Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja na szczescie nie moge sie pod tym podpisac 😁 Moj maz zawsze w domu mi pomagal,a teraz od kiedy wykryli ta cholestaze wszystko za mnie robi:pierze,sprzata,odkurza.Dla mnie zostalo tylko robienie kanapek i obiadku 🙂I nawet ostatnio z prasowania mnie wyrecza 🙂Ale najgorsze jest to,ze ja nie moge bezczynnie usiedziec i ciagle staram sobie jakies zajecie wynalezc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Monisia mój też, jest najukochańszy na świecie, sprząta, robi zakupy, gotuje nawet obiadki, wszystko, tylko że nie jest taki wprawiony i nie ma tej intuicji, którą my kobietki mamy, jak robi obiad to zabrudzi kuchnie jakby tajfun przeszedł, pranie miesza ręczniki z koszulami, zakupy przykładowo jak napisałam mu płyn do rąk folia (zadzwoń) to nie zadzwonił a kupił płyn na spocone dłonie i folie aluminiową i spożywcza klejącą - sama widzisz - chęci i serce są ale brakuje kobiecej ręki i wyczucia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
ja tez od piątku - ale jak do 27 tyg. momentami zapominałam o ciąży tak wszystko sie zmieniło - opowiem ku przestrodze - poszłam w 27 tyg po L4 - no bo starczy pracy - okazało sie że szyjka skrócona o 75%, rozwarcie na 1 palec, regularne skurcze - nie byłam tego wogóle swiadoma - bol mnie bolał koło pepka od 2 dni ale sadzilam że to rozciagające się wiezadła - lekarz chciał założyc pessar - jednak wyladowalam w szpitalu - leki, badania - skończyło sie na szwie McDonalda.
Przezyłam koszmar - nie brałam pod uwagę że cos może byc nie tak!

Aktualnie skurcze ustąpiły, biore cały czas leki, dostałam mocną dawke sterydów na szybsze wykształcenie płuc u synka. Kazdy tydzień jest na wage złota !
Jutro mam kolejną wizyte - jak narazie dziecko wazy ok. 1300 gr. ja przytyłam w sumie 5 kg, i stres sprawia ze chudne a nie tyje.

Dziewczyny uważajcie na siebie! Oszczędzajcie się! Ja byłam 1sza aktywna! aż mnie maluch solidnie na tyłku usadził! nie bagatelizujcie żadnych doelgliwosci! lepiej chuchac na zimne!

3majcie się! zdrówka!

ambra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anisa - kilogramy się zrzuci! 😉 tym sie nie ma co stresować! ciesz się zdrową i bezproblemowa ciazą! 🙂
dzis lekarz mnie troche uspokoił że szyjka juz ładnie wygląda i rozwarcia nie ma - mały chyba usłyszał i sie rozbrykał jak wariat. 🙃 nie ma to jak mamusie skopac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc, nie wiem czemu wlasciwie dopiero teraz do Was dolaczam 🙂 jestem juz praaawie w 31 tyg i moja mala szaleje jak nigdy, jak na tych filmikach z youtube 😁 A tak poza tym ......z dolegliwosci tylko zgaga sie zdarza, ale to rzeczywiscie zalezy od ilosci jedzenia , trzeba mniej a czesciej i lekkostrawne, ja mam faze na truskaweczki 🙂
Milego dnia dziewczyny i brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza malenka tez dokazuje,wczoraj(1-szy dzien 32 tygodnia )bylysmy sie pomiezyc-no i niespodzianka-Lena ma 30 cm i wazy 2310gram!w tym tempie do porodu zlapie 4 kg jak nic...!!!Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszłe mamusie, trochę się zaniepokoiłam po ostatniej wizycie moja kruszyna w 30tygodniu waży zaledwie 1200gr, czy któraś z was miała podobnie?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem w szoku jak duża jest Twoja Lenka!!
Ja jestem w drużynie 😉 Czarnulapati - mój Jaś w 31 tyg waży 1380 gr. Jutro zaczynamy 32 tydz.
Szczerze to zazdroszcze wagi Leny - chciałabym żeby mój synek był juz tak duży bo nadal jest ryzyk wczesniejszego porodu. 🤨 Wczoraj byłam znów u lekarza (juz co pare dni chodze - a w przerwach leze 🤢) bo pojawiły się wodniste wycieki i była obawa że pekł pecherz płodowy ( u mnie jak nie urok to...) na szczescie okazało się że to wodniste upławy związane z założeniem szwu mcDonalda.
Taka piękana pogoda a ja nie moge skorzystać - dziewczyny spacerujcie i relaksujcie się na świezym powietrzu!!
ambra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czarnulapati moja mała w 30 tygodniu waży 1650 g, ale wcześniej cały czas była poniżej średniej wagi płodu w danym tygodniu...lekarz mi nic nie mówił, że coś jest nie tak a ja się martwiłam niepotrzebnie na zapas...na własną rękę zaczęłam jeść więcej nabiału ( białka ) ale nie wiadomo czy to spowodowało, że mała zaczęła przybierać na wadze, czy też po prostu...tak miało być 🙂

Także głowa do góry... każdy rozwój dziecka jest inny i chyba najważniejsze jest to co lekarz powie...jeżeli waga twojej kruszynki byłaby niepokojąca twój lekarz na pewno zwróciłby na to uwagę i dał jakieś zalecenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Witam ! Jestem w 29tygodniu , lekarz na ostatniej wizycie powiedział - głowka jest osadzona nisko..
Czy to jest niebezpieczne??
Przepisał mi Magnefar ale tez sie zdziwiłam ze taka dużą dawkę. 3x2 co wychodzi 6 tabletek dziennie.
Prosze o odpowiedz, bardzo sie martwię. Dziewczyny co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...