Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
OOO Akompf a to nie słyszałam o tym noszeniu dzieci dobrze że mi powiedziałaś bo ja to już bym dawno na rece wzięła,eh te zabobony 😉 a o wózku też mi ktoś kiedyś mówił,ale nie pamiętam wiem że 8 lat temu to wózek kupiliśmy dopiero jak się Dominika urodziła.Jest tyle przesądów że nie da się zliczyć niektóre olewam całkowicie,ale niektórych jakoś się wystrzegam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mittka, to prawdopodobnie przez ciężar dziecka taki zabobon mógł powstać, wiadomo, ze takie nowonarodzone waży o wiele mniej, ale jak tylko zacznie rosnąc to jest już za ciężkie.
Moja bratowa nie mogła zrywac czereśni, bo jej babcia po rękach dawała - nie wolno podnosić rąk... itd. Masz rację, zabobonów jest mnóstwo ale do wszystkiego trzeba z dystansem podchodzić. A wy jakie znacie jeszcze przesądy? Ja znalazłam w internecie coś takiego : http://www.babyboom.pl/ciaza/czas_wolny/nasze_historie/przesady_w_ciazy.html

z niektórych można się dobrze uśmiać - np. nie obcinac włosów w ciąży aby zapobiec głupocie dziecka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf niezłe te przesądy, ale ja to bym teściową musiała zapytać bo sypie nimi jak z rękawa na każdą okoliczność:laugh:
Natomiast ja nie wierze w przesądy i będę robiła według własnego uznania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak niektóre są po prostu śmieszne,jak i w poprzeniej ciąży nosiłam łańcuszek tak nosze przechodziłam też pod różnymi sznurami i wszystko było ok.A już kompletnie nie zgadzam się z tymi w jakich okolicznościach będzie chłopiec a w jakich dziewczynka.Ja bym musiała mieć bliźniaki bo raz jest tak a raz inaczej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ja nie mogę słuchać takich zabobonów hehe nie można łańcuszków nosić hehe - bo się dziecko pępowiną owinie, pod sznurkami też nie można chodzić z podobnego powodu .... rety !! a jak się wystraszysz i gdzieś zlapiesz to będzie mieć dziecko myszkę-znamię!! hehe to bym się musiała pomiędzy pośladkami złapać bo starsza córa ma - raczej dziwne miejsce do łapania 🙂. ja np patrze na kupno wózka itp może nie raczej jak zabobon tylko może nie chciałabym mieć już wszystkiego gdyby coś się miało stać. potem ciężko na to patrzeć. nie wiem jakoś głupie to że ja np boję się tak zapomnieć dla dziecka i tak w pełni być szczęśliwa (ale jestem nie że nie jestem) bo jakbym miała np stracić dziecko to chyba bym tego nie przeżyła. nie jestem pesymistką - mam nadzieję że urodzę śliczne i zdrowe dziecko 🙂 i tak na pewno będzie ale zdarzają się różnie i ja wole sie troche pochamować z zakupami. nie powiem ma już kilka ubranek 😁 😁 i zamierzam sobie kupować powoli ku przerażeniu mojej siostry i szwagra (strasznie zabobonny przede wszystkim szwagier !!! wrrr ) zaczynam mówić do synusia po imieniu jednak jest ta głupia świadomość o tych niektórych przypadkach.

ja oczywiście z tematyu na temat :PP a było tylko o zabobonach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

Wlasnie dzownila do mnie dziewczyna z pracy,ze od poniedzialku dalej pracuje bez wolnego co drugi dzien ;/ tzn pod rzad kilka dni... a ja juz sie przyzwyczailam... ale juz jej powiedzialam,ze jestem chora i dzisiaj po 17 ide do lekarza i nie wiem czy przypadkiem nie bede na zwolnieniu lekarskim a ona ze to juz musze z szefem gadac... a nie bede do niego dzwonic bo cala karte mi wciagnie bo jest za granica hehe.

No a jesli chodzi o te przesady to wczoraj odcielam wlosy :P i dzisiaj chcialam farbowac. O reszcie raczej nie slyszalam ...

