Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
widze ze dzis to taki ogolny przestój...nie tylko u nas ale na innych watkach tez jakos spokojniej niz zwykle....no moze wykorzytujecie ta pogode (u mnie dzis dosc ladnie, ale i tak zaraz sobie drzemke zrobie) 🙂 postaram sie zagladnac potem

buziaki dla brzuszków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Monicbo to wiesz weekend się zaczyna no i pewnie pogoda też ma tutaj coś do powiedzenia no ja już pranie zrobione i łazienka posprzątana jeszcze kurze odkurzanie i powiedzmy z grubsza będzie zrobione a ok 13 jeszcze obiad i błogie lenistwo 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! To prawda pogoda jest okropna, co skutkuje w bólu głowy 😞 więc najlepiej się położyć spać...
świetnie Maju, że mąż dał się przekonać 🙂 życzę udanych zakupów 🙂
Dzisiaj późno wróci mój i jutro może kupimy regał z szufladami na ciuszki dla maleństwa to już powoli bym prasowała i prała 🙂 muszę coś zacząć robić bo zwariuję :p za tydzień jedziemy po łóżeczko i wózek 😁
dzisiaj spotkała mnie miła sytuacja, stałam w długiej kolejce w mięsnym i aż mi się słabo zrobiło, na szczęście jedna z pań przepuściła mnie w kolejce 🙂 miło mi się zrobiło, bo zazwyczaj ludzie tylko krzywo patrzą albo udają, ze nie widzą brzucha :/ w supermarketach to jest najgorzej, nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać nikogo uprzejmego i zazwyczaj stoję i nie mogę już ustać, bo tak plecy bolą i słabo mi się robi :/ a kasa pierwszeństwa nieczynna albo i tam nie przepuszczą :/ kasjerzy powinni pilnować żeby ludzie ustąpili w takich kasach pierwszeństwa, bo w końcu po co one są! Paranoja, nastepnym razem napiszę uwagę i wrzucę do tej skrzyneczki z uwagami. Trzeba coś działać bo tak będzie już zawsze:/

Nanusia co do pieluszek, to ja będę uzywać odrazu gorszej jakości, żeby pupa dziecka nie przyzwyczaiła się do pampersów bo to nie ma sensu. Będę kupować sprawdzone przez moją siostrę pieluszki DADA z biedronki. Nie są drogie a Gabrysia już 8 miesięcy je używa i jesr wszytsko w porządalu. wiadomo, ze każde dziecko jest inne ale na pewno najpierw te wypróbuje!

Idę gotować zupkę grzybową! DO pozniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Joanna to prawda ,że w Naszym społeczeństwie panuje totalna znieczulica co do kobiet w ciąży 😞 Mi też wielokrotnie się zdarzyło ,że jak podchodzę do kasy z pierwszeństwem to ludzie odwracają się w drugą stronę i udają ,że mnie nie widzą 😞 Raz jak nie miałam już siły stać (kręgosłup bardzo mnie bolał) to zaczęłam przepraszać i przepychać się do kasy. Jeden Pan ok. 40 - stki zagrodził mi drogę i powiedział ,że mnie nie przepuści. Nie dość że stanął do kasy z pierwszeństwem ( a inwalidą ani w ciąży na pewno nie był 😉) to jeszcze zaczął się ze mną kłócić. Pozostawię to bez komentarza bo na takie osoby szkoda słów.... Nie dość ,że trzeba walczyć o swoje przy kasach pierwszeństwa to o przepuszczeniu w takiej zwykłej kolejce nie ma co marzyć. Wczoraj jak byłam na zakupach w tesco i stałam