Skocz do zawartości

nastoletnie mamy | Forum o ciąży


Maniutka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Maniutka 🙂 Ja mam 18 lat i jestem w 10 tygodniu ciazy 🙂 O ciazy doweiedzialam sie dzien przed moja 18-nastka i bylam najszczesliwsza osoba na swiecie bo razem z narzeczonym staralismy sie o nia przez 9 dlugich miesiecy 🙂 Życzę zdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Maniutka - młoda mamusiu 😉 gratuluję córci!! i się pytam czemu do listopadówek nie zaglądasz??:P
Właśnie ostatnio myślałam, że się nic nie odzywasz - patrze a tu wychodzi, że za stare dla Ciebie jesteśmy;p;p

przypominam, że ja też młoda mamusia jestem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja zaszlam w ciaze w dzien mojej 18tki na studniowce bylam juz w ciazy i o tym wiedzialam 🙂
pierwszy rok studiow cudem zaliczony ale narazie zrezygnowalam dla malej
mam 20 lat i malutka ma juz praktycznie roczek jestem najszczesliwsza mama pod sloncem i choc nie czas na kolejne malenstwo to tesknmie za cudownym okresem ciazy...

ja mialam troche problemow z rodzicami jak mala sie urdzila rozstalam sie po 3 latach z narzeczonym teraz jestem po slubie nie z Polakiem i mieszkam w Anglii i wciaz walcze o szczescie dla siebie i malej

trzymajcie sie 😉
dbajce io siebie i malenstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ... jakie to cudowne zacząć czuć ruchy swojego maleństwa.. to moje pierwsze dzieciątko którego wyczekuje jestem szczęśliwa i tylko modle sie żeby moje szczęście było zdrów jak rybka... póki co jest wszystko dobrze ale zawsze sie ma tą obawę... pozdrawiam was kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie!!! Uff wkoncu Was znalazłam! Raz przeczytałam wątek ale nie dałam rady odpisac bo net padł i nie mogłam Was znaleźć. No więc tak. Mam skonczone 18 lat, maturka zdana, o ciąży dowiedziałam sie w lutym w 8 tygodniu. Bobaska spodziewam sie we wrześniu, jest duża możliwość ze w moje urodziny 🙂 Mam nadzieje ze będzie nam sie fajnie pisac. Zdrówka mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh.. ja właśnie się dzisiaj dowiedziałam, że znów muszę przejść przez gadanie ludzi... gadali przy pierwszej ciąży, gadają i teraz 😞 Kurde. Bo to takie dziwne i fascynujące. Jak słyszę, że znów ktoś mówił" wiesz, że Gośka będzie miała drugie dziecko?" to mnie szlag trafia... . nawet urodzić spokojnie nie można, żeby na językach nie być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie im mniej osób wiedziało o ciąży tym lepiej. Dlatego sie nie chwaliłam wogole a ze przuszek mam dosc mały wiec problemu nie było 🙂 i gadanina mnie opuściła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eluska z reguły tak jest - póki ludzie nie wiedzą - ok.. Mi niestety brzucholek szybko rośnie 😉 poza tym nie zamierzam go chować bo ogromnie się z tej ciąży cieszę - najlepiej to bym przeszła z wypiętym przez miasto 😉 Szkoda tylko, że ludzie się nie zastanawiają bo przysparzają trochę stresu i przede wszystkim niektórymi słowami przykrość sprawiają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, ja tego nie rozumiem... Przecież nie jesteście dziećmi. To takie dziwne, że ktoś będzie miał dziecko??? 😮
No ale ludzie zawsze sobie znajdą powód do gadania, jak nie taki to inny. Najważniejsze się tym nie przejmować. Cieszcie się swoimi maleństwami i ogólnie "no stress" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emcia w moim przypadku jest to o tyle śmieszne, że nie mam 16 czy 18 a 21 lat... fakt - młoda jestem ale szkołę mam za sobą, w studiach mi dzieci nie przeszkadzają więc nie rozumiem skąd ta złośliwość..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr przeżyj to i miej to w d..., no, tam gdzie trzeba. 😉 Ja urodziłam Witka, też nie mając lat 16, a 22 i też było wielkie zdziwienie... Heh, więc nawet sobie nie wyobrażam co dopiero przeżywają takie 16nastki w ciąży czy inne nastoletnie młode mamy. 🤨

