Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewuszki ale naturalnie jest dużo lepiej dla Was i dla maluszka, pod warunkiem że nie ma oczywiście komplikacji i ciężkiego porodu, ale wówczas decyzja na miejscu o cc i to rozumiem.
Ale kto powiedział że u Was akurat będą???? Po cesarce koleżanka okropnie się męczyła, kilka dni nie mogła sie ruszać, mimo że wszystko przebiegło ok i pięknie ją zszyli. Druga ma dwuletnia dzidzie po cc która nie cierpi jak się ją dotyka do główki i pieszczoty też nie w jej stylu. Oczywiście to tylko przykłady a każda z nas i naszych dzidziusiów to indywidualny temat.

Myślę jednak że natura jest najmądrzejsza i jeśli wszystko przebiega jak należy to w zgodzie z nia jest najbezpieczniej i optymalnie dla nas i dla maluszków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
"Jakie są zalety porodu naturalnego?

Poród naturalny, jak sama nazwa wskazuje, zaplanowała matka natura. Jeśli zdecydujesz się na poród siłami natury, będziesz aktywnie i świadomie uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń życiu. Do większości kobiet, za porodem naturalnym, najbardziej przemawia to, że od razu po porodzie dostają swoje dziecko w ramiona, dzięki czemu nawiązują z nim jedyną i niepowtarzalną więź. Po porodzie naturalnym bardzo szybko „dojdziesz do siebie” i po obowiązkowej 2 godzinnej obserwacji poporodowej, będziesz mogła zajmować i cieszyć się swoim dzieckiem. Twojego brzucha nie będzie „zdobić” blizna, a co się z tym wiąże – nie zostanie przerwana ciągłość twojej macicy. Jeśli chodzi o bliznę po ewentualnym nacięciu krocza, jeśli zastosujesz się do wskazówek położnej i odpowiednio zadbasz o krocze, blizna będzie prawie niewyczuwalna.
Ta droga przyjścia na świat ma również pozytywne znaczenie dla rodzącego się dziecka. Dziecko rodzi się wtedy, kiedy jest na to gotowe – wysyła dla organizmu matki sygnały o swojej gotowości przyjścia na świat. W trakcie porodu naturalnego, w chwili w której rodzi się główka, klatka piersiowa dziecka znajduje się w obrębie miednicy mamy i jest uciskana przez mięśnie krocza. Dlatego w momencie urodzenia się główki dochodzi do wypchnięcia na zewnątrz z płuc wód płodowych, a dziecko ma sposobność zaczerpnięcia pierwszego oddechu. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, melduję że wróciłam i jestem naprawdę barrrrrdzo mile zaskoczona 🙂 Oby jeszcze poród zaskoczył mnie tak pozytywnie 😁
Położna to fajna babka, oprowadziła mnie po salach, a później poświęciła mi naprawdę dużo czasu i wyczerpująco odpowiedziała na moje pytania. I powiem wam,że mamusie (przynajmniej te z mojego otoczenia) chyba lubią koloryzować, bo okazało się, że wszystko tu jest inaczej (o wiele lepiej) niż słyszałam z opowieści. Znieczulenie - za free (co mnie naprawdę zaskoczyło, bo szykowałam z siedem stówek), żadnych problemów i żadnych opłat za porody rodzinne - mąż jak najbardziej mile widziany 🙂, sala 1 osobowa jest, można korzystać z prysznica (chyba że są komplikacje i przypinają do aparatury), ogólnie skłaniają się ku porodowi w ruchu, piłek i worków sako jest pod dostatkiem ( a niby miała być jedna i dla tej która ją pierwsza dopadnie), można pić podczas porodu, lewatywy nie robią (chyba, że na życzenie).Naprawdę usłyszałam to co chciałam usłyszeć.
Jeden minus jest taki, że teraz szpital nie może pobrać od pacjentki ŻADNEJ opłaty i dlatego nie będę mogła "wykupić" konkretnej położnej.Ale mam nadzieję, że może i tak trafię na jej dyżur, a jak nie to zapewniała, że pozostałe też są w porządku i bardzo się starają, bo w moim mieście są 2 szpitale i to w takiej niewielkiej miejscowości spora konkurencja ( a dodatkowo kazała zadzwonić, a ona już tam dalej szepnie co i komu trzeba 🙂

