Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja znowu trochę lepiej sie czuję i teraz się oszczędzam, ale moja malutka ma problemy z kupka nie może zrobić, przy piersi robiła prawie do każdego pampersa, a po chorobie raz do dwa razy dziennie i znowu kłopot, ale tak już całe życie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam kolejna noc z głowy, mały wysypia sie w dzien i szaleje w nocy - nie umiem temu zaradzić, w dodatku jak tu sprawdzić czy sie najada.

Edi ciesze się że lepiej się czujesz, a masz info ile powinno zjdać na ra tygodniowe dziecko?

Monisia powodzenia jak zwykle będzie pozytywny wynik 🙂

Estelle glowa do gory - jeszcze chwila 🙂

Ja ciągle męcze się ze szwami, zamiast na spacerki to ja w łóżku a Fasolek na balkonie - moja mała maruda 🙂

Czy Wasze malce tez kichają kilka razy na dzień? Aleks w dodatku zawsze 3 razy jak mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od 4 było jedzone do 4:55, usnął przy piersi, odłożyłam go i po 10 min płacz i znowu jest jedzone
Też tak macie....? Już nie wiem co robić, teoretycznie powinnam go odstawiać po 40 min max, ale on jest chyba ciągle głodny może za słabo ciągnie....? Ile powinien zjeść 2-tygodniowy malec - macie jakąś tabelkę z mililitrami?

Aleks w dodatku od dwóch dni ma na dłoniach odchodzącą skórkę, nie zaczerwienione, ale schodzi mu skóra całymi płatkami jak po mocnym opalaniu u dorosłego człowieka na plecach. Tylko dłonie..... może to proszek bo mu zakładam niedrapki na dłonie albo ciasne skarpetki żeby sie nie drapał bo strasznie gestykuluje tymi swoimi małymi łapkami przy twarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to nasz mały Diabełek z różkami i ogonkiem, dobrze że zdążyłam ze zdjęciem bo 10 min póżniej zalałem wszystko na fest 🙂)))

Dziewczyny jakich pieluszek używacie, ja na razie Huggiesów, ale sa troche drogir, Pampersy wydawały mi się strasznie sztuczne, próbowałam też BabyDream z Rossmana ale sa jak pampersy w dodatku słabiej zabezpieczone przed wypłynięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj zawitała u nas położna ,zrobiła wywiad i np.ropiejące oczko kazała przemywać solą fizjologiczną ,układać maluszka na brzuszku bo mogą już się pojawiać pierwsze kolki ,wychodzić często na spacery , kazała wyeliminować z diety produkty mleczne i mam pić herbatki ziołowe a i nie bać się kikutka pępkowego przemywać go spirytusem z każdej strony .ps .Mój Szymuś kilka razy kicha w ciągu dnia ,często ulewa i położna mówiła ,że to normalne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba oszaleję. Albo mały nie rusza się prawie wcale, albo tak daje czadu,że aż mnie skręca z bólu. Wczoraj cały wieczór tak tańcował i wypychał się na wszystkie strony, że miałam już takie bóle brzucha i pleców jak opisują przy porodzie.Takie właśnie bardzo silne bóle miesiączkowe i silne kłucia w dole, tyle że bez żadnych przerw - jakieś 3 godziny non stop. Dopiero jak poleżałam na boku to powoli się wszystko uspokoiło.Naprawdę przestraszyłam się, że rusza się aż za gwałtownie, ale wygląda na to,że on ma takie wieczorne fazy. Tylko czemu to aż tak boli???

W piątek mija tydzień od terminu i jakie procedury powinni teraz wobec mnie zastosować?KTG mam na razie co 2 dni i tyle. Należy mi się jakieś dodatkowe USG?Czy w przyszłym tygodniu KTG robi się częściej? Kiedy powinnam stawić się w szpitalu? Kurcze...miałam nadzieję,że nie będzie mnie to dotyczyć...
Salamandra napisz coś więcej o swoim porodzie, bo na razie znam relację do 4cm rozwarcia bez skurczów 🙂 Co tam było dalej? Bo chyba muszę się powoli nastawiać na wywołanie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
A to nasz mały Diabełek z różkami i ogonkiem, dobrze że zdążyłam ze zdjęciem bo 10 min póżniej zalałem wszystko na fest 🙂)))

Dziewczyny jakich pieluszek używacie, ja na razie Huggiesów, ale sa troche drogir, Pampersy wydawały mi się strasznie sztuczne, próbowałam też BabyDream z Rossmana ale sa jak pampersy w dodatku słabiej zabezpieczone przed wypłynięciem.




