Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

coś o omega 3 dla kobiet w ciąży...........

DHA jest jednym z wilonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3.
Odpowiedni poziom kwasów omega-3 jest ważny w okresie największego rozwoju mózgu a więc w okresie rozwoju płodu i we wczesnym dzieciństwie, kiedy to mózg dziecka rozwija się najszybciej. Dla prawidłowego rozwoju psychoruchowego i intelektualnego należy uzupełniać poziom DHA w organizmie przyszłej matki, tak aby mogła przekazać go dziecku przez łożysko w drugiej połowie ciąży. dodatkowo uczestniczy w tworzeniu się narządów wzroku u dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta no to tak jak piszesz albo sprawdź w aptece i jak nie będzie to do kup sobie sama kwas foliowy w dawce 0,2 lub 0,4 mg
zresztą prawie każda kobieta w ciąży bierze inne witaminy, to zależy od lekarzy, nasze mamy nie brały żadnych witamin i jest wszystko ok 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 lauritta, wujek google prawdę Ci powie 😎
http://www.i-apteka.pl/product-pol-1932-FALVIT-Mama-x-30-tabletek.html

falvit mama nie zawiera więc kwasów omega i zawiera 1/2 zalecanej dawki kwasu foliowego (folacyny).

Natomiast jeżeli chodzi o omegamed pregna http://www.domzdrowia.pl/91371,omegamed-pregna-60-kapsulek.html to zawiera on TYLKO kwasy omega, a nie zawiera kwasu foliowego.

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze mamy nie brały żadnych witamin i jest wszystko ok 🙂 🙂


no tak tylko my żyjemy w innych czasach, kiedyś kobiety nie miały takich problemów w ciąży jak teraz. Wiem to po sobie. moja mama urodziła 3 zdrowe córki, bez żadnych witamin i bez jakichkolwiek problemów. A ja pierwszą ciążę poroniłam , później miała problemy z zajściem w ciążę a teraz też muszę bardzo uważać bo w 17 tc dostałam silnych skurczy. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
nasze mamy nie brały żadnych witamin i jest wszystko ok 🙂 🙂


no tak tylko my żyjemy w innych czasach, kiedyś kobiety nie miały takich problemów w ciąży jak teraz. Wiem to po sobie. moja mama urodziła 3 zdrowe córki, bez żadnych witamin i bez jakichkolwiek problemów. A ja pierwszą ciążę poroniłam , później miała problemy z zajściem w ciążę a teraz też muszę bardzo uważać bo w 17 tc dostałam silnych skurczy. 🤨



masz rację, sama chemia, konserwanty, mało jest naturalnych, zdrowych produktów i niestety musimy faszerować się suplementami w kapsułach,
a więc ty biegniesz do apteki po kwas foliowy a ja po omega 3 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kwasu foliowego jednak będę musiała go dokupić. Dzięki za podpowiedź.
Jak skończę brać omegamed pregana to powrócę do PHARMATON MATRUELLE.
Chyba nie bez przyczyny mój lekarz go zalecił, porównałam już kilka tabletek ze składem witamin i zalecanymi kwasami, wydaje się być najlepszy.
tu jest link do pharmaton http://www.boehringer-ingelheim.pl/produkty_pharmaton-matruelle.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę femibion natal 2 i lekarz powiedział, ze to wystarczy więc powiedzmy że mu ufam 🙂 a oprócz tego biorę jeszcze magnez i aspargin bo mam skurcze nóg.
A od wczoraj mam takie dziwne lekkie i ciągłe bóle podbrzusza - nie jest to nic silnego ale powoduje dyskomfort 😞 i mam napięty twardy brzuszek... 😞 Czy któraś z Was miewa takie dolegliwości??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena, a ten twardy brzuszek często Ci się robi? Ja miałam bardzo często twardy brzuch - gdy mówiłam o tym mojej ginekolog, to mówiła, że to normalnie. Dopóki w 31 tygodniu nie wylądowałam w szpitalu, bo mi inny lekarz powiedział, że to skurcze przedwczesne - patologiczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie rzadko miałam twardy brzuch - zazwyczaj tylko wieczorami, ale dziś mam cały dzień twardy i mam takie lekkie pobolewania przez cały dzień...
Mój lekarz przyjmuje w piątki więc napewno w piątek się do niego udam żeby sprawdzić co to (jeżeli oczywiście mi do tego czasu nie przejdzie) mam nadzieję tylko że do piątku wytrzymamy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi często twardnieje i napina się brzuch. Zazwyczaj jak pochodzę, bo przeważnie muszę leżeć. Takie zalecenie od lekarza 😞
Kasjalena2 pisałaś wcześniej że skraca ci się szyjka. Dużo odpoczywaj i jak najwięcej leż w łóżku. Jak ja poszłam do lekarza po 2 dniach od kiedy dostałam skurcze to lekarz miał pretensje że to zlekceważyłam i powiedział że samo nie przejdzie :-(, może się nie znam ale chyba ty też nie powinnaś lekceważyć tego bólu. Jeśli możesz to zadzwoń do swojego lekarza, będziesz przynajmniej spokojniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ta ciąża to mnie przerasta 😞 nigdy nie wiem co jest normą a co nie...
Faktycznie mam dziś cały dzień twardy brzuch ale nie powoduje to u mnie żadnego dyskomfortu. Zauważyłam że te bóle podbrzusza już minęły a brzuch jak go dotykam to jest twardy... Ogólnie nie mogę tego zrozumieć jaki ma być brzuch w ciąży - skoro rośnie to zawsze wydawało mi się że powinnien być twardy... ale teraz jak każdy uczula na te twardnienia to widać że on nie może być twardy... tylko pytanie jaki ma być?? miękki?? Dziwne to dla mnie... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasjalena2 ja też mam takie dziwne uczucie. Wczoraj moja siostra pierwszy raz dotknęła mojego brzucha i pierwsze co powiedziała to że jest twardy. 😞 i taki miałam prawie cały dzień, dzisiaj czuję że jest trochę lepiej. No i właśnie zauważyła że jak trochę pochodzę to właśnie tak się napina. Najlepiej to pomaga mi ja położę się na boku i podkurczę nogi. Spróbuj może tobie też troszeczkę pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
pozwolę sobie powiedzieć cosik odnośnie twardego brzucha .....jeżeli brzuch twardnieje i mięknie to to jest jak najbardziej normalne nie ma powodu do niepokoju w ten sposób mięśnia szykują się do porodu -skurcze.... gorzej jak robi się twardy i nawet po dłuższym leżeniu nie chce mięknąć wtedy to zgłosić lekarzowi czasami grozi nawet przedwczesnym porodem na pewno co lekarz powie to każe jak najwięcej leżeć dosłownie leżeć bo nawet podczas siedzenia uciska się macicę może i coś przepiszę ale tutaj w Danii to niestety nie przepisują leków 😮 powodzenia i odpoczywajcie teraz macie do tego prawo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez kiedys pytałam lekarza o twardnienie brzucha jak mi sie to po raz pierwszy pojawiło czylki mniej wiecej miesiac temu. Powiedziała mi ze brzuch jak twardnieje to nie ma źle, natomiast nie moze twardniec macica i pokazywała mi miejsce w podpbrzuszu sporo pod pepkiem ze mam zwracac uwage czy mi tam nie twardnieje. Wyzej brzuch etz mi czasm stwardnieje ale to jak popracuje więcej i jak sie połoze to po jakims zcasie mi przechodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleście się dziewczyny rozpisały 🙂 Trochę nie zaglądałam a tu już taka długa lekturka :P

