Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

cześć brzuszki,
ja także melduję się po weekendzie, minął bardzo męcząco ale owocnie bo wczoraj udało nam się kupić samochód, bo stary nie należał do najnowszych:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam wszystkie grudnióweczki 🙂
Pewnie wszystkie już czujecie ruchy... a ja jeszcze nie 😞
Byłam w zeszłym tygodniu u ginekologa i powiedział mi ze na 99% bedę miała synka:laugh:
Mam pytanko Czy wszystkie z Was robicie badania prenatalne?? bo słyszałam o tym... i o dziwo wcale nie od mojego ginekologa. Ani słowa o tym nie wspomniał. Czy takie badanie jest konieczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ewa84 🙂
tak właśnie dotykam swoje podbrzusze i wydaje mi sie ze jest całkiem normalne nie za miękkie nie za twarde. Ale myśle ze to też zależy od tuszy. Jak jesteś bardzo szczupła i nic Cie nie boli to chyba normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grudnióweczki!

Maria_Go - ja jeszcze nic nie czuję 😞 płci tez nie znam 😞 już sie nie mogę doczekać, bo czytam wasze posty i wiekszość z was może się juz nimi chwalić...

Jeśli chodzi o badania prenatalne to bodajże na poczatku naszych rozmów juz przerabiałysmy temat. Z tego co widzę to jestes młodziutka (przed 30) i pewnie pierworódka więc chyba nie potrzebujesz ich robić - napewno lekarz by Cie poinformował o konieczności.

Wczoraj z mężuniem i bracholkiem bylismy nad jeziorem - wszyscy się kompali a ja nie - czy Wy tez macie obawy przed kąpielą w takiego typu kąpieliskach, żeby jakichś powikłań się nie nabawić...???? A tak mi się chciało popływać!

Mittka - masz jakieś wieści od Słoneczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Maria 🙂 Nie jestem badzo szczupła, nie wiem czy to dobrze, że mam takie napięte podbrzusze. Wizytę u lekarza mam dopiero 23 lipca, ale chybą wybiorę się w czwartek żeby sprawdzić czy wszystko ok. Co do ruchów to 3 razy wydawało mi się, że coś czuję, ale nie jestem pewna czy to dzieciątko. Nie mogę się doczekać kiedy zacznie mnie kopać. A co do badań prenatalnych to ja nie będę robiła, ale w sumie nie umiem nic więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Witam nowa mamusię, a co do podbrzusza to w zależności od pory dnia. Rano mam w miarę miękki ale po całym dniu twardszy. Też z góry jest twardszy. Dziś mnie nawet delikatnie pobolewa od czasu do czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki:-)

Witam Nowa Mamusię:-)

Mi weekend u teściów też zleciał całkiem całkiem :-) Ale jazda autem chyba mi nie służy choć to tylko 2 godziny to jakoś tak nie wyraźnie się czułam :-(

Ja rano i wieczorem jak leżę w łóżku to jak się dotykam to też bardziej przy górze mam twardszy brzuszek a w dzień już go tak nie czuć.

Maria,ja też nie czuję jeszcze ruchów:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
Witam nową mamusię.
Mój brzuch jest ciągle napięty, jestem chuda więc mam pod skóra tylko dziecko i mogę spokojnie powiedzieć gdzie leży. Czasem jak się przekręca czy wyciąga to aż mnie boli. Ruchy już ma zdecydowane 🤪
Akompf jak mi mała leży po prawej stronie to tak mnie ciągnie, że się ruszyć nie mogę hehehe ale nie narzekam tylko się cieszę 🤪 🤪 🤪
Weekend spędziłam na wsi u rodzinki, piękna sprawa....
Dorunia jestem w Gdańsku do czwartku i jedyne co chyba zapamiętam z tego wyjazdu to centra handlowe i wkur.... teściową 🙃
Miłego dnia wam życzę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe przyjęcie 🙂
Tak sie ciesze,ze znalazłam ten portal. Nie mam w zasadzie z kim pogadać o mojej ciąży, oprucz lekarza i mamy...
Miłego dzionka wszystkim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nową grudniówkę 🙂
Ja ruchów też jeszcze nie czuję, bo przecież prawidłowe jest, że do 22 tyg. ciąży można zacząć odczuwać pierwsze ruchy,a brzuch mam taki jak przed ciążą,ani twardy ani miękki.ale zaczyna się już nieco powiększać. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie po weekendzie 🙂

