Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
KASJALENA....NO MOJA JUŻ WAŻY 802G...WIĘC PODOBNIE...CO DO TWOJEJ SKRACAJĄCEJ SIE SZYJKI TO NIE MA ŻARTÓW...WIĘCEJ ODPOCZYWAJ...BO JAK ZA BARDZO SIĘ SKRÓCI TO MOŻE NAWET GROZIĆ PRZEDWCZESNYM PORODEM A WTEDY TRZEBA BĘDZIE ZABEZPIECZAĆ DODATKOWO SAMĄ SZYJKĘ ABY TEMU ZAPOBIEC...TRZEBA ZWOLNIĆ TEMPO I WIĘCEJ LEŻEĆ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Kasjalena jak tam po wizycie?Podejrzalas coreczke? 🙂 Lehorka my tez mamy juz wozek.Wybralismy silver crossa 3D.Jest maly,lekki i poreczny.A do tego ma niesamowicie czerwony kolor,jeszcze bardziej zywy niz na zdjeciu z zakladki 🙂W zasadzie to juz wszystko dla malej mamy,ciuszki leza poprane i poprasowane w komodzie,lozeczko tez juz stoi i tylko my musimy jeszcze na skarbenka poczekac 🙂
A to jest nasz wozek.Juz kiedys wrzucalam tego linka,wiec pewnie czesc z was juz go widziala
http://www.silvercross.co.uk/prams-and-travel-systems/3d-classic-pram-system/


dziewczyny ciuszki powinno sie prac miesiac przed porodem, a do tego czasu powinny lezec zapakowane... nawet w szafie zbieraja kurz... czytalam niedawno o tym. z praniem to sie nie spieszcie, ale ciuszki i inne kupujcie.. jestem ZA 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem muszę uważać na siebie 😞 Dziewczyny a Wam lekarze na ostatniej wizycie mówili jaką macie długość szyjki, i czy Wam się skracają?? Pytam bo się trochę niepokoję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam szyjkę 30mm - w sumie długość jest ok, ale bardziej chodzi o to, że na ostatniej wizycie mialam 35mm więc podobno trochę za szybko się skraca 😞
edi81 mi też lekarz nie mówił ile moja córcia waży - ale wyczytałam to z opisu usg - może i Ty masz tam napisane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie dostaję zdjęć tylko 10 sekundowe filmiki na płycie i tam nic nie jest napisane, a w karcie ciąży tylko z połówkowego usg jest obwód główki i dl kości udowej oraz położenie, a jak zapytałam o długość to mi powiedział, że jest w karcie ciąży, ale oczywiście nie ma jest tylko wielkość jaka odpowiada na dany tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... no to rzeczywiście edi81 musisz wyciągać od lekarza takie info, a powiem szczerze fajnie jest wiedzieć jaka jest waga Maleństwa. U mnie w 20 tyg było 350g a w 24 tyg jest już 715g - dziecko tak szybko rośnie 🙂 🙂
Ostatnio zauważyłam, że coraz rzadziej dyskutujemy na forum - w końcu nasze wątki umrą śmiercią naturalną 😜 hallo dziewczyny gdzie jesteście??
edi81 a Ty masz już wózek, na jaki się zdecydowałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja sie malo udzielam,bo ostatnio duzo w pracy siedze.I do swiat pewnie tak zostanie,bo duzy ruch jest w biznesie 😜 A reszta dziewczyn wpadla juz pewnie w szal swiateczny 😁 😁 Fajnie wam dziewczyny,bo tu w UK nie dosc,ze ma sie przez cala ciaze tylko 2 usg,to malenstwa za zadnym razem nie waza.Na 1 oceniaja wiek ciazy i czy nie ma ryzyka zachorowania na Downa a drugie to usg polowkowe,ale nawet to z tego co wy o swoich piszecie nie jest tak dokladne jak w Polsce.A ginekologa to sie tu w ogole nie widzi jak wszystko w porzadku przebiega.Tu cala ciaze prowadzi polozna,ktora sie widzi srednio co 4-6 tygodni.We wtorek mam w koncu wizyte po 6 dlugich tygodniach oczekiwania.Az mi tak dziwnie,bo wy ciagle po lekarzach chodzicie a ja nic 😉Ale w styczniu wybieram sie na usg 4D do polskiej kliniki,wiec o wszystko tam lekarza wypytam.Juz sie normalnie doczekac nie moge 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD faktycznie mało u Was tych usg, muszę przyzanać że cierpliwa z Ciebie kobitka bo ja chyba nie wytrzymałabym tyle czekać między jednym a drugim. Ja mam usg co 4 tygodnie i odstęp między jedną a drugą wizytą wydaje mi się tak strasznie długi... no a Ciebie podziwiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lekarz mi sie pyta czy mam pytania, ale miałabym za każdym razem z 20 i nie wszystko pamiętam, a później mi sie przypomina
ja wózek mam już od sierpnia kupiłam bebecar vector at jest to model kolorystyczny 2009, i bałam się,że później nie będzie takiego, a chcialam uniwersalny i kuzynka ma juz trzeci taki, a ja planuję drugą dzidzię bez dużego odstępu wiec nie żalowałam bo nie jest tani, ale kupiłam prawie nowy na gwarancji za pół ceny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.okazje.info.pl/okazja/inne/bebecar-vector-at-823-stelaz-plus-spac-plus-gond-plus-fotelik-plus-torba-plus-spiwor-.html