SALAMANDRA polecam pieluszki DADA Z BIEDRONKI NA SAME POCZĄTKI SA IDEALNE KIEDY DZIECKO TRZEBA PRAKTYCZNIE CO CHWILKE PRZEBIERAĆ BO NON STOP KUPKA LUB SIUSIU...CENA POŁOWA TEGO CO ZA PAMPERS...WARTO..SPRAWDZIŁAM SAMA ...PAMPERSÓW UZYWAM TYLKO JAK MAM GDZIEŚ WYJŚĆ A TAK JAK NA RAZIE TYLKO TE :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra skórka sie nie przejmuj to normalne, ze sie luszczy samo zejdzie mozesz podczas kapieli delikatnie pomasowac pieluszka taki mini peeling;
co do karmienia to na puszce nan jest, ze 2 tygodniowe dziecko powinno zjadac 90 ml 6 razy dziennie, ja mojej daje sztuszczne na noc ok 1 i do 9 mi spi zaczelam wprowadzac systematycznosc karmie o 9. 12, 15, 18, 21 kapiel i karmienie (zazwyczaj daje troche przed zeby mocno nie plakala przy kapieli) i pozniej sztuczne przed 1 staram sie po karmieniu o 21 nie dopuszczac do jej snu kłade na brzuszek spiewam itd, bo tez sobie zamienila noc z dniem i juz druga noc jest super oby tak dalej, a z mojego cyca zrobila sobie smoczek i poje 10 min i spi za chwile ryczy i tak bardzo czesto, ale oszukuje ja woda i herbatka koperkowa 🙂 jakos trzeba sobie radzic, jedynie zaczela robic kupki rzadko, ale polozna mowi, ze to normalne moze robic nawet co 3 dni, ale zeby oddawala gazy i jak nie bedzie płakac to normalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, właśnie muszę spróbować tą DADE - ale czy one sa w rozmiarze nr 1 czyli 2-5 kg? Bo w LIdlu mają też niezłe już je oglądałam - ale mają dopiero od 3-jek czyli 4-9 kg A nasz Fasol jest okropnie długi i chudy i 2-ki sa dla niego jeszcze za duże? Capslocc sa pieluchy DADA 1? Co do ceny to huggiesy w SUperpharmie sa za 36 zł - 90 szt wychodzi na to samo tylko że promocja jest od rozmiaru nr 2 - zakupiłam sobie już 2 paczki ale sa za duże jeszcze.

Edi tak tylko że pokarm naturalny jest mniej bogaty od tego w proszku i jest na niego dużo większe zapotrzebowanie, ale i tak dzięki . Co do kupek to faktycznie sie nie przejmuj czaaem dzieci robia nawet raz na tydzień - tak mówiła doktor i że sa u nich wzloty i upadki czasem jedzą na umór a czasem mniej i tak samo z kupą 🙂 Najważniejsze żeby waga rosła to też nie musi być systematyczny wzrost.

U nas dziś była Pani doktor na oględziny Fasola - świetna kobitka z polecenia, kto z Warszawy moge podesłać namiary, byłam pod wielkim wrażeniem, odpowiedziała bardzo dokładnie i cierpliwie na wszystkie nasze pytania, dokładnie obejrzała mnie i Fasola, zdjęła mi szwy i powiedziała że chirurg je duzo za mocno naciągnął bo mi poprzecinąły skórę. Doradziła nam żeby Aleksa więcej wybudzac w ciągu dnia i częściej karmić bo jest długi i chudy i będzie szybko nadrabiał i dlatego tyle chce jeść, opowiedziała nam o plusach i munusach szczepionek i tak jak powiedział Edi że ta schodząca skórka na dłoniach i stópkach to normalna rzecz i jeszcze wiele cennych rad. Sama jest mamą tróki w tym jednego malutkiego całkiem jeszcze bobaska.

