Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny, co za smutne wiadomości !!! Monic, GAbb, Alwo TRZYMAMY ZA WAS MOCNO KCIUKI !!!

Ten ostatni miesiąc muszę przyznać, że nie należy do najłatwiejszych.. noo ale musimy wszytskie to przetrwać - wyjścia nie ma .. no i czego nie robi się dla naszych Maluszków !!

ehhh .. my kobiety ... ileż to my musimy przejść .. czemu aż tak trzeba się namęczyć, żeby wkońcu mieć na rękach nasz Skarb !!!

Asiula, moj Nygusek tez poważnie się ropycha w swoim ciasnym domku i wciąż się nie przekręcił .. ciekawe co to będzie ...

Dziewczyny, mam pytanko ... czy macie gęste, białe upławy ??? nooo i to bieganie na siusiu co 20 min ... można zwariować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agaash własnie miałam dziś o to spytać moją lekarke bo zaraz sie wybieram. Już od jakiegoś czasu mam te upławy gęste i białe. Rano jak wstaje to aż czuje jak wylatują i jest ich sporawo, w ciągu dnia już troszke mniej ale cały czas. Zapytam lekarke ale wydaje mi sie że to nic groźnego bo kuzynka co urodziła 2 miesiące temu też tak miała.
No nic narazie uciekam szykuje sie do lekarza a wy kochane trzymajcie sie i buziaki dla was:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

Normalnie siedzę na wątku Katowice ale tam strasznie cichutko więc pomyślałam, że tu zajrzę, zresztą też jestem lutóweczką.
Monika trzymaj się z tymi plecami, już nie dużo nam zostało.
Agaash co do upławów to też mam , a lekarz mówił, że to normalne na tym etapie ciąży, zresztą w dwóch książkach czytałam i to samo pisało. Trzeba się do wkładek przyzwyczaić. A siku to aż tak bardzo mnie nie męczy, za to ogólnie coraz ciężej jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzunie..
3majcie sie tam wszystkie 😉 Wiecie przeciez ze wszad, ze 3 trymestr niby najgorszy. Mi od kilku dni wszyscy mowia ze brzusio mi sie obnizyl, ale ja go nadwyraz czuje bardzo wysoko pod piersiami jak nigdy hmmm ciekawe co jest grane?... Milego wieczorku zycze i uciekam bo dzis musze kolejna czesc ciuszkow poprac. Buziole :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZESC DZIEWCZYNY JESTEM LUTÓWECZKA 2010 I CO NIECO PAMIETAM JESZCZE Z OKRESU CIĄZY. JA TEZ MIAŁAM PROBLEM Z UPŁAWAMI MIAŁAM ICH DUZO I LEKARZ PRZEPISAŁ MI TABLETKI DOPOCHWOWE GYNO-FEMIDAZOL STOSOWAŁAM JE RANO I WIECZOREM I TROCHE POMOGŁY. ALE W SUMIE TO NIC MI NIE POWIEDZIAŁ NA TEMAT UPŁAWÓW. . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki 🙂
czytam was prawie od samego początku tylko że wcześniej się nie logowałam (a szkoda - nie wiem na co czekałam), mam pytanie 🙂... coś przychodzi mi do głowy że ten temat już na pewno był ale z tego stresu czy zdążę zaczynam się zamartwiać czy wszystko już mam, a zwłaszcza chodzi mi o ilość ciuszków. Jak możecie napiszcie mi miej więcej ile wy czego macie
pozdrawiam gorąco:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A właśnie i jeszcze coś...
W piątek byłam u gina(chodzę prywatnie), nie zaglądał czy jakiekolwiek rozwarcie już się może zrobiło i powiedział że to już ostatnia wizyta u niego, że teraz tylko jak coś się będzie działo to torba pod pachę i do szpitala czy wy też tak macie jak to jest na waszych wizytach??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przepraszam ze tak sie tu wtrącam ale tak was podczytuje czasem z nudów.
Edzia moim zdaniem jeszcze za szybko by mówić o ostatniej wizycie moim zdaniem najczesciej jest tak ze własnie od 36 tyg lekarz umawia sie na wizyte co tydzień ..... przeciez nawet 36 tyg to chyba jeszcze nie jest ciąza donoszona . . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie on stwierdził że jeśli 36 tc urodzi się maluszek nic mu nie będzie, nawet nie będzie potrzeby inkubatora jeśli waga będzie odpowiednia i tak jak mówię powiedział że on już nie widzi potrzeby dalszych wizyt bo wszystkie badania przez cała ciąże były dobre. Zdziwiło mnie to trochę bo chodzę prywatnie płacę 100zł co wizytę i myślałam że na koniec jeszcze mnie "naciągnie" na kolejne wizyty a on powiedział że to już ostatnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś byłam na wizycie u mojej lekarki i mimo, że to już 36 tydzień to wcale nie była ostatnia wizyta. Miałam też usg, ktg, wymas na posiew i badanie standardowe a też chodzę prywatnie. a ten twój lekarz jest sprawdzony, prowadzi Cię od początku ciąży, bo jak dla mnie to ma dziwne podejście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
właśnie on stwierdził że jeśli 36 tc urodzi się maluszek nic mu nie będzie, nawet nie będzie potrzeby inkubatora jeśli waga będzie odpowiednia i tak jak mówię powiedział że on już nie widzi potrzeby dalszych wizyt bo wszystkie badania przez cała ciąże były dobre. Zdziwiło mnie to trochę bo chodzę prywatnie płacę 100zł co wizytę i myślałam że na koniec jeszcze mnie "naciągnie" na kolejne wizyty a on powiedział że to już ostatnia.


