Skocz do zawartości

Mamy z Włocławka odezwijcie się !!! | Forum o ciąży


aisak_89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂
Mi nogi nie puchły całą ciąże ale po porodzie strasznie mi spuchły na chyba 5-6 dni później minęło 🙂
Wyniki w ciąży jak są jakieś złe to jest norma także nie masz się czym za bardzo przejmować na pewno będzie dobrze 😉 Wiesz ja nie miałam planowania z położną porodu. Pytała się mnie tylko jak chce rodzić czy w wannie czy naturalnie w sali i pytała jakie będę chciała zażyć znieczulenia ale nigdzie nawet tego nie zapisywała. U mnie w szpitalu jest tak, że jak już jadę rodzić to mówię co chcę. Nie wiem jak jest u Ciebie lepiej dowiedz się dokładnie. Ale myślę, że jak pojedziesz rodzić to nie zaszkodzi powiedzieć na dzień dobry, że będziesz chciała w odpowiednim momencie przyjąć epidural, żeby położna zajmująca się Tobą miała to w pamięci 😉
Co do ciuszków to powiem Ci, że to co chcesz wziąć na pewno wystarczy i obojętne czy weźmiesz koszulki czy body na pewno będzie Julce ciepło 😉 Tylko żeby były na długi rękawek. Ale weź ze sobą jeszcze jakiś kocyk i rożek lepiej mieć niż nie mieć a okaże się, że Ci jest to potrzebne. I weź sporo tetrowych pieluszek tak 4-5 nawet. Powiem Ci, że mi na przykład były bardzo potrzebne bo Ala opiła mi się trochę wód płodowych i bardzo mi wymiotowała w nocy i pierwszy dzień po porodzie także szybko się te pieluszki brudziły.
Jednak nie ma kolek na szczęście uff..... 🙂 Po mamy mleku dziecko może mieć jak najbardziej kolki jeśli mama zje coś co dziecku akurat nie odpowiada także trzeba uważać na to co się je ale trzeba próbować wszystkiego i obserwować Maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂 dzięki za pomoc 🙂 Więc jeszcze muszę spakowac pieluszki , kocyk i rozek 🙂 Super że Alicja nie ma kolek i że możesz karmić bo nie każdej to się udaje.Ja już ledwo chodzę 😉 bolą mnie biodra i ostatnio Julia tak mi zboksowała w nocy pęcherzu że nie mogłam chodzić w pracy. Na szczęście teraz 4 dni sobie odpoczne. Pstanowiłam ze będe pracowąć do końca tego miesiąca. Nie chce czekać do momentu w którym nie bedemogła się ruszyć,a już mi cięzko. Długo byłaś w spitalu? bo tu szybko wypuszczają. Trzymajcie się zdrowo 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu ! 🙂
Nie ma za co 😉 Zawsze możesz zapytać to jak będę wiedziała to pomogę 😉 Ja już piersią nie karmię w ogóle bo mam chorą nerkę i musiałam powrócić do leków na nią bo niestety znów zaczęła boleć. Jak dojdę do siebie całkowicie po porodzie czyli szwy zejdą bo ogólnie czuję się super to idę na zabieg usunięcia kamieni z nerki. Mała mi trochę kolkowała, ale dobrałam jej dobre krople które na Nią akurat podziałały i daje je Jej przed każdym mlekiem jak kazała położna i mam spokój już drugi dzień 🙂 Poza tym wszystko jest dobrze. A Ty masz racje nie pracuj do ostatniej chwili. Musisz troszkę wypocząć przed porodem i macierzyństwem bo będziesz potrzebowała dużo siły na sam poród i początek w domu 🙂 Poza tym wiem jakie są męczące te ostatnie chwile ciąży ! Plecy, miednica i biodra tak dają o sobie znać, że w nocy to mi się płakać nie raz chciało bo się przewrócić z boku na bok nie mogła i mąż mi pomagał ! 🤪 🙃 😮 Ja urodziłam Alę o 18:12 a na drugi dzień o 16 byłam już w domku 🙂 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 to super że znalazłas sposób na te kolki.Mam nadzieje ze tez sobie jakoś poradze, zeby dzidzia sie nie męczyła.Dzisiaj byłam u położnej. Jest wszystko ok 🙂 i to najwazniejsze. Teraz przychodzi ona do mnie 🙂 na począdku lutego i będziemy ustalac plan porodu. Ciekawe jak to bedzie wyglądało. Powie mi tez co mam zabrac do szpitala. Kurcze, ten czas tak szybko leci...... aż mi sie wierzyć nie chce że Julia za jakieś 2 miesiące będzie z nami.Czasem się boję trochę,ale pewnie dam rade jak reszta mam 🙂 😁 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂
To super, że wyniki dobre i nie musisz się o nic martwić 🙂
Czas szybko leci mojej Ali przerzuciło się już na 4 tydzień czyli miesiąc 🤪
Wózek nie wiem jeszcze jak się sprawuje bo właśnie czekam na niego 😁 😁 Dzisiaj ma przyjść 🙂 Ale ostatecznie kupiliśmy polski wózek od polskiej firmy w Londynie 🙂 Dam Ci zdjęcie 🙂

