Skocz do zawartości

Mamy z Włocławka odezwijcie się !!! | Forum o ciąży


aisak_89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...
  • Odpowiedzi 113
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 😆 ja mieszkam w Mansfield. Kto wie może sie znamy, Włocławek nie jest mały.Jak się czujesz? jakk przebiega twoja ciąża , miałas jakies problemy? bo ja jak na razie odpukac jest dobrze.Miewam jedynie krwawienia z nosa i czasami skurcze w łydki. Jestes zadowolona z opieki medycznej tu w anglii? bo ja mam troche mieszane uczucia, może tez dla tego ze to moja pierwsza ciąza.Napisz koniecznie czy bedziesz miala synusia czy córeczkę.Ja mam usg na 13 pazdziernika i mam nadzieje ze się dowiem 😁 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie cała ciąża przebiega prawidłowo na szczęście 🙂 Na początku tak do 12 tygodni to umierałam tak źle się czułam niby nie wymiotowałam ale miałam ciągle mdłości, senność, nic mi się nie chciało i ciągle czułam się tak jakby mnie pobierało porządne przeziębienie, ale po 12 tygodniu jakby ręką odjął wszystko minęło i do teraz czuję się super. Wiadomo dzisiaj zaczęłam 29 tydzień a więc ciężar brzuszka robi swoje- bolą nogi, plecy szybko się męczę i dyszę jak parowóz no ale to jest normalne hihihi Co do opieki medycznej tutaj to też mam bardzo mieszane uczucia 🤨 Niby podczas porodu mamy swój pokój, łazienkę i w ogóle, ale co z tego jak podczas ciąży opieka jest taka a nie inna 🤔 Ich motto: Ciąża to nie choroba 😮 Jak jest wszystko dobrze to fajnie, że człowiek nie musi ciągle latać do lekarza bez potrzeby, ale gorzej by było jakby z ciążą było coś nie tak. Ja swoją położną do tej pory widziałam dwa razy bo wizyty z nią miałam co 12 tygodni teraz już częściej bo co 3 tygodnie. U mnie też to jest pierwsza ciąża i będę mieć dziewczynkę- Alicję 😁 Ja też mam wizytę teraz 11 października. Co do krwawienia z nosa to u mnie też się zdarza ale to nic groźnego 😉 A co do skurczy łydek to mi się na szczęście zdarzył raz ale jak Ciebie męczą to magnez i potas bierz na to podobno pomaga 😉 Masz już coś dla Dzidziusia ? Oj ja już prawie skończyłam robić wyprawkę ale kilka rzeczy jeszcze zostało na szczęście nie wiele 🙂 Z jakiego osiedla jesteś ? Ja mieszkałam kilka lat jako dziecko na Kazika później około 14 lat na Bulwarach na przeciwko kościoła św.Jana a teraz jak lecę do Polski to bywam na Skarżyńskiego na Południu bo moja mama tam mieszka teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to w zasadzie moja ciąża przebiega podobnie jak twoja. Na począdku tez się tak czułam ale jak minoł 12 tydzien jak bym dostała jakiś zastrzyk energii 😜.Super ze bedziesz miala dziewczynkę , tez jestem ciekawa co u mnie będzie ....mysle ze chłopczyk bo jem dużo kwasnego i mało słodyczy a podobno tak jest n achłopca ,okaże się nie bawem.Dzidzusiowi juz kupiłam pare zeczy,smoczki butelki, laktator.Jak spotkam coś w dobrej cenie to kupuje,bo kupić wszystko na raz jest chyba nie możliwe finansowo ☺️ ybrałas już wózek? Ja chyba kupie w Polsce bo tu niema za specjalnego wyboru.Orientujesz się co jest przydatne a co nie? bo tyle tego jest ,a na pewno część to buble. Na kiedy masz termin porodu? ja na 28 lutego. Jestem z Totuńskiej ,praktycznie cale życie tam spędziłam 🙂Co do opieki medycznej mam takie same zdanie, jak jest dobrze to jest ok. usmiechaja sie i daja ulotki ale jak coś zaczyna się dziać może byc kiepso 🤢 Ja swoja położną jak narazie widziałam 2 razy,zupełnie inaczej niz w Polsce hehehe! ale jak jest dobrze to po co sie martwić. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na Toruńskiej mieszkał mój wujek i moja mama jakiś czas tam pracowała 🙂 Także znam tą okolicę i ogólnie dzielnicę 🙂 Ja mam termin na 19 grudnia a więc prezent choinkowy ale z miesiączki mam datę na 30 grudnia także różnie to bywa może i urodzę po Nowym Roku. Chociaż jak wyznaczyli mi w szpitalu na 19 i się tej daty trzymają to pewnie do nowego roku mi wywołają jakbym miała przenosić. Ja tak jak Ty będę sprowadzać wózek z Polski przede wszystkim dlatego, że wyjdzie dużo taniej bo około 250 funtów zależy jak tam będzie funt stał w czasie zakupu. Ale to i tak lepiej dać 250 albo 300 niż 600 albo 700 tutaj w Anglii 🤪 🙃 Wiesz wyślę Ci kilka linków na strony internetowe gdzie są wózki w normalnych cenach i wysyłki tanie bo na allegro niby wózki tanie ale za wysyłkę jeden Pan zawołał sobie nawet 651zł !!! 🤪 🤪 Ja mam upatrzone trzy typy wózka: Vesper firmy el-jot, Akjax Mariner i jeszcze Mikado Boston, wszystkie trzy typy można kupić już za maksymalnie 1200zł w wysyłką także wydaje mi się, że cena spoko. Tylko, że ja chce tylko gondole i spacerówkę bez fotelika bo nie mamy samochodu a więc rzadko bym go używała tym bardziej, że fotelik do wożenia dziecka jest tak do 4-5 miesiąca a ja urodzę w grudniu a więc trochę za zimno jak na wożenie noworodka w foteliku lepsza gondola. Jeszcze są fajne wózki jak dla mnie: coneco toledo, coneco v3, Jumper X Tako możesz sobie zobaczyć. To zależy co Ciebie interesuje w funkcjach wózka ale każdy z nich waży max 15 kg, ma pompowane koła i inne pierdoły możesz sobie o każdym poczytać 🙂 Ja już mam prawie wszystko dla Alicji. Ostatnio kupiłam na ebay-u laktator, podgrzewacz. Z Polski sprowadzałam i jeszcze będę sprowadzać dużo rzeczy. Pościel do wózka i łóżeczka, wypełnienia też do wózka i łóżeczka, kosmetyki z Nivea Baby, pieluchy tetrowe, gruszkę do noska bo tutaj nie kupisz, rywanol dla siebie do rany jakby co, a to gazy nasączone spirytusem do pępka niby tutaj karzą nic nie używać ale ja będę smarować pępuszek kobiety w Polsce robią to od wieków i dziecku nic nie jest a pępek zawsze się super goi. Nie chce Ci pisać wszystkiego na raz, żebyś nie pomyślała, że się wymądrzam hihi jak masz jakieś pytania to wal śmiało może będę umiała pomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.babyabcd.com/a3-elements/

http://www.2o2.pl/c,pl,38,2,1,0,long,wozki-gleboko-spacerowe.html

http://www.bobowozki.com.pl/

http://www.wozki-mikado.pl/

http://www.krolestwodziecka.com/

http://www.el-jot.com.pl/

http://www.allewozki.pl/

