Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jeju, ale nowiny! Wieeeelkie gratulacje!
Kurcze, Edi miała w zasadzie taki termin jak ja.A mi się ciągle wydaje się, że do porodu jeszcze ho ho... 🙂
Pomyślcie dziewczyny jak w jednej chwili zmienia się całe życie. Ja jakoś nie mogę uwierzyć, że już niedługo będę miała własne maleństwo, takie przyczepione do mnie przez kolejnych kilka lat 🙂, całkowicie ode mnie zależne. Człowiek gdy ma tego maluszka w ramionach pierwszy raz musi czuć się jak na totalnym haju 😎

Kasjalena2 nie ma co rozpaczać, trzeba brać się za grabienie liści ! Edi dwie takie sesje pomogły 🙂
Ja potrzebuję jeszcze jakiegoś tygodnia na ogarnięcie wszystkiego, a potem to już też będę działać na maxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia u mojej koleżanki mała ilość wód też poniekąd przyczyniła się do cesarki, ale nie był to główny jej powód.
Nie martw się aż tak bardzo. Gdyby to było tak poważne na pewno od razu wysłaliby Cię do szpitala. Zresztą gdzieś czytałam, że ilość wód pod koniec ciąży się zmniejsza, w miarę jak rośnie dzidziuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD poczytałam o Twoim porodzie i dziękuję Bogu, że rodzę w Polsce...Gdzie oni uczą się fachu skoro twierdzą, że dziecko bez wód może sobie czekać nawet tydzień? W ogóle to strasznie Cię tam faszerowali wszelkimi farmaceutykami. O gazie coś już słyszałam, ale te zastrzyki po których zasnęłaś? Czy to nie był ten zniesławiony w Polsce środek narkotyczny?
Powiem Ci, że po Twoim porodzie okropnie boję się wszelkiego wywoływania i przyspieszania...Oby mój synek zdecydował się urodzić w terminie.

A Edi farciara - szybka jak przeciąg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpisałam sobie w profilu najbardziej oficjalną datę porodu ustaloną na dzisiejszej wizycie( 1 kwietnia) i od razu wskoczył mi 38 tydzień...Aż się zestresowałam 🙂
Powiem Wam, że gdyby nie ta wisząca nad nami groźba wywoływania to mogłabym tak chodzić i chodzić w tej ciąży, bo generalnie do porodu wcale mi się nie spieszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia87krk na pewno trudno się nie denerwować, ale postaraj się dla swojego maluszka. Pod koniec ciąży łożysko staje się mnie wydolne i dzidziuś już nie ma w brzuszku takiego full serwisu, dlatego pewnie produkuje mniej wód płodowych. Gdyby było mu tam tak dobrze jak wcześniej, nie spieszyłoby mu się na świat : ) Moim zdaniem wszystko to wskazuje na bardzo bliskie rozwiązanie. Może poród zacznie się lada chwila?
A jeśli nawet nie, lekarze na pewno pomogą wszystko szczęśliwie zakończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz racje jestem tak zdenerwowana ta cala sytuacja ze nie moglam spac w nocy, chialam nadrobic w dzien ale tez to nic nie dalo 😞 mam nadzieje ze do jutra nie oszaleje. im blizej rozwiazania tym czuje sie gorzej, ta nie pewonosc mnie wykancza 😞
estlle00 moze masz racje z tym porodem, moze zaczac sie w kazdej chwili. 🙂 ale moze poczekam do jutra jak bede w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli jestes pod opieka lekarza to nie.Mi odeszly wody calkowicie,a polozna mnie poinformowala,ze jesli jestem do ktg podlaczona i malej puls jest w porzadku,to moge sobie tak lezec nawet 2 tygodnie.W przypadku kolezanki jej wody przeciekaly i zrobili jej ta cesarke prewencyjnie.Kacper ma teraz 2 lata i absolutnie nic mu nie dolega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to uciekam... dopadł mnie dół... idę leżeć z moją upartą dzidzią... tak chciałam żeby już wyszła... ehh mam załamkę, nie będę was dołować////
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia87krk napisał(a):
a powiedzcie mi Kochane czy ktoras z Was miala problemy z wodami plodowymi? bo u mnie wczoraj wykryto ze mam bardzo malo 😞 strasznie sie tym martwie 😞


