Skocz do zawartości

Mamy z Włocławka odezwijcie się !!! | Forum o ciąży


aisak_89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tak, dla maleństwa przeżyjemy wszystko 🙂 To niezle tej wody pochłaniasz. Ja staram się teraz wypijać 2 litry i jakos to w siebie wmuszam bo nigdy mi sie pić nie chce. Wcześniej piłm wszystkiego ze 4 szkalnki na dzień,ale teraz wiem ze musze się pilnować to wlewam w siebie ile sie da 🙃 byle by wszystko było ok. Nie martw się wózek na pewno będzie. Tego akurat raczej braknąc nie powinno 😜 Mój stoi w kartonie i krzyczy do nas żeby go rozpakowac i złożyć 😉 hihihihihi! kusi nie okrutnie 😜 ale zaraz sobie mowie ze nie bo będe sie jeszcze bardziej denerwowć czekaniem na dzidzie no i teraz zajmuje mniej miejsca 🙂 Czas faktycznie leci, nie dawno jeszcze brzuszka widać nie było a teraz jest mi juz z nim ciężko , a gdzie tu jeszcze 🤪 Miałaś juz rozmowę z położną na temat porodu?? Wogóle to jaki chcesz mieć? JA teraz ide do mojej 7 grudnia i ma mi pobrac krew i dać zastrzyk bo mam krew RH- .Powiedziała ze wizyta będzie trwała ok. 40 min. to długo 🤔 na szczęscie tym razem będe miała wolne 😁 bo zawsze mi trafiało ze pracowałam i musiałam wcześniej wstawać. Wiadomo, w pracy było w tedy ciężko.Aha, no i jak zamierzasz karmić Alicję? piersią czy od razu butelką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂
Porób chce mieć normalny, czyli bez rzadnych basenów. Chce urodzi normalnie w pokoju. Mąż będzie w pierwszej fazie porodu, ale na samo wychodzenie Alicji, czyli przy bólach partych już wyjdzie. Tak się umówiliśmy. On nie chce widzieć tego wszystkiego i ja też nie chce żeby On przy tym był 🙂 Pójdzie na kawe albo będzie stało pod salą i czekał na pierwszy płacz Alusi 🙂 Z połozną jeszcze nie rozmawialam na temat porodu ale pewnie teraz sie mnie spyta bo mam wizytę w 36. tygodniu a więc czas najwyższy na taką rozmowę 🙂 Co do znieczuleń to zobaczymy jak długo będzie to wszystko trwało. Jestem nastawiona na wykorzystanie każdego ha ha ha 😁 Ja chce karmić cycem, ale jak to będzie w praktyce to się okarze bo wiadomo jest wiele rzeczy, które mogą to utrudnić niestety 🤨 A Ty o jakim porodzie myślisz ?? I jak chcesz karmić ?? No tak wózek rozkładać to za wsześnie bo szkoda żeby stał i sie niepotrzebnie kurzył a poza tym właśnie będzie Ci sie dłużyć patrząc na niego 😉 ja teraz cały czas oczekuje paczki z Polski bo już kurier zabrał ją prawie tydzień temu ale niestety ta firma kurierska jest tania ale za to strasznie wolna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ciekawe czy dostłas wreszcie ta paczkę 🙂 bo pewnie nie możesz się doczekać. JA też chce karmic piersią ,jak będę mogła bo to różnie bywa. Poród też taki jak ty. Zadbych basenów 😮 nie wydaje mi się to zbyt komfortowe. Przy porodzie będzie mąż myslę ze do konca , chyba że go wcześniej wyrzuce z pokoju 😉 hihihih! Przy porodzie wszystko może się wydazyć, zachowania kobiety w tym stanie nikt nie jest w stanie przewidzieć 🙃. Mam nadzieje ze będzie wszytko ok.Wkoncu nie jesteśmy pierwsze ani ostatnie. Jeszcze miesiąc i jadę do Polski 🙂 juz się doczekać nie mogę 🙂 Mama pokupowała dzidziusiowi takie śliczne rzeczy . Sliczny kocyk, rożek i ubranka 🙂 Myslałam nad imieniem i cały czas mi chodzi po głowie albo Julia albo Oliwia.... zobaczymy .Nie nastawiam się na nic bo idę w Polsce na usg 4d . Dopiero będe pewna czy to dziewczynka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂
Tak paczkę odebrałam już tydzień temu praktycznie bo we wtorek 16 listopada 🙂 Oj paczka 16 kilo i same rzeczy dla Alicji cieszyłam się jak dziecko !!!! 😁 😁 Ja już mam wszystko dla Małej. Spakowałam dwie walizki do szpitala- niestety nie mam jednej dużej a więc musiałam spakować dwie malutkie osobno dla mnie i Alicji. Do tego mam już wszystko poprasowane i ubrany koszyczek bo w nim będzie spała przy naszym łóżku na początku 🙂 Muszę tylko jeszcze kupić sobie dresy na wyjście ze szpitala bo będą najwygodniejsze. Ja dzisiaj zaczęłam 36. tydzień a więc zaczęłam 9 miesiąc. Już się nie mogę doczekać tym bardziej, że ostatnio nie czuję się za dobrze. Ciężko mi i mam coraz częściej skurcze, bóle pleców i żeber a do tego mega zgaga każdego dnia i mdłości 🤨 No ale to już końcóweczka to dam radę 😁 A jedziesz samochodem czy lecisz samolotem do Polski ?? Oj te nasze mamy są kochane 😁 Moja tez mi tyle ciuszków przysłała ale już takich większych na pół roczku bo wie, że takich malusich już mam dużo 🙂 Asiu taka jestem ciekawa jak wyglądasz jaki masz brzuszek 🙂 Wstaw jakieś zdjęcie na awatar 🙂 Co do imienia to mi się bardziej podoba Julia 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to super że paczka dotarła 🙂 też bym szalała ze szczęścia jak dziecko 😜 Fajowo ze już masz wszystko uszykowane 🙂 bo już w kazdej chwili może dzidza pojawić się na świecie 🤪. Ja zacznę wszysto kompletować jak przyjadę z Polski 🙂 bo planuję dużo tam kupić 🙂 Jedziemy samochodem , to długo bo bedzie pewnie ze 20 godzin ale samolotem bym się bała. Lubię jezdzić 🙂 także nie powinno być zle 🙂 ty zaczynasz 36 a ja 26 tydzień 🙃 brzuszek juz mi przeszkadza . W nocy sie budzę za kazdym razem jak chce zmienić bok przez co chodze nie wyspana a i w pracy też już coraz ciężej 🥴 mam nadzieje ze jeszcze w styczniu będe pracować ,ale nie przewidzę jak się będe czuła. Pracowała ze mną dziewczyna i urodziła pod koniec 6 miesiąca 🥴 i tak jakos w podświadomości mam troche stracha . Teraz na szczęście mam pracę siedzącą więc może nie bedzie zle.Postaram się jutro wrzucic jakieś zdjęcie ....tylko musze jakieś zrobić hihihi bo za wiele ich nie mam 🙂 Aha, a jak z wózkiem , zamówiłaś juz jakiś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wózek już mam wybrany tylko go zamówić 🙂 Dam Ci linka to sobie zobaczysz 🙂
http://cgi.ebay.co.uk/HAUCK-iCOO-VARIO-PUSHCHAIR-STROLLER-CARRYCOT-PRAM-/140476635456?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item20b50f5940
