Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a właśnie odebrałam wyniki krwi po obciążeniu glukozą i po godzinie wyszło mi 114, to chyba dobrze bo norma CHYBA jest do 140 🙂 więc cukrzyca ciążowa wykluczona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 4kg wsumie na plusie ale biorac pod uwage ze najpierw 1 kg schudłam no to w sumie mam 5kg 🙂 a mała ważyła 28,12 czyli w 26 tygodniu ok 850 gr chyba za duza nie bedzie i dobrze bo po co sie tyle meczyc przy porodzie hiihihih Dostałam juz od kolezanki torbe pełną ubranek dla córci i tearz mogłabym tylko przy niej stac i dobierac kolorystycznie ubranka, chociaz mąz stwierdził ze trezba dokupic pare w innym kolorze niż różowy hiihihih Oczywiscie swoich tez juz mam sporo takich mniejszych jak kaftaniki body itd ale tez kupowałam raczej z rózowymi dodatkami 🙂
Dziewczyny mam pytanko jakich proszków zamierzacie używac do prania tych ubranek bo słyszałam rózne opinie na ich tematy kiedys uzywało sie tylko płatków mydlancyh ale teraz podobno jest dosc duzy wybór proszków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez mam bole tylko podbrzusza takei ze az nie moge zmienic pozycji w lozku jak ide chasiu....a przed swietami mialam ze az chodzic nie moglam,bo az w nogi mi szedł ból....jutro ide do lekarza wiec sie dowiem czy to normalne...?!no ja jestem w 28tydz i przytyłam juz równe 6 kg ...mam nadzieje ze do 15 kg sie zmieszcze... 🙂zeby ładnie zgubic zbędne kilogramki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanko jakich proszków zamierzacie używac do prania tych ubranek bo słyszałam rózne opinie na ich tematy kiedys uzywało sie tylko płatków mydlancyh ale teraz podobno jest dosc duzy wybór proszków?


Ja już kupiłam proszek lovela. Widziałam w sklepie, że są one również w postaci płynów do prania. Słyszałam że jest to dobry proszek. Z drugiej strony moja kuzynka pierze ciuszki w szarym mydle, bo od proszków jej maleństwo dostało uczulenia. Znowu koleżanka pierze ciuszki swojego dzieciątka w zwykłym proszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wyprałam wszystko w loveli, używam tylko mleczka do prania jest do białego i do kolorów, mam jeszcze proszek do białego jak malutka coś pobrudzi to proszek lepiej dopierze, a mleczka tak nie niszczą ubrań i kolory sie nie spierają, poza tym ładnie delikatnie pachnie i swojer piżamiki do szpitala oraz szlafrok też wyprałam w loveli, bo dziecko będzie do nas przytulone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam 136 po tej glukozie i lekarz stwierdził ze cukrzycy nie ma bo jest ponizej 140 i nie mam sie co martwic! Kazał tylko troche sie ograniczyc ze słodkim a ja po prostu nie mogę, jadłabym i jadła:] bo w brzuszku dziewczynka to pewnie dlatego:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
My uzywamy fairy zarowno proszku jak i plynu do plukania,ale nie wiem,czy jest w Polsce.Ma fajny,delikatny zapach



Fairy to chyba u nas jest tylko płyn do naczyń
o proszku i płynie nie słyszałam i nie widziałam nigdzie w sklepie.