Ja jednak pojechałam do PL i podróż upłynęła o dziwo bardzo przyjemnie, a powięszony zestaw BIG MAC z McDonalds zjedzony o 3 w nocy w okolicach Pszczyny smakuje cudownie 🤪 🤪

Emmax szkoda, że sie nie zgadałyśmy-Ty kupowałas auto w weekend a ja moje sprzedawałam :P

Co do ruchów dzidzi to u mnie jeszcze na to za wcześnie, brzuszek mi zaczął rosnąc-i teraz już moge nosic spodnie ciążowe-jeszcze 4 dni temu sie zsuwały 🤪 mój brzuch jest raczej miękki ale na samym dole taki twardawy, a dzis od rana czuję taki ucisk, parcie na wzgórek łonowy jakby coś chciało sie na zewnątrz wydostac. Też tak macie?

Pozdrawiam cieplutko i witam nową mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny! 🙂

Ja wlasnie zajadalam sie wczoraj zebranymi grzybkami w sosie smietanowym

Co do ruchow to chyba jednak nie bylo malenstwo, poczekam az te ruchy beda zdecydowane, wtedy bede wiedziala 🙂
Jeszcze nie udalo mi sie umowic wizyty bo nie moge dodzwonic sie do kolezanki ktora miala dac mi nr, ale rozumie ja bo w sobote miala slub a wczoraj poprawiny 🙂 wiec jest juz na n owej drodze zycia 🙂

Za chwile bede musiala zrobic cos dla mojego ukochanego na obiadek bo on za grzybkami nie przepada ;/ a jutro czeka mnie bieganie po roznych urzedach, no ale sie zobaczy jak to bedzie :P przy okazji moze sie na zakupki wybiore 🙂

Moje podbrzusze jest twardawe, ale to chyba jest macica co ? bo gdzies czytalam ,ze jak macica sie powieksza to pozniej mozna ja wyczuc wlasnie w podbrzuszu ?

Witam serdecznie nowa mamuśke 🙂

Milego dnia dziewczynki ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na dole brzucha tez czuję macicę, tzn jest twardszy. A wieczorem faktycznie cały jest większy , napięty i twardy. Wydaje mi się , ze to po objedzeniu się bo dziecko jest raczej na dole brzucha, a na gorze wypchnięte wnętrzności włącznie z żołądkiem. Ale ruchów wyraźnych jeszcze nie czuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FREDECZKA ja praktycznie jeszcze brzuszka nie mam, raz się pojawia a raz znika no i jest maleńki jeszcze, no ale przecież brzuch nie będzie nam rosnął codziennie wiec uważam że nie masz się czym martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trochę mnie uspokoiłyście z tym brzuchem, ale nadal nie jestem w 100% spokojna bo np. jak kicham albo kaszlę to mnie boli. Pójdę w czwartek do lekarza upewnić się czy wszystko w porządku.

Jak lada dzień nie poczuję wyraźnych ruchów to oszaleję 🤪 hehe

fredeczka mój brzuszek dopiero zaczyna być widoczny, chociaż ostatnio jak się mierzyłam to w tydzień urósł mi 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczynki!!!

Wow,nie sądziłam,że takie trudne będzie wejście tutaj i napisanie kilku słów.
Przepraszam Was,ale nie jestem w stanie czytać Waszych postów,za wcześnie bym potrafiła czytać o ciąży i wszystkim co z nią związane-przepraszam Was bardzo za mój egoizm... ☺️

U mnie kiepsko,nie będę Was oszukiwać.Mój brzuszek jest taki pusty,bardzo tęsknię za moim synem.Nigdy nie znajdę odpowiedzi na pytanie"dlaczego?"W sercu czuję ogromną pustkę,której nie da się niczym zapełnić.I ogromny żal do losu za to że zabrał mi kogoś kto był dla mnie wszystkim... ☺️ Nigdy nie pogodzę się ze śmiercią mojego Dziecka...!