Tak teraz już troszkę też bym się bała na Twoim miejscu lecieć samolotem ja leciałam w 27. tygodniu ale Ty pisałaś, że dopiero za miesiąc jedziecie. No ja też praktycznie wszystko oprócz ciuszków, łóżeczka i wózka mam z Polski. Jednak nie ma jak to nasze produkty dla Dzieci 🙂 No mi już tak ciężko jest niesamowicie 🤨 Teraz jeszcze codziennie zaczęłam mieć skurcze przygotowujące. Moja mama stwierdziła, że do terminu to raczej nie donoszę jak już mam te skurcze. Dzisiaj mam spotkanie z położną to powiem jej o wszystkim 🙂 No tak pracować w tych tygodniach to już ciężko chociażby przez to ranne wstawanie. Ale jak tylko będziesz wiedziała, że już możesz iść na wolne to idź nie oglądaj się na nic. Musisz mieć czas na wypoczęcie. Teraz męczyć Cię zacznie sama ciąża bo będzie coraz ciężej Ci a do tego praca jeszcze. Jak urodzić to będziesz strasznie przemęczona bo nawet w ciąży nie wypoczniesz sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jednak zdecydowałas się na Haucka 🙂 ładn jest . Widziałam taki sam na ulicy i wygląda tak samo 🙂 .Od kiedy zaczeły ci sie te skurcze? Wasnie mi nieraz twardnieje brzuch gdzieś na minutkę , myślisz ze to normalne? Do połoznej mam dopiero 7 grudnia więc jeszcze troszkę minie zanim będę mogła o to zapytać . Ciekawe jak tobie przebiegła wizyta, mam nadzieje ze wszytko jest ok. Wiesz co? nie chciałam wtawić zdjęcie,ale ie da rady . To chyba przez to ze mam exploera a tam pisze ze jest zalecana inna przeglądarka. A jak u ciebie z rozstepami? pojawiły się? bo u mnie jak narazie odpukać nic nie ma. Smaruję się 2 razy dziennie kremem na rozstępy i mam nadzieję ze to pomoże 😜 jak nie to trudno ale lepiej zeby ich nie było 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiula 🙂
Tak Haucki są tanie wózki ale bardzo ładne 😉 Wiesz ja mam takie bolesne skurcze ale to dopiero od jakiś 3-4 dni. Ty masz skurcze Braxtona Hicksa ale one są jak najbardziej normalnie nie martw się. Macic a ten sposób ćwiczy skór i rozkurcz do porodu. Jeśli są u Ciebie nie bolesne i dość szybko puszczają to w Twoich tygodniach są jak najbardziej normalne 😉 Ja mam wizytę teraz 6 grudnia w mikołajki ha ha ha 🙂 U mnie po wizycie wszystko dobrze i ze mną i z Alicją 🙂 Pobrali mi dzisiaj krew i za dwa tygodnie będę wiedzieć co z moją anemią ale położna mówi, że na pewno będzie wszystko dobrze bo niedobór na bieżąco uzupełniam lekami. Ja mam niestety strasznie poryty brzuch rozstępami na szczęście na udach i piersiach mam tylko kilka malutkich i będą niewidoczne. Niestety to jest uwarunkowane genetycznie a u mnie w rodzinie kobiety od zaraznia dziejów miały z tym problem. Jeśli u Ciebie nie było tego problemu to nawet jakbyś się nie smarowała to i tak by nie wyszły, ale lepiej dmuchać na zimne 😉 Ja się smaruję, kąpie w oliwce i tak nic nie pomogło 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂 ale masz duzy brzuszek 🙂 widać że to już końcówka 🙂 Noszenie takiego ciężaru to dla kobiety na prawdę wyzwanie.Pewnie już jesteś w pełni gotowa i spoglądasz na torbę do szpitala z myśla kiedy to nastąpi. Czas tak szybko leci 🙂 jeszce nie dawno nic nie było widać a tu już wszysko zmieza ku końcowi 😁 oby przezyc ten poród i będzie ok. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu !! 🙂