To linki na które ja zaglądam i z których upatrzyłam wózki może Tobie też się coś podoba 🙂 A i jeszcze jak masz NK to wpisz sobie w wyszukiwarce: Materacyki to firma z Londynu, która ma Polskie produkty 🙂 A i jeszcze mogę Ci powiedzieć, że jeśli nie masz pieluch tetrowych to najtańsze są w Smykolandzie we Wiślaninie ( sklep jest w piwnicy ) i kosztują 1,90 zł a np. w Pepko są po 2,99 zł 🙂 🙂 A kosmetyki jak np. Nibea Baby są najtańsze w Rossmanie i jest największy wybór w tej Rossmanie na Placu wolności 🙂 A co do pościeli to tania jest 2 elementy właśnie w tym Smykolandzie we Wiślaninie bo po 32,90 zl a wypełnienia na rynku na Zielonym Rynku pod taszami nie w halach a rożki najtańsze są Markizie bo po jakieś 18-19 zł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 no ciekawe kiedy urodzisz, ja też jestem z grudnia 😜Jeśli chodzi o wózki to widziałałam fajne w Mother Care,ale one wszystkie mają beznadziejne kółka, zazwyczaj plastikowe a ja chce pompowane.Mamy auto więc koniecznie musi byc 3 elementowy.Wiem jaki chce,co musi mieć a czego nie ale nic konkretnego jeszcze nie wypatrzyłam. 🤨Mam nadzieje ze znajde odpowiedni Smykolandzie 🙂 W internecie fajnie sie ogląda , ale niestety nie da się dotknąć 😜 Dziękuje za linki 🙂 zaraz rzucę okiem moze coś znajdę.Laktator już mam , pdgzewacza jeszcze nie , ale stopniowo wszystko pokupuje 🙂 Pokupowałam smoczki, butelki termometr w smoczku i taki do ucha,nianię elektroniczną,termometr do wanny ,termometr do pokoju, gryzaki,zabawki do przyczpiania na łóżeczko i chyba to wszystko. Co myslisz o koszu na pampersy? jest sens posiadania czegos takiego?Co do pościeli to słyszałam ze tu nie ma, sa tylko kołderki.Czemu chcesz kosmetyki kupic w Polsce? tu nie ma dobrych?Tez na pewno kupie gazy nasączone spirytusem do pępka,to dobry i sprawdzony sposób 🙂.Nie pomyślę ze sie wymądzasz 😁 NO co TY !!! 🙃 🙃.Fajnie ze poznałam kogos kto jest w temacie,a nawet bardzo 😆bo ja jestem zielona 😜 a nawet fioletowa 😜 jeśli chodzi o te sprawy.Jak wiesz co gdzie jeszcze warto kupić to pisz 😆 na pewno się nie obrażę 😁.MaSz może juz przewijak? nie wiem czy to warto kupić . Myslałam ze będe przewijac na łóżku ale podobno to nie jest dobre dla kregosłupa po jakims czasie daje o sobie znać 🥴 Napisz jaka wybrałas wanienkę , podobno te najzwyklejsze sa najlepsze,ale nie wiem bo jest tyle wynalazków w sklepach ze człowiek może się zakręcić 😜 ciekawa jestem czy pracujesz bo ja tak i właśnie jutro zaczynam moją zmiane.Oj ! jak mi się nie chce 🥴 jeszcze bym poleniuchowała 🙃 Pracuje 4 dni na 4 po 12 godzin.Męczące te 12 godzin 🤨ale pózniej 4 dni wolnego to rozpusta w biały dzień 🤪 😜Nie moge się doczekac 13 pazdziernika bo mam usg 😁 Dzisiaj poczułam jak dzidziuś szaleje 🤪, nawet brzuch sie poruszył 🤪 niesamowite 😆 Jakie masz teraz zachcianki? bo mnie dzisiaj wzieło na kapuśniak i gotuję 🙃 Dzięki jeszcze raz za linki i niezbedne informacje 🙂 do usłyszenia za 4 dni 🙂 Pozdrawiam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 To tak będę pisać po kolei i odpowiadać na Twoje pytania żebym niczego nie pominęła 😁 Ja też kupowałam i nadal kupuje wszystko po trochu. Nie wszystko na raz bo to głowa by mi pękła pewnie od sumy wydanej za jednym przysiadem 🙃 Pamiętam żeby smoczki butelki były bez BPA bo to podobno rakotwórcze ale już nawet te za 1 funta są bez tego BPA. Ja laktator i podgrzewacz mam używane bo nie wiadomo czy to w ogóle mi się przyda. Co do kosza na pampersy to ja nie kupuje na początku kupka dziecka po samym mleku nie śmierdzi a później jak już wejdzie jedzenie to myślę, że nie będzie problemu raz dziennie wyrzucić śmieci. U mnie w domu i tak śmieci piętrzą się w niemiłosiernym tempie !!! 