w kolejce po wędlinę - nikt nie zaproponował ,że mnie przepuści - stałam chyba z pół godziny bo była bardzo duża kolejka 😞 Później wszystko mnie bolało i odchorowałam te zakupy 😞 . Tak samo jest w przychodni jak idę np. pobrać sobie krew - też nikt mi nigdy nie zaproponował ,że mnie przepuści - mało tego zdarzyło się że próbowali się wepchać przede mnie 😞 Ogólnie kobietom w ciąży nie jest łatwo i każdego dnia musimy sobie jakoś radzić i walczyć o swoje prawa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

Dawno mnie tu nie bylo ... udalo mi sie pojsc wreszcie na tygodniowe chorobowe .. zrobilam co mialam zrobic, wybyczylam sie ile trzeba i dzis znow jestem w pracy

kurcze mialam dzis dziwny bol brzucha, tak jakby przed okresem .. troche mnie to zaniepokoilo.. ale trwalo to bardzo krotko i juz przeszlo .. moze to byl stres .. kurcze, sama nie wiem

ehh u nas jest to samo z tymi kolejkami, przepuszczanie i uwalnianiem miejsc .. PORAZKA !!! Kazdy udaje ze nie widzi. Dojezdzam do pracy pociagiem i na koncowym jest cholernie duo ludzi i kazdy zabija sie o miejsce i nie patrzy czy ktos jest w ciazy czy o kulach .. nie wazne, wazne zeby usiasc na 4-rech literach !!!! Tak wiec to nie tylko w Polsce, wszedzie jest to samo !!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam sie z wami.. Tez mialam pare razy tak, ze stalam w kolejce za miesem i nagle mi sie zrobilo strasznie slabo i niedobrze..Wtedy jeszcze nie bylo widac brzuszka, wiec nie chcialam sie prosic ludzi..
Teraz wysylam meza i on wszystko kupuje, jest jeszcze mama, ktora tez pomaga..Niestety w niedziele leci juz do domu i bedzie dopiero w lutym 😞
Ostatnio tez jak chcialam zrobic wyniki, to czekalam sobie w kolejce cierpliwie..I jedna pani mnie przepuscila, a druga, ktora byla za mna zaczela krzyczec, ze jak 20 kobiet w ciazy przyjdzie i wszystkie sie bedzie przepuszczac, to ona do wieczora bedzie siedziec w poczekalni... Niektorzy nie zdaja sobie sprawy, ze jak sie idzie wyniki zrobic to trzeba byc na czczo, a kobiety w ciazy musza jesc czesto..Niestety sa ludzie i LUDZISKA 😁 W Polsce chyba zawsze tak bedzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki...
Ja dzis znowu w stresie 😞 Znowu mialam plamienia i dzis takie bardziej obfite niz wczesniejsze 😞 juz nie moge tego zniesc !! Pilnuje dzis jeszcze jak na zlosc mego meza brata, ktory ma 5 lat i ani nie moge sie polozyc ani w spokoju posiedziec 😞 Narazie ustalo ale latam co chwile do lazienki i sprawdzam co sie tam dzieje. Musze zadzwonic do lekarza ale on dopiero za 2 h bedzie. Bylam przeciez we wtorek i mowili mi ze jeste wszystko okej- nie wiem ale ja jestem tak wystraszona!!! Powinnam lezec i sie nie ruszac, a tu zawsze cos. 😞 Dobrze chociaz ze malutka sie rusza to o tyle jestem spokojna... ehhhh Ja juz nie dam rady 😞 sie tak denerwowac. Jak zobaczylam na papierze to samo to az mi sie slabo zrobilo nie moglam przez pierwsze pol godziny funkcjonowac normalnie. Szok poprostu!!! 3majcie kciuki zeby to sie w koncu skonczylo !
buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia nie denewuj się, na pewno będzie w porządku! Ja mialam takie plamienie 2 miesiące dzień w dzień. Było spowodowane niedoborem hormonu progesteronu, dlatego duphaston musiałam brać, także ten lekarz może powinien Ci przepisać też ten lek, albo jakiś inny, żebyś nie musiała się tak denerwować. W każdym bądź razie musisz koniecznie pogadać, jeśli bardzo się denerwujesz to zasięgnij opinii jeszcze innego lekarza! Tym bardziej, ze mówisz, ze są obfitsze, powinien coś poradzić.Trzymam mocno kciuki za Ciebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie jetem tego samego zdania - Nanusia jeśli Twój lekarz znowu stwierdzi ,że wszystko jest ok. a plamienia będą nadal skontaktuj się z innym lekarzem. Zdrowie Twoje i dzidzi jest teraz najważniejsze a takie nerwy nie są teraz dla Ciebie wskazane. Koniecznie napisz nam co Ci lekarz powiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Brzuchatki 😉
Ja juz po badaniu 3 D i jestem cala w skowronkach 😉
Nie zapomne nigdy tego dnia. Maluszek rozwija sie prawidlowo. Wszystko ma prawidlowe i nie mam sie czym martwic. Ma 21cm zwiniety w klebek i 750 gram wiec sporo 😉
Nareszcie wiem kogo mam w tym brzusiu 😉
Bedziemy mieli syna 🤪
Swietne bylo te usg i polecam je jak najbardziej 🙂
Mam 10 zdjec zwyklego usg i 6 3D i do tego 30 min na plytce wiec pamiatka do konca zycia dla malenstwa bedzie 😉
Teraz ruszamy z mezem na zakupy. Moj tak zeswirowal jak uslyszal chlopczyk ze by mu juz wszystko nakupil na nastepne 10 lat 😉
Nanusia trzymam kciuki i oby plamienia znikly jak najszybciej i zrob tak jak ja skocz sie do innego lekarza na jedna wizyte. Lepiej miec tez inna opinie i byc pewnym ze jest oki. Czasem slowa nie wystarcza 😉
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje mania! 🙂 kolejny chłopczyk 🙂 a imię wybraliście? Widzę, że Twój mąż wpadł w sieć kupowania całkiem jak kobitki :p ale fajnie, przynajmniej nie musisz namawiać go na zakupy jak niektóre z Nas 🙂
Mój Filipek dzisiaj w nocy dał mi popalić, ciągle się wiercił i tylko przewracałam się boku na bok, bo wydawało mu się, że o to mu chodzi, że mu niewygodnie 🙂 męża po plecach pokopał, bo się do niego przytulałam brzuchem :p
DObra lecę bo zaraz jedziemy szukać regału 😁 trzymajcie kciuki żebym namówiła męża na kupno jakiegoś (on zawsze musi 10 razy pooglądać, pojezdzic po róznych sklepach i dopiero podejmuje decyzje - czesto nie w ten sam dzień) ja tam biorę odrazu jak jest okazja i mi się podoba 🙂
miłej soboty!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. Nanusia - jak się czujesz? Jak plamienia? Mam nadzieję, że ustały.
My wczoraj dostaliśmy przesyłkę z fotelikiem samochodowym. Paweł był taki szczęśliwy, że gdyby nie to, że szedł na nockę do pracy, to już montowałby fotelik w aucie. 😁
A po długim weekendzie listopadowym będziemy zamawiać wózek. Już się nie mogę doczekać. 😁
Mania - cieszę się, że będzie kolejny kolega dla naszego Miśka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia powinnas zapytac sie drugiego lekarza czy wszystko jest w porzadku dla twojego spokoju..
Moja kolezanka mowila, ze ona pod koniec ciazy plamila 2 miesiace, poniewaz lozysko bylo z przodu i uciskalo na jakies narzady i z tego powodu krwawilo..musiala lezec i brac duphaston. Wiec napewno u Ciebie bedzie wszystko w porzadku tylko lez i odpoczywaj jak najwiecej.
Mania gratuluje synusia..Ciesze sie, ze juz znasz plec. Super, ze Twoj maz nie ma problemu z zakupami, bo niektore z nas musialy ostro powalczyc o swoje...
Ja wczoraj po kryjomu kupilam 2 pary spioszkow, tak jak radzilyscie.. 🙂 i kolyske na allegro: http://allegro.pl/sliczna-kolyska-lozeczko-rozowa-niebieska-i1303258750.html
Wczoraj tez pierwszy raz w zyciu poznalam co to jest zgaga!!!! Z tego co czytalam to tak moze byc juz do konca ciazy a to jest bardzo nieprzyjemne :/
Ide do fryzjera cos z wloskami zrobic, bo juz mi sie znudzil moj kolor..
paaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja - kołyska piękna. Ja teraz zastanawiam się nad leżaczkiem-bujaczkiem z allegro. Cały czas mówiłam, że mi to niepotrzebne, bo dziecko będzie na kocach na podłodze sobie leżało, ale zaczęłam się łamać jak zobaczyłam to:
http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-4w1-wibracje-w-24h-i1306588516.html
lub to:
http://allegro.pl/fisher-price-3w1-fotelik-bujaczek-lezaczek-do-18kg-i1308611426.html
Myślicie że takie coś się przyda? Bo znajome bez tego wychowywały dzieci i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Jestem nowa tutaj-termin mam na 5 Lutego ,czekamy na Pole 🙂
Co do zakupów to ja juz leżaczek mam z Fisher Price -koleżanka moja mi poradziła,podobno bardzo potrzebny.Kupię chyba jeszcze huśtawkę-ale to duży wydatek
Dziewczyny ile już przytyłyście?ja mam +5 kg,mam nadzieję,że w plus 10 się zamknę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Dziekuje wam Dziewczyny 😉
Moj dzis w pracy i okreslil ze mam szukac na necie rzeczy typu wozek ,lozeczko i jak cos mi wpadnie w oko to tez mam zaznaczyc i do poniedzialku cos juz na bank zamowimy 😉
Cieszy mnie to ze ma inne podejscie do zakupow i zdziwiona jestem bo on bardzo pragnal coreczke miec ale chyba bardziej ucieszyl sie z syna. Jak to sie gada spelniony tatus 😉
Teraz mozemy szalec z zakupami i z spokojem czekac az nasz Michas bedzie z nami 🤪
No i jeszcze jedno przed wejsciem na te usg zalozylismy sie o plec( wiem ze wazne ze zdrowe ) i wygralam bo to ja chcialam syna. Niestety szarpnie to mojemu troszku na kasie.
Nic uciekam sie ubierac bo trzeba skoczyc do sklepu a potem lece na urodzinki do Bratowej 😉
Pozdro 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kołyska jest śliczna, ale tylko to na kilka miesięcy...:/
Ja nie będę kupowała synkowi żadnych kołysek, bujaczków itp bo się przyzwyczai i nie będzie tak łatwo go uśpić, tylko bujając lub nosząc na rękach, a tego chcemy uniknąć. Będę go kładła do łóżeczka, pieluszka i smoczek i wychodziła z pokoju. Musi wiedzieć wtedy, że pora grzecznie spać. To najlepszy sposób sprawdzony przez moją rodzinę (wspominałam już, ze moja mama jest supernianią 🙂 i każdej rady będę jej słuchać. Nad niektórymi dziećmi trzeba dłużej [popracować, ale na pewno się da 🙂 Sam leżaczek nie bujaczek jak najbardziej, już mam taki, bo to faktycznie sie sprawdza.
WItamy nową koleżankę 🙂 miło nam, że dołączyłaś do naszego grona lutowych mamuś 🙂
A przytyłaś malutko, bo ja już ok 8 kg a zawsze byłam szczuplutka i nie miałam nigdy nadwagi, ale się tym nie przejmuję, moja siostra podobnej postury przytyła 20 kg w całej ciąży i po 3 miesiącach już wróciła do swojej wagi, a nawet jest jeszcze chudsza! Także będzie dobrze, nie przejmujemy się wagą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kołyska śliczniutka - strasznie mi się podoba 🙂
dziewczyny - jeszcze raz się przypominam - jak macie aktualne dane do tabelki - wyślijcie mi maila - wtedy bedzie mi łatwiej szukac uaktualnien 🙂 co do nowych i niewpisanych kolezanek - rowniez dajcie mi znac. Maila macie na moim profilu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej moje brzusie kochane :*
Dziekuje za wszystkie rady 🙂 jestescie najukochansze pod sloncem 😁 Dobrze ze istnieje takie forum bo chyba bym zwariowala. U mnie dzis juz lepiej plamienia nie bylo i wczoraj juz do konca dnia tez nie, dzis rozmawialam z lekarzem powiedzial, ze musial by zobaczyc szyjke macicy, ale ze on uwaza jak czuje ruchy nie mam skurczy to ze wszystko jest dobre i to poprostu wrazliwe nazady. Powiedzial, ze jak sie martwie to zebym przyszla ze on mnie sprawdzi, ale umowilam sie z nim ze jak powtorzy sie plamianie to wtedy mam przyjechac odrazu bez umowionej wizyty. Takze jak narazie pozostaje mi sie obserwowac i duzo odpoczywac...