kurcze powiem ci ze dziwnie ja w nastepna srode mam wizyte i bede miala 36 tydzien + 3 dni w ta sobote ide na usg zeby sprawdzic jak dzidzia lerzy, a po tej wizcie w nastepna srode powiedzial, ze bede juz przychodzic co tydzien do porodu. Ostatnie tygodnie sa bardzo wazne zby nadzorowac je u lekarza i sprawdzac, bo rownie moze byc cala ciaza pieknie i ladnie a na koniec moze sie jeszcze duzo pozmieniac. Nie wiem takie moje zdanie, ale kazdy lekarz jest inny i robi wszystko wedlug swego uznania. Jezeli nie czujesz sie z tym dobrze to moze mu powiedz, ze chcialabyc nadal miec wizyty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzusie 🙂
Zanim wybrałam lekarza prowadzącego ciąże dużo się naczytałam na jego temat i nie znalazłam żadnej negatywnej opinii na jego temat a uwierzcie kochane że było ich mnóstwo. Cała ciąża była prowadzona rewelacyjnie i szczerze jestem z niego zadowolona. Tylko tak jak mówię zdziwił mnie na koniec, naczytałam się dużo ze na koncie są wizyty co tydzień lub dwa a u mnie ta była już ostatnią, nie wiem co teraz zrobić może jak będę czuła że coś się nie tak dzieje to pojadę do niego, czy tak jak on mówił jechać od razu do szpitala jak myślicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAMY KASIE 🙂)) 🙃

Dzieki Dziewczyny za info jesli chodzi o te upławy.. tez tak własnie mi się zdaje, ze to normalka. Ewcia - daj znać jak wrócisz od lekarza 🙂

ciekawe jak to u mnie bedzie wygladalo jesli chodzi o wizyty lekarskie .. W Irlandii generalnie jest jeden WIELKI LUZ jesli chodzi o ciaze ... duzo by opowiadac !!! nigdy nie mialam ktg i pewnie nie bede miala 😉 a czeste wizyty do konca ciazy zostalo mi 2 🤔

Jak sie poza tym czujecie ? Odczuwacie skurcze Braxtona ? (bo u mnie zanikly a wczesniej byly moco wyczuwalne) macie wilczy apetyt ??? (ja przewaznie wieczorem nie moge sie opanowac - zjadam stosy owocow no i budze sie o 3 chociaz na jogurt 🙂)) no i mam juz na PLUSIE 13,5 kiloskow 🙂)) 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tych skurczy Braxtona nie odczuwam wcale chyba że są tak lekkie że ich po prostu nie czuję, ale wydaje mi się że z tym u każdego indywidualnie 🙂, chyba że każda z was je już czuję to zacznę się niepokoić.

