Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niech lepiej nie wyskakuje jeszcze i cierpliwie poczeka 🙂
Z tego co twierdzi Tracy Hogg w tej słynnej książce "Język niemowląt" to na początku nie należy im dawać pstrokatych barwnych przedmiotów, i tak rozpoznają tylko czarno-białe (jasne ciemne). swoją drogą bardzo polecam tą książkę - nie jest typowym poradnikiem, pokazuje jak nawiązać kontakt z niemowlęciem i spowodować żeby czuło sie dobrze on i my, żeby nie płakało i zasypiało bez problemów, nie doczytałam jeszcze do końca ale jestem pod dużym wrażeniem, jej duży plus to również to że jest nie gruba 😉 Polecały mi ją koleżanki po fachu a ja polecam dalej - zdroworozsądkowa teoria wychowania od samego początku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz dawno zakupiłam tę książkę też poleciły mi koleżanki i język dwulatka to druga część, kupiłam w komplecie i druga pożyczyłam koleżance,
jak kupiłam to zaczęłam czytać i na połowie stanęłam te=wierdząć,że mam jeszcze mnóstwo czasu, ale nie moge się zabrac ponownie, a czas najwyższy, bo jeszcze nie zdąrzę, ale na prawdę godna polecenia, zresztą zawsze interesowała mnie psychologia, a ta książka jest oparta na takich wlaśnie fundamentach i w 100% się z nią zgadzam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bardzo dużo kobiet popelnia błędy i my na pewno też będziemy, ale znając jakieś podstawy, potrafić dostrzec problem to 99% sukcesu, a wielu rodziców nie chce widzieć problemów robiąc tak jak im wygodniej i często tak by mieć choć chwilę spokoju i problem z glowy np włączając dziecku telewizo, komputer itd obyśmy miały jak najwięcej czasu i cierpliwości dla swoich skarbów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Edi 🙂Ma wiercioszek duzo miejsca 😁 Tez mam ta ksiazke,ale jeszcze sie za nia nie zabralam.Dostalam ja od siostry,ktora kupila ja jak sama byla w ciazy.Ja wlasnie niedawno skonczylam czytac bardzo fajny poradnik,ktory tez goraco polecam wszystkim ciezarnym.Wiele rzeczy dotyczcych ciazy,porodu i pologu jest w niej wytlumaczonych i nie raz mi juz pomogla 🙂 http://www.digipedia.pl/b/d/isbn/9788374470360/title/Matka-i-dziecko-Praktyczny-poradnik/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja właśnie skończyłam prasowanie następnej sterty ciuszków dla malutkiej...muszę jeszcze skompletować ręczniczki...bo mam 3szt i to chyba mało będzie...a i rożek...gdzies mam po synku tylko gdzie?zobaczycie dziewczyny jak szybko maluchy rosną ..ja po samym synku mam z trzy ogromne pudła ubranek takich typu unisex a ile sprzedałam rany...gdzie nie spojrzę do szafy to jakieś pudełko z ubrankami lub reklamówka...juz nie mam gdzie tego upchnąć...muszę chyba dokupić kolejna komodę...albo szafe z samymi półkami bo nic mi się nie mieści...rzeczy synka miały zawsze miejsce teraz muszę mieć podwójnie to co juz miałam ... 🤢kurka piórka ale sie zawaliłam i niby wszytko potrzebne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i jeszcze butki musze kupić dla małej bo mam dwie sztuki paputków i jak na razie tylko jedne balerinki...sama nie wiem jakie kupić na te pierwsze dwa miesiące...koniec marca ..kwiecień raczej chłodno...ale sukienek ma chyba z 10szt takich na 0-3mc więc i butki by sie obowiązkowo przydały...ale czy oby nie przesadzam? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie przesadzaszja mam 25 par na 0-6m a i tak pewnie wszystkie będa za duże, polecam w tesco są takie 00 które są majmniejsze ze wszystkich jakie mam, a w sobote wylicytowałam takie słodkie kozaczki nexta 7 cm podeszwa już sie nie moge doczekac, aż przyjdą, rożki mam 3, ale ręczniki tez i myślisz capslocc, że to za mało na początek? wydawało mi się, że starczy,
