Skocz do zawartości

Mamy z Włocławka odezwijcie się !!! | Forum o ciąży


aisak_89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czyli masz racje, że sudorem daję się na odparzenia ale ja będę zawsze cienką warstwę kładła na wszelki wypadek hihi ale możesz tak robić jak piszesz puderek a kremik jak coś by się zaczynało dziać 😉 Oj ja mam dużo dzieci w rodzinie 🙃 Wybawiłam i przypilnowałam już nie jedno haha ale to lepiej dla mnie teraz coś tam kumam i nie będę się bała wykąpać Alicji czy coś takiego bo już nie raz to robiłam 😁 Powiem Ci, że coraz bardziej się przekonuje do tego wózka haha zobaczę jaki będzie początek grudnia jak nie będzie śniegu to go kupię bo to jednak tylko 190 funtów a nie 250 czy 260 a różnie to bywa i nie raz wózek trzeba zmienić jak przychodzi czas na spacerówkę także nie ma co kasy dużo wydawać. Jaki kolor ma Twoja koleżanka ?? W rzeczywistości też jest taki fajny mały ? Bo pisałaś już, że jest zwrotny a to ważne 🙂 I te koła są rzeczywiście takie małe ? 🤨 Twoja koleżanka za jakiś czas na pewno powie Ci więcej na jego temat jak go poużywa trochę 😁 A jak się czujesz Asiu ????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja też mam małe mieszkanie i już się czapkujemy z mężem jak to wszystko ustawimy i pomieścimy 🤢 Musimy jeszcze kupic jakąś szafkę bo nie bede miała gdzie trzymac rzeczy dla dzidzi. To będzie wyzwanie 🥴 Powiem ci ze te kółka też mnie troche zmartwiły ale jak patrze na ulicy to wszytkie takie mają. Mojego męża siostra ma uzywany wózek tez z takimi kółkami i jest zadowolona.Więc nie moga byc takie złe. Poza tym tu są lepsze chodniki niz w Polsce i nie ma w zime śniegu po kolana 😉Mi sie podoba najbardziej ten turkusowy. Zielony tez jest fajny i ten z pomarańczem,ale wydaje mi się ze ten turkus będzie najmniej brudzący. Wózki z linku który mi przysłałaś są ciut inne bo nosidełko nakładasz na spacerówke a ten co ja ci wysłałam nosidełko nakładasz na stelarz i to ma tylko model Malibu.Wydaje mi się ze to lepsze rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tam też są w tym linku Malibu i są foteliki na stelaż 🙂 Mi też się nie podoba ta gondola czy fotelik położony na spacerówce 🤨 Ja kocham turkus ale to będzie dziewczynka a więc chyba jednak jak coś to zieleń albo ta pomarańcz no i czerwień jeszcze jest nie zła tylko gondola by w środku mogła być biała 😁 No fakt tutaj chodniki są spoko podjazdy nie są wysokie a na pasach to nawet są specjalne podjazdy na wózki porobione a więc chyba się nie ma co tak zamartwiać 🙂 Poza tym waga jest super bo tylko 8,5 kilo. Tyle się oczytałam o tych kołach, że już wariuje haha ludzie piszą nawet, że jak nie są pompowane to dziecko jest mniej amortyzowane i lata po wózku 🙃 😮 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jasne 🙂śmigałam dzisiaj nim po jej pokoju 😉 wydaje mi sie ze kółka za duże nie są , ale jest tak ładny jak na zdjęciu. Ona m aturkusowy 🙂 my się zdecydujemy własnie na ten.Tlko na zdjęciu wydawało mi się ze ta otoczka wokół tutkusu jest szara a w rzeczywistosci ma kolor ciemno-brązowy. Jest bardzo lekki i bardzo łatwo się składa. Nie potrzeba do tego faceta. No i koszyk przy kołach jest w miare duży. Jak dla mnie wózek super. Nie stać mnie na jakaś super wypasiona maszynę 😜 a ten jak dla mnie spełnia moje oczekiwania. To ty wcale taka zielona nie jestes jak juz wychowywałaś dzieci .Dobrze 🙂 teraz się na pewno przyda. Gorzej ze nma b noworodka tow sumie widziałam tylko raz w szpitalu jak urodziła mojego męza siostra heheheheh! 