Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a moja mam wczoraj miała imieniny i wszyscy oczywiście, a Ty kiedy?, a Ty jeszcze nic? a ja wtedy się pytam czy one chodziły w ciąży 9 miesięcy czy może pół roku?, bo z tego co wiem to ciąża trwa 9 miesięcy 😜

a teraz zjadła puszkę ananasów, bo podobno przyspieszają haha, ale ja już w nic nie wierzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja 23 mam ktg w szpitalu. I nie chcialabym juz po tym badaniu wracac do domu juz bym chciala zostac w szpitalu zeby mi wywolali, jak samo nie ruszy... Edi ja mam jedne zwykle spiochy bo mi mama kupila dla malej z kaftanikiem byly. A takto tak jak ty same pajace i polspiochy. I ciesze sie ze mam sporo ubran na 56 bo z tego co czytam i obserwuje to one i tak sa ciut za duze dla noworodkow, a co dopiero te na 62.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zycze wam dziewczyny,zebyscie mi sie nawet tej nocy rozpakowaly.A co do spiochow i bodziakow,to im wiecej tym lepiej 😁 😁 U nas Julcia wiecznie na mnie siusiu i kupke robi jak ja przewijam i czesto konczy sie to przebieraniem 😉Chociaz teraz i tak sie zmadrzylam i na ta mate do przebierania klade pieluszke tetrowa.Wiec jak sie mala posiusia to nie scieka to na spioszki tylko wsiaka w pieluszke 😉 😉Przy takim maluszku czlowiek codziennie uczy sie czegos nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pomózcie!Jestem w 35 tyg ciąży, z uwagi na fakt iż chce rodzić w prywatnej klinice byłam zmuszona zmienić lekarza prowadzącego moją ciąże. Mój wcześniejszy lekarz jak najbardziej odradzał mi poród poprzez cesarskie cięcie.. Mój nowy ginekolog od 3 mies namawia mnie jednak na cesarke, lecz ja ciągle stawiałam na swoim iż chce urodzić sama. Dzisiaj byłam na kolejnej wizycie i doktor po wykonaniu usg stwierdził że mój synek ma bardzo dużą głowe jak na 35 tydz. ja jestem drobna i jednak zaleca cc ponieważ może stać sie coś z główką a przy tym ja bede miałą ciężki poród. Prosze mi powiedzieć czy na podst. niżej podanych wymiarów moge zaufać mojemu lekarzowi bo ja mam jakieś przeczucie że oni poprostu masowo wolą robić cesarki.. i mam straszne wątpliwości. Prosze o rade;
BPD- 95.44 ; HC-333.67; AC-312.28; FL-66.88
Może któraś z was ma wyniki usg z 35 tyg dla porównania.. Prosze podpowiedzcie mi bo kurde naprawde wydaje mi sie ze ten lekarz kręci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drogi gosciu.Ja mialam usg w 36 tygodniu.Nie mam niestety dokladnych wymierow.Pamietam ze obwod glowki czyli HC wynosil 32,3.A co do cesarki,to nic zlego w tym nie ma.Powiem ci,ze po moich przygodach to wrecz prosilam o cesarke.Nie mniej jednak wez pod uwage,ze wyniki usg nie zawsze sa dokladne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście nie mam nic przeciwko cesarce.. ale niestety jestem w takiej sytuacji, że jakieś 1-2 tyg po porodzie zostane z małym całkiem sama.. boje sie że poprostu 😉 nie ogarne z pozszywanym brzuszkiem. Dodatkowo bardzo przytyłam pomimo ciągłego pilnowania sie, moja waga przed ciazą to 49kg teraz waze 70 😉 i byłam nastawiona na to że w maju od razu sie wezme ostro za siebie.. a po cc to chyba raczej tez nie możliwe.. No i ten mój doktorek.. eh.. no jakoś mu poprostu nie wierze, poprostu tak długo mnie nakłaniał do tej cesarki a dzisiaj wyskoczył z tą główką dziecka. Dlatego wolała bym mieć pewnośc bo jeśli on ma racje to ok trudno.. ale ja jakoś mam obawy co do jego opinii dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gościu w takiej sytuacji proponuje Ci koniecznie konsultację z innym lekarzem.
Prawidłowe wskazanie do cc nie każdy lekarz umie wydać. Czasami lekarze wolą iść na łatwiznę, boją się nieprzewidzianych sytuacji, bo jak wiadomo każdy poród jest inny.
Czy lekarz mierzył też twoja miednicę? Bo z tego co wiem to bierze się pod uwagę proporcje główki dziecka w stosunku do szerokości miednicy.
Usg nie zawsze jest dokładne i ono też może się mylić. Przykładem tutaj jest np waga dzidziusia którą podaj się za pomocą obwodu główki. Dlatego może najlepiej jak zrobisz jeszcze usg na innym sprzęcie i poradzisz się innego lekarza. wtedy będziesz czuła się pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę, ze nie tylko ja cierpię na bezsennośc 😞
