Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

cześc dziewczyny jak sie czujecie? mi dziś stuknął 26 tydzień, wczoraj bylismy u lekarza, mała mierzy 21cm, i waży 835g 🙂 jak narazie wszystko jest dobrze, dziś musiałam powtórzyć badanie glukozy 75g, bo 50g miałam podwyższony, ale wszystko jest ok, mieszczę się w normach przed i po obciążeniu, kamień spadł mi z serca 🙂 nie myślałam,że tak będę się martwić o zdrowie niuni, a teraz wszystko kręci się wokół niej, jeszcze trochę muszę na nia poczekać, pozdrawiam Was cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam witam

Ja dziś byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. Większość przyszłych mam na zajęciach jest w bardziej zaawansowanej ciąży nić ja- jedna ma termin na jutro 🙂. popatrzyłam na nie i kurde ale niektóre widać,że są zmęczone już, a jak wchodziłam do szatni to tylko było słychać takie ciężkie i szybkie oddychanie dziewczyn bo wszystkie po schodach na 1 piętro musimy wchodzić. to ja na razie jestem przy nich laska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też się zastanawiałam, ale chyba trzeba z partnerem chodzić a mojego nie ma non stop 😞.
Z resztą te które brałam pod uwagę są płatne, a wolę jednak te pieniążki przeznaczyć na coś innego, ale... nie przecze, że sam fakt przebywania z innymi ciężarówkami 😜 może być fajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chodzę na ćwiczenia sama, maż będzie ze mną chodził na wykłady i jak podejmiemy decyzje czy rodzimy razem czy nie to może na zajęcia w parach, ale jeszcze nie wiem. Ja chodzę do bezpłatnej szkoły i z tego co widzę to na prawdę dużo kobitek chodzi, jest jedna co ma termin an jutro - ciekawe ile jeszcze pochodzi 🙂 Koleżanka moja jako jedyna ze znajomych nie chodziła i dała radę 🙂, więc wydaje mi się,ze to kwesta nastawienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny mam pytanie, od wtorku jak chodzę mała bardzo nisko mi leży, nas samym spojeniem łonowym i to bardzo boli jak jestem w ruchu, trochę mnie to niepokoi czy wszystko jest ok, czy któraś z was też tak miała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chętnie bym poszła, ale nie mam możliwości 🤢 ja miałam mailowe porady pani położnej, z których wiele nie wyniosłam, bo nawet więcej z życia się człowiek dowiaduje- o ile dociekliwy jest 🙂
Co do obsuniętego Maluszka- może szalałaś za mocno, przedźwignęłaś się...? Jak mój Malec się niewygodnie ustawi, to delikatnie go masuję przez brzuch i zmienia ułożenie 🙂 Nie zamartwiaj się, ale koniecznie zapytaj przy najbliższej wizycie- ja miałam skróconą szyjkę i po tygodniu leżenia nastąpiła znaczna poprawa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze coś 😞 wczoraj obudził mnie w środku nocy ogromny ból- jakbym miała żebro prawe połamane... nie mogłam oddychać, panika, płacz- jeszcze większy ból, wreszcie udało mi się zapanować nad sobą i zaczęłam płytko oddychać, uspokoiło się. Żebra nie są połamane, nawet nie ma śladu stłuczenia, czy czegokolwiek takiego. Wspólnie z lekarzem przeanalizowałam ostatnie dni i oto co jest przyczyną:
Gibnęłam się nagle i wrażliwy łuk żebrowy (ogólnie okolice klatki) daje znać o sobie po czasie. Długo szukał czegoś pomocnego i wynalazł tylko maść ziołową i ewentualnie Paracetamol. Dziś już lepiej troszkę, ale ból może się utrzymywać do miesiąca... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie dziwgałam, mała mi sie pierwszy raz tak obsunęła jak szłam spacerkiem na wyniki i wczoraj też podczas spaceru nic nie dzwigam, więc nie wiem, zastanawiam się czy zadzwonić do ginekologa i się zapytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się staram nie panikować i nie dzwonić do lekarza w takich czy podobnych sytuacjach, ale chyba każda z nas wewnętrznie wie czy powinna coś szybko skonsultować czy nie. Mikaanka miała problem z żebrem i go skonsultowała, ja miałam dziwne skurcze tylko raz i również zapytałam na wizycie lekarza (wizytę miałam na drugi dzień po skurczach). Jeśli daleko do Twojej kolejnej wizyty sądzę, że powinnaś skontaktować się z lekarzem, nawet dla własnego spokoju bo zamartwianie się tylko pogorszy Twój stan psych. i fizy. Być może maleństwo faktycznie układa się na dole i napiera na szyjkę co może skutkować tym co spotkało Mikaankę a może tylko nam przewrażliwionym mamusiom się wydaje, że coś jest nie tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też maleństwo czasem wciśnie się bardzo nisko i jeszcze rozpycha - wtedy to nawet wyprostować się nie mogę, jakbym miła za krótkie mięśnie i za mało skóry. ale zawsze trochę pomasuje albo kucnę i jakoś przechodzi. mój maż sie śmieje,że ja jak kaleka czasem chodzę. Dodatkowo przy tym jak maluch się tak wciśnie to jeszcze mnie plecy strasznie bolą to w ogóle masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Święta prawda, ja co prawda urodziłam się w 33 tyg a to chyba już 8 miech ale jednak lepiej być gotowym niż zostawić to na barkach męża,co może być katastrofalne w skutkach 🙂