Oj tak ciężko już mi strasznie 🤨 Chciałabym już urodzić bo ciąża donoszona a te ostatnie tygodnie strasznie się dłużą pewnie przede wszystkim dlatego, że dokucza właśnie to zmęczenie i jestem już cała obolała. Plecy, brzuch, maleńka wszystko na raz dokucza. Ogólnie wszystko jest dobrze z wynikami moim i z Alą na szczęście i to jest najważniejsze. Teraz już bliżej niż dalej 😉 Tak torby już spakowane i to dwie ha ha ha 🙂 Mąż telefon przy tyłku w pracy nosi i kasę na taxi jakby musiał szybko przyjechać 🙂 Jeszcze tylko we wtorek albo środę złożymy łóżeczko i ubiorę pościel. Chciałabym urodzić tak 6 albo po bo wcześniej chciałam Święta przyszykować a dokładniej jedzenie trochę mieszkanie jeszcze ogarnąć i ubrać choinkę później mogę rodzić spokojnie 😁 😁 A jak Ty się czujesz ?? Jak Dzidzia ?? Dokucza?? Jak Twój brzuszek rośnie ?? Ile masz w pasie i ile na plusie ?? Ja mam +11 kg i 110cm w pasie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Asiu 🙂 to masz tych cm w pasie 😆 ja mam jak na razie mniej ,ale za to więcej na wadze .Jestem już większa o 13 kg. w pasie mam 90 cm w biodrach 95. Pred ci ciążą w bidorach niemiałam nawet 90 😜 a tu w pasie będzie jeszcze więcej,az mi dziwnie z takimi wymiarami 🤢 ale w koncu to normalne. Mam nadzieje ze po ciąży jakoś to wróci do normy. Czuję się dobrze,tylko wiadomo coraz gożej się chodzi.Mam wrazenie jak by mi stawy w biorach się obluzowały 😉 to pewnie przez prolaktynę . Dzidzia coraz bardziej rozrabia. Nieraz tak mi się brzuch trzęsie jak by grała tam na bembenku 🤪 hihihihihihih! Za tydzien do położnej, oby było wszystko ok. Pewnie juz złożyliście z mężem łóżeczko 🙂 teraz tylko czekać 🙂My kupimy jak wrócimy z Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂
Tak Mariusz złożył wczoraj łóżeczko i już mam ubrane 🙂 Zaraz wstawię Ci fotkę 🙂 No tak te wymiary i waga potrafią zaszokować. Mnie najbardziej dziwi fakt jak skóra człowiek potrafi się rozciągnąć !! 🤪 I co masz już jakieś łóżeczko upatrzone czy nadal się zastanawiacie ?? Ja powiem Ci, że jak złożyliśmy łóżeczko i je ubrałam to jestem zadowolona z tych krytych boków. Kiedyś takie łóżeczka kojarzyły mi się z trumną, ale na prawdę jest spoko. Ja czuję się super aż za dobrze jak na te tygodnie wiadomo oprócz tych typowych objawów. Ale wiem, że szybko nie urodzę 🙃 No tak czujesz luz w biodrach bo to miednica się rozszerza i dlatego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://img444.imageshack.us/i/eczko8.jpg/][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/4198/eczko8.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A o to łóżeczko mojej Alusi 🙂

A to koszyczek 🙂
[URL=http://img40.imageshack.us/i/36tci1dzie3.jpg/][IMG]http://img40.imageshack.us/img40/3298/36tci1dzie3.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Asiu 🙂 O jaaaaaaaaaaaaa! jak pięknię 🤪 🤪 🤪 Takie łóżeczko własnie mi sie podoba w Mather Care tylko jest całe ze szczebelków. Super wygląda ten koszyczek 🤪 🤪 🤪 o jej, ja już też tak chce 🤪 😁 jak słodko. Na czym będziesz trzymała ten koszyczek? bo na pewno będziesz musiałą na czymś połozyć bo jest malutki? Z czego on jest zrobiony? Wogóle śliczna pościel 😁 Super ze dobrze się czujesz 🙂 może i poród nie będzie taki straszny. Kazda kobieta znosi to inacznej. Może akurat Ty urodzisz szybko 🙂 czego ci życzę. Ja mam dzisiaj pierwszy dzień wolnego uff! jak fajnie. Jeszcze 2 zmiany przepracuje i jade do Polski 🙂 Łóżeczko na pewno kupimy w styczniu. Jak nic innego mi nie wpadnie w oko to zdecydujemy się na to z M. Care, bo nic innego nie widziałam co by mi się spodobało. Juteo do położnej , mam nadzieje ze bedzie wszystko ok 🙂 i u ciebie też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu !!! 🙂
