Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja walizke do szpitala mam czas wiec narazie wyslucham co wy ze soba bierzecie 😉
Ja czekam na przelew kasiorki i patrze ciagle na te konto i nic 🤨 a w lodowce po malu swiatlo widac 😁
Monic ja mam termin na 2.03, nie wiem plci, imiona to Milena lub Michas i ostatnie usg bedzie 20.10 czyli jutro 🤪
Pozdrawiam Mamuski i pozniej jeszcze wpadne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny
ja co prawda mam termin na 5 marzec, ale widze, ze tutaj tak fajnie duzo piszecie, ze postanowilam dolaczyc do was 🙂 mam teraz duzo wolnego czasu 🙂
jak narazie czuje sie dobrze, czasami plecki bola od ciaglego lezenia. od wczoraj czuje lekkie pukanie od srodka.
mania i diuna mam nadzieje, ze tym razem dowiecie sie kto mieszka u was w brzuszku.
macie juz jakies przeczucia, czy chlopiec czy dziewczynka?
ja od poczatku jakos czulam, ze bedziemy mieli coreczke i sprawdzilo sie 🙂
nanusia pozwolilam sobie zerknac na twoj blog. bardzo ladny. tez chyba zaczne. widzialam, ze mieszkasz w stanach. w jakim miescie? ja tez mieszkalam w stanatch przez 6 lat ale wrocilam, bo poznalam meza.moi rodzice tam mieszkaja i czesto ich odwiedzam.

rozpisalam sie 🙂 pozdrawiam wszytskie brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo Nam milo, że do Nas dołączysz Maju 🙂 Witamy i pytaj o co tylko chcesz 🙂))

Ja właśnie po wizycie u lekarza, nie mierzył maleństwa, nie potwiedził płci 😞(( a taką miałam nadzieję, ze będzie już pewne że to Filpek.....Sprawdzał serduszko i skurcze od wewnątrz macicy. Na zewnątrz za wcześnie bo maluch się za bardzo rusza. Miałyście już te badania na skurcze TOCO?? Ja woole pierwszy raz słyszałam o takim badaniu mało jest w internecie, ale z tego co zrozumialam, to chpdzi o KTG? Mało wogole wyjasnial i mnie tylko zdenewował :/ za miesiąc próbuje do innego lekarza się przepisać, tego co w szpitalu pracuje - młody i przystojny :p podobno bardzo miły i ma fach w rękach. No zobaczymy, trochę się obawiam, bo zmiana lekarza nie jest taka łatwa, ale dla maleństwa wszytsko.
Niestety mam niedociśnienie i boli mnie często głowa:/ przepisał mi jakieś niemieckie krople i pojade po nie dopiero za 2 tyg :/ bo to az do niemiec..

Znalazlam tez wyjasnienie czemu ja nie musiałam pic tego czegoś ohydnego przed badaniem na gluzkozę. Oto artykuł:
Na początku ciąży glukozę oznacza się na czczo. Po 24 tygodniu, wykonuje się tzw. test obciążenia glukozą. Na badanie przychodzisz przed zjedzeniem śniadania. Najpierw pobiera się krew na czczo, potem dostajesz do wypicia wodę, w której rozpuszczono precyzyjnie odmierzoną dawkę 50 glukozy, po godzinie siedzenia ponawia się badanie. W czasie tej godziny nie można spacerować, bo wyniki będą niemiarodajne. Jeśli wyniki przekraczają normę konieczne jest powtórzenie testu z 75 gramami glukozy po 2 godzinach. Nieprawidłowy test z 75 gramami glukozy oznacza cukrzycę ciążową.

a jeśli chodzi o walizkę to też w tym tygodniu zrobię liste i zakupy, bo wiem, ze szlafrok, majtki poporodowe, nakladki na sutki na pewno muszę kupic, jak juz zrobię całą liste to wam napiszę kochane!
Ewcia cieszę się, ze czopki pomogły, ja też nie chce ich nadużywać, biorę tak co parę dni, ajk juz naprawde jest cięzko. CHociaż one nie mają działania przeczyszczającego, nie wypływają na pracę jelit, po prostu zeby delikatnie napisać: rozpszuczają tą blokade i pomagają kupce się wyslizgnąć :P tak mi lekarz powiedział 🙂