🤪 Tak tutaj jest ciężko wypełnienia dostać do łóżeczka i wózka a jak coś jest to drogie strasznie a tym bardziej pościel. Dla mnie 60 funtów za poszewkę na poduszkę i kołdrę to dużo za dużo tym bardziej, że takiej z pościeli trzeba mieć chociaż z dwa komplety 😮 W Polsce chce kupić kosmetyki do Johnson Baby bardzo uczula i kobiety się skarzą często na te kosmetyki. A innych typów tu nie ma także będę na razie z Polski sprowadzać a a jak Alicja będzie większa to może przejdę na Johnson kiedy skóra już nie będzie aż tak delikatna i wrażliwa. Przewijaka nie kupuje też będę albo w łóżeczku albo na łóżku przebierać Małą. Ja myślę, że przewijak jest dobry dopóki dziecko nie jest bardzo ruchliwe i malutkie a później to jest ryzykowna i chyba niewygodna sprawa. Wanienkę mam z Mother Care taką najzwyklejszą jeszcze była na nią promocja i dałam chyba z 8 funtów ale wiem, że tanie i też fajne są w Wilkinsonie chyba po 4 czy 5 funtów u mnie w mieście w tym sklepie są to myślę, że u Ciebie też będą. Ja nie pracuję niestety 🤨 Pracowałam przez agencję w firmie pakującej ubrania i buty firmy Regatta- praca ciężka bo kartony były nawet po ponad 30 kilo i zimno bo hala otwarta ale praca była. Tydzień przed zrobienie testu ciążowego mnie zwolnili. Ale przez ten tydzień nic nie szukałam bo miałam już kupiony bilet do Polski i leciałam na dwa tygodnie. Pomyślałam sobie, że odpocznę ten tydzień później polecę do Polski i jak wrócę to pójdę do agencji po nową pracę ale dwa dni przed wylotem do Polski zrobiłam test ciążowy i wyszło, że jest Dzidzia 🙂 Później dzwonili do mnie z agencji, żebym szła do pracy ale do takiej gdzie dźwiga się puszki z farbami i olejami itp. i musiałam odmówić i powiedzieć dlaczego nie mogę iść tam pracować. A więc agencja już więcej nie zadzwoniła i nie znaleźli nic dla kobiety w ciąży. Także siedzę w domu od 5 tygodnia ciąży 🤔 Mój mąż też ma taki system pracy jak Ty. 4 dni robi ( dwa na rano dwa na noc po 12 h ) i 4 dni wolnego. Mój mąż pracuje w fabryce alkoholi. Jeśli piłaś kiedyś Red Sqar Vodka albo Lambrini, szoty i inne typu drinki to mój mąż je robi 😁 W Polsce możesz też kupić sobie wodę morską do noska może się przyda a tutaj chyba nie ma 🤨 Woda morska jest do zapchanego noska. Ciuszki jednak tańsze są tutaj bo nawet na ebay-u są tanie. Proszek i płyn kupiłam nawet dzisiaj z Fairy niebieski i pięknie pachnie bo właśnie obok mnie suszy się pierwsza tura ciuszków Alicji 🙂 A no i tutaj nie widziałam żeby były herbatki dla karmiącej mamy na poprawienie laktacji także to też z Polski jak chcesz pić. Z Hipp taka herbatka jest w cenie około 13zł chyba najtańsza jest też w Rossmanie na Placu Wolności. Jeśli nie masz pampersów to nie wiem czy jeszcze jest ta promocja ale w Boots były pieluchy z Pampersa dla noworodka dwie paczki za 10 funtów jedna paczka ma 54 sztuki a więc za 10f masz 108 sztuk pampersów.