Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
krzywą cukrową wykonuje się u ciężarnych między 24 a 28 tygodniem ciąży.większość lekarzy wysyła swoje pacjentki w 24 tygodniu.trzeba się upomnieć jak lekarz nie wie co do niego należy.są różne rodzaje krzywej cukrowej:dwupunktowa, trzypunktowa i ponoć też jest 5ciopunktowa.zaraz dopiszę resztę bo napociłam przed chwilą długiego posta i mi przepadł jakiś bład.więc zrobię na raty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a więc wg mojej księgi mądrej-doustny test obciążenia glukozą-krzywa cukrowa:pacjent ma być na czczo po nocy 8-14 godzin, pobiera się mu krew na zbadanie poziomu glukozy, potem wypija najczęściej 75 g glukozy rozpuszczonej w 250-300 ml wody, po dwóch godzinach pobiera się mu krew na oznaczenie kolejnego poziomu glukozy.tak jest w krzywej dwupunktowej, w trzypunktowej pobiera się dodatkowo po godzinie.zaraz napisze wyniki i normy.c.d.n.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
glikemia na czczo: jeśli jest do 100 mg/dl ( w niektórych laboratoriach do 105) to jest to prawidłowy poziom na czczo, jeśli 100-125 mg/dl to jest to nieprawidłowa glikemia na czczo, powyżej 125 mg/dl na czczo oznacza cukrzycę.
glikemia po 2 godzinach:mniej niż 140 mg/dl oznacza prawidłową tolerancję glukozy, 140-199 mg/dl nieprawidłową tolerancję glukozy czyli czas na dietę i częstsze pomiary glukozy, od 200 w zwyż oznacza cukrzycę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nietstety nie znalazłąm nigdzie norm jakie maja być po godzinie od wypicia -w przypadku krzywej trzypunktowej.może na wyniku badań któraś ma normy.wydaje mi się jednak że ogólna zasada do 140 mg/dl po spożyciu posiłku to jest norma. a powyżej już jest nietolerancją lub cukrzycą.koleżance ktora ma 187 po godzinie od wypicia glukozy sądzę że lekarz zaleci po prostu ścisła dietę i kupienie glukometru i mierzenie sobie częstsze.bardzo ważne przy pomiarach glukometrem jest pobranie dużej kropli krwi (wiem z doświadczenia gdyż strasznie fałszują wyniki przy małej kropli) najlepiej użyć nakłuwacza który jest w zestawie i kontrolowanie glukometru co jakiś czas np.zrobieniu 3 prób po kolei .jak będą drastyczne różnice można odesłać do firmy to przyślą nowy.ja tak miałam. czasami ciężarnym zleca się insulinę gdy dieta nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, mi dziś stuka 24tydzień 🙂 ja badania muszę zrobić w przyszły, tygodniu, mocz, morfologia, glukozę, i odczyn Coombsa.Czuję się w miarę niezle, choć ostatnio dokuczały mi wymioty, jem mniej a częściej. Brzuszek rośnie, a czerwiec powoli sie zbliża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczyny 🙂 jak się czujecie... czytam tak sobie i czytam. ja już w 21 tygodniu miałam krzywą cukrową. 🙂 nawet nie wiem jaki wynik bo czekam na wynik... za tydzień niby... ale mówią mi tak już od 2 tygodni. Ja jestem dumną posiadaczką synka 🙂 kopie czasem jak szalony i nie raz obudził mamę w nocy. Ale bywa ze nie chce się poruszać ani troszkę i wtedy to dopiero mnie nerwy zżerają czy na pewno wszystko jest oki. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie wiem czy też tak macie, mała rzadko mnie kopie ale często mam taki uczucie jakby mi "bańki w brzuchu pękały, takie bulgotanie" czy to też są ruchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki, dołączam do 24 tc, na test obciążenia glukozą wybieram się albo w czwartek albo w przyszłym tygodniu to napiszę jak mi poszło (zważywszy na moją odwieczną panikę przy płynnych, doustnych lekach i preparatach jak zwykle zrobię jakiś mały cyrk ☺️ ). Co do ruchów, Maluch kopie regularnie, czasem przysypia,czasem szaleje niemiłosiernie aż mnie bolec zaczyna jak trafia w jedno miejsce, generalnie po posiłkach bądź jak za długo leże 🙂 doskonale odczytuje te sygnały "Mamusiu pora na bujanie -pochodź trochę" 😎
Zgaga odpuściła, do toalety biegam nocą tylko raz, ale za to stawy męczą w dalszym ciągu, ah miałam zapytać stosujecie jakieś preparaty witaminowe? podobno wyszedł nowy i po skorzystaniu z próbki jestem bardzo zadowolona,jednak cena dwukrotnie przewyższa inne - Matruelle Pharmaton - to one.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje tylko magnez i kwas foliowy zalecone przez lekarza.wcześniej brałam tylko kwas, jeśli wyniki są dobre to nie bierze się witamin tylko zdrowo odżywia, różnorodnie.witaminki też mają swoje minusy np.nadmiar wit A dla dzidzi nie jest zdrowy...niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zażywałam różne witaminy, ale żadne mi nie pasowały... teraz biorę Falvit mama i odpowiada mi najbardziej 🙂 nie mam po nim żadnych dolegliwości jak po tamtych 🙂

