Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
CapsLocc ja myślałam że Ty będziesz jako trzecia 🙂 Ja mam termin na 21 marca ale jak narazie nic mi się nie dzieje .. 😞 Lekarz powiedział że jak do 30 marca nic nie ruszy to mam jechać do szpitala .. Jakoś nie jestem przekonana do porodów wywoływanych więc wolałabym żeby maluszek sam od siebie doszedł do wniosku że woli wyjść do ludzi .. Ale zobaczymy jak to będzie.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzisiaj moja niunia w brzuszku tak mało się rusza i na dodatek brzuch cały czas twardy jak skała 😞 pomaga tylko jak się położę
Czy wy też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja pierwszą ciąże wspominam inaczej niż tą teraz Łucja mało co się ruszała , a teraz ten mały ,,wariatuńcio " prawie cały czas się wierci .Jednak im bliżej rozwiązania maluchy mniej się ruszają po prostu brakuje im miejsca.Pewnie każda z Was wie kiedy ma pore wiercenia a kiedy śpi .Żeby sprawdzić czy wszystko w porządku w porze aktywności wystarczy się położyć i zjeść coś słodkiego.Ja mam zawsze twardy brzuch jak za dużo zjem ,to wtedy maluch sie nie rusza bo nie ma miejsca z mojego przejedzenia ,dlatego staram sie mniej jesc a czesciej ale z moim apetytem trudno mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Aniak to co masz,to jest wlasnie czop.Mi ten krwisty po kawalkach odchodzil w szpitalu przez kilka godzin.A jak juz odszedl calkiem to nadeszly skurcze...


No odchodzi nadal.......ten czop ale narazie nic innego nie odczuwam. A mąż wyjeżdża jutro i przyjedzie nastepnego dnia........kurcze nie oznacza to ze zaczne rodzic juz ale moge nawet za tydz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Dostalam wiadomosc od Edi.Czuja sie dobrze,ale mala krotko spi,wiec i Edi nie dosypia.Niestety okazalo sie,ze ma 6 hemoglobiny.Mala jest zdrowa i nie ma zoltaczki i chyba jutro wroca do domku.Marcelinka to wykapany tata i Edi sie w niej zakochala 🙂Jutro wstawi zdjecia malutkiej i pozdrawia wszystkie brzuszki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniak1980 napisał(a):
Capsloc
Powiedz mi jak u ciebie wygladal ten czop bo mi dzis odchodzi taka galareta brązowa jak sie podcieram tojest ale na wkladce nie duzo takie gluty
Miałas w 1 ciąży to bo ja nie.
I przez ile dni odchodził ci ten czop? Mi zaczeło sie wczoraj jeden glut a dzis troszke wiecej a nie maialam badania kurde troche jestem w strachu bo zawsze ma bzika na punkcie patrzenia na wkładke czy jest koor biały czy jakis inny a teraz to juz sama nie wiem niby to normalne ale sie boje.


u mnie czop zaczął odchodzic po badaniu jakie wykonał mi lekarz (bolało jak diabli)ale musiał sprawdzic dokładnie rozwarcie no i przez dwa w sumie dni maia.łam takie brudne jakby brązowe gluty ...nie cały czas ale jak wyleciało to było tego dość sporo plus taka mleczna wydzielina ale juz rzadsza...no jakby nie było teraz to juz tylko skurczy brakuje ...jak wcześniej były tak teraz sa nieregularne i rzadkie dlatego chcą poczekac bliżej terminu z tym cc...no i czekam ... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
Dzisiaj moja niunia w brzuszku tak mało się rusza i na dodatek brzuch cały czas twardy jak skała 😞 pomaga tylko jak się położę
Czy wy też tak macie?


był moment że moja mała też tak ucichła,że aż sie martwiłam ale ostatnio bardzo daje mi w kość ...podobno tak to jest przed samym końcem...w szpitalu śmieli sie że mój brzuszek jak mała sie rusza wygląda jakbym tam obcego miała górki i pagórki... 😜 lubie ja łapać za te wystające piąstki czy kolanka trudno powiedzieć co konkretnie... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny czy wiecie jak wyglądają wody płodowe? Mają jakiś specyficzny kolor, zapach?
mam takie uczucie mokra, jakby wodniste upławy. Zastanawiam się czy to normalne, może tak się dzieje po leku jaki dostałam na upławy, a może wody zaczynają mi się sączyć 😞 Już sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
dziewczyny czy wiecie jak wyglądają wody płodowe? Mają jakiś specyficzny kolor, zapach?
mam takie uczucie mokra, jakby wodniste upławy. Zastanawiam się czy to normalne, może tak się dzieje po leku jaki dostałam na upławy, a może wody zaczynają mi się sączyć 😞 Już sama nie wiem.


