Kaminskiego i moga mi dac namiary na polozna, ktora moze byc podczas porodu. Jak cos bedziesz wiedziec wiecej to daj znac. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja dzis po badaniu usg 3/4 D i musze powiedziec ze jestem cala w skowronkach 😁
Maluszek jest zdrowy , wszystko rozwija mu sie prawidlowo. Ma 21 cm zwiniety w klebek i 750 gram wiec spory jest jak to lekarz powiedzial 😉
No nareszcie wiem tez kto sie chowa w brzuszku
Moj syneczek oczywiscie 🤪
Tak sie ciesze ten dzien bede pamietac do konca zycia 🙂 🙂 🙂
Czuje sie swietnie i nie umiem sie napatrzec na zdjecia co dostalismy. Mam 10 zdjec zwyklych , 6 3d i 30 min filmiku wiec teraz moge sie katowac nimi. Hehe
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😘
Rzeczywiście Neli tak się cicho zrobiło na tym forum że nawet nie pisałam ostatnio bo nie wiedziałam co 😮
Mania gratulacje syneczka 😁 Oj jak ja Wam zazdroszcze tego 3d4d 😞
Mam nadzieję że wybierzemy się z mężem przed świętami i będziemy mieć taki prezencik świąteczny 🙃Teraz miałam ze dwa tygodnie temu robione zwykłe usg i jest wszystko z dzidzią dobrze ale nie chciała pokazać co tam się kryje między nóżkami 😉Maleństwo ważyło 584 🙃
Wczoraj mąż z moim tatą skręcili kołyskę i tak sobie taraz na nią patrzę i już widzę dzidzię jak sobie leży 😉
Mieliśmy kupić łóżeczko ale taka kołyska to na początek fajna sprawa bo łatwo mi będzie wyjąć dzidzię i można pokołysać a dodatkowo ma jeszcze kółeczka i mogę sobie ją przewozić gdzie mi pasuje np.wtedy kiedy się kąpię lub robię jedzonko 🙃
Ja dostaję takie dość silne kopniaczki i nawet już czasem widać jak rusza mi się brzuszek 🙃
Życzę Wam miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny
ja byłam na usg 4d tydzień temu - fantastyczna sprawa. Nagranie już oglądałam kilka razy. Syneczek pięknie pokazał swoje "Klejnoty" i cały czas się wiercił. Brzuszek już jest spory i niekiedy całe dnie czuje kopniaki, czkawkę lub rozpychanie. A jak Wasze pociechy ruchliwe czy może małe leniuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mania Gratuluje Syneczka i witam w klubie 😁 Ciesze się bardzo,że Wasze pociechy sa zdrowiutkie 🙂 Nasz Syneczek tez zdrowy, bo daje czadu w brzuchu 😁 co sprawia mi wielka radość !!! Wczoraj nagrałam sobie filmik telefonem jak mi brzuch skacze. Wyśle go Mamie, żeby mogła sobie obejrzeć, bo niestety na żywo nie będzie miała okazji 😞 Takie uroki mieszkania poza granicami 😞
Mam nadzieje ze bedziecie sie odzywać czesciej, bo ja zawsze czekam z niecierpliwościa na jakies posty 😉
A co do pracy, to ja prawdopodobnie dopiero bede miałą wolne pod koniec stycznia,zależy jak bede sie czuła ....
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!
Widzę, że w gronie 23 piękna równowaga płci - będą chłopaki i dziewczyny 😁
Mania gratuluję!! faktycznie usg 3/4 d to niesamowite przeżycie, ja już nawet nie wiem ile razy oglądałam z tego filmik 🙃 Mam też inny dylemat, od początku ciąży przytylam prawie 8 kg , położna twierdzi, że za szybko tyje 🤨 ale tak naprawdę nie opycham się, staram się jeść mało, ale często, tylko to nie zawsze jest takie proste, bo nadal pracuje.
Dziewczyny a wy ile przytyłyście od początku ciąży?