kasia87krk mnie 1,5 tygodnia temu lekarz skierował do szpitala na obserwację ze względu na małą ilość wód płodowych. Miałam ich na pograniczu równą 5 (AFI). Lekarz powiedział, że trzeba kontrolować KTG, nastraszył mnie niedotlenieniem 😞 Następnego dnia w szpitalu na usg wyszło że wód jest 7,5 - jak lekarz stwierdził - też mało. Przez 3 dni poleżałam, bardziej przejęli się skurczami niż ilością wód płodowych.
Ja mam termin cesarki wyznaczony równo za tydzień, ale nie ze względu na ilość wód płodowych tylko położenie miednicowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny weszłam Wam napisać, że Edi napisała mi smska, że Marcysia jest słodka i może w piątek już wyjdą. Ma problem z zasięgiem w szpitalu. Poród mimo że szybki, był dla niej bardzo bolesny. Pozdrawia Was bardzo gorąco i pytała co tam u Capslocc, no ale my nie mamy żadnych info od niej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie a co z Salamandrą.... I Capslocc mogłaby dać znać... Monisia ja już bym chciała pogadać z Tobą o Maluszkach, ale co ja biedna mogę - jak mój maluch jeszcze w brzuchu 😞 ... Jeju... po tej info od Edi o cholernie bolesnym porodzie zaczełam się bać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No my niedawno wróciliśmy od lekarza. Mój wyliczony termin na piątek 18.03 więc (jeśli nic się nie wydarzy) od soboty co dwa dni KTG, a za tydzień w czwartek kładziemy się do szpitala.
Szyjka bez zmian (krótka poniżej centymetra) ale zamknięta. Lekarz czuł już wyraźnie główkę, powiedział że jest tuz tuz na 3 cm.
Ocenił że Aleks ma około 3,5kg i nie chciał mi zrobić USG i podać wagi bo stwierdził że za bardzo się tym przejmuję. Sprawdził tylko bicie serduszka takim dziwnym urządzonkiem małym i powiedział że wszystko gra. Nie podoba mi się że nie zrobił typowego USG, postaram sie wymusić je w sobotę w szpitalu na lekarzu dyżurującym, zawsze to człowiek pewniej sie czuje, że mały cały, nie owinięty pępowiną, itp.

Ciekawe co u Capslocc na ostatniego smasa juz nie odpisała... mam nadzieje że wszystko OK, na pewno.

Kasia87krk a jak ocenili że masz mało wód płodowych? Na USG tego chyba nie widać? Badali Cie w szpitalu czy na wiesz to po wizycie u swojego lekarza?

kasjalena2 nie przejmuj się ja też tracę już cierpliwość i mam powoli dość, to oczekiwanie i nieprzespane noce wykańczają mnie powoli, zazdroszczę wszystkim Szczęśliwym Mamom. Kasjalena ale to przecież u Ciebie 38 tc – daj dzidzi dojrzeć jeszcze chwilę – najlepiej jak się dochodzi do terminu wtedy masz pewność że wszystko jest na pewno OK

3mam kciuki za szybkie rozpakowanie wszystkich nas jeszcze oczekujących - no w końcu chyba na nas tez przyjdzie czas.... 🙂

Miłej nocki Dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra dziękuję za książki :* 🙂
Oooo widzę, że mamy kolejną rozpakowaną! Edi gratuluję 😁 to która następna?
Ja właśnie się szykuję do lekarza, ciekawe czy powie mi coś ciekawego, bo zazwyczaj wizyta u niego trwa 3 minuty!;/

Kasia97krk dołączam się do pytania Salamandry, jak lekarz sprawdza wody płodowe?

Pozdrawiam i życze wszystkim miłego dnia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamondsfm napisał(a):
Dziewczyny czy wasze bobasy w brzuszkach też mają tak często czkawke?? 😉 może ja coś robie nie tak, że ten mój mały mężczyzna zmin. 3 razy dziennie przez dłuższy czas sobie czka 😉


to jest całkiem normalne, też tak mam. Ponoć nasze dzieci w brzuszkach to bardzo lubią 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ilość wód płodowych, to u mnie lekarz mierzył ich objętość za pomocą usg. Już "na oko" stwierdził że mam ich mało. Ilość płynu owodniowego określa się wskaźnikiem AFI (normy 5-18), u mnie właśnie wynosiło 5. Ponoć to może się zmieniać, bo jak wiadomo podlegają one wymianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny...czy macie jakies objawy...bo ja dzis cala noc meczyłam sie z wymiotami..i ku..pka....ciekawe czy cos sie dzieje ..rano w ciagu jedej godziny mialam 4 skurcze..alejak mam skurcz odrazu lece do toalety..czy ktora tez tak ma..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...