Za 4 godziny mam wizyte i moze poznam plec mojego malenstwa? 17 tc to juz czas... oby mi sie pupcią nie wywrocilo 😜

A jesli chodzi o wozek to raczej po porodzie kupie bo przeciez i tak rodze zima i z malenstwem nigdzie wychodzic nie bede.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tych zabobonów to moje dziecko bedzie miało znamię na znamieniu, bo smażę sporo, nosze ła ncuszek co dobrze nie wróży, wieszam pranie i chodze pod sznurkiem, nie mówiąc o oglądaniu księżyca w pełni - dziecko bęðzie łyse i miało czerwoną skórę, bo na słońce też lubię patrzeć 😉 No i bedzie chłopak bo nie przepadam za słodkim w ciąży, tylko konkrety jem 😉 hahahaha

Znalazłam jeszcze takie:

Nie stawaj przed lustrem…
Bo dziecko dostanie oczopląsu lub zeza. Oprócz zeza dziecku grozi również skrajna brzydota.

Jeśli chcesz, aby dziecko miało…
Kręcone włosy, musisz w czasie ciąży spać w kożuchu. To zabobon rozpowszechniony głównie na wsiach, wciąż są jednak mamy, które w niego wierzą.

hahahaha 25 stopni w nocy ale ja założe ten korzuch :P Chcę mieć chłopca z kręconymi włosami jak aniołek :P hahahahaha (żartuję oczywiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja zamowilam to łożeczko http://allegro.pl/item671532253_wyprawka_lozeczko_materac_posciel_10el_gratis.html#gallery i wzielam kolorek poscieli leniwe brzoskwinie bo spiace misie na zoltym tle juz byly wykupione. Ale jesli komus sie tez podoba to musze wam pokazac ,ze ...
ten sprzedajacy znowu wystawil na aukcje ten przedmiot i to w tej samej cenie http://allegro.pl/item683250689_wyprawka_lozeczko_materac_posciel_10el_gratis.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf dam znac, napewno :P chyba ,ze moj ukochany juz bedzie to moze jutro rano, bo on nie moze znac plci , bo to bedzie jego prezenmcik urodzinowy 🙂

Ostatnio jakos dziwnie mi sie trafia ,ze jakies tanie rzeczy a dobre udaje mi sie kupic :P ciekawe jak dlugo potrwa ta dobra passa :P 🙂 u mnie wlasnie zaczal padac deszczyk... ehh 😞(

gardelko mnie boli... cos byscie mi poradzily ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śmieszne te zabobony, ja w takie rzeczy nie wierzę więc się kompletnie nie przejmuję.
fredeczka łóżeczko jest super i kolory pościeli prześliczne 🙂 skonsultuję dzisiaj to z mężem i zobaczymy czy zamówimy! Daj koniecznie znać o płci swojego maleństwa jak wrócisz od lekarza. Ja muszę czekać do 28 lipca i nie mogę się doczekać 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka - łózeczko śliczne! Ja wole bez baldachimu chyba, bo mam małe mieszkanie i baldachim by mi pokój zagracil trochę. Teściowa sądzi, że baldachim zatrzymuje powietrze dziecku i ma w łżóeczku bardzo duszno ale jakoś nie mam przekonania do tej argumentacji. Zresztą wolę z teściową nie zadzierać. Więc najwyżej będę zdejmowała baldachim jak przyjedzie :P Takie mi się podoba: http://www.allegro.pl/item679315222_lozeczko_z_luczkiem_grawerowane_braz_posciel.html

szkoda, ze cena jest taka wysoka 😞 A wzory pościeli sa niesamowite!

Mąż powiedział, że zwariowałam jeśli chce teraz kupowac łóżeczko 🙂 Uważa, że za wcześnie 🙃 Więc poczekamy jeszcze 🙂 Ale pewnie przed porodem już bede miała komplet wyprawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najchętniej to kupiłabym takie - z szufladą... http://www.allegro.pl/item673451836_lozeczko_szuflada_i_piekna_posciel.html

