Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja równiez dołączam sie do gratulacjii ,pamietam ,ze ja w 8 tygodniu chodzilam z usmiechem przyklejonym do ucha do ucha i nie straszne mi byly żadne ciążowe dolegliwości. 🤪 cCo sie pózniej okazala przeszłam (póki co)ciąze bezobjawowo,dopiero teraz zaczyna mi przeszkadzac ciężar i kręgosłupik oraz stopy czasem sie buntują , ale co to jest w porownaniu do szczęścia jakie nas spotkalo.:laugh:
Zycze zdrówka i więcej kolezanek rodzących w grudniu 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nareszcie jeteście...... aguu ja jakby było wszystko ok to w maju bym urodziła ale jest jak jest teraz nam sie uda nie ma innej możliwości... ja troche przytyłam i wieczory mam ciężkie tzn mdłości ale znośnie dobrze ze nie rano bo praca czeka. pozdrawiam i czekam na rozwój sytuacji za tydz wizyta u gin a bierzesz coś na podtrzymanie? bo ja duphaston 1 raz dziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
Ja mam termin na 1 grudnia 🤪 05.05 mam kolejne USG i nie moge sie doczekac zeby zobaczyc moje malenstwo, jak uroslo i sprawdzic czy wszystko jest ok. To moja pierwsza ciaza wiec jestem straaaasznie podekscytowana i wlasciwie zyje z tygodnia na tydzien :laugh: Tak sie cieszylam ze zadnych mdlosci itd a tu przyszla kryska na matyska, zaczelo sie.... 😮 wygladam jak wlasny cien, ciagle jest mi niedobrze, a w dodatku brzusio daje we znaki. Jak tam u was, jak sie czujecie?
Pozdrawiam!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie nie mam mdłości. Czasem tylko brzuch troszkę zaboli, przy wysiłku, zdenerwowaniu. Ogólnie czuję się dobrze, tylko może psycha troszkę rozchwiana. Zdarza mi się przy oglądaniu dzieci w reklamach popłakać się ze szczęścia, że ja także mam dzielić z kimś życie, troszczyć się i oczekiwać. Czasem mnie najdzie smutek taki, że chciałoby się schować gdzieś do ciepłej norki i zostać tam niezauważalnie, a czasem suszę zęby z uśmiechu nie wiadomo z jakiego powodu.
Tak mam. Może to te huśtawki słynne 😉
Ale fakt, ja także teraz żyję z tygodnia na tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem jak na huśtawce 🙂ale poza tym niestety mam mdłości i ogólnie jakaś taka słaba jestem, pewnie to przez niskie ciśnienie. tez liczę tydzień za tygodniem, chciałabym juz być w drugim trymestrze, myślę że wtedy będę trochę spokojniejsza..
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć dziewczyny!!!!!mi w czwartek zaczyna sie 10 tydz. a marze zeby być po 12 bo jeden etap bym miała za sobą tymbardziej ze poprzednia ciąże straciłam w 9 tyg...... 🤢 w czwartek USG strasznie sie boje a samopoczuvie w miare brzuch czasami poibolewa ale to chyba dobrze i piersi sie powiększyły a miałam małe a:laugh: to widać róznice mam wieczorne mdłości ale nie wymiotuje i z chumorami narazie w miare spokojnie moge spokojnie chodzić do pracy....... mam pytanie do dziewczyn które sa po poronieniu czy wasz gin mówił wam ze możecie byc skierowane na szczegółowe USG 11-13tc? bo moja coś mówiła ale dopiero sie dowiem w czwartek i czy bierzecie coś na podtrzymanie np. duphaston pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć bti7. Ja tez poroniłam, ale w 12 tygodniu no i czekam na przekroczenie tej magicznej bariery 12 tygodnia. Moj lekarz niczego mi nie proponował w związku z tym ze wcześniej poroniłam i mimo ze sugerowałam ze może coś na podtrzymanie powinnam brać , powiedział mi , że nie widzi powodu.No cóż muszę mu zaufać chyba... Martwi mnie inna sprawa, ponieważ mam 34 lata a od 35 roku badani prenatalne są refundowane przez fundusz zdrowia czyli wskazane, no i się zastanawiam bo to tylko rok różnicy, czy też nie powinnam.. Czy też macie takie rozterki?? ( czy jestem najstarszą mamą na forum.?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej zgryz..... kazdy lekaż jest inny ja mam 26 lat i jak poroniłam to moja gin powiedziała ze mnie wyślą na badania bo sie kwalifikuje a jak nie to pójde prywatnie a co do wieku to sie nie załamuj 34 lata to dopiero 1/4 życia i teraz kobiety pożniej zaczynają myśleć o macieżyństwie mam znajomą która w wieku33 lat urzodziła śliczna córunie i tez miała za soba poronienie ☺️ ale ona była kierowana na badania prenatalne więc ja nie wiem w końcu kto spełnia warunki programu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Grudniuweczki 2009!!!
