Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie wykryli cholestaze ciazowa.I tez nieciekawie jest,dlatego mam ten porod wywolywany.A przy 2 ciazy jest 90%szans,ze znowu sie pojawi i to juz wczesniej.Zobaczymy jak to bedzie.Najwazniejsze teraz jest,zeby Julia sie szybciutko urodzila,a na drugie malestwo mamy jeszcze duzo czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniak1980 mam nadzieje że mój poród będzie podobny, znaczy się szybki i możliwie łagodny i tego nam wszystkim życzę. Dzięki za link z wyliczanką, przydatne bo ja cięgle nie wiem jak to liczyć poprawnie 🙂
PS. Fajna fotka brzuszka - to Twoja?

Monisia jesteś aniołem, ja cierpliwie znoszę te różne wygibasy Aleksa ale nie powiem żebym je lubiła, czasem wypina pupę tak mocno że wyglądam jak bym miała dwa a nie jeden brzuch, co śmieszne, tylko dotyk wielkiej dłoni męża powoduje że się cofa i przychodzi ulga, mnie się wcale nie słucha ten mały łobuz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra ja to po prostu kocham.Mam juz zebra zbite,wczoraj az sie po kopniaku poplakalam,ale dla mnie to znaczy,ze malutka jest zdrowa i silna.I to w tej chwili jest najwazniejsze.Ona mnie w ten sposob uspokaja 😉Bo jak ona tak kopie i sie wierci,to ja jestem duzo spokojniejsza,bo to znaczy,ze nic sie z nia przez cholestaze nie dzieje.Podswiadomie wiem,ze wszystko jest z nia ok,ale za kazdym razem jak ide na usg to az mi serce wali,czy nic zlego tam sie nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny teraz średnia wieku się mocno wydłużyła, również wiek dla ciężarówek się zmienił, koleżanki rodzą nawet po 40-ce, na "dzikim" Zachodzie to dziwne jak matki maja po 20 kilka latek - ale oni w ogóle są dla mnie wywróceni do góry nogami.
Nie twierdzę, że to takie poprawne, ale w dzisiejszych czasach i przy obecnym stylu życia inaczej się nie da - to już norma prawie że pierwsze dziecko po 30-ce. Je też jestem rocznik 80 i wcześniej nie byłam gotowa, nawet teraz nie jestem pewna do końca czy to był właściwy moment - ale chyba już tak bo chcielibyśmy mieć trójkę, a to wymaga czasu 🙂 Mam nadzieję że z całą ferajną wyrobię się przed 40-tką 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam takie wierciocha w brzuszku wczoraj smiałam sie ze ma na 100% ADHD 🙂 bo naprawde jak czasem zacznie to nie wie kiedy przestac a mnie jzu cąły brzuszek potem boli i robi sie twardy 🙂 Owszem ciesze sie bo wetdy wiem ze raczej wszystko jest oki ale to naprawde czasem boli 🙂 Spac mamusi nie daje sredni od 5-6 rano codziennie moze dlatego ze niedawno tak wstawałam jeszcze do pracy i się przyzwyczaiła ihihihi
W ogóle czuje ją prktycznie przez cały dzien wiec chyba nawet przez sen rusza raczkami i nózkami 🙂
Mam nadzieje ze jak juz wyjda będą wtedy grzeczniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słyszałyście o nowym projekcie ustawy dla matek pracujących, trafił właśnie do Sejmu. Planują kobietom, które brały zwolnienie na ciążę zabrać z urlopu 3 dni za każdy miesiąc zwolnienia w ciąży - to niedorzeczność. Gdyby tylko lekarz mi pozwolił byłabym bardzo happy móc normalnie funkcjonować i chodzić do pracy jak inne ciężarówki. Nie dość że w Polsce świadczenia socjalne i ochrona kobiet jest na dużo niższym poziomie niż na Zachodzie to jeszcze chcą ten lewel obniżyć.
A społeczeństwo wymiera i Polaków coraz mniej......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mała też sie wierci, ale ja to uwielbiam nawet jak boli 🙂 Ja mam 24 lata i już dawno chciałam mieć dzidzię ale czekałam do ślubu... myślę że teraz jestem na to gotowa jak nigdy wcześniej i że teraz jest ten najlepszy czas...
Ehh a ja dziś mam doła, jakoś tak smutno i płakać się chce... chyba hormony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mała też sie wierci, ale ja to uwielbiam nawet jak boli 🙂 Ja mam 24 lata i już dawno chciałam mieć dzidzię ale czekałam do ślubu... myślę że teraz jestem na to gotowa jak nigdy wcześniej i że teraz jest ten najlepszy czas...
Ehh a ja dziś mam doła, jakoś tak smutno i płakać się chce... chyba hormony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra pytałaś o sklepy nexta.... ja zawsze kupowałam w złotych tarasach, a zdziwiłaś mnie że tam już zlikwidowali.... ostatni raz byłam tam przed świętami... Ciuszki nexta zamawiam także na stronie www.halens.pl ale czasami długo trzeba czekac na przesyłkę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalena2 dzięki 🙂 Ciekawe czy oprócz Tarasów są gdzieś jeszcze...
No jak widać każdy ma inaczej, kwestia ciąży i wieku to sprawa ewidentnie indywidualna, ja jestem raczej infantylna i późno dojrzałam do tego żeby się na ciąże zdecydować. Czasem to nadal widzę w sobie duże dziecko 🙂

Monisia a to ze szkoły rodzenia coś dla Ciebie - miałam dawno wkleić ale mi się zapomniało 😉
Notatki ze spotkania z położna z Żelaznej w Warszawie.