Hm.. wilczy apetyt u mnie z tym chyba normalnie, ale kiedy przychodzi wieczór (wróciła zachcianka z początku ciąży) nie mogę opanować się przed słodyczami siedzę i myślę co tu by słodkiego zjeść i dopóki nie zjem czegoś to nie przechodzi hehe a najlepsze że nie mogę nad tym zapanować:P:P ale cóż postanowiłam sobie nie żałować a przynajmniej nie teraz tyle naszego:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Ja skurcze Braxtona mam już bardzo często, zresztą ja wcześnie zaczęłam je odczuwać. Dlatego też mimo, że macica ładnie się trzyma to te skurcze mogą zapowiadać wcześniejszy poród czyli np. nie na 11 lutego, jak mam termin, ale ciut wcześniej. Co do apetytu to mój jest teraz znacznie mniejszy, zresztą nawet jakbym chciała to już nie dam rady dużo zjeść bo czuje się potem jakbym miała pęknąć. Za to aż trzęsę się na widok mleko, mogę je pić litrami 🙂, w ogóle ciągnie mnie przez całą ciążę do mlecznych przetworów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Miałam wczoraj po wizycie zajrzeć ale niestety nie dałam rady. Wczoraj tak byłam przejęta tą wizytą co mi powie i wogóle czy wszystko dobrze że zapomniałam przed wyjściem zjeść i wiecie mało co u lekarki nie zemdlałam ale jej strachu narobiłam kobietki żebyście to widziały:/ sama nie na żarty sie wystraszyłam. tak słabo mi sie zrobiło a pot leciał mi ciurkiem z każdego miejsca na ciele w życiu tak nie miałam :/ uffff ale zjadłam zaraz kołaczyka i troszke przeszło tyle tylko że do końca dnia już nie najlepiej sie czułam ...
Po za tym to wszystko dobrze maleństwo lezy główką w dół, skończyłam 37 tydzień i teraz pani doktor kazała mi sex uprawiać hehehe żebym miała lżejszy poród i może wtedy wcześniej uda sie urodzić bo żadnego ryzyka nie będzie 🙂 mały waży 2900 🙂 kawał chłopa hehehe i ostatnio na każdym usg prezentuje swoje wdzięki hehe jak tylko pojawia sie na monitorze to nie on tylko jego klejnoty 😉 hehehe
Wizyty mam jeszcze normalnie aż nie urodze, nastepna 25 i badania do zrobienia jak do tej pory wszystko.
Co do apetytu to właśnie ja mam mniejszy jem mało i teraz już tyje tylko maluszek bo ile on przybiera tyle mi waga sie podnosi a ogólnie jestem 14 do przodu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia a czy skierował Ci e na badanie KTG?? albo robił Ci? bo to też jest bardzo ważne pod koniec ciąży. Mi np wiele dało. moim zdaniem przynajmniej do tego 38 tyg powinnas chodzić jeszcze na wizyty, chcoiaz normalnie chodzi sie do daty porodu.... ja mam zdanie takie ze powinnas zadzwonic do niego i umowic sie na wizyte.... i mu powiedzieć, moze jednak cos ci wytłumaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia89 napisał(a):
Edzia a czy skierował Ci e na badanie KTG?? albo robił Ci? bo to też jest bardzo ważne pod koniec ciąży. Mi np wiele dało. moim zdaniem przynajmniej do tego 38 tyg powinnas chodzić jeszcze na wizyty, chcoiaz normalnie chodzi sie do daty porodu.... ja mam zdanie takie ze powinnas zadzwonic do niego i umowic sie na wizyte.... i mu powiedzieć, moze jednak cos ci wytłumaczy



