Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pani doktor jest bardzo fajna i jak coś to będzie odbierać mój poród więc raczej nie chce żebym niepotrzebnie wylegiwała się w szpitalu, tylko pojechać tam już jak będzie blisko do porodu 🙂
KTG też dziś miałam, bo ma na miejscu, i w poniedziałek najpierw KTG a potem sprawdzimy czy już pora. A mam już dość mocne skurcze Braxtona, wiec wszystko idzie w dobrym kierunku 🙂 Sama jestem ciekawa co to będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny ale sie rozpisujecie .. 🙂 chwile czlowieka nie ma i juz tyle nowych wiesci 🙂

Witamy Karolle 🙃 Moja dzidzia tez jest zle ulozona, tak wiec czeka mnie cc 🙂)) wizyte mam pod koniec tyg i mam nadzieje data bedzie ustalona!
Kasia i Ewcia ciesze sie, ze u Was wszystko w porzadku po wizytach 🙂
Nanusia – daj znac jak bylo po Twojej wizycie

Dziewczyny kupione macie już wozki ?? Ja dzis dostalam przesylke. Wozek to prezent od rodzicow. Kupili Tutek Grander. Nie mialam okazji wybrac, bo jak wiecie nie mam takiej możliwości … noo i sama nie wiem co o tym wózku myslec .. jest ok., ale ma kilka niedociągnięć …. Hmmm … (brakuje pare zatrzaskow, suwak od torby od razu się popsul, hehehe 😁) ale wyglad i design jest fajny i podoba mi się 😉 słyszałyście wogole cos o tych wozkach ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Evek na mnie też nic nie działa oprócz czopków :/ od tej biegunki nocnej z piątku na sobotę do dziś nie mogę się wypróżnić:/ coś mi się wydaje, że dzisiaj czopek będzie konieczny!