😁zawsze coś heheheheem ale jestem dobrej myśli 😆 nie jestem pierwsza w takiej sytuacji 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem ze turkus to raczej dla chłopca,ale ja uwielbiam ten kolor 😁 😁 😁 he ! i raczej nie opre sie pokusie hihihihihi. O kólkach też czytałam wiele rzeczy, ze najlepsze pompowane . Tylko z drógiej strony to........... nie dajmy się zwariować 🤪 zreszta nie mam zamiaru jezdzic po jakiś wertepach 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też kocham turkus !!! 😁 A tu jest ładne zestawienie bo turkus i brąz. Wiesz znalazłam jeszcze orginalną stronę haucka podam Ci linka:
http://www.hauckuk.com/
Wiesz zawsze można napisać e-mail na stronę i dopytać się czy jest taki ochraniacz na nóżki do spacerówki w zestawie 🙂 Pewnie nie można dać się zwariować bo jakbyśmy miały przestrzegać wszystkiego to by człowiek zwariował i co najważniejsze zbankrutował !!! 🙃 Wózek to rzecz, która się zużywa i może przyjdzie czas że będzie trzeba kupić nowy to nie pójdzie w błoto 500f tylko niecałe 200f nie będzie żal tak go sprzedać za jakieś grosze niż taki co kosztował 700 funtów 🤪 😮 Mnie też i nie stać i żal mi kasy na jakieś bryki dla dziecka, które kosztują tyle co samochód w Anglii hahaha Ty widziałaś go na oczy i możesz więcej powiedzieć a jeszcze na pewno Twoja koleżanka się też wypowie więcej jak go poużywa trochę wtedy proszę zdać mi relację 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak ty ale ja juz smigam spać 🙂 Trzymajcie ciepło i masz nie mieć anemii 😉 Ja się czuję dobrze oby było tak dalej. Brzuch mi jeszczenie nie przeszkadza,ale jak się położe to mam juz trudności ze wstawaniem. Czasem czuję się jak kulka 😜 Jak się czujesz mętalnie, wiesz ... co masz w głowie. Ja ogólnie się cieszę i jest ok.,tak myślę 🤪 🙃ale nie raz czuję się strasznienie nie atrakcyjna ,gruba i łapie lekkiego doła. Ile przytyłas? bo ja juz mam na plusie 8 kg. Nigdy tyle nie ważyłam hihihi. Dobra bo juz mi sie oczy zamykaja . Do nastepnego razu 🙂 pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja jeszcze jem 😁 Piję kakao i do tego mam twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem ale zjem to i idę lulać 😁 No ja dzisiaj jestem w 30 tygodniu i 4 dniu i mam na plusie 10 kilo 🙂 Biorę żelazo także będzie dobrze 😉 Ja też do tej pory miałam super wyniki ale wiadomo im ciąża bardziej zaawansowana tym Dzidzia więcej z mamy zabiera i różnie to się kończy ale lekarz powiedział, że niedobór jest mały i szybko go uzupełnię na szczęście 😁 Do następnego razu 😉 Buziaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem w/g usg w 20 ale ja stawiam że to 19 tydzień 🙃. Przytyłaś tylko 2 kg więcej ode mnie 🙂 ,a wózek koleżanka pewnie w niedługim czasie będzie praktykowała bo ma termin za 2 tygodnie 🙂 więc się dowiemy 😆 Tak sobie myślę zebym juz kupiła ten wózek,ale gdzie ja go będe kurcze trzymała 🤨 nie mam gdzie 🥴 Ja wczoraj tez jeszcze jadłam przed snem 🥴 hehehe 😁 Ugotowałam rosół .Pierwszy raz tu w Angli 🤪 był taki dobry ze zjadałam 2 talerze