Chyba że się mylę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez prałam kiedys i teraz zamierzam w loveli...sprawdzony bardzo dobry i delikatny proszek...co do wagi to jak czytam że wam przybyło do tej pory 5kg czy 6kg to jestem w szoku ja mam 14kg do przodu ale u mnie to całkiem normalne... 😜...przed ciążą nosiłam standardowe 38 teraz bite 40 a nawet 42...miejmy nadzieje że rekordu nie pobiję ale nie martwię sie tym ...tylko szczerze mówiąc już mi bardzo ciężko!!!!ja sie cały czas zastanawiam kiedy zabrać się za pranie ubranek juz teraz czy jeszcze poczekać ...chciałabym aby były jak najdłużej świeżutkie i wydaje mi sie że chyba jeszcze za wcześnie ...wy już poprałyście czy dopiero macie taki zamiar?poza tym ciągle szukam wózka bo chce go w tym miesiącu wreszcie kupić i sama nie wiem ale obstawiam na x-landera...rany niby mam czas a wydaje mi sie że z niczym juz nie zdążę... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez prałam kiedys i teraz zamierzam w loveli...sprawdzony bardzo dobry i delikatny proszek...co do wagi to jak czytam że wam przybyło do tej pory 5kg czy 6kg to jestem w szoku ja mam 14kg do przodu ale u mnie to całkiem normalne......przed ciążą nosiłam standardowe 38 teraz bite 40 a nawet 42...miejmy nadzieje że rekordu nie pobiję ale nie martwię sie tym ...tylko szczerze mówiąc już mi bardzo ciężko!!!!ja sie cały czas zastanawiam kiedy zabrać się za pranie ubranek juz teraz czy jeszcze poczekać ...chciałabym aby były jak najdłużej świeżutkie i wydaje mi sie że chyba jeszcze za wcześnie ...wy już poprałyście czy dopiero macie taki zamiar?poza tym ciągle szukam wózka bo chce go w tym miesiącu wreszcie kupić i sama nie wiem ale obstawiam na x-landera...rany niby mam czas a wydaje mi sie że z niczym juz nie zdążę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martw sie ja tez mam 14 i tez mi ciezko, dobry czas minął i zgaga, boł kręgosłupa i zadyszka są codziennie dziś nawet spadłam ze schodów na lodzie i muszę już uważać, bo nie umiem przystopować mam chyba adhd 🙂
wczoraj zaczęłam remont sypialni i mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie koniec, planowałam jeszcze łazienkę, ale pieniązki odlożone poszly na dzidzie i poczeka do lata
ja mam wszystko zrobione, a w lutym zamierzam skręcić kolyskę, łóżeczko turystyczne i bujaczek, bo nie chciałam żeby zawadzały i się kurzyły, bo na wózek i fotelik kupiłam folię przeciwdeszczową więc są zabezpieczone a reszta jest z kremowego materiału więc wypiorę, wyprasuję falbanki i złoże jak najpóźniej, a teraz moja malutka kopie że hej
ciekawe czy zabobon ze zgaga sie sprawdzi i będzie miala bujne włosy?
każda z Nas zna siebie i wybierze odpowiedni dla siebie czas na kupno, pranie i pakowanie do szpitala, ja zawsze byłam "w gorącej wodzie kąpana" i tak juz mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi ja tez jestem w goracej wodzie kapana.U nas tez juz wszystko gotowe,zostalo tylko lozeczko zlozyc,ale to dopiero w lutym,jak goscie wyjada 🙂Jesli chodzi o wage to u mnie jest 15 do przodu..Dzis sie zwazylam.Ja od paru lat mam problemy z metabolizmem i zazwyczaj zylam na 2 kanapkach dziennie,zeby nie tyc.A teraz ze wzgledu na malutka jem jak normalny czlowiek i wszystko sie odklada..Ale co tam,mala bedzie juz z nami to sie zgubi 😁 😁 Ale faktycznie jest mi juz ciezko.Dzis poszlam na zakupy,to myslalam,ze do domu nie dojde.Do tego plecy ostatnio jeszcze bardziej bola 😞 😞I cala jakas taka czuje sie obolala i opuchnieta.I moglabym tak do rana wymieniac,co mi jeszcze dolega,ale po co.Same najlepiej wiecie.Ale kochane juz niedlugo i malenstwa beda z nami.I tylko tym sie pocieszam.A czas nagli.Wam tez tak czas szybko leci?Ja to juz dni do 20.01 odliczam,bo idziemy malutka podejrzec na usg 4D 🙂Normalnie zaczne dni w kalendarzu skreslac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny macie duzo ciuszków w rozmiarze 56 pokupowanych? bo ja zcaełam kompletowac ciuszki a doczytałam sie wczoraj ze odradzaja kupowac na 56 tylko od razu na 62 chyba ze z usg wychodzi ze dzidzia bedzie malutka? Nie wiem ile tego nakupowac sporo juz mam i obawiam sie ze połowy z tego nie zdąze załozyc hiihi ale cóz jak ide do sklepu i widze te przesliczne ubranka to zwasze twierdze ze jeszcze jedno dokupie....Poza tym z tymi rozmiarami szczególnie podawanymi w miesiacach a nie centymetrach to tez róznie bywa jak porównuję to czasem te na 56 sa niewiele mniejsze niz te na 3 mniesiace hiih a mam tez pare pajacyków niby newborn a sądze ze załoze to małej nie wczesniej niż w 3,4 miesiacu 🙂
Co do wyprawek jeszcze do szpitala ile rzeczy bnedziecie pakowac? ile spioszków body i takich tam..Bo jak przeczytałam co firma pampers kaze pakowac dla dzidzi i mamy to chyba by mi najwiekszej walizki zabrakło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ja mam jeden komplecik na 50 z 4 na 56 i reszta to 62 albo 0-3 m-ca nie podoba mi sie jak dzieci po urodzeniu jak w workach leza w tych wielkich ciuchach wiec kupiłam do szpitala kpl z czapeczkami i niedrapkami 2 takie gotowe wyprawki do szpitala i na wyjscie cos cieplejszego mam narazie 2 opcje jeszcze sie zastanowie i nie wiem czy spiworek czy cieply kocyk?