Ja wlanie wczorajszej nocy musialam uzyc czopek.Nie chce wspominac co sie dzialo... 😞 dostalam takiego skurczu jelit ze nie moglam nic powiedziec nawet.Wystraszylam sie bo takiego bolu jak zyje nie mialam.Oczywscie czopek pomogl!!(O 4 rano Tomek pedzil po niego do calodobowej apteki...
Wiesz Joanna moja mama polecila mi,zebym kupila siemie lniane i pila nad czczo oraz dodawala do jogurtow.Przedewszystkim odbudowywuje flore bakteryjna jelit i zoladka i wspomaga prawidlowej pracy ukladu wydalniczego . Ja sprobuje,podobno za czeste uzywanie czopow nie jest zalecane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak czytam ze wiekszosc dzieciaczkow juz jest prawidlowo ulozona , i oby tak zostalo ....
U mni lekarz rowniez stwierdzil iz maly jest glowka w dol 🙂
Powiem wam ze jeszcze miesiac temu nie balam sie cesarki,ale po wizycie u onkologa i po naswietleniu sprawy yyyy zycze sobie rodzic naturalnie.W moim przypadku cc wydawala mi sie jednym wyjsciem jesli chodzi o wyciecie guza, ale wiazalo by sie to z duzym ryzykiem.Dluzszy proces operacyjny,utrata duzej ilosci krwi plus blizna od pepka w dol.Calkiem inaczej niz przy tradycyjnej cesarce.Tak ze moje drogie po porodzie znowu mnie czeka szpital 😞 i calkowita narkoza,co strsznie mnie przeraza 😞
Kasia i Joanna,fajnie ze jestescie zadowolone ze swoich lekarzy, bo j to tak srednio zreszta juz o tym kiedys wspominalam 😉
Agashh -wozka jeszcze nie mamy,zamierzam kupic w Polsce ale kompletnie nie mam pojecia jaki.
Nanusia-wczoraj mialam czeste skurcze,odczuwalne jak by ktos nadmuchal mi balon w brzuchu...wogole martwie sie tym ze jetsem juz tyle czasu chora,duzo wymiotowalam,mam kaszel i wszystko to powoduje czeste skurcze macicy 😞 myslicie ze moze miec to jakis zly wplyw na maluszka ??
Mam pytanie jeszcze do was , czy rownie czesto i mocno wypinaja sie wasze pociechy ??
Zmykam do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evek wiesz ze moja mala to maly wipinak heheheh ciagle to robi ! takze sie nie przejmuj!
Dziewczynki ja juz po wizycie 🙂 i mam dobry humorek bo tak opowiem od poczatku. Pierw oczywiscie KTG mala wiercioszka ciagle sie ruszala heheh no i mialam w ciagu 10 min jeden pozadny skurcz doszlo do 10 🙂 mialam nadzieje, ze cos sie zaczyna, ale puzniej byla cisza. Po KTG badanie szyjki ktora jest wciaz dluga i zamknieta, ale lekarz powiedzial ze czuje glowke i ze jest na dole!! 😁 wiec sie baaaardzo ucieszylam ! Oby juz tak zostalo !! JUPI!! 😁 No a puzniej zapytalam kmonkrertnie co bedzie jak nie urodze do 14 lutego ( bo na wtedy mam termin) a on powiedzial, ze czekamy gora 2 dni i bedziemy wywolywac tak wiec jakby nic sie nie stalo wczesniej to wiem ze juz 16 bede rodzic jeeeej !!!! 🙂 Dobrze jest znac mniej wiecej date konkretna porodu jezeli sie przenosi. On powiedzial mi, ze oni nie ryzykuja i ze wola wywolywac bo lozysko sie starzeje, pozatym powiedzial, ze dzidzia rosnie prawidlowo z tygodniami wiec nie ma potrzeby na czekanie ! Jejku ale sie ciesze, niech te 20 dni zleci szybko 🙂
Karolka dzieuje za informacje 🙂 ale jednak mala zmienila pozycje 🙂 buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Młody też ma domową ksywkę wiercipiętek - bardzo się wypina i wygina 🙂
Widzę że u niektórych już coś się zaczyna dziać - u mnie na razie jeszcze cisza i spokój. Acz mam nową dolegliwość - stąd posiedzenie przy kompie o 5 rano 🙂. Zaczęło mnie pobolewać przy wstawaniu, chodzeniu spojenie łonowe. W każdym razie jak poszukałam to na to wygląda, że moja miednica postanowiła się rozszerzyć - w sumie miło z jej strony 😁 Czy któraś z Was wie o jakim bólu mówię? też tak macie?
dziś idę do mojego gina na kontrolę więc zobaczymy co i jak i czy są jakieś nowości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oooooj ja wiem o czym mówisz.... mi się spojenie zaczęło rozchodzić chyba jakoś miesiąc temu. Potworny ból : Nie dałam rady chodzić. Teraz boli i przy leżeniu i przy siedzeniu. Ale już niedługo 😜

Dzisiaj miałam ktg, skurczów nie wykazało. Kolejne mam za tydzień. Prawie zemdlałam na badaniu, bo musiałam leżeć na plecach. Dzidziuś mi chyba coś uciska, bo od razu okropny ból krzyża i problemy z oddychaniem.... 🤔

Hm, właśnie wkurzam się na moja panią doktor, bo nie wiem czy szyjka się skraca, czy jest rozwarcie. Nic nie wiem 😠

Co do ruchów, to mój mały ostatnio mniej się rusza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pięknie 🙂 Widzę, że większośc dzieciaczków już gotowa do przyjścia na świat, oby tak dalej 🙂