własnie sprawdzałam jeszcze wyprawkę do szpitala i tyle tego mam,że sie nie moge zdecydować które zabrać, a ja pobiłam rekord z czapeczkami 62 i jedna w drodze z allegro 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja postanowilam policzyc te moje bodziaki. I wyszlo mi ze do 6 msc mam 20 z krotkim i 20 z dlugim rekawem. Mam nadzieje ze starczy 🙂 i glownie w kolorach bialym ecri rozowym czerwonym i granatowym. Ale za to mam malo bucikow - musze koniecznie powiekszyc kolekcje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mi jeszcze 2 pary maja przyjsc.I caly czas poluje na czerwone lakierki 🙂Wiec jeszcze jest nadzieja,ze cie edi dogonie 😉Hihi.No u mnie w komodzie tez juz za ciasno sie zrobilo,wiec przenioslam czesc rzeczy do naszej duzej szafy 🙂 🙂Dobra kochane,lece do szpitala.Moze dzis mi cos madrego powiedza,poza tym,ze nie rodze.Bo dalej sie tak zle czuje i ledwo co chodze.No i to cos tez dalej leci.Ech..ja mam ciagle jakies przeboje z ta moja Julcia.Ale jeszcze bardziej ja przez to kocham.Wczoraj to tatus tak sie przestraszyl,ze nawet zasnac po tym wszystkim nie mogl.Co chwile nas sztural,jak sie jego panie czuja 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ee no , ja mam 41 spioszków i 34 bodziaki 🙂 Ale to dlatego że dużo ciuszków dostałam 🙂 A wczoraj mnie do domu wypuścili iii wchodze do pokoju i patrze a tu łóżeczko sobie stoi 😁 Za to ja nie mam zadnych bucików chyba z głowy mi to wypadło ;o .. Maluszek dostał od prababci prześliczny rożek , sama bym w nim chodziła gdybym się zmieściła:P

a ile ważą wasze maleństwa ? Mój w 31 tygodniu ważył 1690 gram 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witjcie dziewczyny sporo czasu muialam poświęcic aby przeczytac wszystko co t sie dzialo przez czas jaki ja spedziłam w szpitalu 🙂
Wypuscili mnie dosc szybko bo w czwratek mnie przyjeli a wczora wypuscili 🙂
Bardzo sie tam buntowała ale opieke nade mną miała super lekarka. Bardzo wyrozumiała, młodziutka, super babka. Od raz na samy przyjeciu jej powiedziałam ze uwazam ze samo skierownie mnie do szpitala było nie potrezbne ze sama sobie radez dosyc dobrze z wyregulownaiem poziomów cukrów i chyba to pamietała bo po jednym dniu ustalania przez nią dawek insuliny przyszła i powiedziała ze jak tylko bede sadziła ze trzea podac inaczej bo sama zrobic korekte w karcie 🙂 i po całym dniu tzn niedziela jak zmieniałam sobie sama dawki ( W sumie to zaczełamw sobote po południu) ckry były super i w poniedziałek rano pzryszla o 8 i powiedziała ze nie miał by sumeinia trzymac mnie dłuzej w szpitalu 🙂 Przeciez wiadomo ze w domku bede i tak troche inaczej jadła i mniej rygorystyczna diete prowadziła ale nie da sie przez cały czas jesc tylko ciemnego chleba z szynka jak to było w szpitalu ihihih
Poza tym wykryki bakterie i ciała ketonowe w mocz wiec etraz czekam jeszcze az dojda listownie do domku wyniku z kolejnego posiewu moczu i zobaczyy co dalej z tym zrobic.Ale jestem juz w domku i to jest najwazniejsze 🙂 Mam l4 do 18.02 i do pracy juz raczej nie wróce ale tearz odpowiedni juz czas aby zając sie sobą i swoim maleństwem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja na początek kupowalam takie paputki z welurku albo mini kozaczki, które mogą zastąpić skarpetki, bo jeszcze prawdopodobnie będzie chlodno, a na lato mam kilka trampeczek i balerinki; ja się nie moge oprzec jak widze buciki i czapeczki to moja słabość 🙂

MonisiaD trzymam kciuki,żeby wszystko bylo dobrze, a ja jadę opiekować sie dziś moją roczną chrześnicą, bo jej mamusia musi iść na pogrzeb więc będę sobie marzyła, że moja za rok też będzie taka slodka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...