Dodam też że pozwoliła mi zajrzeć na momencik do sali gdzie jedna pani rodziła. To musiała być już końcóweczka porodu bo zaraz wieźli bobasa, i powiem Wam,że nie wyglądała na jakąś wielką męczennicę. Troszkę może się krzywiła, ale nie wrzeszczała wniebogłosy jak to pokazują w filmach. Także troszkę odetchnęłam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, ale ten mój bobas daje czadu na moim pęcherzu, mam wrażenie, że zaraz coś mi tam w środku pęknie 😮 A on się tylko delikatnie obraca...
Naprawdę wyraźnie odczuwam ten jego dodatkowy kilogram - miesiąc temu, jak miał 1500g, to były bajki - delikatne muśnięcia motyla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hey kochane.Ja niestety dalej na laktatorze siedze 😞 😞Nie dosc,ze mala dalej cycka nie chce,to jeszcze mam malo pokarmu 😞 😞Jak mi sie udaje 50 ml w ciagu jakis 8 godzin sciagnac,to jestem szczesliwa.A tyle to jest nic,bo mala wciaga dwa razy tyle na kazdym karmieniu 😞 😞Pocieszam sie,ze lepsze to niz nic.A tak sie nastawilam na to karmienie.Byla dzis polozna,mala odzyskala juz 200g.Strasznie sie z tego powodu ciesze.I kazala mi dalej sciagac i dawac tak jak daje.Pocieszala mnie,zenawet to troche mleka co mam jest dla malej bardzo odzywcze.My dzis bylismy na drugim juz spacerku.Kurcze,ale fajnie.Tatus nawet mi wozka nie daje popchac,taki dumny chodzi.A jesli chodzi o mala,to wieczorem tak sie objadla,ze jak zasnela o 12 to ja o 8 rano na karmienie obudzilam:P Sama z reszta tez sobie odpoczelam.Edi jak sie czujesz?zaczelo sie juz cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Estelle00
Masz szczęście , że u Ciebie panuja w szpitalu takie warunki. u mnie niestety nie ma znieczuleń nawet jeśli chciałabyś kupić 😞
Nawet zakaz jest miec swoją położną a wpierwszym porodzie mialam. A jak trafie na jakąś zołze ......Im bliżej tym martwie się zeby dzidziuś szczęśliwie i zdrowo sie urodził ja tam moge miec problemy byle by z malym wszystko było ok.
MONISIA D
Młeko Ci napłynie nie martw sie 🙂 JA miałam problem z sutkami wklęsłymi bo mały nie mogł złapać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniak ja mialam strasz polozna na porodowce.Pod koniec bylysmy juz dla siebie bardzo niemile.Glupie babsko nie moglo zrozumiec,jak moge sie martwic.Bo wg niej to nic zlego,ze wody odeszly mi ponad 18h wczesniej,mi wstrzykuja antybiotyk,malej puls co chwile zanika po kroplowce,a ja nie mam rozwarcia.Jak jej powiedzialam,ze u nas sie robi cesarke w takiej sytauacji,to uslyszalam,ze widocznie u nas w kraju nie ma ktg do obserwacji,bo tu trzymaja cie na lozku do 5 dni od odejscia wod.Jak krowa poszla na przerwe i przyszla inna polozna to poprosilam wtedy o konsultacje z lekarzem.I w sumie wymusilam na nich ta cesarke,ale pwenie w mojej sytuacji byscie to samo zrobily.A jak wrocila,to mnie wlasnie szykowali do przewiezienia na sale.I rzucila mi tekst:Widze,ze poszlas na latwzne,ja bym jeszcze z 1 dzien poczekala,zwlaszcza,ze nic nie czujesz,bo masz epidurol.A ja w tych calych narwach odpowiedzialam jej tylko niemilo:Widac,ze nie masz dzieci,wiec pocaluj mnie w dupe 😉Szkoda,ze jej miny nie widzieliscie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi skurcze po poludniu ustąpiły, a trwały od 1 w nocy za to od rozwolnienia dostałam takie hemoroidy, że nie moge siedzieć 😞
jedynie co mi zostalo to bolące klócia w podbrzuszu i ból przy siusianiu, trochę się boje nocy bo ta nie byla za ciekawa, bo bolały mnie skurcze i ta niepewność czy to juz czy nie i niestety nie chociaż z drugiej strony może dla małej jeszcze trochę w brzuszku dobrze zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi juz naprawde nieduzo ci zostalo.Zobaczysz,dasz rade 🙂A potem to juz przed toba sama przyjemnosc.Mowie ci kochana,jak juz bedzie po wszystkim to sie zapomina i o problemach w ciazy i bolu i nerwach.Mowie ci to z wlasnego doswiadczenia.Moje slonko wlasnie czysciutkie,przebrane i nakarmione po zwalczonej czkawce poszlo spac 😁 😁 A za 3 godziny bedziemy jechac na lotnisko po babcie 🙂A jutro z rana czeka nas bieganie po urzedach,zeby dostac akt urodzenia i mala zarejestrowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciesze sie bardzo 🙂 🙂My sie w niej poprostu zakochalismy 🙂Moglabym calymi dniami lezec i na nia patrzec jak w obrazek 😁 Zobaczysz,juz niedlugo Marcelinka bedzie z toba i juz wtedy na zadne inne dziecko nie bedziesz chciala patrzec 😁 😁 A narazie jeszcze troche musisz dac rade 🙂Ja musialam czekac do 40 tygodnia,wiec wiem,co to za bol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD pamiętasz jak duża była różnica pomiędzy faktyczną wagą twojego maleństwa a szacowaną poprzez usg?