Dziękuje cieszę się, że Ci się podoba łóżeczko i koszyczek. Koszyczek jest z wikliny i teraz już mam do niego podstawę taką jak kołyska bo zamiast nóżek na płozy 🙂 Koszyczek muszę mieć do sypialni bo właśnie tylko on wejdzie mi koło łózka a łóżeczko jest w salonie 🙂 Ja dzisiaj byłam u położnej i wszystko jest super wyniki ekstra. Anemii już nie mam nawet mam hemoglobinę ponad normę haha i mam odstawić już żelazo. Jedyny problem to fakt, że Alicja jest na razie ułożona back to back a więc na dzień dzisiejszy czeka mnie bardzo ciężki i długi poród. Ale jest szansa, że się przekręci nawet w trakcie porodu może to zrobić 🙂 Ja już zaczęłam 38. tydzień. Fajnie masz, że jedziesz do Polski Święta z bliskimi to super sprawa. My chyba jeszcze przed Świętami zamówimy wózek 🙂 A Ty pewnie, że spokojnie możesz sobie kupić łóżeczko po nowym roku 🙂 Proszę o linka jak wygląda bo na pewno jest w necie na stronie Mothercare 🙂 Czuję się dobrze tylko dolegliwości typowo ciążowe dokuczają, ale to już końcówka a więc da się przeżyć 🙂 Napisz co tam położna Ci powiedziała ciekawego. Pościel oczywiście mam z Polski kupowałam w Wiślaninie ale taka sama jest na allegro tylko po co niepotrzebnie płacić za wysyłki jak można kupić w sklepie 🙂 Odpoczywaj coraz więcej Kochana. A kiedy idziesz na zwolnienie ?? Ja mam już wysprzątane całe mieszkanie i praktycznie zrobione jedzenie na Święta także tylko ubrać choinkę i czekać na Alkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 to super ze wyniki masz dobre 🙂 nie przejmuj sie ułożeniem Alicji, zawsze może zmienic swoje ułożenie. Nie ma co sie przejmowc na zapas. Ja juz tez po wizycie u położnej. Pobrała mi krew, dała zastrzyk na antyciała bo mamy z mężem konflikt krwi. Wyniki moczu na szczęście też są ok 🙂 z dzidzia wszystko ok .Powiedziała ze już może się obrócić główką w dół.Najważniejsze ze jest wszytko ok 😆 POściel śliczna i od razu widać ze z Polski 🙃 w Anglii takich slicznych nie ma 🙃. Nie wiem jeszcze kiedy pujdę na zwolnienie,jak na razie czuję się dobrze i na siłach żeby racować tym bardziej ze mam pracę siedzącą i kiedy chce mogę wstac i się przejść. Zobaczymy czas pokaże.Mówisz ze z koszyczka jesteś zadowolona 🙂 bo słyszałam ze one mają bardzo intensywny zapach wikliny to prawda? Brdzo mi się podoba,aż mnie kusi na taki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂
Łóżeczko bardzo mi się podoba. Niby tylko same szczebelki ale są inne i te łuki po bokach super sprawa !! 😉 Na pewno będziesz z niego zadowolona 😉 Ten koszyczek w ogóle nie ma jakiegoś specyficznego zapachu. Niby ja kupiłam używany, ale moje znajome miały nowe i nie narzekały na zapach 🙂 Także o to nie musisz się martwić. Dla mnie ten koszyczek to wybawienie bo nie wiem co bym zrobiła po urodzeniu bo mam tak jak pisałam małą sypialnie i łóżeczko by nie weszło. A kołyski drewniane są tak drogie jak normalne łóżeczka a starczają na pół roku maksymalnie.