nie ani nie miałam skierowania na ktg ani mi nie robił. Pytałam znajomą która rodziła we wrześniu i ona też mówiła ze ostatni raz u gina była w 37 tc (u mnie ten tydzień w zasadzie w poniedziałek się zaczął) a ktg miała dopiero w szpitalu robione... kurde już nie wiem co z tym wszystkim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90
hej brzuszki
czytam was prawie od samego początku tylko że wcześniej się nie logowałam (a szkoda - nie wiem na co czekałam), mam pytanie... coś przychodzi mi do głowy że ten temat już na pewno był ale z tego stresu czy zdążę zaczynam się zamartwiać czy wszystko już mam, a zwłaszcza chodzi mi o ilość ciuszków. Jak możecie napiszcie mi miej więcej ile wy czego macie
pozdrawiam gorąco:*


Edziu, nie wiem czy to dużo czy mało (wyjdzie w praniu) ale naliczyłam mniej więcej po kilkanaście rzeczy każdego rodzaju 🙂 Śpiochów, body z krótkim i długim rękawem i nogawkami, pajacyki, kaftaniki, kilka bluz cieplejszych, spodenki itd. Cały czas się boje że to mało, ale potam pukam się w czoło - przecież dzidzia i tak zaraz z tego wyrośnie, nie ma co robić wielgachnych zapasów 😜
Wczoraj dotarł do mnie wreszcie wózek, jeżdżę nim po domu z misiem wśrodku a mąż patrzy na mnie jak na czubka 😉 On chyba też już nie może się doczekać aż urodzę 🙂
A ja dalej nie odczuwam żadnych skurczów pana B. 🙂 Nie wiem czy to dobrze czy źle 🙂 Może mam takie "niewyczuwalne" 🙂
I apetyt na mleko też mam przeogromny, od ponad miesiąca jak nie zjem płatków z mlekiem i nie wypiję z 2-3 szklanek to chodzę chora. Lepsze to niż opychanie się słodyczami jak dotąd 🙂

I gabb, witaj z powrotem 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jest, fajnie Gabb, że w domku możesz czekać na poród.

I witam się z nowymi na naszym wątku Ciężaróweczkami 😘

Co do apetytu to u mnie też nieduży jest, czasem zapominam, że to już pora obiadowa i trzebaby coś zjeść. A wczoraj myślałam o tym, żeby jakąś kolację zjeść, ale na myśleniu się skończyło i poszłam spać bez kolacji (a właściwie przełożyłam się z kanapy do łóżka) i obudziłam się dziś wcale nie głodna... Chyba muszę jakieś przypomnienie sobie w telefonie ustawić, żeby Córcia nie musiała wysysać ze mnie potrzebnych sobie substancji, a korzystała z tego co zjem.

Edziu tak jak dziewczyny już pisały, mi też się wydaje, że lekarz prowadzący ciążę nie powinien zostawiać swojej podopiecznej cztery tygodnie przed terminem...

Ewcia to prowadź swojego mężczyznę do łóżka (czy gdzie tam chcesz) i do roboty 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
Kilka dni mnie tu nie było - ostatnio od rana do wieczora maluję różne zwierzątka na ścianach u dzidzi i pochłania mi to praktycznie cały dzień. Nie sądziłam ,że będzie to aż takie pracochłonne 😞 Dzisiaj mam wizytę u mojej ginekolog ciekawe co słychać u mojego maluszka. Ostatnio zaczęłam się martwić bo jakoś tak zaczął się mniej ruszać. Nie wiem czy jest to spowodowane ,że dzidzia ma coraz mniej miejsca w brzuchu czy może coś złego się u niego dzieje :/ A Jak jest u Was - maleństwa dokazują cały czas tak samo czy też zrobiły się mniej ruchliwe? I martwi mnie moja opuchlizna nóg - nie ma teraz praktycznie dnia żebym nie spuchła:/ Nic to uciekam się szykować do lekarza - zajrzę do Was wieczorem.
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...