Martinez czemu niby masz odstawić produkty mleczne - wapń jest bardzo ważny - przy karmieniu piersią trzeba pić mleko krowie chyba że występują jakies szczególne sytuacje uczelenie alergia kolki. A mleko najlepiej zimne to w szklanych butelkach lub to w plastikowych okrągłych i tłuste 3,2%, oczywiście nie przesadzać i starać sie jeśc przetwory mleczne sery jogurty itp, a mleko najlepiej z kawka zborzową lub herbatką jako bawarka tak zaleca IMiD. Pozwalają tez na 3 herbaty dziennie i jedną kawę - fajnie 🙂 Odradzają herbatek ziołowych, chyba że dziecku nie przeszkadzają to można.

Monisia jak egzamin? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od wczoraj zaczęłam używać pieluszek Dady, dużo osób je chwaliło. I nawet się nie dziwię, niewiele się różnią od pampersów a i cena o połowę mniejsza.
Salamandra one zaczynają się od rozmiaru 2 - tj od 3 kg

Dziewczyny mam pytanie odnośnie szczepionek. Na jakie się decydujecie? Słyszałam że te płatne, z mniejszą ilością ukuć nie do końca są takie dobre dla naszych maluszków.








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Estelle no więc po tym rozwarciu, badało mnie parę osób, co chwila ktos wchodził i zaglądał ale to juz wcale nie bolało, potem przebili mi worek owodniowy i wypompowali wody, tez nie bolało, potem czekałam na skurcze, przyszły, bolały, wystękiwałam je i wydmuchiwałam, właściwe oddychanie połowa bólu mniej, trwały ze 2 godziny, bolałoby mniej gdybym mogła zejść z łóżka, niestety musiałam rodzic na leżąco i nie mogłam mieć aktywnego porodu - typu pika schody wanna drabinki itp - bo musiałam być podpięta cały czas do ktg i moje każdorazowe przejście do pozycji bardziej pionowej powodowało spadek pulsu u małego - wszystko przez to że pępowiną się owinął wokół szyi. Wezwaliśmy anestezjologa do znieczulenia, przyszedł ale mój doktor kazał nam sie wstrzymać bo do końca było już tuż tuż, 20 min później po kilku skurczach partych wyskoczyła głowa Fasola, położna cudowna kobieta o złotym sercu i wspaniałym psychologicznym podejściu przecięła sprawnie pępowinę i reszta to juz bajka, wyszedł cały Fasol, położył sie u mnie na brzuszku - byłam w szoku, potem go zabrali bo był bardo słabiutki i czerwony przez tą pępowinę na ogrzewanie, mnie znieczulili i pozszywali (nie fajowe ale do zniesienia - gorzej było w domu jak szwy się powbijały w skórę), miałam okropną delirkę i zero siły ale nie mogłam zasnąć. Przewieźli do sali poporodowej położyli do łóżka kazali w ciągu 6 godzin oddać mocz a po 4 długich godzinach przywieźli całkiem słodziutkiego najśliczniejszego na świecie Fasola i następne 4 dni zamiast spać to się na niego gapiłam jak sroka w gnat, tak mnie adrenalina trzymała i emocje 🙂 Za to później odpokutowałam bo jak przyszedł w domu kryzys ... to juz szkoda mówić, dlatego wysypiaj się teraz bo lada chwila będzie ten czas..... i wyśpij sie zaraz po porodzie to bardzo ważne, póki maluch śpi w pierwszej drugiej dobie bo potem już nie będzie czasu.... 🙂
Powodzonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta nam ta lekarz domowa zaleciła PENTAX czyli 5 w 1 ale nieco zmodyfikowane. Chodzi o to żeby rozłozyć szczepiania jak najbardzej w czasie, Bo wiele szczepionek na raz jest dość ryzykowane dlatego że zawierają konserwanty i jest zagrożenie nawet autyzmu.
ja sobie szkrzętnie zanotowałam co mi powiedziała i zrobiłam grafik, wklejam, może przyda sie i Wam 🙂

Po urodzeniu
1. Engerix (wzw 😎
2. Gruźlica (NFZ)

6 tydzień
1. PENTAX (błonica, tężec, krztusiec (DTPw) Hib)
2. ROTARIX (rotawirusy)

7 tydzień
Engerix (wzw 😎

8 tydzień
PNEUMO 13 (pneumokoki)