Co do ewentualnych konsultacji i lęków o ułożenie maleństwa,moim zdaniem każda kobieta którą coś niepokoi powinna to momentalnie konsultować, przecież tak różnie bywa,a nikt inny niż Ty sama nie odpowiadasz za ta maleńką istotkę, lekarze faktycznie często fukają,że kobiety w ciąży to panikary,ale czemu tu się dziwić? przecież chodzi o dzieciątko,poza tym w większości to faceci i żeby nie zabrzmiało to feministycznie ale przecież oni do końca nigdy tego nie pojmą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Radzę leżeć plackiem i wstawać najlepiej tylko siusiu. tak ze dwa, trzy dni chociaż 🙂 no i faktycznie, jeśli wizyta daleko, to postaraj się o wcześniejszą.
U mnie rodzinka przegląda ubranka, segreguje... (Maluszek będzie miał mnóstwo ubranek po swoim rodzeństwie ciotecznym) i jak tylko po świętach zajadę do 'swoich', to przy okazji zabiorę wszystko.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą zadzwoniłam do lekarza, powiedział żebym więcej leżała, nic nie dzwigała i więcej się oszczędzała, żeby chuchac na zimnie bo mała może za szybko napierac na szyjkę macicy, od 5tyg mam ją i tak na podtrzymaniu, więc tymbrdziej się boję, te 3 mce muszę bardziej o siebie zadbac niż wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
kasienkaks napisał(a):
Wow, u mnie już 27 tydzień, Jak przekroczę 30 to spakuję torbę 😁


Ja w przyszłym tygodniu kupuje torbę i też się spakuję.... Przecież w 7 miesiącu rodzą sie dzieci czasem 🙂


Hm ale wtedy też już wrzucić wszystkie art. higieniczne pampersy, oliwki itd.? W końcu to się nie zepsuje. Yuhu, właśnie przyjechało nasze łóżeczko, pościele, kocyki itd. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):


Hm ale wtedy też już wrzucić wszystkie art. higieniczne pampersy, oliwki itd.? W końcu to się nie zepsuje. Yuhu, właśnie przyjechało nasze łóżeczko, pościele, kocyki itd. 😁



OOOO extra to już coraz bardziej czuć, że nowy człowiek będzie w domu. Pewnie radocha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
e3milka napisał(a):
kasienkaks napisał(a):


Hm ale wtedy też już wrzucić wszystkie art. higieniczne pampersy, oliwki itd.? W końcu to się nie zepsuje. Yuhu, właśnie przyjechało nasze łóżeczko, pościele, kocyki itd. 😁



OOOO extra to już coraz bardziej czuć, że nowy człowiek będzie w domu. Pewnie radocha 🙂


Oj radocha straszna, czeka nas malowanie sypilani za tydzień. Tak myślę, że jak mój piękny zamknie się w sypialni, a ja w maseczce i przy otwartych oknach będę w reszcie mieszkania to chyba mi się nic nie stanie, wszędzie trąbią żeby nie być w domu przy malowaniu, ale ja mojego samego nie zostawie bo mi zrobi małpi gaj na ścianach. Jak będzie ładna pogoda to wyjdę na pół dnia. Są podobno takie farby, które szybko schną i nie śmierdzą. Jak myślicie, chyba sobie nie zaszkodzę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...