Skocz do zawartości

Bolący brzuszek | Forum o ciąży


zoliana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka
Od kilu dni czuję, że mój brzuszek po lewej stronie stał się obolały tak, jakbym miała w tym miejscu siniak. Oczywiście żadnego tam nie ma i nie pamiętam abym się tam uderzyła. Jestem w okresie ciąży kiedy to można już odczuwać ruchy dziecka. Osobiście jeszcze nie czuję aby maleństwo było na tyle ruchliwe, żeby mi dało znać, że jest w moim brzuszku.
chyba że to co biorę za wzdęcia to ruchy dziecka 🙂
Trochę boję się tym obolałym bokiem i niedługo udam się do ginekologa. A może któraś z was miała podobne dolegliwości? Mam jedynie nadzieję, że to tylko macica się przemieszczai stąd te objawy.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli nie masz problemów z oddawaniem moczu (pieczenie, ból), to pewnie więzadła. albo za długo spałaś w nocy na jednym boku. bo czasem to może być ból promieniujący z nerki, jeśli jest coś nie tak z układem moczowym.

pozdro! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam 🙂
Dziewczyny, dzisiaj cały dzień twardnieje mi brzuch...nie co chwilę, ale dość często. Jak leżę albo siedzę wszystko wraca do normy, natomiast jak wstanę, zaraz robi się twardy...I najbardziej tuż pod biustem, od dołu jest jeszcze taki w miarę...
Zaczynam 37 tydzień ciąży i trochę się martwię...czy to te skurcze przepowiadające, czy może coś złego się dzieje...
Co myślicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mysle ze to skurcze przepowiadające, macica sie przygotowuje, bo tuz pod biustem jest własnie dno macicy i np jak byłam na patologii ciazy to własnie takie skurcze było widac u kolezanki obok na ktg, ale ona ich w ogole nie czuła. Jesli nie sa zbyt czeste tzn ze chyba nic sie nie dzieje, jak beda silniejsze i czestsze niż 5min tzn ze poród się rozpoczął. Nie martw się 🙂 głowa do góry 🙂 podobno porodu nie da sie przegapic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marza napisał:
37 tydzień , to już zaraz można rodzić! ale czad! już nie musisz się niczym martwić, też tak chcę! 🙂 to pewnie skurcze przepowiadające, które mogą się zacząć dużo wcześniej. a 37 t to musi być to!

pozdrówki! 🙂


🙂

Marza nawet się nie obejrzysz a już będziesz w 37 tygodniu 🙂. A czym dalszy tydzień to ja mam właśnie więcej zmartwień...i różnych boli 🙂 Na początku tez myślałam, kiedy zleci te 9 miesięcy...a tu myk i już końcoweczka 🙂

No i dzięki dziewczyny za odp. na mój problem...trochę jestem spokojniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
kolezanka kilka dni przed porodem mowila jak co jakis czas twardniej jej brzuszek a jesli chodzi o okolice wejscia do pochwy mowila ze dziecko na dole czuje jakby je drapalo jakby bawilo sie w piaskownicy i grzebalo w piasku...kilka dni potem urodzila nie minal tydzien a dzidzius lezal tuz obok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izka30 skurcze przepowiadajace zeczynaja sie czasami i dwa miesiace przed porodem, ja tez mialam tak i dwa razy dzwonilam w panice do szpitala,a mala urodzila sie w 40 tyg i 6 dniu, ale prawdziwe skurcze daly o sobie konkretnie znac, wez nospe( tak mi radzili, i przechodzilo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
jojojoj tak mnie strasznie boli brzuch dzisaij, ale tak dziwnie bo nie na dole ale w okolicy pępka i wyżej dotknąc sie w pępek nie moge co chwile twardnieje, ale po chwili puszcza, nospa nie pomaga, byłam rano u gin powiedział ze szyjka zamknięta wiec powinnam donosci do terminu cc, ale strasznie mnie martwi ten okropny ból brzucha, i do tego zaczyna bolec krzyż 😞 dzidzia bardzo sie rusza, miała któras z was coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k@siulek napisał:
jojojoj tak mnie strasznie boli brzuch dzisaij, ale tak dziwnie bo nie na dole ale w okolicy pępka i wyżej dotknąc sie w pępek nie moge co chwile twardnieje, ale po chwili puszcza, nospa nie pomaga, byłam rano u gin powiedział ze szyjka zamknięta wiec powinnam donosci do terminu cc, ale strasznie mnie martwi ten okropny ból brzucha, i do tego zaczyna bolec krzyż 😞 dzidzia bardzo sie rusza, miała któras z was coś takiego?


kochana kolezanka z sali mowila ze porod mozna poznac po sygnalach takich ze poza twardym calym brzuszkiem inne sygnaly to obnizenie oczywiscie tez powinno i to ze dzidzia staje sie nieruchoma juz sie tak nie rusza kochana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Mnie w tym tygodniu (13tc) tak samo zaczęło boleć po lewej stronie.Myślę,że to macica powiększa się,cały czas jakieś zmiany zachodzą tam w środku..Jak na przemian chodzę,siedzę,leże to mi przechodzi.Nie mogę znajdować się długo w tej samej pozycji.O wszystko najlepiej zapytać lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o takie normane bóle podbrzusza(jak przed miesiączką)to mam je od 4 tygodnia do dziś.Ginekolog powiedziała,ze to normalne,przepisała mi tabletki Diprophyllinum(te tabletki są na łżejsze oddychanie i na rozkurczanie),czasami biorę je i pomagają,ale staram się jak najrzadziej.Dziecko rozwija się prawidłowo,ale każdy organizm jest inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj to dopiero zabolał mnie brzuch,zrobił sie jak mały balonik,twardy jak ściana,czułam dziwne ciągnięcie za pępkiem,szok,wystraszyłam się strasznie,ale już przeszło.Domyślam się po czym tak miałam,pierogi z grzybami i kapustą...już więcej w czasie ciąży nie dotknę pierogów 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...