Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 197
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No tak - w 26 tc jak widać dziewczyny się nie czują 😁

u mnie jak na razie w porządku - bez puchnięcia i nie wiem czego;p tylko plecy mnie czasem bolą i nie wiedzieć czemu jest mi niedobrze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w 26 tygodniu 🙂
No właśnie dziewczyny, a myślałam, że ze mną coś nie tak.. Też pojawiły się u mnie mdłości. Na razie nie wielkie, w porównaniu z tym co działo się w pierwszym trymestrze ale są. Do tego ucisk na nerw kulszowy który wyłączył mnie na parę dni, jak się okazało- efekt... zaparć ☺️ Kto by pomyślał 😮 ...
Wróciła też lekka senność, także popołudniowa drzemka to obowiązkowy punkt dnia. No a tak poza tym to wszystko super. Mała fika koziołki w brzuszku, a ja coraz bardziej czuję potrzebę kupowania wyprawki, urządzania pokoju itp spraw. Już nie mogę doczekać się listopada!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja też zaczęlam 26 tydzień :] u mnie 0 mdłości z resztą od początku ich nie miałam.No zaparcia to juz inna sprawa 🤢 tak samo ból krzyża 😠 Synek rośnie już waży niecały kilogram 😜 to będzie wielkolud.Ja juz zabrałam się za urządzanie pokoju i kupowanie rzeczy potrzebnych dla synka.Równiez nie moge sie doczekac listopada 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja w związku z tym, że brzuch nagle zaczął mi rosnąć dosłownie z dnia na dzień to mam problemy z kręgosłupem. Boooli mnie jak nie wiem co :P A poza tym wszystko ok. No, jeszcze wyniki morfologii mam kiepskie (od pierwszego miesiąca ciąży, niestety).
Synuś kopie jak najęty 😁 Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witajcie
czas leci nam dosc szybko bo juz 26 tc jak dobrze pojdzie to jeszcze 14 tyg do konca 🙂
osobiscie czuje sie dobrze ... nic mi jeszcze nie puchnie (i oby tak zostalo), bole kregoslupa sa od czasu do czasu zalezy jak dlugo w ruchu jestem, niestety zlapalam infekcje moczowa i w tej chwili na antybiotyku jestem i mialam kilka dni temu bardzo silny bol w okolicach wyrosytkach dzieki ktoremu przez 2 dni nie moglam sie ruszac teraz jest ok i staram sie cieszyc czasem - termin porodu mam na 1 grudnia i dopiero zaczynam robic zakupy tyle tego ze nie wiem co wybierac w kazdym razie nie mam zamiaru kupowac za duzo poniewaz malenstwo bedzie roslo bardzo szybko wiec bede dokupywac potem to czego bedziemy potrzebowac
powodzenia w wytrwaniu do konca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Witajcie w 26 tygodniu 🙂
Ja czuję się świetnie, moja Malutka Majeczka bardzo aktywna 🙂 Brzuch coraz większy ale na szczęście nic mi nie puchnie i nie łapią mnie skurcze nóg (odpukać)! Kręgosłup zaczyna pobolewać, zadyszkę czasami złapię jak za szybko się przejdę i za dużo przy tym gadam 😉
Niestety podnisły mi się cukry i mam zwracać więszką uwagę na to co jem. Nie mogę to pożerałabym pączki, eklerki i popijała to colą ale hamuję się jakoś i dzięki temu nie mam zaparć, zgagi, waga stoi grzecznie na 5 kg na plusie a ja czuję się lekko 🙂

Pozdrawiam Was Mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witajcie kobietki 🙂

W sobotę zaczęłam 26 tydzień. czuję się bardzo dobrze, żadnych mdłości , skurczy. jedynie mała jak ja to określam "wchodzi pod żebro - lewe" i ani siedzieć ani leżeć, ani stać 🙂 jedyna metoda to spacerek na kolanach po pokoju 🙂 mała kopie jak wariatka, wieczorami , w nocy i rano, cały dzień przesypia. gdzieś wyczytałam że chodzenie w dzień ją usypia i dlatego tak jest. waga na plus 7,5 kg, ale nie jest źle ponoć mam nadal wcięcie 🙂 i najlepsze- zaczynam kupować wyprawkę! oczy w sklepach szaleją,szkoda że ceny przerażają, ale mam na to metodę. upatrzę sobie cosik i szukam na ebay 🙂 czasami oszczędza się 50 % ceny.
gorąco pozdrawiam wszystkie mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej Mamuski