ja zjadłam wczoraj miskę ogórków w śmietanie i poprawilam puszką ananasów ok 24 zaczął mnie boleć żoładek i do teraz czuję mdłości i ból, wypiłam herbatkę miętowa i mam nadzieje, że przejdzie, bo jeszcze jakiegoś zatrucia mi tylko brakuje 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie widzę jakichś drastycznych odstępstw od mojego wyniku.Tez jestem raczej drobna i wąska w biodrach i mój lekarz nawet nie wspomniał o cc (jest ordynatorem w największym szpitalu w mieście i raczej ma doświadczenie). Wydaje mi się też, że główka jest na tyle przystosowana do porodu naturalnego, że nic się jej stać nie może - w końcu jej kości są niezrośnięte i może dostosowywać się do kształtu kanału rodnego.
Ale również polecam konsultację z jakimś dobrym ginekologiem - takim który nie ma interesu w tym czy będziesz miała naturalny poród czy cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, chciałam jeszcze dodać, że ta cesarka to nie zawsze taki szybki, bezproblemowy zabieg. Nie chciałabym straszyć, ale mam w rodzinie przypadek gdzie dziewczyna po cesarce od 3 lat jest po prostu rośliną...Miała jakiś zator czy coś takiego. Niby wszystko było ok, a po zabiegu nie mogli jej dobudzić.Potem okazało się że coś jest nie tak, kilka tygodni leżała w śpiączce farmakologicznej, a teraz nie mówi, nie chodzi i wygląda jak człowiek z porażeniem mózgowym...To była jej 2 cesarka, przy pierwszej też było wszystko cacy. Dlatego ja choć boję się porodu, cesarki boję się duuuużo bardziej.
Czy nie lepiej, w razie potrzeby zażądać znieczulenia zewnątrzoponowego?
Rozumiem gdy inaczej się nie da, lub gdy dziecku coś zagraża, ale nigdy nie zrobiłabym jej na życzenie, dla wygody. A już na pewno nie przy całkowitej narkozie (najwyżej od pasa w dół).Choć nie wiem czy to akurat miało w tym wypadku znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślałam.. Miednicy mi nie mierzył.. stwierdził chyba NA OKO 😉 ale ja miałam poprostu takie przeczucie że skoro nie mógł mnie przekonać tym że cc to świetna sprawa to teraz wpiera mi że dziecko ma dużą głowe i nie powinnam sama rodzić. Jejku już bym chciała mieć to za sobą bo od początku ciąży wiecznie coś.. Bardzo dziękuje dziewczyny.
ps. staram sie zalogować na tą strone ale coś nie wychodzi 😉) spróbuje jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drogi gosciu.Tak jak dziewczyny mowia,najlepiej zrobisz konsultujac sie z innym lekarzem.A jesli juz zdecydujesz sie na to cc to moge cie zapewnic,ze tak zle nie jest.Ja mialam cesarke 06.03 czyli 10 dni temu.W moim przypadku mialam zastosowany epidurol.Cesarke mialam o 4:50 rano a o 15 chodzilam juz po oddziale z malutka na rekach.Nie powiem,na poczatku bolaly mnie szwy,ale w szpitalu caly czas ci podaja paracetamol i o dziwo pomaga.3 dnia wrocilam do domu i juz nastepnego poszlismy na spacer.Jedynym problemem jest to,ze przez 3 miesiace nie wolno sie przeciazac,nic dzwigac ani nie wolno sportow uprawiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD to ty silna babka jesteś 😁
Z tego co wiem i widziałam, u mnie w szpitalu to kobiety po cc mogą wstać z łóżka na następny dzień. Ja najbardziej boję się tego momentu jak będzie puszczało znieczulenie, ponoć okropne uczucie. 🤨 A do domu lekarz dopiero wypisuje po 5 dobach, nie wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczynki 🙂
Ja już u rodziców i na necie siedzacę 🙂 Monisia pierwsze co robię jak usiadę na brzuszku to wracam do zdjęć twojej Julci i je oglądam 🙂 🙂 🙂 Możesz nas tu zasypywać nowymi fotkami - bo chyba każda z nas jest zachwycona Twoją panieneczką...
Dziewczyny ciekawe co tam u Capslocc... do nikogo nic nie napisała? Pewnie jest w szpitalu, bo w innym wypadku chyba weszła by na brzuszek i dała by nam znać że to był fałszywy alarm... A może już jest mamą 🙂
Edi ja też wczoraj zjadłam ogórki kwaszone z cebulą i piłam colę z cytryną do tego... W nocy myślałam że umrę z bólu żołądka, ale dziś żyję... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,