Nanusia mnie nie tyle co pieką brodawki ale bolą, moja mama mówi, zeby codziennie pocierać ręcznikiem aby je wzmocnic, bo jak dzidzia bedzie sie uczyć jesc to będziemy płakać z bólu, no i powiem wam, ze działa... masuje, pocieram i coraz mniej bolą, takze polecam. DO tego (zwłaszcza z lewej piersi) leci mi przezroczysty śluz juz od 2 miesiecy jakosc, musze nosic juz wkladki laktacyjne i codziennie pidżamę zmieniać :/ lekarz mówi, ze to normalne. ja tezmysle, ze to dobry znak, byc moze nie bedzie problemów z laktacją mleka dla dziecka 🙂 a jesli chodzi o pękające naczyńka, to nic takiego nie zauważyłam u siebie.

ale sie rozpisałam...starczy moze na razie 🙂 ide polezec kochane, dbajcie o siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki 😁
no moje drogie ale się rozpisałyście miałam trochę czytania do nadrobienia ja dzisiaj i tak tylko tak na chwileczkę poczytać co się u Was dzieje a widzę że jest tego trochę 🤪 ale obiecuję jutro to już na dłużej i wcisnę swoje 5 groszy 😜 kolorowych snów papa do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzusie !! 🙂
Od czego tu zaczac hmm wiec pierw przywitam Maje 🙂 no i odpowiadam odrazu na pytanie- mieszkam w Chicago a dokladniej w Mount Prospect IL. Jakby bylo to w tym samym miejscu co twoi rodzice mieszkaja to jakbys przyjechala to mozna bylo by sie spotkac 🙂 A twoi rodzice gdzie zamieszkuja ??
Ewcia- ciesze sie ze juz ci lepiej ! 🙂 Miejmy nadzieje, ze juz ci przejdzie na zawsze! No i ciesze sie, ze juz bedziecie pokoik malowac 😁 jupi!!! napisz jaki kolorek bo ciekawa jestem ! 🙂
Monic- gratuluje 4d usg ja tez bardzo chce je zrobic ale to prawdopodobnie dopiero za okolo 1,5 miesiaca 🙂 ciekawa wlasnie tez jestem czy mozna nagrywac plyte z tego usg? No i napewno dostalas jakies zdjecie fajnie by bylo jakbys mogla pokazac w jakis sposob 🙂 i napisz do kogo maluszek jest podobny ?? 🙂
Joanna- z tym pocieraniem brodawek to w sumie dobry pomysl, tez zaczne tak robic bo moje sa takie wrazliwe juz teraz to co bedzie jak dzidzia bedzie sie uczyc jesc uhhhh ! nie zniose tego bolu dlatego trzeba cos zaczac robic. Dzieki za rade 🙂 No i szkoda, ze lekarz nie potwierdzil plci 😞 ciekawa jestem czy dlatego ze maluszek nie chcial pokoaza, czy ze on poprostu nie ma za dobrego usg?? Bo chlopca przeciez jest duzo latwiej potwierdzic niz dziewczynke. Zmien moze tego lekarza. aha i czy te badania na skurcze to kazda kobieta przechodzi bo ja nic o tym nie slyszalam?? No i co do walizki jak juz zrobisz liste to daj znac z checia sciagne cos od ciebie 😁 ja tez jak zrobie swoja to wam pokaze 🙂 tak jak Ewcia pisze zawsze cos mozna podgapic hihih
Diuna- mam nadzieje, ze w koncu dzidzia sie pokaze 🙂 !!
Dziewczyny jak mozecie to napiszcie mi co jecie- bo mi sie juz pomysly skonczyly wszytko mi sie szybko nudzi w tej ciazy i wydaje mi sie ze powoli nie ma co jesc !!! :P Za wszelkie pomysly z gory dziekuje 😁
No i nic 3majcie sie i relaksujcie !!! 🙂 Ja juz niedlugo na pelny relax tez sobie pozwole :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie napisz jaki kolorek 🙂 ja chyba wybiore taki jasny kawowy.

Też bym chciała 4D ale tyle wydatków teraz, ze na razie się wstrzymamy :/ w przyszłym miesiącu na wesele jeszcze idziemy.
Wiesz Nanusia tak szybko badał, ze nawet nie mierzył i nie ważył dzidzi 😞 sprzęt ma najlepszy w zg, tylko ponoc nie umie się nim sprawnie obłusgiwac. sprawdzał tylko akcję serca, poprosiłam o sprawdzenie płci, ale powiedział ze mówił miesiąc temu co podejrzewa i ze na 4d mozna zobaczyć (naciągacz) powiedziałam mu ze nie mamy pieniązków teraz na 4d to powiedział ze moze za miesiąc potwierdzi. Zmieniam lekarza, w przysżłym miesiącu juz ide do innego. kolezanka mnie zapisała i wspomniała, ze jestem na zwolnieniu, ze chciałabym kontynuowac i powiedzial ze nie ma problemu. bO WLASNIE tego sie głownie bałam, ze nie da zwolnienia i bede musiala isc do pracy :/ tak jak pisalam wczesniej ma fach i jest bardzo uprzejmy.
Jesli chodzi o te badanie TOCO, to ja tez pierwszy raz słyszę, moze rzadko tak się to nazywa, a tak naprawdę jest to KTG, które każda z Nas będzie miała od chyba 26 tygodnia ciązy...jakoś tak, ale pod koniec ciąży na pewno będziemy miały wszystkie, bo to sprawdza serduszo dziecka i skurcze macicy.