Ja juz niedlugo wchodze w 26 tc ... czuje sie ok.. poza jakism dziwnym dzisiaj skurczem 🤔 nie mam pojecia co to bylo .. krotki bol jak przed okresem.. trwalo to kilkadziesiat sekund .. czy mam sie martwic ?

poza tym wszytsko ok, kregoslup kompletnie mnie nei boli, smigam do pracy, czuje sie ok , na wadze plus 8,5 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqaash to normalne Skurcze Braxtona-Hicksa jednak jeśli te skurcze sa dość długie i bardzo bolesne lepiej skonsultować to z lekarzem. Ja ostatnio miałam dość ostre bóle w prawej stronie podbrzusza, chodzić nawet nie mogłam. Niestety nie mogłam nawet iść do lekarza bo to bylo wieczorem. Dzisaij juz przeszlo ale jesli tylko jeszcze raz tak mnie bedzie bolalo zadzwonie do mojego gin. aLE TWOJE DOLEGLIWOŚCI SA JAK NAJBARDZIEJ DOPUSZCZALNE. ja niestey mam bóle pleców dosc ostre i skurcze w ciagu nocy. A co do wagi przytylam poki co 6 kg. Ale mam potworną zgagę. blee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja czuję się dobrze, nic specjalnego mi nie dolega, ale wiadomo nie jestem tak sprawna jak przed ciążą 😜 Od tego tygodnia zaczęłam uczęszczać do szkoły rodzenia, narazie na ćwiczenia ogóle (na wykłady, z mężem, jesteśmy zapisani na początek grudnia). Szkoła jest darmowa, więc szkoda by było nie skorzystać, choć wiem, że z dojeżdżaniem mogę mieć problemy (mieszkam poza miastem i nie mam samochodu), ale jakoś dam radę 🙂 Mam nadzieję, że dowiem się od specjalistów, z pierwszej ręki co i jak, z tą ciążą i porodem, bo wiadomo, czasem jak się czyta to pojawia się mnóstwo nowych pytań, a artykułu czy książki trudno zapytać na bieżąco 😜
Z zakupami jeszcze nie szaleję. Narazie gromadzę fundusze i czekam na czas, kiedy mój mężuś będzie miał więcej wolnego, bo nie chcę sama podejmować decyzji co do zakupu wózka, łóżeczka, pościelki... 🙂 No i nie mogę się doczekać rozpoczęcia tych zakupów dla naszej Kruszynki 😁

Jak to jest z tymi trymestrami?... Czytałam, że od 27. tygodnia zaczyna się trzeci, a tu na forum już jesteśmy w trzecim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i 26 tydzien leci.. 🙂
My narazie kupiliśmy łóżeczko i pościel (narazie tylko jeden komplet) i dużo pieluch tetrowych, wózek też bede kupować w marcu. Po remoncie jade do szwagierki po ubranka ma ich dużo i nie są jej już potrzebne, a ja sobie poprzeglądam jakie rozmiary itp. i coś wybiore a jak bedzie mało to dokupimy. Już się nie mogę doczekać! Zmykam się uczyć pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny czy zwróciłyście uwage na jakim sprzęcie wasi lekarze robią usg????MÓJ ma ALOKA ale nie wiem jaki model, chodzi o to że ja zastanawiam się czy istnieje możliwość nagrania badania usg na płytę DVD tylko nie wiem czy na jego sprzęcie jest to możliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 no i mnie też już leci 26tc 🙂 ja wczoraj miałam w sumie jakiś dziwny dzień, zaczęłam czytać książkę i nawet nie wiem kiedy zasnęłam, wczoraj ogólnie cały dzień byłam bardzo zmęczona. No ale za to się wyspałam jak nigdy 😁
Wczoraj byliśmy w sklepie z mężem i już w sumie miałam zamiar coś kupić mojemu maleństwu, ale jeszcze się powstrzymałam, z tym, że następne zakupy na pewno nie skończą się bez czegoś dla malucha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia to po prostu na kolejnej wizycie się Go zapytaj o to 🙂 Ja za każdym razem mam się zapytać jak jestem na wizycie czy ma sprzęt do USG 3D, ale zawsze zapomnę..więc wczoraj po prostu do niego zadzwoniłam i się zapytałam.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...