Bardzo się cieszę, że z Tobą i Dzidzią wszystko dobrze to jest najważniejsze !! Moja była główką do dołu jakoś też już około 29-30 tydzień ale była luźno ułożona czyli jeszcze nie raz czułam główkę po prawo albo lewo nad jajnikiem a później znów wracała na dół 🙂
No tak jak praca lekka i siedząca to nie ma co siedzieć w domu i się nudzić jak siły Ci pozwalają na chodzenie do pracy no i jakby nie patrzeć to zawsze więcej kasy jak się ma normalnie wypłatkę 🙂
Ja się turlam już na ostatnich nogach i czekam na poród, ale na razie się nic na niego nie zapowiada niestety 🤨 Pozostaje mi cierpliwie czekać 🙂
A tak się zastanawiam czy masz NK ?? Jak coś daj linka na swoje konto to chętnie wyśle Ci zaproszenie i na prywatnej wiadomości byśmy się numerami wymieniły to jak urodzę to bym Ci napisała, że już się rozpakowałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej Asiu 🙂 piszę na ostania chwilę jeszcze w Anglii 🤪 jutro o * rano wyjeżdzamy 🤪 🤪 🤪 wreszcie 😁 Ciekawe co u ciebie, teraz w każdej chwili może wybic godzina ''0'' 🙂 powiem ci ze zaczynam coraz bardziej myslec o porodzie i ogarnia mnie strach jak diabli 🤢 Oczywiście mam NK a raczej mój mąż wpisz sobie Stanisław Maligóówka . Mam tam tylo jedno zdjęcie z brzuszkiem,ale na pewno w świeta narobimy zdjęć i powstawiam 🙂 Także czekam na zaproszenie 😜 Moja dzidzia jednak jeszcze się nie obróciła główką do dołu.Raz ją czuje po bokach a raz główką do dołu lub do góry 😜 jeszcze nie jest zdecydowana 😆 Szaleje niesamowicie i czuć ze ma co raz to mniej miejsca. Dobra uciekam bo musze sie do reszty uszykowac co zabrac i spakować 🙂 Więc życzę Wam wesołych zdrowych i pogodnych Swiąt 😆 i Wspaniałego Nowego Roku 😆 z małym szczęściem w koszyczku 😜 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej Asiu 🙂
Czujemy się obydwie dobrze. Alusia zdrowa i jak na razie grzeczna. Ja jeszcze obolała bo mam zszyte krocze, ale dochodzę do siebie w szybkim tempie 😁
Sam poród był super bo byłam na Epiduralu a więc bólu nic nie czułam ale namęczyłam się 4 dni wcześniej bo miałam regularne skurcze przepowiadająco- porodowe a rozwarcie się nie chciało robić. Wszystko zaczęło się o 4 rano 23 grudnia a urodziłam 27 grudnia o 18:12 🙂 W szpitalu byłam pięć razy za szóstym dopiero razem mnie zatrzymali i już urodziłam 🙂 Ala urodziła się 3870 kg nie wiem ile długa bo tu nie mierzą 🤔 Ja pękłam mam 6 szwów za zewnątrz i trochę w środku ale nie bolą tylko trochę ciągną i najgorzej jak się zastoją i trzeba wstać z pozycji siedzącej i je rozchodzić. Bóli, skurczy itp. już nie pamiętam 😉 Było nieciekawie, ale nie żałuję żadnego skurczu bo dzięki nim jest już Alusia 😁
Pozdrawiam i napisz jak Ty się czujesz ?? Jak pobyt w Polsce ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😁 😁 😁 to super że czujecie się dobrze. To miałas pewnie sporo stresu, czemu tyle razy odsyłali cie do domu ? Fajnie że masz już poród za sobą 🙂Ja się już zaczynam bać ..... 🥴 tym bardziej ze az tak dobra z angielskiego nie jestem i boje się że nie dam rady czegos powiedzieć 🥴. Epidual chyba zawsze dają jesli chcesz,prawda? Jak wogóle Alicja się ''kimatyzuje'' 🙂 dużo ci płacze czy jest grzeczna? no i ciekawa jestem czy karmisz piersią? 🙂 Ja się czuję dobrze własnie dzisiaj rano przyjechaliśmy.W Polsce było fajnie ,ale szybko zleciało 😞i smutno było wyjeżdzać na szczęście udało mi się kupic dla dzidzi wszystko co chciałam i byłam na usg 4d 😁Teraz wiem że na 100% Julia 🤪 😁 hihihi! 😁 Jutro zaczynam szykowac wyprawkę.Muszę poprać ciuszki dla Julii itd.wiesz o co chodzi 🙂 .Będziesz podawała Alusi witaminę D? bo też kupiłam a wiem ze tu nie dają. Jutro idę do mojej położnej, będę miała wyniki krwi . Nie sądzę żeby było coś nie tak bo czuje się oki 😆 jedyne co mnie boli to plecy,ale to normalne . Uciekam spać bo padam . Pa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu!