mam cały zestaw 3w1 i czeka w pokoju prawie pol roku tylko czasem sobie pojeżdzę, mieszkam na wsi więc zależało mi tez na pompowanych kołach, poza tym mój brat mieszka obok serwisu więc w razie jakichkolwiek problemów będzie łatwiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalena cierpliwosci to mi akurat brakuje 😉Na szczescie czas mi szybko leci.I nic nie moge na to poradzic,ze tu tak opieka wyglada.Moja kolezanka prowadzila ciaze w polskiej klinice i wygladalo to jeszcze gorzej.Przez cala ciaze lekarze tylko ja slono kasowali,co 2-3 wizyte robili usg a nawet ani razu jej na pobranie krwi nie wyslali,co przeciez jest bardzo wazne.Oby do stycznia to podejrze sobie moja mala lobuziare 🙂Nawet teraz sie udziela,pewnie sama by chciala na brzuszku cos od siebie dopisac 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie stworzylam sobie suwaczek.I wedlug niego jestem w 25 tygodniu i 5 dniu ciazy,a przy takich samych danych brzuszek wyliczyl,ze to juz 26 tydzien.Troche to dziwne 😜 No ale przy takich rozbieznosciach,jakie ja mam co do daty porodu to juz mnie nic nie zdziwi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Wlasnie stworzylam sobie suwaczek.I wedlug niego jestem w 25 tygodniu i 5 dniu ciazy,a przy takich samych danych brzuszek wyliczyl,ze to juz 26 tydzien.Troche to dziwne 😜 No ale przy takich rozbieznosciach,jakie ja mam co do daty porodu to juz mnie nic nie zdziwi 😉


MonisiaD chyba u każdej z nas wystepuje taka rozbieżność bo u mnie na suwaczku 25tydzień a na forum 26...tak czy inaczej 3-4 dni w ta czy w tamtą to nic strasznego ....dwa lata temu lekarz przy pierwszej ciąży powiedział że termin najtrafniejszy zawsze brany pod uwagę to ten według ostatniej miesiączki...na usg bywa rożnie podawany bo jest obliczany na podstawie wielkości dzidziusia a wiadomo każde dzieciątko inne pomimo tego samego dnia ciąży...w pierwszej ciąży według usg powinnam urodzić 6sierpnia a według ostatniej miesiączki 27sierpnia(niezła rozbieżność ponad 20dni) i urodziłam dokładnie 27sierpnia więc tu lekarz prawdę mi powiedział ale wiadomo w gotowości byłam już od początku sierpnia i cały miesiąc praktycznie na walizce...teraz wiem że wszystko przed nami - a czas pokaże kiedy wybije godzina naszego porodu... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio przeglądałam kartę mojej pierwszej ciąży i zauważyłam że mój synek w 25tyg ciąży ważył 893g...a miesiąc później już 1720g...zdałam sobie sprawę jak szybko dzieciaczki rosną w brzuszkach...moja kruszynka waży teraz 802g juz jestem ciekawa ile będzie ważyła 3stycznia na następnej wizycie...szczerze mam nadzieje że nie będzie takim klocuszkiem jak mój synek...bo jak sobie przypomnę ten ostatni miesiąc to aż mi się coś robi...ważyłam prawie 100kg ...ogromny brzuch...środek lata...makabra...teraz całe szczęście termin mam na marzec...diety ściśle przestrzegam i kontroluje wagę...a brzuszek o dziwo jak sama oceniam gigant...więc zazdroszczę wszystkim tym przyszłym mamą które moga sobie jeszcze same np.skarpetki założyć...hi hi hi ...ja juz mam problem a gdzie do końca???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny ja ide do lekarza 28,12 i wtedy mam zaplanowane mierzenie dzidziusia wiec zapewne sie dowiem ile mniej wiecej wazy ale pewno podobnie do waszych bo w 20tc wazył ok 360gram. Co do brzuszka to mam wrazenie ze rosnie mi codziennie i tez zacztynam miec problemy ze sparpetkami, tzn uberam ale czuje ze brzuszek zaczyna mi przeszkadzac 🙂 A tak apropo wagi ile macie juz na plusie? Bo ja w ześłzym tygodniu cieszylam sie ze tylko 3 kg a wczoraj weszłam i kolejne 2 czyli w sumie 5 🙂 Ale przeraza mnie bardziej fakt ze w przeciągu tych paru dni przybrałam 2 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy wy dalej zażywacie kwas foliowy? ja do tej pory brałam witaminy pod nazwą pharmaton, on zawierał też kwas foliowy. Teraz zażywam omega med pregna i wyczytałam że właśnie ona w składzie nie ma kwasu. Zastanawiam się czy nie dokupić czasem samego kwasu, bo przecież szkoda wyrzucać całe opakowanie witamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta dałaś mi do myślenia, ja już przed zajściem w ciąże brałam kwas foliowy 0,4 mg
na pierwszej wizycie gin. kazała mi dodatkowo brać witaminy falvit mama i tak też zostało do dziś, i właśnie teraz sobie uświadomiłam czy ja przypadkiem nie biorę tego kwasu foliowego za dużo, bo w falvicie tez jest kwas, czyli razem o,6 mg czyli 300% dziennego zapotrzebowania.