ale cena jest spora :P W końcu przy trzech reguklacjach nie wymienię łóżeczka tak szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf z szuflada są super bardzo praktyczna zwłaszcza jak się ma małe mieszkanie, moja siostra takie miała i z tej szuflady była bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że kurz się osadza wszędzie więc na baldachimie także, dla mnie łóżeczka z tym baldachimem są po prostu piękne i na pewno będę miała, jednak taki baldachim nie będzie za długo, bo później dziecko go szarpie i ściąga na siebie więc trzeba będzie zdjąć ok 5-6 msc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny,
śliczne te łóżeczka.. tylko strasznie drogie, ja chyba nie będę inwestować aż tyle, w ikea widziałam tanie i proste, nawet za 100zł, ztego co pamiętam to moja Oliwia spała w łożeczku dość krótko bo w nocy brałam ją do karmienia i potem zasypiałyśmy tak razem w łóżku 🙂 w moim wypadku łożeczko nie odegrało bardzo dużej roli. Ale te łóżeczka z baldachimami bardzo ładne, może gdybym miała wolne 5 stów to bym się skusiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny moj ukochany pojechal do pracy a ja juz sie nie klade spac bo mi sie nie oplaca a pozniej ciezko wstac... 🙂
u nas proste lozeczka kosztuja 180zl ... ;/ a ikea itp najblizej w Poznaniu czyli 120km nooo wlasciwie to w Bydgoszczy 100km ale to mi sie spodobalo a ze kosztowalo 300zl a ja liczylam na lozeczko 450-500zl czyli wedlug moich obliczen zaoszczedzilam 🙂co mnie bardzo cieszy 😉 a baldachim mozna sciagnac i wyprac, a z drugiej strony, tak to ten kurz osadza sie w srodku w lozeczku na poscieli malenstwa 🙂

Ja sie uspokoilam po wczorajszej wizycie u lekarza, co prawda nie poznalam plci ale widzialam paluszki mojego malenstwa i tak zaciskalo raczke i nozkami machalo .... 🙂 cos cudownego ... prawie sie poplakalam ze szczescia :P
No i juz jutro wchodze w 19tc! Pani doktor mi dokladnie obliczyla hehe 🙂

Moje malenstwo wazy niecale 200g... 🙂
no i ta pani doktor jak zobaczyla moje wyniki z badan na tarczyce odrazu wypisala mi skierowanie do specjalisty i napisala na nim drukowanymi literami i pogrubila PILNE!
wiec juz wiem kto bedzie mi do konca prowadzic ciaze... jak jej mowilam,ze chcialam sie zarejsetrowac to pierwszy wolny termin byl 2lipca to powiedziala mi ,ze moglam powiedziec ,ze jestem w ciazy to by mnie wcisneli gdzies albo ona zostala by troche po godzinach.

Milego dnia dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka, super że wszystko w porządku, oby tak dalej,
A z ta tarczycą to różnie bywa, ale jak będziesz pod kontrolą to wszystko będzie ok, moja siostra przez 2 ciąże brała tabletki na tarczyce i dzieci są zdrowiutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Laseczki!

Fredeczka - szkoda, że nie znasz jeszcze płci - strasznie ciekawa jestem :P Ale cieszę się, że wszystko jest okej. W takim razie jaki będzie prezent? Masz jakiś pomysł? 🙂

Co do łóżeczek z Ikea to samo łózeczko kosztuje 100 zł ale do tego trzeba dokupić materacyk, komplet pościeli, poszewek, ochraniacz itd... razem wyjdzie z 300 zł. Myślę, że Fredeczka ubiła dobry interes :P bo ma komplet bez większego biegania i dopasowywania 🙂

a ja jutro dopełniam 16 tc i zaczynam 17!!! :P Ale to liczenie jest fajne! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,

Fredeczka,cieszę się że wszystko ok z Twoim Maleństwem:-) A co do leków na ból gardła to ja podobnie jak Mittka brałam tantum verde i bardzo szybko mi pomogło:-)

Akompf,mi też podoba się takie łóżeczko z grawerowaniem na łuku.Takie samo łóżeczko tylko że w jaśniejszym odcieniu i z szufladą widziałam u nas we Wrocławiu za 375 zł. Na allegro jest droższe i bez szuflady.Więc nie wiem czym się różni?Może materiałem albo producentem?

Ale łóżeczko to będziemy kupować dopiero w listopadzie tak mi się wydaje. A do łóżeczka jeszcze podobają mi się takie komody z przewijakiem albo bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...