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę 😁 To życzę Ci 4 spokojnych dni pracy i żeby szybko minęły 🙂 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 coraz to dłuższe te naze wypowiedzi 😜 idzie się zakręcić. Wiesz, dzisiaj gadałam z koleżanką która ma termin na następny tydzień. Troche mi powiedziała ciekawych rzeczy 🙃. Ponoć pieluchy tetrowe są w ysku tak samo posciel na kołderki i poduszki za 10 funtów. Muszę to jutro sprawdzić 😉 No i w Bootsie jest do kąpieli dla dzieci takie mydełko od razu z oliwką i nie trzeba po kąpieli dzidziusia smarować oliwką to jest OILATUM. Jej siostry tego uzywały do dzieci i były zadowolone.Oszczędza się czas. Jutro ide do niej bo kupiła wózek 😆 zobaczę co ma za cudo 😆. to twój mąż ma ciekawa pracę 🙃 JA z mężem pracujemy razem.Firma zajmuję się wysyłką inernetową.Wysyłamy ubrania do sklepów i do domów na zamówienie .Casem mi nogi odpadają bo trzeba się nabiegać,ale jakoś daje radę ... jak na razie 😜 i mam nadzieje ze długo wytrzymam bo kasa sie przyda 😁.Jak dowiedziałam sie ze jestem w ciazy też pracowałam przez agencję,nic im nie mówiłam bo bałam sie ze nie bedzie dla mnie pracy.W sumie dobrze ze nic sie nie odezwałam bo dostaliśmy kontrakty,tylko nie dostane Maternity z firmy i bede musiała starać sie o Maternity allowence.A ty? pewnie tez będziesz się o to starała? Kurcze jutro ide na usg trzymaj kciuki 😜nie możemy sie oboje z mężem doczekać 🙂 Pa !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć ! 🙂 Tak wypowiedzi długie ale za to jakie pożyteczne 😁 Ja nawet nie mam Yska w Liverpool także nie wiedziałam o tym, że tam tak tanio. O Oliatum też coś słyszałam, że dobre jest 🙂 Ja już mam zakupione Nivea Baby i mama dzisiaj mi dokupiła zapas bo będzie mi paczkę robić lada dzień 🙂 To rzeczywiście dobrze, że nie powiedziałaś w agencji o ciąży teraz sobie możesz pracować. Ja niestety musiałam wtedy powiedzieć bo nie mogłam iść do pracy i dźwigać puszek z olejami i farbami 🤨 Tak ja będę się starać o maternity allowence bo mi się należy, ponieważ pracowałam dłużej niż pół roku. No i na pewno będę się strać o Child benefit i Child tax credit ponieważ jak tego nie będę mieć to wtedy nie dostane tego becikowego 500f poza tym u Ciebie jest tak samo będziesz musiała mieć chociaż jedno z tych dwóch żeby dostać 500f becikowego. Chyba, że już masz Working tax credit to chyba to wystarczy 🙂 Ojejku to teraz na USG dowiesz się co tam w brzuszku grasuje !! Super dla mnie to było duże przeżycie i zaskoczenie bo myślałam cały czas, że chłopak a tu Alicja się ujawniła 😁 Ja ostatnio dostałam list ze szpitala, że muszę się zgłosić do GP bo mam za mało hemoglobiny norma to 11-12 a ja miałam 10,4 a więc to już lekka anemia 🤨 Ale lekarza mnie uspokoił powiedział, że niedobór nie jest aż tak duży i szybko go żelazem uzupełnię i, że pod koniec ciąży często to się zdarza bo dziecko coraz więcej z mamy chłonie. Całą ciąże było oki a teraz już pod koniec Alicja zaczyna mi pustoszyć organizm. Ale byłam teraz w poniedziałek i wszystko jest dobrze miałam troszeczkę cukru w moczu ale to dlatego, że przed wizytą zjadłam tylko słodycze i pojechałam do szpitala hihi 🙂 Niestety mam słodycze ograniczyć bo jak powiedziałam ile dziennie zjadam to położnej oczy wyszły hihi 🤪 😁 Jak się czujesz ?? Ja ogólnie bardzo dobrze mam dużo energii jeszcze haha 😉 Ja już w niedziele zaczęłam 30 tydzień ale czas leci 🙃 Mam już poprane rzeczy i poprasowane dla Alusi 🙂 Jeszcze przyjdzie mi paczka z Polski i będę mieć wszystko 🙂 A teraz zamawiać będziemy łóżeczko, wyślę CI link to powiesz mi co myślisz o nim :