Kwas foliowy najważniejszy jest na początku ciąży, nie wiem jak później, ale może warto jak byś sobie dokupiła opakowanie kwasu o dawce 0,2 mg lub 0,4 mg jeżeli w tych witaminach nie masz nic. Ja raczej odstawie kwas 0,4 mg bo jak biorę falvit to on się tam znajduje, myślę ze starczy ta dawka.

aaaaa widziesz teraz coś doczytała, w falvicie kwas foliowy jest pod inną nazwą, sprawdź sobie czy czasem nie jest w składzie nazwa FOLACYNA
boziu ale się rozpisałam 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA RÓWNIEŻ BIORĘ FALVIT MAMA ...I TYLKO TO BO FAKTYCZNIE TEN PRAEPARAT ZAWIERA JUZ WYSTARCZAJĄCA DZIENNĄ NORMIE WSZYSTKICH WITAMIN I SKŁADNIKÓW POTRZEBNYCH DO PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA ORGANIZMU PODCZAS CIĄŻY...KWAS FOLIOWY RÓWNIEŻ WIĘC JAK BIERZECIE JAKIKOLWIEK TAKI ZESTAW DLA KOBIET W CIĄŻY TO NIE BIERZCIE DODATKOWYCH ...NO CHYBA ŻE LEKARZ ZALECI WAM INACZEJ!!!MÓWI SIE ŻE CO ZA DUŻO TO NIE ZDROWO...WIĘC NIE MA CO PRZESADZAĆ...A FALVIT MAMA POLECAM WSZYSTKIM PRZYSZŁYM MAMĄ I MAMA KARMIĄCYM...SPRAWDZIŁAM GO JUŻ WCZEŚNIEJ I JAK ZAWSZE MIAŁAM PROBLEMU Z NIEDOKRWISTOŚCIĄ TO JAK ZACZĘŁAM SYSTEMATYCZNIE BRAĆ TEN PREPARAT TAK WSZYSTKO UTRZYMYWAŁO SIĘ W NORMIE I TAK TEZ JEST TERAZ ...WYNIKI KRWI MAM SUPER A POMYŚLEĆ ŻE PÓŁ ROKU TEMU LECZYŁAM SIĘ HEMATOLOGICZNIE Z POWODU PRAKTYCZNIE ZEROWEGO POZIOMU ŻELAZA W ORGANIZMIE ...CIĄŻA JAK WIDAĆ MI SŁUŻY 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Capslocc u mnie z datami porodu tez jest taka rozbieznosc.Wg ostatniej miesiaczki urodze 07.03a wg usg w 10 tygodniu bedzie to 23.03.Tu jest tak,ze oni trzymaja sie zawsze daty z 1 usg.A zeby bylo zabawnie,to na usg polowkowym wyszlo pani,ze biorac pod uwage wymiary malutkiej,to ona urodzi sie 15.03.Zglupiec normalnie mozna.Ja sie trzymam tej najpozniejszej daty.Wszystko i tak juz jest dla malutkiej gotowe,wiec wcale bym sie nie obrazila,jakby sie okazalo,ze malutka sobie wybierze ten poczatek marca 🙂A jesli chodzi o kwas foliowy to w tych witaminach co ja biore jest go 400mg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooooo 😲 to może ja po tym falvit mama też takie dobre wyniki z krwi,
przed ciążą miała często niedobór żelaza i początki anemii i myślałam ze w ciąży będą większe problemu a tu niespodzianka, wyniki w krwi mam tez bardzo dobre
może faktycznie falvit mama korzystnie wpływa na mój organizm tak jak u ciebie capslock 🙂
czyli ja odstawiam dawkę 0.4 mg kwasu, jeżeli w falvicie jest wystarczająca to super
krew mam w porzadku za to problemy z moczem i pęcherzem to u mnie standard, cały czas jestem na tabletkach -furagin, amotaks, urosept 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję skonsultować jeszcze skład omegamed pregna w innej aptece, bo szczerze mówiąc jak pytałam to farmaceuta nie umiał mi powiedzieć czy jest w nich kwas foliowy. 🤨 On właśnie jest przeznaczony dla kobiet po 24 tc. Mam jeszcze pytanie czy falvit mama zawiera kwasy omega? Zauważyłam, że jest nawet dużo tańszy.
Witaminy które do tej pory zalecał mi lekarz zawierały właśnie kwasy omega 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...