Zresztą sama pamiętam np. spojrzenia na szkole rodzenia, gdzie jednak większość stanowiły kobietki około 30letnie, z mężami, itd. A ja nie dość, że zwykle wyglądam na młodszą niż jestem, to jeszcze z chłopakiem, byliśmy przy nich jak para wesołych smarkaczy. 😁 Ale co tam! Mnie to tylko bawiło. 😉 Źle mi tylko było, jak zjawiła się tam rzeczywiście 16 w ciąży, taka drobniutka z wyglądem dziecka i tej dopiero jakie spojrzenia rzucały... Uch, nie chciałabym być w jej skórze. 🤢 Trochę to było w stylu jakby ciąża i dziecko było tylko przywilejem dla dorosłych (tylko kiedy ta "dorosłość" się zaczyna? Po 25? Przed 30?) i zamężnych, a reszt ta patologia. 😠 Na szczęście pielęgniarki nie różnicowały i wszystkie nas traktowały jednakowo, itd. 🙂 Widać starsze, doświadczone kobiety niejedno widziały. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Sathi- sama też sobie powtarzam, żeby mieć to gdzieś.. Ale czasem się nie da. Chociaż czasem mnie to bawi;p jak widzę, że ktoś studiuje mnie przez godzinę a na drugi dzień koleżanka donosi mi, że ta i ta poinformowała ją, że będę mieć drugie dziecko;p Z jednej str mam to gdzieś, a z drugiej wiem jak takie gadanie rani.. i masz rację ja czy Ty to jeszcze nic.. najgorzej mają dziewczyny >18... A szkoda bo niejednokrotnie właśnie takie młode dziewczyny okazują się dużo lepszymi matkami niż niejedna "dorosła"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szczeze to nie wstydze sie ze mam 16 lat i nie dlugo bede mamusia ciesze sie tez nie ukrywam mojego brzuszka boje sie jedynie pojscia do szkoly rodzenia nie wiem jak zareaguja tamte kobiety. Czesto np gdy jestem na gg lub gdy widze sie ze znajomymi to slysze teksty typu zniszczylas sobie zycie albo ze ktos ma lepsze zycie ode mnie bo ja mam dziecko a ten ktos nie. i ze jestem nie dojzala ale tego raczej nie powinny oceniac tego osoby ktore ani mnie za dobrze nie znaja ani nie spedzaja ze mna karzdego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maniutka, jak dla mnie uwagi do Ciebie typu, że zniszczyłaś sobie zycie przez ciąże są nie na miejscu i Twoi "znajomi" pokazują tutaj brak szacunku do Ciebie. To Twoja indywidualna sprawa co robisz ze swoim życiem.
Szkołą się nie przejmuj, jeśli masz wyrozumiałych pedagogów to powinno byc ok. Ludzie ze szkoły pewnie i tak będą gadać, potem sie przyzwyczają, że będziesz mamusią.
Masz wsparcie u partnera i rodziców? Jak oni zareagowali na ciążę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Badzcie dumne z tego ze bedziecie mamami. Ludzmi sie nie przejmujcie, bo ludzie gadali, gadaja i gadac beda. No bo im sie lepiej robi jak ktos ma "ciezej" niz oni, ich problemy wydaja sie w tedy mniejsze. Ja zawsze twierdzilam, ze jak ktos cos na mnie gada albo jest dla mnie wredny to tylko i wylacznie z zazdrosci i to mnie podnosilo na duchu 🙂
Dla przykladu - z moim mezem poznalam sie w liceum, jestesmy 11 lat razem w tym dwa po slubie, zaszlam w ciaze i ludzie dalej gadaja ze wpadka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zawsze chciałam byc młoda mama. O dziecku zaczęłam już myslec jak miałam 19 lat. Zaszłam jak miałam 21. A teraz mając 24 lata spodziewam sie już drugiego( z wyboru) chcę żeby moje dzieci miały młodą mamusie. Także gratuluje wam młode mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...