Maja ja dopiero zacznę szukać namiarów, mam znajomą, która pracuje na Kamieńskiego, ale jak coś będziesz wiedziała wczęsniej daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Ja od poczatku ciazy przytylam 4 kg. Do niedawna jeszcze nic po mnie nie bylo widac, ale teraz z dnia na dzien coraz wiekszy brzuszek. Zaczynam sie czuc ciezko i szybko sie mecze. Od wczoraj tez poznalam co to jest zgaga..Nigdy wczesniej jej nie mialam..Okropne uczucie :/
Moja coreczka coraz bardziej ruchliwa jest..Kopie bardzo czesto..Czasem tez mi brzuch podskakuje ale jak tylko chce pokazac mezowi to od razu przestaje.
W poniedzialek moze zrobie 3D wiec bede pewnie tez ogladac plyte non stop.
Jesli chodzi o prace, to ja nie pracowalam przed ciaza, ale moj lekarz juz w 16 tc zapytal sie mnie czy potrzebuje.
Kurcze, smutno mi, bo moja mama jutro leci do domu i znowu bedziemy sami z mezem..A bardzo ostatnio mi pomagala i jakos tak ciezko mi bedzie bez niej..Przyleci razem z ojcem dopiero w marcu..Mam nadzieje, ze czas szybko zleci.
A jak tam wasze brzuszki? Duze sa? Ja jutro zrobie i chyba ustawie sobie w moim profilu. Jeszcze sie nad tym zastanawiam, bo zawsze myslalam,ze nie bede dawac zdjec na internet w ciazy. Ale teraz sie tak tym ciesze, ze az trudno mi sie powstrzymac..
Sorki, ze sie tak rozpisalam 🙂
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
No i dzis z Michasiem zaczynamy 6 miesiac 🤪
Jejku jak ten czas leci ani sie nie obrocimy a juz malenstwa beda z nami 🤔
Dziewczynki mnie rozbiera choroba. Gardlo mnie boli i strasznie mnie w nim drapie 🤨
Ciekawe jak dzis dziadek zareaguje jak sie dowie ze bedzie miec pierwszego w rodzince wnuczka 😉
Dziekuje dziewczyny
Ja uciekam do 24 tygodnia i czekam tam na was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😘Ja też zaczynam 6 miesiąc ale niestety nie wiem jeszcze z kim...wcale nie jest mi smutno z tego powodu 🙃Najważniejsze że dzidziuś zdrowy przecież 🙂
Kopie na całego aż brzuszek się rusza 🙃
Zabawne jak się z kimś rozmawia albo jest się w sklepie bo ciężko się wtedy skupić 😆
Witam serdecznie moją imienniczkę Bernadetę 😘Szkoda że nie ten sam tydzień ale będziesz mnie gonić 😉
Ja mam czasem zgagę na wieczór 😞-rzeczywiście okropieństwo 🤢
Jeśli chodzi o wagę to przed ciążą ważyłam 55kg na początku utraciłam 5 kilo i doszłam do 50kg ale wreszcie zaczełam tyć i teraz ważę 56kg 🙃
Więc odzyskałam to co utraciłam nawet mam kilo więcej 😁 Choć to poszło wszystko jakby w brzuszek 🙃
Również uciekam do 24 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Strasznie dawno mnie tu nie było i miałam co poczytać!
Ja też od początku ciąży (a nawet jeszcze przed) dużo schudłam bo w sumie ponad 8 kilo. Terz przybrałam narazie 4. Więc nie tak tragicznie ale jeszce brakuje połowy do stanu poprzedniego.
W piątek 12-stego jedziemy na usg 3D już się nie mogę doczekać, odliczam dni.
Ostatnio mam takie dziwne sny, ciągle mi się śni że już urodziłam że mała jest zdrowa i śliczna,ale jak tylko złapie się za brzuch to czuję taką pustkę że jej nie ma już w środk, mam dziwne uczucie że jestem sama, a potem nagle okazuje się że nigdy nie byłam w ciąży a to maleństwo nie jest moje. Budz się przerażona i sprawdzam czy mój brzuch jest nadal wypukły i czekam z zapartym tchem na pierwsze ruchy po przebudzeniu, normalnie koszmar.
Wiem że w ciąży są takie różne dziwne sny, ale to już przesada. No cóż, naszcęście po przebudzeniu szybko mała daje znać o sobie i się uspokajam , że to tylko był zły sen.