Nanusia, mi wszystko jedno z tym porodem, bo tak naprawdę boje się czy to cesarki czy naturalnego, jaki by nie był wiadomo, że i tak musi poboleć i potem trzeba swoje "odchorować", a że mi brzuchol strasznie już ciąży, to poprostu nie mogę się doczekać rozwiązania 😉 Łóżeczko dotrze pod koniec tygodnia, wózek i cała wyprawka- gotowe, jeszcze tylko kilka kosmetyków dla małej no i ...jej brakuje 🙂 Męczy mnie od jakiegoś czasu straszna bezsenność, właściwie w nocy przesypiam może ze 2 godziny, więc wolałabym wstawać do małej niż się tek "bez powodu" męczyć 😁 Wizytę mam jeszcze 8 lutego, może na niej coś się więcej dowiem, narazie termin na 25.02...cały miesiąc... 🤢
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane brzuszki!
Agash ja wózek dostałam używany, ma wiele niedociągnięć, ale jakoś nie zwracam na to uwagi, przyzwyczaję się! Musiałam go prać, torbę dokupić, siatka na zakupy na dole już jest przetarta i nie wiem czy długo wytrzyma :/ Przynajmniej nie musiałam szukać i wybierać, bo jakiego byśmy nie kupili to zawsze coś się znajdzie w nim, co jest nei tak. Więc uniknęliśmy niepotrzebnych nerwów 🙂
Evek ja rzadko używałam tych czopków, od dwóch m-cy nawet nie używam w ogóle, bo jakoś było dobrze, a teraz znowu się zaczęło:/ Ja na szczęście nie miałam żadnych skrętów jelit, działał po 3 minutach i po kłopocie. Nawet nie zdążył się porządnie rozpuścić a już biegłam do toalety. Jednak wolę sama spróbować się wypróżnić, tylko zawsze boję się przeć 🙂 hehe
Siemię lniane to moje koleżanki piły z jogurtem w pracy jak się odchudzały, ponoć nie bardzo to smakuje :/ chyba się nie skuszę, ale napisz jak ty spróbujesz to może mnie przekonasz 🙂
Jeśli chodzi o wypinanie to moja mała też ciągle rozciąga mi macicę, to łokieć, to noga to pupa 🙂 No i Evek przy takich dolegliwościach powinnaś pić dużo dużo wody!!! Organizm się odwadnia, a musisz dbać o odpowiednią ilość wód płodowych, no i częste picie oczyszcza organizm z toksyn itp! Jesteś pod opieką lekarza, więc nic złego nie powinno się dziać!

Nanuisa bardzo się cieszę z Tobą, że Twoja córcia w końcu się obróciła !!! 😁 Brawa dla niej! I oby tak zostało, bo teraz to coraz częściej się słyszy, że dzieci się nie obracają:/ a niby taki mały odsetek dzieci się nie obraca prawidłowo! No i bardzo dobrze, że u Was nie czekają po terminie do 42 tyg z wywołaniem jak u Nas! Bo koleżance mojej dopiero w pierwszy dzień 43 tyg zrobili cesarkę, koszmar jakiś, tyle czasu zwlekać, ale to było zanim był nowy ordynator, więc może teraz już tak nie będzie!

Agniesia mnie też zaczęło pobolewać to spojenie, zwłaszcza przy wstawaniu, na razie nie tak mocno,ale jednak wcześniej tak nie miałam.... myślałam z początku, ze to pęcherz jak jest lekko napełniony,a le po siusiu dalej bolało.

Gabb a może spytaj się następnym razem, czy na boku możesz się położyć, dlaczego masz mdleć! Mam nadzieję, że Ci w wkrótce brzuszek opadnie i będzie swobodniej oddychać, ja czuje ogromną ulgę! Zwłaszcza w nocy! W końcu można wziąć normalny oddech!

Diunka ja też już mam dość tego brzucha ogromnego! Już bym chciała rodzić, tak bardzo 🙂 Lekarz jak mnie zobaczył wczoraj, to tylko skomentował, a Pani to jeszcze nie urodziła? 🙂 Także on tez uważa, ze już czas. Mówi, że po terminie kobiety nie mają takiego rozwarcia jak ja teraz 🙂 Dzisiaj kolejne ćwiczonka porobię i pójdę na zakupy, może coś się bardziej rozejdzie hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój maluszek też jest straszny wiercipięta...niby miejsca już nie ma a ostro się gimnastykuje 🙂
Agaash wózka też jeszcze nie mamy ale będziemy kupować X-landera, ma dość dobre opinie.
Evek nie martw się na zapas, wszystko na pewno będzie dobrze 🙂
Nanusia to widzę, że głowa od razu spokojniejsza, a może malutka zrobi Ci niespodziankę i wcześniej będzie chciała wyjść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie wszyscy mi mowia ze moj brzucho opadl ale ja tego nie widze i wcale mi sie lepiej nie oddycha - ale moze to z powodu choroby i kataru nie moge swobodnie zaczerpnac powietrza..

co do obrotu dzidziusia - nie chce nikogo straszyc - ale przeciez zdarza sie ze nawet teraz sie zdieciaczki obracaja - mojej cioci tydzien przed porodem mala obrocila sie w poprzek.
Ja nam zycze aby tak sie nie stalo i bysmy mogly urodzic naturalnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic mi się brzusio dużo opuścił ale tak jak ty nie czuję ulgi w oddychaniu, a tylko ciężej ogólnie mi jest. Katar też mam mały ale u mnie to standard. To Ty tez w poniedziałek na wizytę? Ale by było jakbyśmy razem wystartowały 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna mam skierowanie na 9 bo ja sie wcześniej sugerowałam terminem z pierwszego mojego usg a to pomyłka z mojej strony i termin mam z miesiączki na 2 lutego więc 9 będe tydzień po terminie jakby coś. Ale mam nadzieje że wcześniej sie zacznie hehe.