A jeśli chodzi o jedzonko, to tak samo mam jak Ty, już nie wiem co wymyslać 🙂 Polecam spagetti carbonarę z boczkiem 😁 a tak to jem takie pospolite dania jak kurczak, piersi z kurczaka, żeberka, bigos mamy, bo jeszcze mam starą kuchenkę, dopiero w przyszłym tygodniu mi podłączą jak dobrze pojdzie, bo juz jest zamówiona 🙂 wtedy zacznę kombinować i ciasto piec 😁 na razie mam szał na tosty z masełkiem lub czekoladą mmmm pycha:p nie moge się powstrzymac od słodkiego, zwlaszcza czekolady! Waże już 66 kg (przed ciążą 59 kg) ale jak widzę milkę to dostaje ślinotoku 🙂

Sorki za literówki ale piszę po ciemku :p

życzę miłej nocki brzuszki łakomczuszki!

p.s. fajna stronka i artykuł o skurczach http://blog.zapytajpolozna.pl/ciaza/dolegliwosci-ciazowe_skurcze_wystepujace_w_czasie_ciazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna wiesz co ten twoj lekarz to jakis niepowazny ile mu bylo potwierdzic plec przeciez to dla lekarza jest moment rzeczywiscie naciagacz! Koniecznie chcial zebys zaplacila za 4d zmieniaj go i to szybko 🙂 mam nadzieje, ze ten drugi okaze sie duuuuzo leprzy 🙂
Co do czekolady to ja mam tak samo 😁 jak widze czekolade to nie moge sie powstrzymac :P a pozatym to naprawde mi sie wszystko tak szybko nudzi jedyna zachcianka kotra zostala od poczatku to banany 😜 hhehe moge zjesc z 4 dziennie. Co do wagi przed ciaza wazylam 51-52kg, a dzis sie wazylam i bylo 61 kg, ale to tylko co po obiadku 😉 hihihi troche duzo ale szczerze bylam chyba za chuda wczesniej bo az tak mocno nie widac po mnie tych kilogramow :P heheh
No i dzis wyjatkowo czuje sie jakby mi brzuch mial norlamnie wybuchnac, jest taki twardy i az ciezko mi sie oddycha 🙂 i jest taki wielki, ze nie wiem czy on tak dzisiaj urosl czy co 🤪 Zrobilam sobie wlanie kanapke z serkiem zoltym i pomidorkiem i tak mam ochote ja zjesc ale brzuch peka w szwach i chyba nie dam rady 😁 hahaha dziwna sprawa 😜 Nic 3majcie sie do jutra ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elo
Ja aktualnie mam "fazę" na kluchy 🙂 Spagetti z różnymi sosami, wrzucam wszystko co mam w lodówce. Mąż przytachał do domu kawał prawdziwej swojskiej szynki od jakiegoś chłopa, więc nie zajadam sie nią tylko obżeram 🙂 świeży chlebek, szynka i pomidor...mogłabym jeść co godzinę kanapkę. Na śniadanie koniecznie płatki kukurydziane z mlekiem i łyżką miodu 🙂No i czekolada najlepiej z wielkimi orzechami, popcorn ale tylko świeży i ciepły 😜 a na deser żelki...miśki, węże, owocowe, wszystko jedno jakie - aby żelki...jestem uzależniona 🙂 Na początku ciąży schudłam, teraz przytyłam więc w sumie mam tylko ok 2 kg na plusie, dlatego nie zamęczam się żadnymi dietami 🙂 A, no i od czasu do czasu wypad na pizzę...jak łażę po mieście dostaję normalnie ślinotoku kiedy mijam jakieś knajpki z tuczącym żarciem... ☺️ Także używam sobie równo, a skoro lekarz się śmieje że widocznie tego dzidzi potrzeba, to nie ma co sobie odmawiać 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez jem w prawdzie wszystko na co mi ochota przyjdzie ale staram sie słodyczami zabardzo nie opychać chodz tak jak wy strasznie mnie przyciągają. tak to mamusi obiadki smakują mi najlepiej dziś np. bigosik mniam pychotka 🙂 teraz zabardzo niemam czasu na pichcenie bo zalatana jestem ale jak tylko sie wszystko uspokoi to będe wymyślać i pisać wam może coś podgapicie 😉 nawet moje domowe wypieki narazie poszły w odstawke ale ja to nadrobie hihihi 😉 ja ważyłam 47 kg przed ciązą a teraz waże już 56:/ ale kurcze no niewidać tego aż tak troszke pupa mi przybrała i uda no i brzusio rzecz jasna ale nic pozatym, lekarka mówiła że jest ok więc sie niczym nie przejmuje. Mój celulitis jest straszny hehe ale będę z nim walczyć po ciąży już upatrzyłam miejsce gdzie sie zapisze na ćwiczenia, ale to jak czas będzie oczywiście heheh 😉
kolorek wybrałam taki delikatny zielony pastelowy i zastanawiam sie jakie dodatki czy lekko niebieskie czy może kremowe hmmm. Widziałam takie połączenia w sklepie na wystawie i strasznie to ładnie wyglądało.
Mąż własnie poszedł malować bo wczoraj już niedaliśmy rady, długo nam zeszło u notariusza i te wszystkie papierkowe sprawy:/ Jutro jeszcze tylko do sądu i już koniec załatwiania tylko remont 😉
taka zalatana teraz jestem że boje żeby dzidzi to niezaszkodziło, w prawdzie nic nie robie bo nikt mi na to nie pozwala ale dość dużo chodze i wieczorem bardzo kręgosłup mnie boli i mam napięty brzuch ale jak poleże to przechodzi więc mam nadzieje że niz złego sie nie stanie... nic kończe przepraszam jeśli nie bardzo ten mój post jest w ładzie i składzie ale spiesze się hehe ale mysle że coś tam z niego wyczytacie 🙂 to buziaki papapa :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zrobiłam listę kochane, trochę długa, ale każda dostosuje do swoich potrzeb 🙂