Pozdrawiam i do zobaczenia w 24tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo!
Ja to powoli się robię okrągła, chociaż apetyt taki jak zwykle (pomijając drugi miesiąc). Zachcianek żadnych raczej też nie mam. Ale kilogramów przybyło. Przed ciążą 60, a teraz już 68 kg. A u Was jak to wygląda?
Powiem szczerze, że w moim przypadku tycie i kilogramy to był problem, bo miałam anoreksję, a potem bulimię. Wiecznie byłam na diecie. Tuż przed tym jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży to też byłam na dość restrykcyjnej diecie. Jak tylko zaczęłam podejrzewać, że chyba będę mamusią, to od razu z diety zrezygnowałam. Pierwszy raz od kilku lat zaczęłam jeść normalnie, masło, cukier, pieczywo, itp. Sądzę, że dlatego tak szybko nabrałam kilogramów, bo organizm nie był przyzwyczajony do takiego jedzenia.
Cóż mogę dodać? Hmmmm... czasem sobie myślę, że ciąża była punktem zwrotnym i wyleczyła mnie z problemów z jedzeniem. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła krzywdzić swoje dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja wczoraj mialam bardzo kiepski dzien 😞 Strasznie bolal mnie brzuch,zrobil sie twardy. Pozniej plecy,tak ze nie moglam wstac (jakby sie kregoslup zablokowal). Cala noc spac nie moglam, az maz musial spac na kanapie, bo tak sie krecilam. Powoli zaczynam odczuwac ta ciaze..Jeszcze z tydzien temu bylo wszystko super. Wydaje mi sie, ze moze to przez stres..Mezowi urkadli wczoraj portfel z duza iloscia gotowki w srodku...(pieniadze byly przeznaczone na zakupy dla malej).W sobote bylam u fryzjera i mi zespsula bardzo kolor (bylam blondynka, chcialam zmiany na troszeczke ciemniejszy blond a wyszlam z brazowymi wlosami).
Dzisiaj ide do lekarza to od razu sie dowiem czy wszystko w porzadku..No i moze uda mi sie zrobic 3D, bo ostatnio mala nie chciala sie pokazac i obraz byl rozmyty..
Wpadne pozniej !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju ja też tak miałam, to są tzw. skurcze Braxtona - Hicksa , rzadko bywają groźne,ale tylko wtedy jak trwają dłużej lub często sie powtarzają, dobrze jest wtedy zażyć Fenoterol, ale tylko po konsultacji z lekarzem, daj znać jak po wizycie usg !

Dziewczyny zazdroszcze wam takiej wagi i w ogóle, że najpierw schudłyście, bo ja od samego początku tylko przyrost wagi,a w ostatnim miesiącu znacznie, waże już prawie 70 kg i z tego powodu moje nogi często puchną 🤢

Zmykam już do 24 tyg. Do zobaczonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po wizycie u lekarza. Niestety 3 D nie zrobilismy dzisiaj bo Maja sie zaslaniala. Ale za 2 tygodnie znowu ide wiec moze wtedy sie uda...Na szczescie z szyjka jest wszystko w porzadku i sie nie skraca juz wiecej, wiec nie musze lezec...Moge normalnie funkcjonowac 😁 Oczywiscie bez szalenstw..

Ammi ja juz wybralam szpital i bede chciala rodzic na Kaminskiego..Polecila mi to polozna z Mediconcept i dala namiary na polozne z tamtego szpitala..Okazuje sie, ze roznica miedzy Brochowem a Kaminskiego jest taka, ze na Brochowie polozne za bardzo nie maja nic do gadania, tylko lekarz decyduje o wszystkim..A na Kaminskiego polozna ma prawo robic co uwaza..A przeciez podczas porodu lekarz jest tylko przy cieciu i szyciu (tak slyszalam). Aha, jeszcze pytalam o szkole rodzenia.. to polozne z Kaminskiego prowadza te zajecia. Podobno od 30 tygodnia mozna tam chodzic. Dala mi numer do nich takze jutro zadzwonie i sie wszystkiego dowiem gdzie to jest itd..
Pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...