Edi81 przede wszystkim proponuję zmienić lekarza.
Ja mam USG co drugą wizytę, ale da się przeżyć 😉 W razie pytań mogę w każdej chwili zadzwonić do mojego lekarza i wszystko mi wytłumaczy 🙂

Co do wielkości brzucha to wg mnie jest duży, ale te "doświadczone mamy" twierdzą, że malutki.
Od początku przytyłam zaledwie 5kg ale to wszystko to dzidzia i wody płodowe, bo nigdzie więcej mi nie przybyło.
Jeśli chodzi o witaminki to ja również biorę Falvit mama i jestem zadowolona. Nic dodatkowego, tylko to.
Twardy brzuch, hmm.... też dość często mam twardy, ale podobno to normalne...

Smarujecie czymś brzuch? Jakimś kremem na rozstępy czy cuś?

To chyba tyle, mam nadzieje, że nadrobiłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzwoniłam do swojego mądrego lekarza - i jedno co wiem to to że więcej nie zadzwonię...
Powiedzial zebym nie panikowała i żebym przyszła do niego w piątek.... Ale to z wielką łaską/// eh są ludzie i ludziska....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja za tydzien ide i powiem mu, ze albo zacznie mi wszystko mówić albo zmienię lakarza, tym bardziej, że idę na usg 3d do innego i ma on bdb opinie

ja od początku smaruję brzuszek balsamami i oliwką

dzisiaj spakowałam już część rzeczy do szpitala, a resztę wyprałam i wyprasowałam, przed świętami mam dużo pracy, a różnie bywa jak czasem pojawią sie jakieś komplikacje i wyląduję w szpitalu wolę byc przygotowana, ale za to wszyscy się ze mnie śmieją 😞

a ja tak bardzo się nie mogę doczekać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj no nie przejmuj się kochana 🙂 Niech kazdy robi tak jak uważa. Jeśli wolsiz miec wsyztsko naszykowane zeby nie zostawiac tego np męzowi to sie przygotuj. Jesli chodzi o parne ubranek i prasowanie to moze rzeczywiscie troche za wczesnie z tego względu ze one za 3 miesiace ponad znów będą skórzone 🙂
Jesli chodzi o te twardnienie brzuszków to nie są to przyapdkiem te skórcze? mni lekarka kazała jejsc magnez ale nie mówiła ile wiec biore tylko po jednej tabletce magne B6 a koleżance lekarz zalecił brac trzy razy na dobę wiec muszą dopytac na kolejnej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny przeczytajcie sobie na temat tego twardnienia brzuszka i t p
http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10013569.html

Skurcze Braxtona-Hicksa czyli taki twardniejący brzuszek i ból z nim związany to całkiem normalna sprawa po 20tygodniu ...i nie martwcie sie bo stres i niepokój udziela się na 100% waszym maluszkom w brzuszkach :O) ja takie skurcze odczuwam już od 4tygodni jak sa mocne biorę nospę...i leżę...po jakimś czasie przechodzi i mogę nadal normalnie funkcjonować!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...