ale mi się dłuży ten 24 tydzień 😜 haha

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie przepisała lekarka żelazo z kw. foliowym, trochę mi zjechała hemoglobina. Acha, i również łykam Falvit Mama.... choć wielkość tych tabletek średnio mi odpowiada. Słuchajcie czy badania tej krzywej cukrowej a dokładnie mus połykania dwukrotnie pełnej szklanki glukozy jest faktycznie tak nieprzyjwmny. Ja rano średnio przyjmuje dziwne rzeczy ... :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z was kochane kobietki może mi odpowiedzieć czy dobrze myślę, nie wiem czy też tak macie, mała rzadko mnie kopie ale często mam taki uczucie jakby mi "bańki w brzuchu pękały, takie bulgotanie" czy to też są ruchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do glukozy weż sobie cytrynę i wkrop sobie do glukozy podobno pomaga.ja właśnie jestem po krzywej.drugi raz ją już miałam w życiu.pierwszy kubek jest do przejścia,ja szybko piłam a drugi to na raty...muli bardzo.
co do ruchów.bulgotanie miałam na początku a teraz kopniaki choć też nie za często wtedy kiedy leżę i najlepiej po jedzonku.może Twój dzidziuś się inaczej odwraca i cię kopie do wewnątrz przez co mało czujesz albo dużo wód masz i stąd bulgotania kiedy maluch się rusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś miałam badanie na obciążenie glukoza i dostałam trochę więcej niż pół szklanki. Szczerze mówiąc myślałam, że będzie gorzej, ale poza tym,że było to słodsze niż miód to było ok. Tylko jakieś 10-15 minut po wypiciu glukozy moja mała zaczęła wariować jak nigdy - rano zawsze był spokój a tu harce nie z tej ziemi. 🙂 łasuch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny jak minęło mi 24 tygodnie i 2 dni to jestem w 24 tygodniu czy 25? bo według brzuszka jestem w 25 a na innych stronach w 24.i zgłupiałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, leci Ci 25tydzień, jak się czujecie? macie wrażenie że teraz zaczyna dopiero rosnąć brzuszek? mam do was takie pytanie, jak sobie radzicie ze zmianami jakie zachodzą podczas ciąży? nie zrozumcie mnie zle, ja zdaję sobie sprawę że to normalne że ciało się zmienia w końcu rośnie mały człowiek w naszym brzuszku, ale czy czujecie sie bardziej czy mniej atrakcyjne? bo ja tak trochę mniej pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bardziej bo mam duży biust 🙂 i się nie mogę doczekać wiosny i lata kiedy będzie to widać i dumnie będę wkładać bluzki z dekoltem.wtedy to na pewno w autobusie mi ustąpią miejsca, bo teraz to nikt się nie kłapie choć widać że w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja najbardziej ciesze się z moich cycuszków bo natura mnie nie obdarzyła zbyt dużymi. Mojemu mężowi tez się strasznie podobają. Mam czasem takie dni kiedy myślę ze nie jestem atrakcyjna zwłaszcza dla mojego męża, bo w nocy się nie przytula itp. ale jak się go wprost oto zapytałam to powiedział,że się boi że mi coś przez sen zrobi. Najbardziej drażni mnie mój spuchnięty nos, a i tak nie mam malutkiego - zrobił się ogromny i nie tylko ja to widzę 🙂. Ale to wszystko minie - mam nadzieję 😉

Trzymajcie się wszystkie piłeczki, albo panie baloniki bo już mnie tak nazywają niektórzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to po kolei: malutka sie rusza ale tez jakiegos schematu sie doszukac nie moge. Do ubikacji biegam czesciej niz na poczatku a zwlaszcza jak dostane takiego pozadnego kopniaka w pecherz ja nie wiem czy moja dzidzia tak specjalnie ale przynajmniej raz dziennie sie zdarzy 🙃 ja lykam witaminy z kwasem foliowym i zelazo na podwyzszenie hemoglobiny. Ja biore Pregnacare ale to od siostry z Irlandii prezent i tam poczytalam troche bo sa rozne opinie brac czy nie brac 🤨 te dawki jakie sa w tym witaminach "sztucznych" sa w sam raz, te ze zdrowej diety to witaminki naturalne i niektore sa ciezko przyswajalne np wit.A z marchewce a wole nie ryzykowac, ze czegos zabraknie maluszkowi. takze mysle, ze to juz kwestia wlasnej woli.