Wyprawka do szpitala:
1. Dokumenty - warto je mieć zawsze razem położone w jednym miejscu
(warto poinformować partnera, gdzie znajdują się dokumenty):
- Dowód osobisty;
- Akt ślubu jeżeli dowód jest jeszcze nie zmieniony;
- Aktualna książeczka ubezpieczeniowa (warto wcześniej podbić) - ja jeszcze dołoże druki eRMUA z pracy;
- Karta przebiegu ciąży + wyniki badań (np. WR, USG, HIV, grupa krwi!);
- Numer NIP pracodawcy lub własny jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą;
- Skierowanie do szpitala - nie jest konieczne, ale możesz mieć.

2. Dla mamy zarówno do porodu jak i w połogu:
- 2 koszule nocne;
- Szlafrok;
- Skarpetki - kilka par;
- Kapcie, klapki pod prysznic;
- Pomadka ochronna do ust;
- Gumka i szczotka do włosów;
- Odtwarzacz np. mp3 do słuchania muzyki, ciekawa książka;czasopisma
- Butelkę wody niegazowanej;
- Chusteczki higieniczne;papier toaletowy
- Koszula do karmienia z rozcięciami na piersi lub tzw. kopertowa;
- Przybory toaletowe (szampon, mydło w płynie,żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej,
myjka, krem do twarzy i mleczko, waciki, fluid (pamiętaj, żeby używać delikatnych kosmetyków
o delikatnym zapachu, albo wręcz bez zapachowe, Twój maluszek będzie
Ciebie poznawać głównie właśnie za pomocą zmysłu węchu);
- Majtki jednorazowe sztuk 6;
- Podpaski poporodowe min. 2 opakowania po 10 sztuk;
- Stanik do karmienia piersią (jeżeli masz płaskie brodawki, możesz
kupić sobie tzw. wkładki formujące);
- 2 ręczniki;
- Poduszka typu “jasiek”;
- Woda mineralna niegazowana;
- ładowarka do telefonu, kamery, czy baterii do aparatu
- suszarka i prostownica do włosów
- nakładki na sutki i wkładki laktacyjne
- pasta i szczoteczka do zębów
- miętówki odświeżające oddech
- maść na brodawki
- sztućce, talerzyk, kubeczek