hihi. To dużo jak dla mnie . Czasami z mężem jesteśmy w szoku ile jaj potrafie wciągnąć 😜 Długo jesteś już w tym kraju? bo ja dopiero od kwietnia tego roku czyli ledwie pół roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Mój Synek Igor urodził się 6.07.2010 w 33 tc czyli siedem tygodni przed terminem. Termin miałam na 24.08.2010. Ciąża przebiegała bardzo dobrze. Świetnie się czułam. Żadnych wymiotów a mdłości męczyły mnie tylko przez trzy tygodnie. W 13tc lekarz określił płeć i sprawdziło się w 100%. W czerwcu na wizycie okazało się, że mam skróconą szyjkę i Mały strasznie nisko jest ułożony. Lekarz zalecił mi leżenie i nospę jak będzie brzuch twardniał. Nie posłuchałam go. W domu mieliśmy akurat remont i masę spraw do załatwienia więc wcale nie zmniejszyłam aktywności. 5 lipca kolejna wizyta i dostałam skierowanie na patologie ciąży. Powód- zagrożenie przedwczesnym porodem. Tak się zdenerwowałam, że o 19 wylądowałam na porodówce ze skurczami i rozwarciem na 3cm. Lekarze robili co mogli, żebym nie urodziła. W nocy po kroplówkach skurcze się wyciszyły i położyli mnie na patologii. Rano badanie, rozwarcie ciągle na 3cm, brak skurczów i leżenie aż do rozwiązania. Chcieli podtrzymać ciążę przynajmniej do 36tc. Nie udało się bo o 16 nagle odeszły mi wody. Nawet nie wiecie jak się bałam. Wyłam jak głupia na tym łóżku. Pani doktor powiedziała, że urodzę w ciągu tygodnia bo jeszcze skurczów nie miałam. Skurcze zaczęły się po 17. Były mało bolesne i co 12 minut. Leżałam na łóżku, rozwiązywałam sudoku, zapisywałam skurcze i czekałam na Męża. Przyjechał do mnie po 19 i skurcze wciąż były co 10-12 minut, ale już bardziej bolesne. Dostała kolejną kroplówkę na wyciszenie skurczów, ale to nic nie pomogło. Jak Małż pojechał po 20 to skurcze już miałam co 5-6 minut i wtedy bolało już konkretnie. Brzuch mi się obniżył tak, że pod mostkiem mieściła się moja dłoń. O 21.30 badani i rozwarcie na 6cm , skurcze co 3-4 minuty więc zabrali mnie na porodówkę. Pani doktor powiedziała, że mój Mąż ma przyjechać za 1,5 h bo to jeszcze potrwa. Na porodówce byłam o 22. Podłączyli KTG. Skurcze miałam co minutę i bolało okropnie. Piętnaście minut później było pełne rozwarcie i zaczęłam przeć. Cztery parcie później Iguś był już na świecie. Ważył 2170g i miał 48 cm. Dostał 8pkt. Mnie nie nacinali ani nie pękłam. Mąż niestety nie zdążył do porodu. Mały trafił na neonatologię. Wypisali go po 11 dniach. Rozwija się prawidłowo. Nawet po nim nie widać, że to wcześniak. Po trzech miesiącach ma 68cm i waży 7kg. Dzisiaj idziemy na USG bioderek a w przyszłą środę kolejne szczepienia. Przesypia nam już noce. W ciągu dnia jest bardzo aktywny. Ucina sobie tylko krótkie drzemki po jedzeniu. Nie karmie go piersią. Wcale mi pokarm nie napłynął. Dostaje Nan Active 1. Rodziłam we Włocławku. Opieka przed i po porodzie w porządku. Poród odbierała bardzo miła położna. Na bieżąco informowała mnie o przebiegu porodu. Dziewczyny najważniejsze jest to, żeby słuchać położnej. Jak będziecie coś chciały się dowiedzieć do służę pomocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Frolianka najważniejsze, że Iguś urodził się zdrowy i miał aż 8 punktów, nieraz dzieci nie mają tyle urodzone w 9 miesiącu. Teraz jest duży i zdrowy i rozwija się