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320600017078&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
To powiesz mi jaki kupiła koleżanka wózek to może coś podpowiesz 😉 Trzymam kciuki za USG !! Buziaki :*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Florianka 🙂 Ale miło, że znów ktoś się odezwał 🙂 Oj to już masz sporego dzieciaczka no i Ty już doświadczona Mamusia 🙂 Może mi i Asi coś podpowiesz 😁 Bo my to zielone jeszcze hihihi 🙂 Napisz coś o sobie i synku 🙂 |rodziłaś we Włocławku ?? Jaką masz opinię na temat szpitala i opieki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny , jestem juz po usg 😁 i na 85% będzie na różowo 😜 czlidziewczynka 😆 bardzo chciałam dziewczynkę , mąz chłopca i się nastawił mentalnie na chłopca więc musi sie teraz przestawić 🙃 ale i tak się cieszymy 😁 Jak u ciebie było? określili płeć dziecka na 100%? bo nie wiem jak potraktować wynik tego usg.Te 500 funtów nalezy się kazdemu? bo róznie słyszałam.Co do kosmetyków to ja chyba też jednak kupie w Polsce Nivea bo z kim nie gadam to mi odradza Jonsona. Dzisaj kupiłam te pampersy w Bootsie , 2 opakowania oliatonu bo był w promocji za 2.49 i w Tesco takie smieszne rózowe buciki bo nie mogłam sie opszec pokusie takie słodkie 😜. Muszę dzisiaj popatrzeć w necie co jest potrzebne na wyprawke do szpitala i zaczac sobie po troszku kompletować. Masz juz wszystko uszykowane? Myślę ze w Anglii są potrzebne raczej takie same rzeczy jak i w Polsce. Mówisz ze jesz tyle słodyczy???? a ja właśnie w ciązy jem mniej co mnie bardzo cieszy. Krew masz gorszą bo dzidzia duża i wysysa z ciebie ,ale na szczeście nie jest tak zle 🙂 pewnie położna kaze ci brać żelazo i będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesć Florianko 😁 witamy w gronie Włocławianek 🙂 Mam nadzieję ze podzielisz się z nami swoim doświadczeniem 😜 bo my jeszcze zielone troszkę 🙃 Napisz co u ciebie 🙂 Jakie jest imie twojego synka? ja jeszcze nie wybrałam .Powiem wam dziewczyny ze to wcale nie taka łatwa sprawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łóżeczko fajne 🙂 ale ja chce ze sczebelkami ze wszystkich stron .Wydaje mi się ze lepiej jak widać dziecko ze wszystkich stron, może nieprawda ale wiesz, tak sobie ubzdurałam w głowie.Byłam dzisiaj u koleżanki obejżec ten wózek i powiem ci ze mi sie bardzo podoba. To jest firma ... nie pamiętam dokładnie Hubs czy cos takiego ?Hubs Malibu.Jest lekki ,zwrotny , łatwo sie go składa no i 3 cześciowy ,fotelik, głęboki i spacerówka do tego jeszcze torba z kosmetyczka i mata bo przewijania dzidziusia.Ona kupiła go na stronie producenta i kosztował 204 funty.Za ta cenę nie opłaca mi się wieść wózka z Polski ,a sprawdzałam ceny tych samych w Polsce to są droższe bo 1000 zł i są w wersji bez torby.Więc raczej na pewno kupimy taki sam. Miała fajne łózceczko. Kupiła w Ikei za 35 funtów.Ja jeszcze nie wiem jakie kupimy 🤨.Słyszałam ze w Polsce są różne materacyki , jakieś z warstwą ochronną zeby nie przemiękło w razie dzidzia się zesiusia ,a tu nie mam pojęcia.Wiesz coś więcej ?ale na pewno Florianka jest zorientowana w tych tematach i może cos nam podpowie 😁 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Gratuluje dziewczynki !! 