Dla dziecka:
- 5szt Śpioszków + koszulki/ kaftanik z długim rękawkiem lub Pajacyki
(mogą być dla Ciebie wygodniejsze); w niektórych szpitalach ubierają
w szpitalne rzeczy - warto się wcześniej dowiedzieć
- 3 szt Rękawiczek;
- 3 szt Skarpetek;
- 2 czapeczki cieniutkie, 1 cieplejsza;
- Kocyk;
- Ręcznik dla malucha;
- parafinka
- sudocrem
- maść cynkowa na potówki i chrostki
- 6 Pieluszek tetrowych i Pieluszki jednorazowe najmniejszy rozmiar; - warto dowiedzieć się,
czy to konieczne,
niektóre szpitale sa wyposażone w pieluszki
- awaryjnie smoczek
- 3 śliniaczki
- chusteczki pielęgnacyjne nawilżone

* Liczby podane są w przybliżeniu, troszkę asekuracyjnie. Wiadomo z dziećmi
nigdy nic nie wiadomo i zdarzają się różne losowe przypadki kiedy nagle
potrzebna jest większa ilość ubranek.

Na powrót:
Będzie potrzebne dla maluszka cieplutkie ubranko - wyprawka, przyda się ciepły kocyk,
obowiązkowo czapeczka i szaliczek (jesień i zima) . Nie zapomnij o foteliku 🙂
uBRANIE DLA MAMY!


Dodatki:
Aparat fotograficzny
Kamera

Twój partner powinien zapoznać się z zawartością spakowanej torby, ponieważ on
także powinien wiedzieć, gdzie znajduje się dana rzecz. Jest to naprawdę konieczne,
w przypadku zdenerwowania, nie będzie czasu na zastanawianie się nad tym, gdzie szukać
określonej rzeczy. Pakując torbę powinnaś podzielić ją na 3 warstwy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia wiem dokładnie co czujesz, 2 miesiące temu miałam dokladnie tak samo, też załatwialiśmy wszytsko z kredytem, sądy, notariusze, bank i też miałam taki napięty brzuszek, co prawda był jeszcze malutki ale bolał i musiałam pozniej dużo odpoczywać. Tak samo plecki. Też dały popalić. także teraz pomyśl o sobie i maleństwu i odpoczywaj dużo! Nie przemęczaj się.
Faktycznie chudziutka bylaś przed ciąża, 47 kg to bardzo mało! Na pewno szybko też wrócisz do swojej figury po ciązy. A jeśli chodzi o celulitis to okroponość, nigdy nie miałam aż do teraz :/ rozstępy na pupie też mni draznią, ale tak jak mówisz, pozniej trzeba będzie się tym zająć. teraz to delikatnie można poćwiczyć ale komu się chce:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Zrobiłam listę kochane, trochę długa, ale każda dostosuje do swoich potrzeb 🙂

Wyprawka do szpitala:
1. Dokumenty - warto je mieć zawsze razem położone w jednym miejscu
(warto poinformować partnera, gdzie znajdują się dokumenty):
- Dowód osobisty;
- Akt ślubu jeżeli dowód jest jeszcze nie zmieniony;
- Aktualna książeczka ubezpieczeniowa (warto wcześniej podbić) - ja jeszcze dołoże druki eRMUA z pracy;
- Karta przebiegu ciąży + wyniki badań (np. WR, USG, HIV, grupa krwi!);
- Numer NIP pracodawcy lub własny jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą;
- Skierowanie do szpitala - nie jest konieczne, ale możesz mieć.

2. Dla mamy zarówno do porodu jak i w połogu:
- 2 koszule nocne;
- Szlafrok;
- Skarpetki - kilka par;
- Kapcie, klapki pod prysznic;
- Pomadka ochronna do ust;
- Gumka i szczotka do włosów;
- Odtwarzacz np. mp3 do słuchania muzyki, ciekawa książka;czasopisma
- Butelkę wody niegazowanej;
- Chusteczki higieniczne;papier toaletowy
- Koszula do karmienia z rozcięciami na piersi lub tzw. kopertowa;
- Przybory toaletowe (szampon, mydło w płynie,żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej,
myjka, krem do twarzy i mleczko, waciki, fluid (pamiętaj, żeby używać delikatnych kosmetyków
o delikatnym zapachu, albo wręcz bez zapachowe, Twój maluszek będzie
Ciebie poznawać głównie właśnie za pomocą zmysłu węchu);
- Majtki jednorazowe sztuk 6;
- Podpaski poporodowe min. 2 opakowania po 10 sztuk;
- Stanik do karmienia piersią (jeżeli masz płaskie brodawki, możesz
kupić sobie tzw. wkładki formujące);
- 2 ręczniki;
- Poduszka typu “jasiek”;
- Woda mineralna niegazowana;
- ładowarka do telefonu, kamery, czy baterii do aparatu
- suszarka i prostownica do włosów
- nakładki na sutki i wkładki laktacyjne
- pasta i szczoteczka do zębów
- miętówki odświeżające oddech
- maść na brodawki
- sztućce, talerzyk, kubeczek