prawidłowo a to najważniejsze 🙂 Ja też prowadzę trochę za aktywne życie jak już na te tygodnie no ale jak trzeba coś zrobić albo załatwić to przecież nie będę siedzieć w tyłkiem w domu 😉 😎 🙃 Ja w angli jestem już ponad rok- minął 23 września. Ale mój mąż jest tutaj już ponad 5 lat. Ja dojechałam jak tylko skończyłam szkołę średnią. Pobraliśmy się rok temu w sierpniu a we wrześniu przyjechałam do Anglii po wyrobieniu nowego dowodu i odebraniu wyników z egzaminów zawodowych, ponieważ kończyłam techniku ochrony środowiska w chemiku na Bulwarach 🙂 Oj ja uwielbiam rosołek mniam mniam miałam dwa dni temu hihi 😁 Ja nie miałam problemów z przestawieniem się na inne jedzenie poza tym dużo tutaj Polski produktów 😉 Pierwsze miesiące miałam tylko problemy z hormonami od zmiany klimatu i miesiączka zanikła mi na pół roku, później dostałam miesiączkę po tej półrocznej przerwie i akurat udało się nam, że zaszłam w ciąże. Bardzo chcieliśmy dziecka. Staraliśmy się ponad rok. Mój mąż jest straszy ode mnie 12 lat ja mam 21 on skończy teraz 27 października 33 🙂 Ale to ja jestem ta starsza rozumem w domu hahaha 😜 😎 😁 😁 🙃 Asiu powiem Ci, że ja też się nastwaiłam na ten wózek bardzo! Podoba mi się wizualnie, Ty go widziałaś na żywo powiedziałaś jaki jest. A na orginalnej stronie Hauck-a znalazłam zestawy 2 w 1 😁 A więc super bo ja na prawdę nie potrzebuje fotelika hihi 🙃 Wiesz te wózki są baaardzo długo a więc jestem pewna, że nikt ich nie wycofa jak akurat Ty będziesz je chciała kupić później 😉 Ja doszłam do wniosku, że kupię go teraz jak dostanę to 190 funtów bo właśnie czekam na wpłatę na konto. Tylko muszę do nich napisać i spytać się ile kosztuje wózek 2 w 1bo nie podają cen 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej florianko 🙂 to trochę przezyłaś, na szczęście zakończyło się wszytsko dobrze i teraz się cieszysz małym bombelkiem 🙂 Powiem wam ze ja mam stresa z porodem tez z dla tego ze nój angielski niejst jakis tam cudowny i boję się ze czegoś nie zrozumie jak będzie szło coś nie tak.My jesteśmy po ślubie 3,5 roku ja w grudniu skonczę 30 lat a mąż w styczniu 34. Ze staranaiami o dzidzie nie mieliśmy zadnego problemu 🙂 co mnie tez zaskoczyło ,bo najmłodsza już nie jestem 🙃 Dziewczyny ! kurczę tak patrze w internecie co trzeba zabrac dla dziecka do szpitala i już sama nie wiem. Napiszcie jakie kupic ubranka , tylko z detralami he! zebym zrozumiała 😜 Chcę dzisiaj jechac coś kupić bo nie moge sie opszeć pokusie jak wiem że to dziewczynka. Jakies kaftaniki, body ,a co do spania? pewnie ze 2 czapeczki i nie wiem co jeszcze. Na wyjscie ze szpitala mam juz taki kombinezonik bo to będzie luty, ale co pod spód?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiolka poszukam listę rzeczy, które trzeba zabrać do szpitala dla siebie i Malucha. Dostałam taki spis w szkole rodzenia. Z mojego doświadczenia to podpowiem tylko, żeby nie kupować za dużo ciuszków w małych rozmiarach. Ja niestety kupowałam jak szalona i wielka reklamówa ubranek leży w piwnicy. Dzieciaczki baaardzo szybko rosną. Igora ubieram teraz w rozmiar 68, ale niektóre rzeczy są już za ciasne, więc kupuje na 74. Aha smarujcie krocze olejkiem ze słodkich migdałów. Ja smarowałam i nie pękło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oto rozpiska z wyprawką, którą dostałam w szkole rodzenia:
Rzeczy niezbędne dla Mamy w szpitalu:
- koszulka do porodu
- 2 koszule nocne
- szlafrok
- kapcie+ klapki pod prysznic
- majtki jednorazowe z elastycznej siateczki
- ręcznik+ przybory toaletowe
- kubek+ sztućce
- woda niegazowana
- landrynki
- dowód osobisty
- legitymacja ubezpieczeniowa
- karta ciąży+ wynik grupy krwi
- książeczka Szkoły Rodzenia

Rzeczy niezbędna dla Dziecka w szpitalu:
- 4 komplety ubranek, np. koszulka, kaftanik, śpioszki (rozmiar 56 lub 62)
- rożek
- kilka pieluszek tetrowych
- cienka czapeczka
- skarpetki x3
- niedrapki
- oliwka+ krem przeciw odparzeniom
- chusteczki nawilżone
- pampersy x20 (2-5kg)
- okrycie kąpielowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za listę 🙂 na pewno się przyda.Co do ciuszków to na pewno masz rację, nie wiem czy uda mi się opszec pokusie hihihih. Jak na razie nie mam żadnych 🙃 dopiero zaczne kompletować. Nie słyszałam nigdy o olejku ze słodkich migldałów. Gdzie go kupiłaś??? Nie wiem czy jest dostepny tu w Angli,ale na pewno się dowiem 🤪.Może Asia bedzie wiedziała ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Mamusie popsuł mi się laptop i teraz jest wojna z mężem o komputer haha Asiu w Anglii niestety nie dostaniesz kaftaników oni tutaj ich nie używają. Za to używają body. Mi się wydaje, że to lepsze wyjście niż kaftanik bo masz pewność, że body się nie ściągną albo podwiną itp. Bardzo fajne body są w H&M jeśli nie masz doświadczenia przy opiece nad dzieckiem dla Ciebie tym bardziej będą bardzo wygodne. Są tak rozpinane , że nie musisz ich nawet przed głowę zakładać dziecku tylko rozpinasz i kładziesz dziecko na nie a później zapinasz i już 😁 I sa tanie bo chyba ja dawałam 1,99 funta. w ogóle maja tam tanie rzeczy droższy jest Next ale też warto tam zajrzeć bo rzeczy maja bajkowe 😁 A dopiero później Mtohercare i na saaaamym końcu Mamas and Papas bo tam ciuszki są już drogie. ja o takim olejku nie słyszałam niestety ale w Bootsie w aptece zawsze można spytać 😁 Poza tym tak jak u mnie jest sporo zielarskich sklepów 😉 Powiem Ci Asiu, że ja mam bardzo dużo ciuszków chyba za dużo. Dużo rzeczy kupiłam ana ebay-u na aukcji nie raz można kupić coś za gorszę a wiadomo rzeczy są nie zniszczone bo noworodek szybko wyrasta. Jesli będziesz chciała to mogę Ci napisać mniej więcej ile czego ja mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, pisz ile czego masz 😜 tak dla orientacji. Jak na razie mam łeb jak sklep i to bez półek hihihi od napływu informacji. Własnie dzisiaj kupiłam take cos rozpinanego , nie wiem jak to sienazwa chyba spioszki hehehehe, wkońcu ogarne te nazwy ciuszków 😜 bo jak na razie 🤢 masakra.Nie wiedziałam ze w Nexcie też sa ciuszki dla małych dzieci, a H & M muszę poszukać. Pewnie i tak mama mi troche tego kupi więc będe musiała się pochamowac z kupnem tu w Anglii.Wiesz co? dzisiaj zamówiliśmy ten wózek,a raczej mój brat zrobił nam prezent 🤪.Stwierdziliśmy ze nam się podoba niczego mu nie brakuje to po co wydziwiać,a cena poszła troszke w góre. Do świat może byc jeszcze drożej. Wogóle to chyba te wózki są bardzo popularne w Anglii. Dzisiaj jak chodziliśmy po ulicach praktycznie kazdy wózek był własnie tego typu.Bynajmniej , juz mamy to z głowy 😆. Macie jednego