😁 Same baby się rodzić będą 🙂 Mi też nie powiedziała na 100% bo nie mogą mówić ale nie mówiła mi w ilu procentach jest dziewczynka tylko powtórzyła kilka razy podczas USG, że ona widzi tutaj dziewczynkę 🙂 Zaraz sobie obejrzę ten wózek fajnie by było jakbyś podesłała linka na tą stronę producenta 😁 Łóżeczko też chce właśnie żeby było takie aby widzieć Alusie ale myślę, że to będzie oki bo jako niemowlę nie będzie w nocy w nim spała tylko w koszyku koło łóżka a w dzień w łóżeczku to będę ją mieć na oku cały czas no i wiadomo zawsze i tak trochę ochraniacz dziecko zasłoni 🙂 Ja napiszę Ci co ja mam na wyprawkę do szpitala. Nie jestem jeszcze spakowana bo jest czas ale mam już listę zrobioną jej się będę trzymać 🙂 A więc:
DLA ALICJI:
- body z 2-3 pary
-śpiochy też z 2 pary
-czapeczka, niedrapki, skarpetki
-ręcznik, koc, rożek ( ręcznik w razie nie daj Boże jakbym dłużej leżała np. po CC i Ale bym musiała wykąpać w szpitalu )
- pieluchy tetrowe
-pampersy
-chusteczki nawilżone
-Sudokrem
-gruszkę
- ciuszki na wyjście plus fotelik i kombinezon
-butelkę
-smoczek ( chociaż będę starała się nie dawać na pierwsze tygodnie tylko później )
- za pewne jeszcze spakuję płyn do kąpieli i kremik do ciała ale to z tego samego powodu co ręcznik w razie czego,
DLA SIEBIE:
- dwie koszule
- papcie
-skarpetki
- papcie pod prysznic
- rywanol
-gazy wyjałowione
- szare mydło
- podpaski i majtki jednorazowe
-laktator
-stanik i wkładki laktacyjne
- i wiadomo szczotka do włosów, zębów, pasta, lusterko, jakiś tonik, waciki, płyn do kąpieli
-ręcznik
-ubrania na wyjście
I tak ogólnie to wiadomo jakaś herbata kubek sztućce coś do zjedzenia bo to różnie bywa. W niektórych szpitala kobiety mają podkłady, pampersy bo to szpital zapewnia niestety u mnie nie muszę mieć swoje.
Niby sporo tego ale wszystko się przyda za pewne może nie w dużych ilościach ale się przyda.
Co do materacyka to ja będę mieć taki jaki dokładają do łóżeczka w Anglii najczęściej są to piankowe. Jeśli będę widziała, że jest z nim coś nie tak to kupie nowy ale myślę, że piankowy będzie dobry 🙂 Ja na wyprawkę już mam wszystko ufff... tylko jeszcze został mi wózek i łóżeczko także jeszcze z 400 funtów i będę szczęśliwa bo będę mieć wszystko 🙂 To 500 funtów należy się kobietą które korzystają z jakiś benefitów właśnie takich jak: child benefit lub child tax credit albo jak masz working tax credit albo job sicer allowence to wtedy dostaniesz to 500f jeśli żaden z tych benefitów CI się nie będzie należał to nie dostaniesz tych 500 funtów niestety. Nie jestem aż tak dobrze poinformowana i nie wiem dokładnie w jakiej jesteś sytułacji najlepiej jeśli dopytasz się w szpitalu położnej o to albo tłumaczki jeśli masz one są poinformowane lepiej 🙂 Ja dzisiaj wyprasowałam ostatnią turę rzeczy Alicji i nawet koszyczek do spania ubrałam tylko go jeszcze kocem nakryłam żeby zapachami nie przechodził 😁 Ale się rozpisałam ufff.... aż ręka boli ihihi 🙃 🙃 🙃 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten wózek to Huck Malibu 😁 Ale jakbyś mogła koleżankę o stronę producenta poprosić i podała tutaj link to była bym wdzięczna 🙂 A kółka nie są za małe ?? Boję się, że spadnie