Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a czułyście może ruchy dziecka w innej części brzucha niż tylko na górze brzucha i po bokach - mam na myśli nisko na dole i do tego jakby z tyłu bliżej jelit ? Może dziwnie to brzmi ale niewiem jak to opisać a właśnie ja tak mam czasami i niewiem czy to normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne 🙂 ja długo czułam kopniaki na dole samym.a teraz już po różnych stronach ale bardziej po bokach .dno macicy -po naszemu-górna część sięga teraz 2-3 palce powyżej pępka, więc maluszek nie zajmuje jeszcze całego brzuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w 28 tygodniu... 🙂 hihi ja też na dole czuję ruchy... nawet się śmieję, bo czasami to tak nisko że czuję jakby w udo mnie Maleństwo kopało 🙂

Ogólnie Dzidzia stała się aktywna jak nie wiem co 🙂 rozpycha się, wierci, kopie, ciągnie... ostatnio dostałam takiego kopa w miednice, że się obudziłam, ale w taki sposób, że mój Ukochany też podskoczył 🤪 🤪 haha i uwielbiam podczas aktywności patrzeć na swój brzuch i się z Małą bawić 🙂 co ona kopnie to ja palcem dotykam brzuszka z innej strony... czuję jak się obraca i kopie w to miejsce, w którym był mój palec 🙂 czasem ze śmiechu to łzy mi lecą 🙂 i stała się bardziej otwarta, bo i Tatuś się z nią bawi 🙂 kiedyś jak tylko rękę przykładał to Mała od razu przestawała się ruszać i czekała aż Tatuś rękę zabierze 😁 może była za malutka a ręka Taty za ciężka haha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłyście bo już się denerwowałam, że coś za nisko to moje maleństwo "zjechało ". Wolę jednak jak mam ją wyżej więc nieraz muszę porobić parę wygibasków żeby się obróciła tak żeby czuć jej kończynki na górze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My również już 28TC 😁
Mój szkrab dziś jest wyjątkowo nisko. Chodziłam godzinę po sklepie i co chwilę stawałam, bo miałam wrażenie że za chwilę zobaczę miedzy swoimi udami jakąś małą stópkę tudzież rączkę. 😁
Czułam jakby zaraz miała wyskoczyć, nigdy jeszcze tak nie miałam, więc szybciutko zrobiliśmy zakupy z listy, odbiór psa od fryzjera i do domciu.
Moja mała zauwazyłam że uwielbia jeździć autem... po tatusiu chyba. Maciek mój jest kierowcą ciężarówek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To i ja się dołączam do 28. tygodnia 🙂 a co tam 😎
Synek nie lubi jak mama siedzi na fotelu pasażera... za to jak kierujemy, to jest w 7.niebie 🙃 pcham się do kierownicy i już! 🙂 stąd się synia spodziewałam, a badanie już potwierdziło... 😁
jakoś więcej dziewczynek na czerwiec jest spodziewanych, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja też dołączam 🙂 moim jedynym problemem jest ból w biodrze, ale taki że kuleje jak starowinka, niekiedy wiotczeją mi mięśnie w lewej nodze 🤨 ciężko będzie jak nie przejdzie,ale cóż, wytrwać trzeba. Ze snami to różnie,prędzej tule i ratuje małe pieski i koteczki, instynkt działa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny wydaje mi się że dziś mogę do was dołączyć, choć jutro stuka mi 28tydzień 🙂 jak się czujecie? ja nawet niezle, w środę mam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia, za tydzien wizytę u ginekologa, i co najważniejsze powoli widzę postępy w remoncie pokoju dla małej 🙂 tata ciągle pracuje i widzę że bardzo sie stara pozdrawaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 ale ten czas teraz leci, za chwilkę ani się nie obejrzymy a maleństwa będą z nami 😉 Ja ogólnie dobrze się czuje, w nocy męczą mnie tylko skurcze nóg i twardnieje mi brzuch ( magnez nie pomaga) za tydzień mam wizytę u gina i zobaczę co teraz powie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny jak wasze samopoczucie? moje ok. dziś byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia, fajne tematy, i pierwsze wrażenia pozytywne, czy wy tez wybieracie położną środowiskową przed porodem? bu u mnie tak trzeba i jutro idę się dowiedzieć co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej cicho coś na tym naszym 28, ja właściwie na dniach wybieram się na rekonesans do szpitala, wypytać o ceny porodu rodzinnego,opieki akuszerskiej,obejrzeć oddział, dowiedzieć się o wyprawkę do szpitala, podjąć jakieś decyzje co i jak, w końcu to już szybko zleci a rekonesans uspokoi mnie i upewni,że panuje nad sytuacją w razie czego 🙂
Położną wybiorę aczkolwiek na razie będę chodziła z wizytami do lekarki do której chodzę, jeśli wybierzemy opiekę akuszerską to z pewnością będę musiała poznać ową kobietę lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj byłam złożyć deklarację o wyborze położnej, która będzie przydzielona jak dzidzia się urodzi, trochę trzeba tam podać informacji, i dostałam kartkę co zabrać do szpitala:
Dla dziecka:
pampersy 12-15szt
pieluszki tetrowe 3 szt
rożek
ubranka na minimum 3 doby pobytu
rękawiczki lub skarpetki na rączki
spirytus
oliwka
chusteczki nawilżane
dla matki:
koszule 3 szt
figi bawełniane, najlepiej jednorazowe
podpaski duże lub podkłady 2op.
kosmetyki, kapcie, ręcznik
sztućce, kubek
warto mieć: laktator, kapturki do karmienia, saszetkę Tantum Rosa, woda niegazowana
dokumenty: karta ciąży, dowod, wynik grupy krwi, legitymację ubezpieczeniową, bądz ten kwitek że odprowadzane są składki, książeczkę RUM, i inne ważne wyniki i wypisy ze szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po przerwie 🙂 oj u mnie do wspomniannych przez was bolow bioder dochodzi bol kosci spojenia lonowego ale to raczej niezbyt silny.narazie wszystko ok wiec mam nadzieje ze kosci sie nie rozejda 🤢 Mala daje czadu coraz bardziej, czasem az sama sie do siebie smieje a tata tylko ze zdziwieniem patrzy "oszalala czy co?" hahha 😁 niestety do objawow musze zaliczyc puchniecie kostek i dloni po dluzszym siedzeniu a czasem chodzeniu.zaczynam kompletowac garederobe dla malej a takie wieksze zakupy planuje na maj. O ile brzusio nie bedzie za duzy (wszyscy sie dziwia ze juz wygladam jak balonik a tu jeszcze 3 miesiace prawie). 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maya zajrzyj na dział lipcóweczek tam się tyle dzieje 🙂 i ładne imię wybrałaś, zawsze mi się kojarzyło z"małą księżniczką" . Ja już w sumie ciuszkowe mam za sobą i na szczęście allegro załatwiło za mnie sprawy łażenia i wybierania 😁
Ja brzuś mam no nie wiem chyba nie za wielki, choć tak bardzo się z niego cieszę, bo z córcią miałam taki właśnie do porodu, więc na chwilę obecną i tak jest to mój "wielkolud" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłam na kolejnych zajęciach w szkole rodzenia, fajnie było i dostałam kartkę co do szpitala zabrać, ta lista się powiększyła, ja czuję się nawet niezle, choć też puchną mi nogi i czasami męczą wymioty jak za dużo zjem, w pon mam wizytę u ginekologa, mam nadzieję że mała juz coraz większa 🙂podrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już wprawdzie ubranka mam, jeszcze kilka dokupię i będzie już ok, za to nie mam nic innego, żadnych kosmetyków i przyborów higienicznych dla małego i dla mnie, ale planuję ostatnie zakupy na maj. Mam nadzieję, że będę jeszcze w stanie cokolwiek zrobić sama 😉
U mnie brzusio z dnia na dzień coraz większy, w środę mam wizytę u gina i jestem strasznie ciekawa ile już waży i mierzy i czy wszystko w porządku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...