12 tydzień
1. PENTAX (błonica, tężec, krztusiec (DTPw) Hib, polio (IPV)
2. ROTARIX (rotawirusy)

14 tydzień
PNEUMO 13 (pneumokoki)

18 tydzień
PENTAX (błonica, tężec, krztusiec (DTPw) Hib, polio (IPV)

20 tydzień
PNEUMO 13 (pneumokoki)
Engerix (wzw 😎

13 miesiąc
3 w 1 (odra, świnka, różyczka)

14 miesiąc
PNEUMO 13 (pneumokoki)

18 miesiąc
PENTAX (błonica, tężec, krztusiec (DTPw) Hib, polio (IPV)

8-9 rok
wzw A (w szkole z NFZ)

12-13 rok
ew. Meningokoki (tylko w przypadku wyjazdu do krajów z ryzykiem zakażenia i to tez nie koniecznie)

TERAZ NIE SZCZEPIMY NA:
Ospa wietrzna - chyba że dzieckko nie przejdzie jej mając 2-3 latka (najłagodniej w tym wieku)
wzw A - dopiero w wieku 8-9 lat
Meningokoki - raczej nie szczepić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do tych szczepionek skojarzonych to ja szczepiłam synka zawsze tego typu szczepionka i teraz córeczkę tez tak zamierzam szczepić...poza tym zaszczepię malutka jeszcze od rotawirusów...niestety stały sie one ostatnio plaga w naszym społeczeństwie więc nie będe ryzykować...synek raz złapał to cholerstwo i wolałabym nie wspominać tych chwil...wymioty ...biegunka...szpital..no straszne to było szczególnie dla synka 😞...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skojarzonych czyli kilka w 1? No tak, jesli można to z chęcią zaoszczedze Małemu ukloc, ale ta lekarka która u nas była twierdzi ze ta opcja 6 w 1 to juz za duża kumulacja. DZis skonsultuje sie je jesze z pediatra do którego zapisalismy sie w rejonie ale opcja 5 w 1 bardzo mnie przekonuje.

A metody Pani Dr okazały sie super skuteczne bo El Fasol ku uciesze swoich rodzicow, przespal cała noc 😉 obudził sie 2 razy na krótkie karnienie po 20 min. Hurrrrrra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Salamandra za opis porodu. Widzę, że i wywoływanie nie musi być takie złe. Trochę mi lżej na duchu mimo,że ciągle nic 🥴
Dzisiaj mam kolejna wizytę i mam nadzieję, że usłyszę coś więcej niż na kilku ostatnich. W ogóle to byłoby super gdyby KTG wreszcie wybadało jakieś skurcze. W życiu bym nie pomyślała, że tak będę na nie czekać 🙂
Wczoraj i przedwczoraj miałam jakieś "jazdy" w brzuchu, mam nadzieję, że to było to słynne oczyszczanie się organizmu. Kto by pomyślał,że człowiek może ucieszyć się z rozwolnienia 😁 Ale gdyby coś zaczęło się dziś lub jutro, byłoby wprost idealnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra napisał(a):.
A metody Pani Dr okazały sie super skuteczne bo El Fasol ku uciesze swoich rodzicow, przespal cała noc 😉 obudził sie 2 razy na krótkie karnienie po 20 min. Hurrrrrra!


Salamandra napisz jakie to metody,chętnie bym skorzystała i w końcu może też bym się wyspała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lauritta oto sposoby Pani doktor na przespane noce u noworodków:
1. więcej wybudzać w ciągu dnia i częściej karmić tym bardziej ze jest długi i chudy i będzie szybko nadrabiał i dlatego tyle chce jeść
2. nie marnować jego energii - samo jedzenie kosztuje noworodka b duzo wysilku - a my go jeszcze dodatkowo bawiliśmy, długo kapaliśmy, długo rozbudzamy, przebieralismy, był zły zmeczony i nie mial sily efektywnie ciagnac wiec karmienie trwalo ponad godzinę po czym usypiał na cycu
3. nie kapać codziennie
4. w nocy jeśli nie ma mega kupy to nie przewijać
5 w nocy nie wybudzać chyba ze spi pow 5 h to koniecznie na jedzenie wybudzić
6 w nocy dac tylko cyc i odstawić z powrotem do łóżeczka
7 zawsze trzymać w niegrubym rożku i do karmienia w tym rożku wyjmować i w tym rozku nagrzanym i milusim odstawiać ( ja używam flanelowej pieluszki)
8 Cieplej ubierać i przykrywać ciepłym kocykiem żeby uniknąć strat energii bo Fasol spal często w samym body na dl rękaw i spodenkach, rozkopywał w nocy kocyk a temp u nas 20 C
9. W dzień ma spać max 2 h