Dla dziecka:
- 5szt Śpioszków + koszulki/ kaftanik z długim rękawkiem lub Pajacyki
(mogą być dla Ciebie wygodniejsze); w niektórych szpitalach ubierają
w szpitalne rzeczy - warto się wcześniej dowiedzieć
- 3 szt Rękawiczek;
- 3 szt Skarpetek;
- 2 czapeczki cieniutkie, 1 cieplejsza;
- Kocyk;
- Ręcznik dla malucha;
- parafinka
- sudocrem
- maść cynkowa na potówki i chrostki
- 6 Pieluszek tetrowych i Pieluszki jednorazowe najmniejszy rozmiar; - warto dowiedzieć się,
czy to konieczne,
niektóre szpitale sa wyposażone w pieluszki
- awaryjnie smoczek
- 3 śliniaczki
- chusteczki pielęgnacyjne nawilżone

* Liczby podane są w przybliżeniu, troszkę asekuracyjnie. Wiadomo z dziećmi
nigdy nic nie wiadomo i zdarzają się różne losowe przypadki kiedy nagle
potrzebna jest większa ilość ubranek.

Na powrót:
Będzie potrzebne dla maluszka cieplutkie ubranko - wyprawka, przyda się ciepły kocyk,
obowiązkowo czapeczka i szaliczek (jesień i zima) . Nie zapomnij o foteliku 🙂
uBRANIE DLA MAMY!


Dodatki:
Aparat fotograficzny
Kamera

Twój partner powinien zapoznać się z zawartością spakowanej torby, ponieważ on
także powinien wiedzieć, gdzie znajduje się dana rzecz. Jest to naprawdę konieczne,
w przypadku zdenerwowania, nie będzie czasu na zastanawianie się nad tym, gdzie szukać
określonej rzeczy. Pakując torbę powinnaś podzielić ją na 3 warstwy:

o kurczę lista rzeczywiście srtasznieeeee długaaaa ale fakt jest taki że dużo tych rzeczy naprawdę trzeba zabrać zastanawiam się tylko jak to wszystko w miarę zgrabnie zapakować bo do szpitala przecież nie wpadnę z kilkoma walizkami 🤪 🤪 🤪
tzn .u nie nie wiem jeszcze jak to będzie ponieważ tutaj jest trochę inaczej tzn.to mój drugi poród więc teoretycznie jak będzie wszystko ok z dzieckiem to jeszcze tego samego dnia wypiszą mnie do domu tylko że ja bym chciałabym zostać chociaż jedna dobę bo będę potrzebować pomocy chociażby przy nauce karmienia piersią no niby to naturalny odruch ale .....no właśnie ale..... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁
Ewcia24no to remoncik widzę pełną parą idzie uważaj tylko na siebie i maluszka co do twardego brzucha to ja też tak mam i to wcale nie muszę się nie wiadomo jak nagimnastykować po prostu .... ale tak jak piszesz wystarczy że się położę i zaraz jest wszystko ok
Diunajadłospis widzę mamy podobny makaron w każdej postaci i z czy się tylko da a co do żelków to normalnie pochłaniam tonami ale tylko haribo inne mi nie smakują nawet teraz piszę i je jem 🤪 no i mam jeszcze napady na zupy najczęściej pomidorowa i barszczyk normalnie gotuję gar na 3 dni i tak sobie jem kiedy tylko najdzie ochota
Joanna1984a dlaczego będziesz miała jakieś kropelki na nadciśnienie i to musisz po nie jechać do Niemiec to nie proponował dopegytu czy jakoś tak się nazywają dokładnie nie pamiętam jeśli pomyliłam koleżanki to przepraszam ☺️ co do bólu głowy to współczuję wiem co mówię też się borykam z nadciśnieniem
no dobra kochane uciekam miłej nocki papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia, moi rodziece mieszkaja w Los Angeles.Szkoda, ze nie w Chicago.