Książka przesłana, gdyby ktoś jeszcze chciał dajcie znać.
Napisałam eSa do Capslocc, dam znać jeśli się odezwie.

Kurcze ja właściwie też nie mam ani jednych śpiochów, same body i pajace.... A jak wyglądają półśpiochy? Chyba powinnam dokupić takie właśnie śpioszki na 52-56.

Mnie wczoraj nastroiłyście i tez zrobiłam karpatkę, ale krem wyszedł mi jakiś za bardzo masłowy i ochota cała mi przeszła. Edi jak masz przepis na dobry krem to podrzuć, ja robię z masła roślinnego i budyniu, ale to masło chyba już nie takie jak kiedyś bo smak różnił się bardzo od tego maminego sprzed 10 lat 😉

Nie wiem jak wy ale u mnie co noc to gorsza, dziś stawy nie dają mi spokoju i ledwo chodzę, spać się chce okropnie ale nie mogę wyleżeć.

Mam pytanko, czy zrobiły Wam się homoroidy, jak one wyglądają w ciąży i jakie są ich objawy. Nic mnie nie boli nie mam krwawienia ale wyczuwam ręką coś jakby gruczołki wystające i nie jestem pewna czy to te ciążowe hemoroidy czy coś poważniejszego....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra jak byś mogła to mi też prześlij, będę wdzięczna 🙂 Maila mam w profilu
A półśpiochy to takie niby spodenki z nóżkami - wpisz w google w grafice półśpiochy i zobaczysz 🙂 Ja mam sporo ubranek na 56 bo nie chcę żeby Mała zatopiła się w ubrankach na 62. Moja siostra w listopadzie urodziła synka - o wadze prawie 4,5kg i chyba na długość miał 52... i do stycznia ubierała go w 56...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. Udało mi sie zalogować Monisiu właśnie dlatego nie chciałam cc, jakies 2 tyg po urodzeniu małego zostane z nim sama.. od teściowej nie chce pomocy bo ona jeszcze niańczy swoich synków którzy mają po 30lat.. wiec jeśli od początku dopuszcze ja do dziecka.. nie da mi potem żyć, a wolała bym z nią życ w zgodzie 😉, po za tym mieszkam na 3 piętrze- nie wchodzi w gre nie dźwiganie ;/ no i te 3 mies. bez sportu przy 20kg wiecej dzięki ciąży chciałam juz od maja zacząć coś ze sobą robić, biegać ćwiczyć.. No załamana jestem poprostu a w naszym szpitalu rodzić nie chce bo istna rzeźń 😉 i jestem pomimo tego że prywatnie uzależniona od jakiegoś dupka który wszystkim wmawia że cc świetna sprawa bo nie żyjemy w średniowieczu, jasne fajnie nie mieć bóli porodowych ale co potem..? zresztą widze po koleżankach że z brzuszkiem po cc też nie zaciekawie.. teraz rodziły moje dwie koleżanki, ta co naturalnie wychodząc ze szpitala prawie nie miała brzuszka/ no a ta po cesarce brzuszek ma jak 7-8 mies. naprawde spory.. a jak Monisiu jest w twoim przypadku jeśli mozna wiedzieć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonicia dawno Ciebie nie było z nami... co tam u Ciebie?
Salamandra z hemoroidami to ja nie wiem, bo ja ich nie mam, niestety nie pomogę bo w ogóle nie mam pojęcia co to znaczy problem z nimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...