Kulkaaa- witamy w naszym brzuskowym gronie 🙂 co do kilogramow to sie nie przejmuj ja juz mam 10 KG na plusie, ale sie tym nie martwie bo wiem, ze puzniej przy nadmiarze obowiazkow wszystko powruci do normy 😉
Malamyszko- co do lezaczka to mi sie bardzo podoba ten zieloniutki 🙂 Powiem ci ze ten lerzaczek jest niezastapiony to fakt, ze mozna uzywac podlogi kocykow, ale pomysl jak byc byla sama w domu i np chciala wziac prysznic lub ugotowac cos w kuchi- bierzesz wtedy taki lerzaczek sadzasz malego przypinasz i masz wolne rece i wiesz ze jest bezpieczny tam- takze lerzaczek polecam. Co do hustawek to ja nie bede tego kupowac slyszalam na wykladach jak terapeutka mowila, ze jak dziecko uzywa hustawek to nie bedzie puzniej samo zasypiac bo wyrobi sie u niego nawyk bujania takze Joanna masz absolutna racje z tym!
Maja- kolyska sliczna powiem szczerze, ze podoba mi sie bardziej od tej co ja kupilam 😜 hehehe dziekuej rowniez za informacje o plamieniu zawsze jak uslysze ze ktos tak mial i bylo wszystko okej to sie uspokajam 🙂
Maja- fajnie ze ten twoj maz taki wyrozumialy 🙂 tez bym chciala zeby moj byl taki 😜 ale cuz trzeba sie z niektorymi sprawami pogodzic 😜
Joanna- 3mam kciuki za kupno regalu jak czytalam twoja notke o tym ze twoj maz lubi popatrzec w 10 sklepach i jeszcze czasem przespac sie z ta mysla heheh a ze ty bys brala jak jest okaza to czolam sie jakbym sama pisala o sobie i swoim mezu hahahah az sie usmialam bo mam dokladnie tak samo jak ty. Dzis mi powiedzial, ze jak bedziemy jechac po luzeczko to zeby wziac aparat i sfotografowac luzeczko i cene i puzniej w domu postanowic 😜 hahaha To sa typy czlowieka :P!
Monic- ja narazie nie mam nowych informacji ale jak co to dam znac. Wogle jak tam przed szpitalem sie czujesz?? Mam nadzieje, ze troche lepiej niz wczesniej . #mam kciuki !
Okej kochane mam nadzieje ze wszystkim cos tam odpisalam bo chwile mnie nie bylo- dziekuje jeszcze raz za rady i ide odpoczywac 🙂 milej niedzieli !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczeta mój synek tez na lutego sie szykuje. Mam pytanko wczoraj po prawej stronie w podbrzuszu poczółam ostre kłucie i ból który promieniował aż do kręgosłupa. Bolało mnie tak że nie mogłam chodzić. I mołam tylko lezeć na wpol siedzaco i dopiero po godzinie mi przeszlo. a gdy chciałam skorzystac z toalety to bolal mnie caly brzuch na dole jakby mnie rozrywano od srodka. Dzisiaj juz nie boli jest ok. Przy tamtych bolach nie bylo ani krwawienia ani plamienia. Ale wystraszylam sie nie na zarty. Na szczescie dzisiaj jest wszystko ok. Maly rusza sie caly czas wiec mysle ze jest wszystko ok. A co wy o tym myslicie? Powinnam zglosic sie do lekarza czy poczekac jeszcze te dwa tyg do wizyty? Prosze o odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześ moje kochane:* Pamiętacie mnie jeszcze hihihi 😉 Oj długo mnie tu nie było niestety i bardzo żałuję ale od wtorku będe miała już podłączony internet do nowego mieszkanka więc nadrobie zaległości 🙂 U mnie wszystko dobrze, przeprowadzka była strasznie męcząca i steresująca ale jakoś sie uporaliśmy 🙂 Teraz już jest suuper 🙂 Od wtorku będę zagląda jak wcześniej czyli codziennie 😉 i napisze nowości do tabelki bo będe u lekarza 🙂 buziaki trzymajcie sie cieplutko papa :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...