Super, ze macie liste dziewczyny! Bede miala sciage, podczas zakupow 🙂 Ja narazie jeszcze nic nie mam, bo maz mowi, ze jeszcze za wczesnie. W sumie gdybym nie musiala lezec, to pewnie chodzilabym po sklepach i cos bym powoli kupowala, bo lista jest spora 🙂
Z apetytem to tez tak mam, ze powoli juz mi sie wszystko nudzi. Caly czas mam na cos ochote i sama nie wiem dokladnie na co. Jedyne co mi smakuje to slodycze i owoce. Ostatnio tez mialam zachcianke na zelki haribo, zjadlam cala paczke. od poczatku ciazy przytylam 2 kg.
Pozdrawiam was !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzisz Alwo, taki ten ginekolog głupi, przepisuje jakies niemieckie leki, pewnie ma jakis kontrakt z ta apteką niemiecką, do której mnie wysyłał, nie dba o dobro pacjentek tylko o własne interesy :/ dlatego go zmieniam bo przegina. Doszłam z męzem do wniosku, ze nie bedziemy po nie jechać, bezsensu. Spróbuje naturalne metody, bo jeszcze nie jest tak tragicznie, jeśli to nie poskutkuje nowy lekarz moze coś zaleci. A dopegyt z tego co wiem jest na obniżenie ciśnienia, a ja mam za niskie kochana.
Maja tylko 2 kg aż zazdroszcze, bo ja to pewnie jak moja siostra przytyje łącznie z 20 kg :} mam nadzieję, ze równie szybko schudne tak jak i ona.
Narobiłyście mi smaka na żelki :p jutro jadę kupić bo kończy mi się zapas czekolady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 jestem fryzjerem od 7lat i muszę Cie uspokoic 🙂 nie ma potrzeby przefarbowywac włosów na ciemny kolor skoro tyle Cie kosztowała poprzednia zmiana,choc zamiast całkowitej koloryzacji proponowałabym pasemka albo baleyage,to mniej szkodliwe ponieważ substancje rozjasniajace nie maja bezposredniego kontaktu ze skóra.
Ja i moje kolezanki z racji zawodu eksperymentujemy z kolorami i nigdy nie miało to żadnego szkodliwego wpływu na maluszka.Ja sama jestem bladynka,przed ciążą farbowałam włosy na wszystkie możliwe odcienie rudości ale gdzies ok 10-12tyg.wynysliwłam powrót do natury zdjełam kolor i przefarbowałam sie na blad 🙃
Jesli jednak zdecydujesz zmiane proponuje nie szalec zbyt ciemnymi odcieniami i może na próbe niech to będzie jakiś łagodniejszy srodek,mozna to później łatwo odwrócic 🙂Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁
joanna1984hihihi pewnie masz rację dopegyt jest na obniżenie ciśnienia ja po prostu myślałam że masz za wysokie a nie za niskie sorki moje gapiostwo ☺️co do zmiany lekarza to tak samo uważam dobrze że go zmieniłaś bo to jakaś przesada ganiać ciężarną nie wiadomo gdzie za lekami
ja przytyłam jakieś 5 kilo to chyba nie jest tak żle 🤪chociaż w pasie to rosnę bez opamiętania 😜 z reszta w środę mam wizytę u rodzinnego to pewnie będę dokładnie wiedziała ile przytyłam bo to ta sama waga będzie no i znów pobranie krwi normalnie już się boję nie ma nic gorszego jak kłucie 😮
trzymajcie się brzuchatki do nastęnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No kuuurcze, jaka lista 🙂 Full wypas 🙂 Skopiowalam do kompa, co by mi gdzieś potem nie uciekła 🙂 Jak mąż to zobaczy to się chyba chłopina podłamie. Normalnie zestaw jak na wojnę trzeba zakupić 😜 A jemu Nerwosol na skołatane nerwy 😉
Dobrze wiedzieć, super sprawa. Przynajmniej o niczym nie zapomnę 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo 5 kg to w normie 🙂 najwięcej jak widzę ja przytyłam, bo aż 7kg :p hehe muszę sobie mierzyć cm w pasie z ciekawości jak szybko brzuch rośnie...
Nerwosol też się przyda dla partnerów 😁 to prawda! Mozna ich też spakować bo znając zycie nic nie wezmą z nerów!
Wogole wlasnie oglądałam w tv na tvn, ze kobiety podczas porodu nie mogą juz zażądać za odplatą znieczulenia, sam lekarz może tylko zalecic jesli jest taka potrzeba. Tak towygląda prawnie, wiadomo w praktyce może byc inaczej. Trzeba mieć wczesniej zrobione badania i zaswiadczenie, ze można takie znieczulenie otrzymać. DObrze, ze zmieniam tego lekarza, bo on jest w temacie i go podpytam kiedy co i jak, bo pracuje w szpitalu. Im bliżej tego 40 tygodnia tym bardziej stres dopada!
Miłego dnia brzuchotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂 dawno tu nie zagladalam - troche zabiegana jestem.