kompa, to będzie ciężko 🙃 mam nadzieje ze niebawem będzie naprawiony i będziesz sobie swobodnie śmigała w sieci 😁 Jutro zaczynam znowu pracę oj, jak mi się znowu nie chce , mam nadzieje ze szybko zleci i znowu poleniuchuję 😜 Dzisiaj się zważyłam już ma 10m kg na plusie. Pewnie będzie jeszcze następne 10 🙂 mam nadzieję ze po porodzie dojdę do siebie . A ty jak się czujesz z dodatkowymi kg? Tak mi sie jeszcze przypomniało? robiłas może USG w 3D ? bo ja się wybieram w grudniu jak będę w Polsce.Podobno niesamowite przezycie i lekarz daje filmik z tego usg n apłycie 🙂 Dobra , ja uciekam spać .Trzymajcie się dziewczyny 🙂 do następnego razu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu miłych i szybko lecących 4-ech dni pracy Ci życzę !! 🙂 Ja też będę na pewno zamawiać ten wózek !! 🙂 Jaki kolorek zamówił ? Pewnie turkus ? 😁 Zamawiał z tej strony co Twoja koleżanka ? Ja nie robiłam tego 3D bo z Alusią wszystko oki a teraz jak leciałam do Polski co mogłam zrobić to 3D to miałam wesele i miałam inny wydatek a takie USG to 250 zł kosztuje na Reja a więc trochę dużo. Będę się rozglądać za tym olejkiem 😉 Moja mama też szaleje do tej pory z zakupami dla Alicji 🤪 Tylko teraz już kupuje większe rzeczy takie na pół roku nawet bo wie, że malutkich mam już baaaardzo dużo. W domu do niedawna miałam 5 komputerów teraz mam 3 bo mój mąż to maniak komputerowy i kocha w nich grzebać haha Także wojny nie ma o sprzęt tego typu 😁 Jeśli kupiłaś coś z nogawkami i zakrytymi stopami to na pewno śpiochy a jak tylko zapinane w kroku a dalej nóżki gołe to body hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to lista rzeczy jakie ja mam 🙂:
5 par skarpet
4-5 czapek po kąpieli
3 czapki pod kombinezon
jeden mały ręcznik z kapturkiem
15 pieluch tetrowych
chyba z 4 myjki do ciała
około 15 par bodów
około 20 par śpiochów
dwa komplety polarowe ( bluza i spodnie)
około 10 par spodni
około 5-6 par bluzeczek
4 sweterki
no i 3 pary rajstop chyba z 5 sukieneczek jakieś opaski spineczki bo wiadomo dziewczynka będzie 🙂
Jeden kombinezon
zmiana pościeli do wózka
dwie do łóżeczka
dwa prześcieradła do łóżeczka
mam jeden bardzo gruby koc, dwa takie cieńsze pluszowe i chyba z 5 takich zwykłych pod pupę czy żeby na łóżku rozłożyć
wanienka
wypełnienie do łóżeczka
do wózeczka tylko podusia a ten gruby koc ubiorę w poszewkę do kołderki
3 małe buteleczki
3 duże butelki
dwa smoczki
myjka do butelek
szczotka i grzebień
kosmetyki
pampersy
ocieplacz na butelkę na spacer mi mama kupiła w Polsce za 8 złoty
rożek ja mam jeden
jakieś pluszaki mam chyba z 4 tak do łóżeczka żeby ładnie wyglądało hihi
waciki
gruszka
takie pudełko na chusteczki nawilżone w Boots jest chyba za niecałe 3 funty
buciki chyba z 2 pary
kurteczkę
nożyczki
ja mam te gazy ze spirytusem do pępka do tego gazy wyjałowione i plaster bo trzeba robić na początku opatrunki żeby nie obcierał się kikut o ciuszki
mama teraz kupi mi jeszcze witaminę D w kroplach bo tutaj w Anglii nic nie mówią żeby podawać a jednak warto żeby dziecko nie miał problemów z krzywizną kości i jeszcze chyba kupi mi witaminę K bo mówi się, że powinno się dać dziecku chyba jednorazowo
myślę, że to wszystko hhahaha na pewno wymieniłam najważniejsze rzeczy 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...