Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AniaKolt napisał(a):

http://allegro.pl/wiosenna-modnisia-roz-68-74-80cm-51-szt-wiosna-i1446447527.html


Nie no po prostu słodziaki !!!Tylko czy nie będą te polarowe ciepłe rzeczy wypadać akurat na lato? Szkoda że nie ma takiego zestawu dla chłopca 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 319
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasjalena2, Ania, Edi, Manisia dzięki za podpowiedzi - super, na pewno się przydadzą, ale chyba nie powinnyśmy przesadzać z tymi ilościami. Ja pampersów wzięłam 20. octenisept zostaje w domu bo w szpitalu samo opatrują pępek.

Mooncia nie przejmuj się, ja kocham pływać a niestety nie mieszczę się w żaden kostium 😉))) i o basenie mogę tylko pomarzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja mam tym razem mniej do zabrania...w Warszawskim szpitalu mialam walizkę podróżną dla siebie i druga dla synka...teraz rodzę całkowicie w innych stronach i tu sa juz inne zwyczaje... w sumie dla dziecka mam zabrać tylko czapeczki 3szt...ręczniczek kąpielowy...łapki niedrapki...rożek lub kocyk...pieluszki minimum 30szt...i chusteczki nawilżone...smoczek i butelka...reszta rzeczy zbędna...żadnych ubranek...kosmetyków...itp jedynie na wyjście jeden zestaw ubranek w który ubierają dziecko do domu...fajnie że tak tu jest bo pamiętam że moja torba w Warszawskim szpitalu dla samego dziecka nie miała dna 😉...a sobie mam zabrać...szlafrok..ciapy..klapki pod prysznic...2-3 koszule do karmienia ..do porodu dają szpitalną...biustonosz do karmienia...majtki siatkowe 5szt...podkłady poporodowe 30szt...ręcznik 2szt...kosmetyki:szampon do włosów...żel pod prysznic...płyn do higieny intymnej...pomadka do ust...krem do twarzy...szczoteczka i pasta do zębów...papier i ręcznik toaletowy...chusteczki...kubek i sztućce...laktator..herbatka na laktację...woda niegazowana mała zgrzewka...aparat...dokumenty...no i zapewne jeszcze parę rzeczy takich raczej dla mnie oczywistych ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w szpitalu w którym mam teraz rodzić po porodzie naturalnym trzymają 4dni a po cesarce 7dni ...więc całe szczęście że malucha nie pozwalaja ubieracw swoje rzeczy bo po takim tygodniu to ja bym na sam początek z dwie pralki prania prócz dziecka ze szpitala przywiozła...a tak uniknę tego !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi81 napisał(a):
ciekawe czy którejs z nas zdarzy się, że z chlopca się zrobi dziewczynka iodwrotnie? 😁

Mi to nie grozi.Na 4 usg potwierdzali mi,ze to dziewczynka,a na tym w 4d to nawet pan doktor pokazywal nam wargi sromowe malutkiej 😁 nic sie przed nami nie ukrylo 🙂 Kurcze szukam tej listy i znalesc nie moge 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazlam.To wszystko co do szpitala spakowalam.
DLA SIEBIE:
-pizama.Nie bralam koszuli,bo szpitalu na caly porod i tak kaza ta szpitalna zalozyc
-chusteczki do higieny intymnej
-zel pod prysznic
-pasta/szczoteczka do zebow
-szampon i odzywka(jakby mnie czasem dluzej zostawili to wole miec)
-krem do twarzy i balsam do ciala
-wkladki laktacyjne.Koniecznie!Ja juz sie teraz nigdzie bez nich nie ruszam
-podpaski poporodowe-2 paczki
-stanik
-reczniki -2
-laczki
-chusteczki chigieniczne i takie nawilzone zeby twarz sobie przetrzec
-dokumenty-dowod,ksiazeczka ciazy
-woda niegazowana,napoj izitoniczny i snicersy
-dezodorant
-skarpetki
-myjka
-krem do sutkow-ja mam z aventu
-pomadka do ust nawilzajaca(podobno bardzo sie przydaje)
-majtki(ja sobie kupilam takie czarne figi bawelniane po 5 w paczce pakowane,bo jak sie po porodzie pobrudza,to je poprostu wyrzuce)
-dres(normalnie w dresach nie chodze,ale sobie wzielam na wyjscie ze szpitala,bo bedzie mi porostu wygodnie)

DLA MALUTKIEJ
-pieluchy tetrowe(jakby sie malej np cos ulalo ja wzielam 3 na wszelki wypadek)
-pampersy(ja spakowalam cala paczke czyli 64 sztuki)
-siochy-2 pary
-body z dlugim i krotkim rekawem-kazdego po 2
-rekawiczki niedrapki-2 pary
-czapeczki-2 sztuki
-kocyk
-recznik dla malej(tak na wszelki wypadek,jakbym miala czasem dluzej zostac)
-kombinezon(zeby ja w nim ze szpitala przywiesc)
-smoczek
-butelka i 2 katroniki mleka dla noworodkow na wszelki wypadek,jakby mi przestalo leciec,bo tu szpital nie zapewnia od tego roku
-bepanten
-chusteczki nawilzane
-skarpetki
-fotelik samochodowy ale on jest w aucie w bagazniku juz schowany,zeby go nie nosic ze soba