śnieg i nie ruszę taki wózkiem po drodze 🤨 Bo ja jednak urodzę w grudniu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak tak tak 🙂 same kobitki się rodzą w tej Anglii. Wokół sąsiedzi maja same dziewczynki w pracy to samo , ja nie wiem................ będzie nas więcej 😁 to jest link na ten wózek http://www.babydaysdirect.co.uk/products/hauck-malibu-all-in-one-pushchair-set/1411/ napisz co o nim sądzisz 🙂 Co do materacyka to masz chyba rację , nie ma co świrować ,chyba tez kupie ten piankowy ( w Ikei sa za 35 funtów) a jak bedzie nie dobry to wywale i kupie lepszy.Widziałam fajne łózko w Mother Care .Razem z materacykiem kosztowało 100 funtów. Chyba to nie jest wygórowana cena?Jak myślisz? Koleżanka za taki zestaw w Ikei dała 70 funtów. Kurcze ale tego trzeba wziąść ze soba do szpitala , normalnie przygotowania jak na jakąś wycieczkę 😜 ale to wszystko potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
100 funtów to super cena jak za łóżeczko bo niektóre ceny to mnie z nóg zwalają 🤨 Niestety dużo tego do szpitala ale lepiej to mieć niż męża do domu albo sklepu wysyłać żeby doniósł to co brakuje. Ja będę chciała wyjść jak najszybciej jak Bóg da to będę chciała wyjść 6 godzin po porodzie już. Ale te rzeczy jeść nie będą wołać to najwyżej mąż zabierze spowrotem do domu i tyle 🙂 Wiesz mi się bardzo podobają te wózki a zwłaszcza ten czarny a w środku zielony 🙂 Tyko boję się właśnie o te koła czy nie za małe troszkę 🤨 Jednak śnieg to tutaj rzadkość ale to różnie bywa 🙃 Poza tym nie potrzebuje fotelika do samochodu no ale za taką cenę to mogę wziąć i foteli hihihi ale nie wiem gdzie ja to wszystko będę trzymać bo mam małe mieszkanie 🙃 🙃 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co ja powiem Ci tak ja mam płyn i szampon 2w1, oliwkę, krem do ciała pielęgnacyjny ( mamusia mi kupiła hihi ) to z Nivea a do tego Sudokrem obowiązkowo 😁 Ale nie będę używać puderku. Każdy ma swoje przekonania i metody wychowawcze oczywiście, ale myślę że albo puderek albo krem. Bo sama Asiu pomyśl jak posmarujesz Dzidzi pupę kremem a później posypiesz pudrem to porobią się jej glutki jak ciasto między nóżkami i może to jeszcze bardziej ją obcierać poza tym nie wygląda to za apetycznie takie farfocle przy pipuszcze i dupce. Ale oczywiście to będzie Twój wybór 🙂 Dużo ludzi tak robi, że krem i puderek ale mi się ten widok nie podoba hahaha 🙃 Mydełka nie będę używać tylko płyn mama moja mówi, że od osadu mydlanego robi się prędzej ciemieniucha, nie wiem czy to prawda ale wole dmuchać na zimne hihi 😉 Także ja będę tylko płyn, szampon albo płyn i szampon 2w1, oliwka, sudokrem i krem do ciała albo z Nivea są jeszcze takie mleczka do ciała intensywnie nawilżające i to mama będzie mi teraz kupować do paczki 😁 A jak Ala będzie starsza no to wiadomo latem jeszcze z Nivea krem z filtrem i to wszystko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślałam ze sudocremem smaruje sie pupe dopiero jak sa jakies poddraznienia, a puder za kazdym razem jak sie przewija dziecko hehehhehehe ! 😁 sama widzisz jakie mam pojęcie 🙃 hihihi. Masz w rodzinie jakieś małe dzieci?Bo moja dzidzia będzie pierwsza i to pewie ja bede radziła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...