Odsyłali mnie tyle razy do domu bo mi się rozwarcie nie robiło miałam bardzo długo 4 cm i dla nich to było za mało żeby mnie trzymać w szpitalu tym bardziej, że wiedzieli, że bardzo długo to rozwarcie mi się robi a więc zajmowałabym tylko salę jak dla nich. Wychodzą z założenia, że poród ma być jak najbardziej naturalny i dlatego nie chcieli mi pomóc a poza tym skurcze nie były co 1-2 minuty tylko co 5 a dla nich to jeszcze za długa przerwa !! 🤪 😮 Co do angielskiego to się nie bój w ogóle. Ja tez nie znam dobrze angielskiego mąż nie był ciągle przy mnie bo go nawet nie potrzebowałam i sama odsyłałam do domu żeby się wyspał bo nie spał razem ze mną przez te 4 dni i dogadywałam się bardzo dobrze ! Epidural dają zawsze jeśli tylko poprosisz ale musisz pamiętać, że mogą go podać tak do 6 cm rozwarcia później mogą odmówić. Ja miałam 6-7 cm i jeszcze mi podali 🙂 Ala jest grzeczna. Dużo śpi i jeszcze więcej je 😁 Pokarm z piersi podaje jej w butelce bo Ona nie umie ssać i bardzo szybko się przy cycu denerwuje i zaraz płacze. Poza tym jak ściągnę pokarm i dam w butli to wiem ile mi zjada. Ale mój pokarm dostaje tak dwa razy dziennie bo za dużo go nie mam a reszta to modyfikowane Bebiko polskie jej daje i ślicznie mi je toleruje 🙂 Teraz już drugi dzień na razie jej nie daję swojego pokarmu bo prężyła mi się przy jedzeniu jakby na kolki czy coś i na razie jest tylko na modyfikowanym. Jak jej przejdzie ten kryzys z prężeniem to spowrotem jej będę podawać też swoje 🙂 Zawsze ma coś od mamy 😁 Witaminkę D daję już jak miała tydzień dostałą pierwszą ampułkę 🙂 No tak już powoli możesz zacząć się przygotowywać do przyjścia na świat Julki bo czas teraz moment będzie leciał i nawet się nie obejrzysz a będziesz rodzi 😉 Napisz jak było u położnej 😁 Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ale masz śliczną tą dzidzie 🤪 🤪 🤪 po prostu cudo 🤪 u położnej było prawie ok bo krew mam w normie tylko znowu mam proteiny w moczu. Wysłała to do badania czy nie ma infekcji,ale mysle że będzie dobrze 🙂 Zaczeły mi puchnąć stopy 😮 a myślałam ze mnie to ominie hihih. Z piduralem zawsze trzeba powiedziec przy porodzie? myślałam ze wystarczy powiedziec położnej podczas układania planu porodu . Miałaś cos takiego? Super że Alusia jest taka grzeczna i dużo je 🙂 będzie szybko rosła 🙂 ale czemu się pręży na kolki po twoim mleku. Czytałam ze po mleku mamy dziecko nie ma kolek.Ja już też chce moją dzidzie ! 😁 ale powiem ci ze czasami tak mnie nachodzi strach przed porodem że szok.To juz tylko 2 miesiące! z drugiej strony dobrze że ciąża nie trwa dłużej bo ciężko nosić przed sobą taki brzuszek 🙃 . Acha, do szpitała z ciuszków dla dzidzi co brałaś? bo ja chce wziąść po trzy pary kawtaników , koszulek i śpioszków na ramiączka,skarpwtki, bo chyba jest za zimno zeby brac jakies body na krótki rękawek. W sumie może lepsze by były body niż koszulki....... jak myślisz? 🤔 no i jeszcze 2 czapeczki , niedrapki i kombinezonik z czapeczka na wyjście.Brać jeszcze jakis kocyk???czy tyle wystarczy 🙂 bo juz sama niewiem a nie chce tez z dziecka zrobić bałwanka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...