MASAŻ KROCZA

Nacięcie krocza, jak uniknąć:
a. ćwiczyć mięśnie kegla, zaciskać i puszczać
b. masaż krocza po 36 tc, okrężnymi ruchami rozcierać olejek (skład przygotować można samemu: parafina ciekła lub olej ze słodkich migdałów + Wit E w kroplach + 4-5 kropli olejku lawendowego) 3 x dziennie po 15 min lub dłuższy masaż jako gra wstępna + sex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pozazdrościć, mi doktor powiedział, że masaż krocza w moim wypadku to nie jest dobry pomysł, bo może wywoływać skurcze, o seksie już nie wspomnę 🙂
A teraz chyba zaczynam rodzić i szczerze żałuję, że sobie wczoraj nie pozwoliłam na małe co-nie-co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wizytę w piątek, więc dowiem się kiedy mam odstawić proszki... i ile mała waży. Myślę że skracanie szyjki u mnie postępuję bo ciągle mam bóle w kroczu i dzidzie czuję dość nisko. Chciałabym chociaż jeszcze 2 tygodnie wytrzymać... a do którego tygodnia albo do jakiej wagi dziecko uznawane jest za wcześniaka/ wiecie może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra ja mam miec masaz szyjki macicy,a to cos zupelnie innego.To co ja bede miala robia w celu wywolania porodu.Wrzucam cytat z fajnej strony:
Oddzielenie błon płodowych
Wywoływanie porodu może odbywać się na różne sposoby. Najmniej ingerencyjną, jest masaż szyjki macicy, czyli delikatne otwieranie jej kanału palcem. Masaż powoduje delikatne oddzielenie błon płodowych od szyjki macicy, co w rezultacie powinno pobudzić macicę do skurczów. Oddzielenie błon może powodować u mamy dyskomfort i zwiększone krwawienie, ale nie stwarza ryzyka zakażenia mamy lub dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 to mamy tak samo mniej więcej - ja też czuję że się skraca, daj koniecznie znać co ci lekarz powie w piątek i głowa do góry - maluchy już są bezpieczne 🙂

Monisia no właśnie ten masaż ma to samo na celu - tyle że przyjemniejszy - ale też ma przyspieszyć skurcze i poród 🙂
Dodatkowo podobnież sex jest bardzo wskazany przed porodem - nie pamiętam dokładnie bo tego nie zanotowałam, ale jest chyba coś w spermie czy my coś wytwarzamy podczas stosunku co dodatkowo stymuluje macicę - jak któraś wie o czym mówię to z chęcią posłucham...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sperma moze przyspieszyc porod, bo zawiera prostaglandyny, które przyspieszają „dojrzewanie” i rozwieranie szyjki macicy. Ale przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, na takie ilości prostaglandyny, jakie są w spermie, szyjka staje się wrażliwa dopiero po 38 tygodniu ciąży. tak samo orgazm moze wywolac skurcze, bo wydziela sie oksytocyna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra pewnie że dam znać jak dotrwam do tej wizyty 🙂 Bo dziś mam skurcz za skurczem, brzuszek twardy i dziś mi strasznie siara zaczęła wyciekać.... a wcześniej tego nie miałam.... Masakra....
Salamandra a Ty będziesz rodziła na Wołoskiej? Wiesz może jaka tam jest sytuaacja? Nie odsyłają pacjentek czy trzeba mieć swojego lekarza albo położną żeby tam rodzić? Ja swego czasu chodziłam do lekarza z Wołoskiej... teraz przeniosłam się do lekarza z Bielańskiego i nie wiem na ile to był dobry pomysł bo oblężenie tego szpitala jest ogromne, mogą mnie odesłać....ehh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale się dziewczyny rozpisałyście ....ale juz nadrabiam straty...co do wywoływania porodu to mi podali kroplówkę z oksytocyną...no i wszytko ruszyło...tym razem raczej nie będa musieli mnie poganiać bo sama czuje że do szpitala mogę na czas nie dojechać...ja też mam dziś fatalny dzień ..ból krzyża...ciągnięcie brzuszka od dołu...mdłości...a jakby tego było mało to i ja i mój synek złapaliśmy jakąś infekcje gardła...on kaszle i ma katar i ja też....pół dnia przespaliśmy...jutro do lekarza ...a mi sie nie chce z domu wyjść...ja synka urodziłam dokładnie w40tyg. ale leżałam wcześniej na patologi ciąży...rodziłam w szpitalu na Madalińskiego...i wszytko było ok...maluszek ważył 4334g i miał 59cm teraz boje się aby tylko malutka Martynka nie chciała rosnąć do takich wymiarów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...