Wody płodowe są koloru białego , ale również może zdarzyć sie że są one koloru zielonego wtedy trzeba jak najszybciej udać sie do szpitała. Jeżeli sie sączą spokojnie sie przygotuj i nie panikuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laurita - płyn owodniowy może być przezroczysty, białawo-cielisty, zaróżowiony, zielonkawy, może wystąpić w dużych ilościach gdy worek pęknie na dole (mocno leci po nogach, mimo zaciskania nóg leci prawie strumieniem) lub się sączy (co oznacza że pękł na wysokości pleców lub brzuszka, trudno rozpoznać czy to śluz czy wody, trzeba się dla testy wtedy położyć żeby główka odetkała ujście, zmiana pozycji w lewo prawo daje uczucie że płyn owodniowy odpływa i wiesz że to wody a nie upławy)
Gdy jest mniej płynu u dziecka wzrasta aktywność, głównie obroty wokół swojej osi.
Jeśli płyn jest biały przezroczysty lub różowawy to możemy jeszcze 6 godzin zostać w domu i starać się rozluźnić i odpocząć. Jeśli płyn zielonkawy to w ciągu 2 h trzeba być w szpitalu (bo to oznacza że mały zrobił smółkę w brzuszku ze zestresu).
Jeśli to wody to pamiętaj zapisać info dla położnej - kiedy zaczęły płynąć, godzina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie nic nie rusza, wczoraj dosc dużo odeszło mi tego czopu sporo naprawde. Myślałam ze w nocy dostane jakis skurczy ale nic, dzis juz lepie z tym sluzem , zrobił sie przezroczysty ale zobaczymy co do monca dnia sie zmieni
wiec jak widac malemu sie nie spieszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lauritta sa przejrzyste i bezzapachowe.Jesli obawiasz sie,ze to wody,to najlepiej pojedz do szpitala na izbe przyjec,albo idz do swojego ginekologa.Ja w 32 tyg mialam takie obawy,polozna skierowala mnie do szpitala,a tam sie okazalo,ze to nie wody tylko jakas dziwna wydzielina spowodowana tabletkami jakie bralam na cholestaze
Capslocc czytalam wlasnie wczoraj o tej herbatce w internecie.Zaraz sie wybieram na zakupy,to podejde do polskiego sklepu.Moze akurat beda ja mieli 🙂
My dzis mielismy ciezka noc.Kurczaczek byl strasznie markotny i niespokojny.Nie plakala,ale ja i tak nie spalam,bo sie martwilam.Za to teraz moja panienka odsypia 🙂 🙂Ciekawe jak tam Edi.Mam nadzieje,ze pochwali nam sie Marcelinka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra - skoro to dziś termin, to życzę Ci, żeby to było właśnie dziś - może akurat się uda, może po południu/wieczorem się zacznie. Byłoby super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobietki...
Ja nadal dobrze się czuję... niestety 😞
Dzisiaj mojej mamy urodzinki i każdy kto dzwoni z życzeniami do mamy, pyta się czy wnusia nie decyduje się przyjść na świat jako prezent dla babci... A mnie nerwy biorą... Dziś w kwiaciarni kobieta powiedziała żebym okna zaczęła myć to przyspieszę a ja do niej : że chyba u niej w domu, bo okna już pomyłam i u siebie i u mamy i u siostry... i dupa 😞 Mojego męża napastuję 3 razy dziennie - i też nic... codziennie łażę po schodach na ósme piętro i z powrotem po 3 razy i też nic... pije jakieś napary z liści malin i nic... Skaczę na piłce i też nic... proszę mojego Uparciuszka codziennie i to też nic nie daje...I dziś sobie wszystko odpuszczam, w środę jak pojadę na ktg do szpitala to mnie siłą z niego nie wygonią - powiem, ze mają mi wywoływać (to już będzie 39tc) i nic mnie nie interesuje... 🥴 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...