Wiem,ze moze wam sie tego sporo wydac jak na 1 dzien,ale ja zawsze wole mniec wszystko pod reka.Bo nigdy nie wiadomo,jak to bedzie w szpitalu i jak dlugo trzeba bedzie w efekcie zostac.I zeby nie bylo,wszystko to zmiescilo mi sie w 1 torbe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olbrzyma chyba nie urodze wiec mam nadzieje ze zdazy sie ochlodzic i ponosi te ciuszki 😜
Kurcze zmobilizowalyscie mnie do spakowania tej torby, jutro chyba wysle meza z lista na miasto (pary rzeczy jeszcze mi brakuje) i zapakuje 🙂

Dobrej nocy juz zycze, maz na film namawia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie wszystko swedzi 😞 😞Leze i sie drapie jak glupia.Ostatnio juz mi pokazalo,ze mi sie wyniki pogorszyly.Ale juz czuje,ze jest jeszcze gorzej.Az sie boje pobrania w poniedzialek..Chyba,ze nie doczekam poniedzialku,bo sie zadrapie na smierc 😞 😞Zasrana cholestaza!!Capslocc ja caly czas czytam artykuly z tej strony.Dorzucam linka tez o zwiastunach porodu.Moj maz to przeczytal i stwierdzil,ze ja juz dawno wg tego powinnam urodzic
http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,4967.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Swędzenie tez mam okropne, brzuch cycki najbardziej ale ogólnie prawie całe ciało, już nie mam oporów i drapie się całymi dniami bez względu na to kto jest w domu 😉)))

Sutki, hm... może bolą to za dużo powiedziane ale je czuje, a czasami tak naszczypią jakby, mnie coś w nie ugryzło, mrówka, takie ukłucie i porobiły się na brodawkach i w około takie gruczołki, wygląda w miarę naturalnie więc chyba tak ma być.

Całkiem mądrze piszą w tych artykułach. prawda, ja też mam prawie wszystkie objawy (poza wodami i czopem bo zdarza się że mam kilka skurczy jeden po drugim ale raczej nie porodowe 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania - przecudowne ciuszki , na prawdę są śliczne 🙂
Salamandra - też nie widziałam żadnych fajnych mega pak dla chłopczyka 😞
MonisiaD - gratuluję że dałaś radę spakować wszystko w jedną tasię :P Eh jak leżałam w szpitalu to była taka spoko sprzątaczka i dała mi 5 podkładów poporodowych , stwierdziła że szkoda pięniedzy wydawać 🙂

Capslocc - mnie od wczoraj tak bolą i takie żyły mi wyszły że są aż granatowe 🤨 😞

Hehe a czy któraś będzie miała niespodzianke przy porodzie? :P Lepiej żeby nie bo np. MonisiaD to ma wszystko dla dziewczynki :P Ja niby mam dla chłopca ale to takie bardziej neutralne więc gdyby jednak to dziewczynkę też poubieram 🙂 a co do mojego maluszka, to moje szczęscie nie trwało zbyt długo bo w nocy czkawka - pod zebrami ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD a mnie od ciąży 🙂
Jestem alergikiem i zawsze mam swędziawki w zimie ale teraz to już MEKSYK 🙂

Mooncia ja parę znalazłam ale zajęło mi to pół dnia - wrzuciła do obserwowanych - zobaczymy jak się aukcje cenowo potoczą jak coś kupie to się pochwalę (na allegro w kompletach szukałam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mi na szczescie to po porodzie przejdzie i nic mnie nie bedzie swedziec.Tyle,ze teraz zaczal sie najbardziej niebezpieczny okres cholestazy,bo od 37 tygodnia stezenie tych kwasow caly czas wzrasta.I moze byc niebezpieczne dla malutkiej.Ciagle mi powtarzaja,ze mam sprawdzac,czy sie rusza i czy nic sie nie dzieje..I dlatego powinni mi ciaze juz w tym tyg wywolac,ale ze sie idioci co do daty porodu dogadac sie nie moga,to trzymaja sie tej najpozniejszej ,czyli 23.03.a to oznacza,ze ciaze mi wywolaja za jakies 2,5-3 tygodnie.A ja pewnie do tego czasu umre ze strachu o malutka 😞 Dlatego mam nadzieje,ze juz na dniach sie sama urodzi i oszczedzi mi tych nerwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi od wczoraj ciągle twardnieje brzuch i musze troche poleżeć, bo az sie boję żeby to sie źle nie skonczyło zwlaszcza, że do wtorku zostaje z mamą, która na dodatek nie ma prawa jazdy więc lepiej nie kusic losu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra ten zestawik jest całkiem fajny oczywiście kwestia gustu no i nigdy nie jest tak, że w zestawie wszystko sie podoba albo pasuje, ale jak kiedyś przeglądałam to był więcej firmowych zestawów więc mozna troche poczekac na pewno coąs fajnego trafisz 🙂

http://allegro.pl/6-12-maly-przystojniak-next-wiosna-lato-i1452358348.html
http://allegro.pl/6-12m-wystrzalowy-synek-74-86cmsame-konkrety-nowe-i1452776508.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi81 ten pierwszy jest super - te jeansiki i bluzy po prostu boskie - dzięki 🙂
Zabieram się za przeglądanie... 🙂
Mi też twardnieje i coraz częściej mam te szczypawki w kroczu - brrrrrr....

Monisia będzie dobrze, trzymaj swoją dietę, i domowymi sposobami przyspieszaj poród - dużo sexu, masaż krocza, kąpiele w ciepłe i masaże brzucha, gimnastyka itp 🙂))))
Wszystko będzie super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...