Ewcia co do ceny tego usg - 200 zł - w tym filmik i zdjecia 🙂 takie usg wykonuja do 24 tc a potem dopiero w 30 tc...nie wiem dlaczego akurat tak


a co do wagi - to chyba wszytskich pobije 🙂 przed ciaza 54 teraz 65 🙂 no i?? wygralam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁
monic87 rzeczywiście trochę nas zaniedbałaś ale wybaczamy nam też się zdarza 😜wiadomo teraz mamy tyle na głowie 🙃
co do wyścigów wagowych 😎 to może i wygrałaś tylko że ja nawet przed ciąża nie ważyłam tyle co ty ważysz w 24 tygodniu ☺️ wstyd się przyznać ale ja to dużo ważę i dlatego zależy mi żeby jak najmniej przytyć teraz chociaż nie stosuje żadnych ograniczeń po prostu jej w sumie cały czas coś tzn co jakieś 2-3 godziny siadanie, 2 śniadanie, obiad , kolację i jak jest taka potrzeba to między posiłkami jeszcze futruję tylko że wtedy to już staram się tylko owoce , warzywka kefiry itp. co nie znaczy że jak mam ochotę na słodkie to jest coś w stanie mnie powstrzymać 🤪
Joasiu z tym lekarzem super postanowienie wiesz i na przyszłość nawet jak na dyżurze nie będzie akurat jak byś rodziła to uwierz mi położne będą wiedziały i będzie lżej 😁 czego wszystkim życzę sama zaczynam pomału panikować wiem to nieuniknione, nie pierwsze i nie ostatnie będziemy tak sobie tłumaczę tylko kurczę nie zawsze pomaga 🤪
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Ja jakoś specjalnie moją wagą się nie przejmuję - przytyłam 8 kg ale mam nadzieję ,że jak się dzidzia urodzi to uda mi się zrzucić... Jak byłam ostatnio u mojej ginekolog i zapytałam czy nie przytyłam za dużo to tylko się uśmiechnęła i powiedziała żebym sobie tyła na zdrowie i żebym się nie stresowała bo ważne ,że dzidzia jest zdrowa, dobrze się rozwija i rośnie 🙂 Także Kochane brzuszki nie przejmujmy się wagą bo nadmiar obowiązków przy naszych dzieciach na pewno pomoże nam szybko wszystko zrzucić 🙂 Moją obsesją na dzień dzisiejszy nie są kilogramy a rozstępy - strasznie się ich boję 😞 Każdego wieczoru i rano jak wstanę oglądam się z każdej strony czy jakiś przypadkiem mi nie wyskoczył 😞 Wcieram w siebie kilogramy oliwek i kremów na rozstępy ale wiem ,że kremy to jedno a kwestia predyspozycji genetycznych do posiadania tego cholerstwa to drugie. Cóż co ma być to będzie. Zapisałam się na rehabilitację na mój obolały kręgosłup bo tak mnie boli ,że nie jestem w stanie funkcjonować normalnie. Dzisiaj idę pierwszy raz zobaczymy czy ćwiczenia przyniosą jakiś skutek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewczyny ! Tez jestem nowa ..milo Was wszytskie Mamuski poznac . Wrocialm wczoraj od lekarza, jestem przy koncowce 22 tc a dziecko ma rozmiary 23 tyg i 4 dni.. hmmm .. nie wiem co o tym myslec .. czyby mialo wyjsc na swiat wczesniej ? Powiem szczerze, tak aprops zakupow to wpadlam w panike, ze jeszcze nic nie kupuje i kompletnie nic nie mam.. ale zaczelam powoli sie rozgladac .. glownie na internecie .. Nie wiem jak Wy .. ale jezdzicie samochodem ? Ja jakos niepewnie czuje sie za kierownica w ciazy .. moze przez to roztargnienie .. Jak sie czujecie ? Mnie zazczely sie jakies dziwne wzdecia, tez tak macie ????? jakies bulgotania , czasem lekkie klocia w zoladku .. moze to stres .. sama nie wiem co o tym myslec ? !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Tez przytylo mi sie 8 kiloskow ... az nie wierze ... jakos tak wyszlo .. 🙂 moze zaczelo byc troche widac na twarzy .. no i oczywiscie brzuszek juz jak balonik 🙂
Tooo zostalo nam jeszcze 16 tygodni ... 🙂 zobaczymy jak bedzie dalej 🙂
masz jakies zachcianki ? Bo ja nie specjalnie ... moja jedyna zachcianka jest PRZESTAC JUZ LAZIC DO PRACY !!! Dlugo dojezdzam do pracy (40 min pociagiem w jedna strone) .. nie za fajnie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...