Spróbuj może i u Ciebie zadziała - u nas Aleks opócz nauczenia sie odróżniania właściwie dnia od nocy dodatkowo musi przybrać na wadzę i dlatego ta oszczędnośc energii jest taka ważna

Mam nadzieje że pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Estelle będzie dobrze 🙂
Twój maluch najwyraźniej jeszcze potrzebuje byc w brzuchu - będzie dzieki temu zdrowy i silny - poproś o USG żeby spr stan wód płodowych i czy sie nie owinął pępowinką oraz jaką ma przybliżona wagę - czy przypadkiem nie kwalifikuje się do cc.

Jak Ci podadzą oksytocynę to ona nie musi od razu zadziałać - koleżanka z patologi dwa dni ja brała chodziła skakała i nic dopiero na trzeci raz zadziałało i tez rodziła szybko. Zresztą Monisia tez tak miała że od razu nie zadziałała. Więc na spokojnie - najważniejsze jest pozytywne nastawienie spokój i trochę uśmiechu - mój mąż mnie rozbawiał i łagodniej to wówczas szło bo endorfiny uśmierzają ból 🙂 Więc życzę pogodnego porodu jeśli tak można powiedzieć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY CZESC
JA URODZILAM 2 KWIETNIA O 23.55
MAŁY WAŻYŁ 3600 .56 DŁ PKT 10
JEST SUPER
TYLKO ZE NIEDOBRY 🙂
POROD ROZPOCZĄL SIE ŚMIESZNIE BO W TESCO ODESZŁY MI WODY HEHEH I TYLE LUDZI!!!!!!!!!!!!! CHLUSNELY NA ZIEMIE 🙂
POROD TRWAŁ TYLKO 2 ,5H BARDZO SZYBKO I SUPER I SPRAWNIE ALE MIALAM KRZYZOWE I 100 RAZY BARDZIEJ BOLĄCE NIZ PIERWSZY POROD NIESTETY!!!
TRZYMAJCIE POZDRAWIAM ODEZWE SIE ALE NARAZIE NIE MAM CZASU UWIEZCIE MI MAM MALO POKARMU MALY TYLKO SIEDZI NA MOIM CYCKU...
ESELLE CZEKAJ A NAWET NIE BEDZIESZ WIEDZIEC KIEDY I CO TAK JAK JA...AKURAT W TESCO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniak1980 napisał(a):
DZIEWCZYNY CZESC
JA URODZILAM 2 KWIETNIA O 23.55
MAŁY WAŻYŁ 3600 .56 DŁ PKT 10
JEST SUPER
TYLKO ZE NIEDOBRY 🙂
POROD ROZPOCZĄL SIE ŚMIESZNIE BO W TESCO ODESZŁY MI WODY HEHEH I TYLE LUDZI!!!!!!!!!!!!! CHLUSNELY NA ZIEMIE 🙂
POROD TRWAŁ TYLKO 2 ,5H BARDZO SZYBKO I SUPER I SPRAWNIE ALE MIALAM KRZYZOWE I 100 RAZY BARDZIEJ BOLĄCE NIZ PIERWSZY POROD NIESTETY!!!
TRZYMAJCIE POZDRAWIAM ODEZWE SIE ALE NARAZIE NIE MAM CZASU UWIEZCIE MI MAM MALO POKARMU MALY TYLKO SIEDZI NA MOIM CYCKU...
ESELLE CZEKAJ A NAWET NIE BEDZIESZ WIEDZIEC KIEDY I CO TAK JAK JA...AKURAT W TESCO 🙂



no poród miałaś naprawdę z super poczatkiem a myslałam że to sie zdaża tylko w filmach 😉GRATULACJE I WITAM W GRONIE MAMUSIEK!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...