U mnie na dwóch różnych sprzętach różnica wynosi ponad 400 gram 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lauritta z ta waga to masakra jakas.Caly czas powtarzano mi,ze mam duze dziecko.Nawet w diu porodu polozna macala mnie po brzuchu i stwierdzila,ze bedzie mi ciezko takiego bobasa urodzic.Ostatnie usg mialam 24.02 czyli 1,5 tyg przed porodem i wtedy twierdzili ze mala ma jakies 3300 a jak sie urodzila,to okazalo sie,ze to taka mala kruszynka-2876g szczescia.Wiec ja juz sie wiecej nie bede zdawala na zadne wyliczenia.Bo to sa tylko szacowane liczby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capslocc u mnie tez jest roznica w wadze Malej. moj gin mi powiedzial ze wazy ok 2500g a ostanio jak bylam w szpitlu to mi powiedzieli ze wazy juz 3000g prawie. ja chce zeby byla zdrowa, to najwazniejsze, a z reszta jakos trzeba bedzie sobie poradzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim
Jezeli chodzi i wage dziecka z usg to ja bym za bardzo nie wierzyła. Chociaż sama sie pytam za kazdym razem ale wiem że i tak dzidzius bedzie ważył inaczej. Ja juz bym chciałą zeby mnie co wzieło. Robie wszystko , sprzątam ale z rozsądkiem. Jeszcze mam do kupienia środki do pielegnacji małego bo nie mam jeszcze nic oprócz pampersów. Moja położna środowiskowa mówi ze do pępuszka Leko najlepsze juz sama nie wiem co mam to kupić.
Fiolet odpada , teściowa sie uparła za pierwszym razem teraz juz nie chce słuchać jej w niczym , teraz jest inaczej niz wczesniej.
MONIA D
A jak u ciebie z pępuszkiem? CZego używasz nie pamietam czy juz sie Ciebie pytałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jedynej rzeczy jakiej brakuje dla mojego maleństwa to właśnie jakiś preparat do przemywania pępuszka. Czytałam, że może to być 70% roztwór spirytusu, piochtanina, fiolet, octenisept, są ponoć jakieś już gotowe nasączone gaziki do przemywania. I co tu wybrać, sama mam dylemat 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
.A jak wrocila,to mnie wlasnie szykowali do przewiezienia na sale.I rzucila mi tekst:Widze,ze poszlas na latwzne,ja bym jeszcze z 1 dzien poczekala,zwlaszcza,ze nic nie czujesz,bo masz epidurol.A ja w tych calych narwach odpowiedzialam jej tylko niemilo:Widac,ze nie masz dzieci,wiec pocaluj mnie w dupe 😉Szkoda,ze jej miny nie widzieliscie 😁 😁


MonisiaD i dobrze jej wygarnęłaś - takie babska powinno sie tępić na każdym kroku, jak będziesz miała okazję poskarż sie na jej podejście do pracy komu trzeba. uważam że ludzie bez powołania nie powinni pracować w słuzbie zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Lauritta z ta waga to masakra jakas.Caly czas powtarzano mi,ze mam duze dziecko.Nawet w diu porodu polozna macala mnie po brzuchu i stwierdzila,ze bedzie mi ciezko takiego bobasa urodzic.Ostatnie usg mialam 24.02 czyli 1,5 tyg przed porodem i wtedy twierdzili ze mala ma jakies 3300 a jak sie urodzila,to okazalo sie,ze to taka mala kruszynka-2876g szczescia.Wiec ja juz sie wiecej nie bede zdawala na zadne wyliczenia.Bo to sa tylko szacowane liczby


No ja juz tez nic nie kumam - podobno 3,5 kg to normalna waga, ja ważyłam 3,6kg i mama twierdzi że poród byl normalny alni cięzki ani lekki. A tu twierdzą że 3300 to wielkie dziecko, bez sensu. Swoja droga to Ci anglicy w ogóle jacyś zacofani, nie robia cesarki, na wszystko paracetamol, slaba opieka, i wkurzyła mnie ta piguła która powiedziała że my nawet ktg nie mamy w naszym kraju, jakby zobaczyła nasz sprzęt zakupiony przez Owsiaka to podejrzewam że nie wiedziałaby do czego to służy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniak1980 najlepszy jest octenisept e sprayu, i nic innego, do niedawna stosowano spirytus ale teraz połozne i lekarze zalecaja wyłącznie ten octenisept, do tego mozliwie dużo wietrzenia i umikać zamoczenia podczas kąpieli. W tych moich notatkach które Wam wkleiłam jest opisane dokładniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie chce mi sie nic robic najlepsze to to ze mam jeszcze choinke nie rozebrana SZOK!!!! Wstyd az pisac.Nie widac jej ale jest zabiram sie kazdego dnia za nia i codziennie odkladam na JUTRO. Patrze na wiadomosci o tym trzesieniu. Mały śpi , ma katarek, az sie dziwie ze bokiem krajem mnie omijaja wszystkie choóbska i przeziębienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...