Dziękuję Wam za okazaną mi dobroć i wsparcie,za każdą pomoc i ciepłe słowo.Nigdy nie zapomnę tego co zrobiłyście dla mnie i mojego syna.Nie jestem w stanie wyrazić słowami swoją wdzięczność dla Was!
Szczerze trzymam mocno kciuki za Was i Wasze brzuszki.
Na razie to tyle ile potrafię napisać,przepraszam Was bardzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko! Przytulam mocno i rozumiem, że nie chcesz czytać. To wcale nie egoizm.

A co do twardego brzuszka. Na dole mam twardszy 😁
Wiecie co odkryłam ??
Że śpiewać nie mogę, bo maleństwo wtedy się wierci po całym brzuchu 😁
Nie wiem czy tak się to jemu podoba czy przeciwnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
Słoneczko trzymaj się kochana wiesz że jesteśmy z Tobą 😘
Ale się rozpisałyście dziewczyny 🙂 ja od rana znowu gdzieś biegam z mężem,ale dowiedziałam się że po weekendzie wraca już do pracy 😞 więc korzystam ile się da 🙂 Jeśli chodzi o brzuszek to jak leże to spokojnie moge wyczuć macice jest taka twardsza.I cierpliwie dziewczynki niedługo każda już będzie czuła ruchy myśle że to kwestia kilkunastu dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,

Słoneczko, ogromniaste buziaki dla Ciebie:-*

Ja już te z tych ruchów nie mogę się doczekać 😞
Dopiero 20.07 idę do lekarza i będę miała usg połówkowe to chociaż sobie popatrzę na moje Maleństwo:-) Bo normalnie już dwa tygodnie go nie podglądałam w brzuszku:p

Dzisiaj ciężką noc miałam,tak duszno w nocy było że masakra...
Balkon i okna pootwierane a spać nie szło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Brzucholki!

Słoneczko - 😘 wszystko będzie dobrze 😘

Panna Nikt - z tym śpiewaniem zabawna sprawa 🙂

Ewa84 - ostatnio tez pisałam na forum o kichaniu i bólu w podbrzuszu. Rwało mnie strasznie ale szybko przechodziło bez śladu. Niunia90 pytała swojego lekarza o to i to podobno jest normalne, więc nie ma się czym martwić. Teraz tez kicham od czsu do czasu i juz się nie powtarzają te bóle.

Fredeczka - też dzis mam jakiś mniejszy brzucholek, ale i tak chyba mam największy z Was wszystkich 😉 ahhh ta nadwaga :P Cieszę się jednak, że brzucholek jest typowo ciążowy 🙂 a nie no wiecie... oponka 🙂 hahahaha

Buziaki na dobry początek dnia 😘

AHA! Nie zdąrzylam sie obejrzeć a tu już 16 tc! Ale jestem dumna!!!! A mój mąż codziennie wchodzi na stronki ze zdjęciami maluchów w brzusiu (w Internecie) i ogląda jak teraz wygląda nasza dzidzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
Agusia to dokładnie jak u mnie duszno że spać nie można biedny mąż wędrowałam dzisiaj z moim jaśkiem po całym łóżku :P A wiecie że rano mój brzuszek też jakiś taki mniejszy 😞 ale za to jak już coś zjem to nabiera kształtów.Na początku jak jescze go nie było to mierzyłam się co tydzień żeby zobaczyć czy wogóle rośnie a teraz już całkowicie o tym zapomniałam aż z ciekawości zerkne dzisiaj 🙂 Ide coś zjeść bo już mocno zgłodniałam 😆 milusiego dnia Wam życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!

Sloneczko trzymaj sie ;*

Tylko,ze mnie martwi sprawa tego brzusia, bo juz byl i nagle zanikl.

Ale w czwartek mam wizyte u mojej najprawdopodobniej nowej doktor prowadzacej jesli mi sie spodoba bo moj lekarz mnie zaczal wkurzac.

A dzisiaj latanie po urzedach i zakupy. Mysle,ze wiecej czasu zajma mi zakupy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...