mam uszykowane, a w zaleznosci od pogody mąż przywiezie odpowiednie
mi kolezanki mówily, że kazda miała kilka toreb wiec sie nie martwie, bo bałam sie ze bede wyglądała śmiesznie, ale lepiej miec za dużo niz czegos ma brakować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 4 kompleciki na newborn(czyli to bedzie jak 56 w Polsce)a reszte kupuje na 0-3 miesiace.Pamietam jak moja siostra nakupowala pelno ciuszkow na 56 a mala urodzila sie 58cm i nic z tego jej nie zalozyla 😁 U nas tez pewnie Julcia bedzie dosc dluga,bo oboje z mezem do najnizszych nie nalezymy.A do szpitala to nie mam co za duzo brac,bo tu jesli urodzisz nad ranem to wypuszczaja cie po 6 godzinach,a jesli po poludniu,to trzymaja cie do obchodu lekarza,czyli do 12 w poludnie nastepnego dnia.Wiec same widzicie,ze nie mam co duzych toreb zabierac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myslę, że tak moja kopie rano i wieczorem, najczęściej jak odpoczywam, wieczorami już coraz częściej i mocniej, ale umieram na zgagę juz nie mam siły 24h mnie nie opuszcza, poza tym się przewróciłam i mam zdarte kolano, ale kiedy Marcelinka kopnie to wszystko przestaje boleć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdecydownie maja swoje pory 🙂 Moja Martynka kopie tak ok 11-12 w południe szczególnie jak mamusia siedzi sobie przy komputerku i chyba daje znac ze ja uciskam hiih i wieczorem miedzy 19-20 tak mniej wiecej a juz na pewno jak sie położe w wannie i po jakims czasie mała zaczyna wariowac 🙂 Brzuch wtedy lata mi cały na boki aż i zastanawiałam sie keidys dlaczego akuart wtedy ale mzoe dlatego ze lubie ciepłą wodę no ale brzuch mi raczej spoza niej wystaje i mzoe jej zimno? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny , czy Was swędzą brodawki?...bo moje od jakiegoś czasu strasznie , a szczególnie jedna, jakby ugryził mnie komar...zaczynam sie drapac, a wtedy swędzą jeszcze wiecej. Zastanawiam sie czy to normalne czy może to oznaka, że ma sie już pojawic siara? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mala tez rzadziej kopie niestety 😞 A juz tak przywyklam do tych akrobacji 24 na dobe 😁 Polozna mi powiedziala,ze to normalne,bo sloneczko jest juz duze i nie ma juz miejsca na akrobacje.No i musi wiecej spac,zeby zebrac sily na wielki final 😁 😁 Ja mam siare juz od 22 tygodnia.Pamietam,ze zanim sie pojawila,strasznie mnie sutki draznily i bolaly,nawet stanik mi przeszkadzal.No i spuchly potwornie.Ciagle bym je tylko drapala.Wiec to bardzo mozliwe,ze i u ciebie niedlugo sie pojawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...