[URL=http://img695.imageshack.us/i/img5944s.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/2395/img5944s.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Czarny plus capucino 🙂 2w1 na kołach piankowych bo stelaż jest amortyzowany to wystarczą takie na angielskie chodniki bo tu nie są złe 🙂 Moja Alusia wczoraj znów miała koleczkę po 4 dniach przerwy jednak nawet dobrane krople nie pomogą do końca 🤨 🙃 Jak macie gdzie trzymać wózek to ja też bym już złożyła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ładny wózek 🤪 widziałam taki na zywo .Widzę ze już śmigasz z dzidzią na spacerki 🤪 Jak ci sie pojazd sprawuje ???? Kurcze , Alusia ma juz miesiąc,ten czas taka niewiadomo kiedy. Wózek i tak będzie musiał gdzieś stać ,więc stwierdzilismy ze go jednak juz złożymy . Wiesz jak to jest na ostatnią chwilę.... wolę uniknąć niemiłych niespodzianek 🤪Łóżeczko przyszło nam w piątek i też już je złozymy. MA zapach drewna i nowoąci.Lepiej będzie jak troche postoi rozłożone i wywietrzeje 🙂 Tylko będe patrzyła na te gadzety i niecierpliwiła się hihihihih,ale jeszcze jakieś 1,5 miesiąca i dzidzia będzie z nami. Do pracy ide jeszcze 2 dni. Tak sobie załatwiłam 🙂Stwierdziłam ze jednak musze troche odpocząć.Nieraz tak mnie bolą biodra ,miednica i macica się rozciąga ze bardzo ciężko mi chodzić.Do tego dochodzą wariacje nocne Julii 🤪 nieraz tak mi zboksuje pęcherz ze mam wszystko obolałe heheheh! Używasz czegoś do pupy ? wiesz, żeby nie było odpażeń? tu jest dostępny sudocrem i widziałam maść Bephanten podobno też dobry . Acha, 2 lutego przychodzi do mie położna i będziemy układały plan porodu.Będzie pytała jak chce rodzić i takie tam.... więc mam nadzieje wszystkiego się dowiem 🙂 Trzymajcie się kobitki zdrowo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂
Wózek sprawdza się super !! Jest lekki i zwrotny 🙂 A do tego na żywo jeszcze ładniejszy niż na fotce 🙂 Ja używam Sucorem i chwalę sobie go bardzo 🙂 Ale jak pupka jest ładna to nie musisz używać kremu przy każdym przebieraniu 🙂 U nas jakoś czas leci i to nawet dość szybko 🙂 Masz rację łóżeczko musi dobrze wywietrzeć 😉 Cieszę się, że zostajesz już w domku. Wypoczywaj ile tylko możesz bo siły będą Ci później potrzebne 😉 A więc teraz będziesz tu częściej zaglądać 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 pewnie będę tu zaglądała częściej 😁 bo będę miala duzo czasu 😆 a chodzić za bardzo już nie mogę i szybko się męczę. Bolały cie kości? bo ja czasami az nie wyrabiam tak mnie boli miednica i biodra. Jeszcze jutro i pojutrze popracuje i będę wolna 😁 Pozdrawiam do usłyszenia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiunia !! 🙂
Oj tak biodra i miednica tak bolała, że płakać się nie raz chciało a zwłaszcza w nocy kiedy leżałam i nie mogła wstać siusiu albo chciałam się z boku na bok przewrócić 😮 🙃 Ale to i tak były piękne czasy !! Jak ostatnio patrzyłam na swoje zdjęcia w ciąży to płakałam bo brakuje mi brzuszka. Mogłabym chodzić w ciąży co rok haha Tylko żeby kasa była na utrzymanie tych dzieciaczków 🙂 A tak to następne za 4-5 lat o ile finanse pozwolą. Moja Ala grzeczna, ale teraz przechodzi ten skok rozwojowy i już drugi dzień sobie smęci i jest niespokojna, ale na szczęście to szybko mija 🙂 Mamy już datę na pierwsze szczepienia na 24 lutego a 11 lutego jedziemy już na wyrobienie paszportu 🙂 Chcemy Ją chrzcić 1 maja a więc czas goni bo na paszport się czeka troszkę. Podam Ci swoje gg jak coś to możemy sobie popisać jak mi Ala pozwoli hihi Proszę o to numer: 7804354 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 Z tym gg to masz rację 😁 nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłam 🤪 a tak często tam jestem i można swobodniej pogadac niż tu 😜 to moje gg:8652633 🙂 To super że Alusia grzeczna 🙂 i jest wszystko ok 🙂 Wiesz co? uciekam bo dzisiaj czuje się nie za rewelacyjnie. Miałam dzisiaj koszmar o dzidzi hihhi może dla tego. Do usłyszenia na gg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Witam,
dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy. Może któraś orientuje się jak wygląda sprawa z miejscami w żłobkach we Włocławku. Ciężko się dostać do państwowego? A jak prywatne? są jakieś i ile kosztują? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
figgunia napisał(a):
Witam,
dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy. Może któraś orientuje się jak wygląda sprawa z miejscami w żłobkach we Włocławku. Ciężko się dostać do państwowego? A jak prywatne? są jakieś i ile kosztują? Z góry dzięki za odpowiedzi.


Ja akurat nie mam o tym zielonego pojęcia 😞 Mieszkam w Anglii także nie jestem zorjętowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...