Czytam Wasze obawy i pamietam, jak My na wrzesniówkach odliczałysmy do konca 1 trym. .
Powodzenia zycze!!!
Dbajcie o siebie!!!
Pamietajcie kazdy ból silniejszy, najlepiej skonsultowac z lekarzem ginekologiem lub połozną.

ps.zdryz w moim miescie kazda kobieta od 28lat jest kierowana na bezpłatne badania do Bydgoszczy, moze warto popytać ...
Pozdrawiam. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny!!!ja tez kiedys poronilam a nawet dwa razy...teraz jestem w 18tygodniu i jak narazie jest wszystko ok...a w poniedzialek ide na wizyte kontrolna...Na początku ciaży brałam Duphaston dwa razy dziennie do trzynastego tygodnia na podtrzymanie.Nie martwcie sie.Bo stres jest teraz nie na miejscu.Powodzenia i głowy do góry.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi sie wydaje ze wszystko zależy od tego jakie poronienie przeszłyśmy.... mi np płód obumar w 8-9 tyg miałam zabieg i po zrobieniu mnustwa badań nic nie wyszło jestem zdrowa jak rydz z hormonami też oki a jednak coś musiało być nie tak skoro tak sie stało moja gin powiedziała że może dziecko miało jakąś wade którą na tym etapie nie mogli wykryć i powiedziała ze natura jest najlepszym lekarzem i ze organizm w 90% przypadków wie co robi ona tez nie ma konkretnego zdania na temat duphastonu bo czasami można potrzymywać ciąże która ma wady i jakby nie leki ..... inni lekarze na dzień dobry przepisuja leki na podtrzymanie................. oni są poprostu ludzmi jedni wolą dmuchać na zimne inni wolą czekać na rozwój sytuacji tylko że w tym wszystkim jesteśmy MY kobiety które chcą być wreszcie mamami i nikt nas nie zrozumie puki sam przez to wszystko nie przejdzie..... wiem ze stres w ciązy nie wskazany tylko trudno iść na USG spokojnie jak widzi sie obraz z poprzedniej ciąży i słowa Bardzo mi rzykro ale......... ten koszmar wraca i mimo ze staram sie myślec pozytywnie to dzisiejszy dzień jest straszny obym tylko sie nie rozbeczała jak wejde do gabinetu bo to już by był wstyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem jak tam u was dziewczyny z wiarą ale ja jestem wierząca i rozmawiałam z ksiedzem zreszta takim prawdziwym z powołania (super człowiek) i on powiedział mi ze nie można obwiniac Boga ze zabrał nam dziecko a tym co by nie chciały to daje..... kazda sytuacja która nas w życiu spotyka ma jakiś cel i nie sztuka sie załamac po poronieniu bo to bardzo łatwe (same wiecie) ale sztuką jest nie poddać sie i isc dalej przez życie . Urodzenie ziecka to cud świata musimy być silne i wspirać sie a napewno sie uda. pozdrawiam wszystkie dziewczyny i te kobietki które nie mają problemów ciążowych niech doceniają to szczęście które ich spodkało bo nasze ciąże (kobiet po Poronieniu) to mimo wszystko ciagła walka ze strachem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki wam dziewczyny wybrałam się dzisiaj do lekarza w przychodni i dostałam duphaston 🙂) i już mi trochę lepiej na sercu , a poza tym okazało się , że badania prenatalne też mnie obejmują mimo że nie skończyłam 35 lat , ale poroniłam i to jest podstawą do tych badań, oczywiście są refundowane.
Cieszę się ze to wyjaśniłam. Jeśli chodzi o poronienie to masz rację we mnie też to siedzi cały czas,taka niepewność. Poroniłam trzy lata temu, miałam termin na 19 grudnia... a teraz mam na 17 grudnia..tym bardziej myślę o tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...