z dolegliwosci to moje "ukochane" bole bioder standardowo no i coraz trudniej znalezc mi pozycje do spania (kiedys uwielbialam na brzuchu) 😮
pozdrawiam ciezarowki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te kopniaczki w pecherz 🙂,do tego dochodza jeszcze przeprosty raczek w kierunku szyjki!zauwazylam fazy aktywnosci.najwieksza wieczorem-potrafi nasza mala fikac i wierzgac ponad godzine,potem miedzy 4-5 rano.te poranne sa tak wyraznie wyczuwalne,ze mnie budza.maz niezmiennie szczesliwy-bo coreczka.bylam wczoraj na krzywej cukrowej-da sie przezyc.bylam tak glodna,ze lyknelam ta glukoze bez zmruzenia oka.poza tym apetyt!ma byc wyraznie pikantne,czosnkowe,najlepiej bez miesa(smierdzi)ewentualnie slodkie-wafelki lub paczki!zadyszka po schodach dokucza dalej,podobnie jak Maya bol bioder przy spaniu na boku,ale widze tez OOOGROMNE 2 plusy:piekne piersi 😉
smaruje brzuch oliwka,bo zaczal swedziec po bokach.pozdrawiamy wszystkie mamusie i ich brzuszki!juz niedlugo!Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozpisałyście się kobietki 🙂 No zdecydowanie bardziej atrakcyjna się czuje, z cerą od zawsze miałam kłopoty a teraz jeśli tylko nawilżam odpowiednio to jest wspaniale, strasznie to budujące,co do biustu też do bogato obdarzonych nie należę i choć jest zdecydowanie lepiej to jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało,mąż też obojętny na ten akurat fakt. Z takich budujących rzeczy to z całą pewnością mogę powiedzieć,że kondycja włosów w ciąży jest niesamowita 🤪
Z dolegliwości tak jak Maya - biodra jak leże to moja udręka (a już sądziłam, że moja jedynie ),poza tym coś ostatnio ta bezsenność się zaczęła,choć do tej pory nie miałam z tym żadnych problemów 🥴, zadyszka nieunikniona przy moim 4 piętrze także do tego nawykłam, najgorzej,że jestem gaduła a w takich sytuacjach też tracę oddech ☺️
Pozdrawiam cieplutko Brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mała siedzi nogami w dół i dziennie mam kilka ataków na pęcherz, a kopniaki nie są jeszcze wcale takie mocne - co to będzie dalej 😮 a z zadyszką podczas mówienia też mam problem - ja często z klientami rozmawiam i muszę przepraszać i robić przerwy - dobrze że wszyscy to rozumieją - przynajmniej jest się z czego pośmiać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A poza tym wczoraj z moich brodawek zaczęła wyciekać żółtawa wydzielina, to chyba siara, jak gdzieś przeczytałam,ale się zdziwiłam jak mi bluzka się mokra zrobiła. teraz jeszcze bardziej czuje ze będę miała dziecko. RADOCHA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...