Co do wózeczka to ja narazie w domku nie mam ale mam upatrzony i po wyjściu ze szpitala jak tylko będe dobrze sie czuła jade kupić bo w prawdzie to rodzice fundują i9 nie chcą wcześniej heh no cóż nie będe im nic tłumaczyć jak tak chcą to niech będzie 😉 ja wybrałam Jumper z Tako zielono czarny mam nadzieje że będziemy zadowoleni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jeszcze jedno bo pisałyście o siemiu lnianym, ja jak miałam kaszel jakiś czas temu co byłam przeziębiona babcia poleciła mi żebym właśnie sobie zaparzyła i piła te glutki to mi przejdzie, kupiłam ale przeczytałam na opakowaniu że dla kobiet w ciąży nie wskazane więc nie wiem czy w końcu można czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ewcia nie wolno tego pic w ciazy bo zle wplywa na wody plodowe i lozysko ale czemu nie wiem. Ja tez mam Jumperka Tako- piratz taki czarno niebieski i jestem okropnie zadowolona 😉
Ja dzis po okropnej nocy 😞 Myslalam ze mi biodra rozsadzi i co dzis zauwazylam przy kompieli strasznie popekalam przy pachwinach- rozstep jeden na drugim.
Wczoraj bylam w szkole rodzenia i troszke pocwiczylam i dowiedzialam sie paru rzeczy co mnie meczyly.
Monic mam pytanko bo wczoraj bylam z dziewczyna z Tychow na zajeciach i ta mi powiedziala ze porodowka u was jest zamknieta. Wiesz cos o tym???
Nic ide jakis obiadek zrobic.
Wpadne pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ
wtrącę się sie do rozmowy o wózkach.
Kilka dni temu przyszła mi przesyłka z wózkiem. Razem z mężem i moją mamą oglądaliśmy wózki na allegro i można kupić bardzo fajne tanie wózki. my wybraliśmy z firmy ANMAR i musze powiedzieć że za taką cene jestem z niego bardzo zadowolona. za wózek łącznie z przesyłką zapłaciłam 440 zł a i dodam że wózek jest nie używany.

Mam pytanie.
wszystkie piszecie o badaniu KTG. Moja pani doktór nawet mi nie powiedziała że takie badanie sie wykonuje w czasie ciąży. zaczynam sie zastanawiać czy nie powinnam sie upomnieć o skierowanie na to badanie. czy to badanie jest konieczne kilka tygodni przed porodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguulla napisał(a):
HEJ
wtrącę się sie do rozmowy o wózkach.
Kilka dni temu przyszła mi przesyłka z wózkiem. Razem z mężem i moją mamą oglądaliśmy wózki na allegro i można kupić bardzo fajne tanie wózki. my wybraliśmy z firmy ANMAR i musze powiedzieć że za taką cene jestem z niego bardzo zadowolona. za wózek łącznie z przesyłką zapłaciłam 440 zł a i dodam że wózek jest nie używany.

Mam pytanie.
wszystkie piszecie o badaniu KTG. Moja pani doktór nawet mi nie powiedziała że takie badanie sie wykonuje w czasie ciąży. zaczynam sie zastanawiać czy nie powinnam sie upomnieć o skierowanie na to badanie. czy to badanie jest konieczne kilka tygodni przed porodem??



super, że znalazłaś tak tanio wózek 🙂 oby Ci posłużył jak trzeba 🙂

A co do badania KTG to jest to konieczne i bardzo ważne badanie, powinnaś się upomnieć koniecznie!!!! U mnie raz w tygodniu to norma takie badanie, mamy pod kontrolą serduszko dziecka ( sprawdza czy jest odpowiednio dotlenione i czy nie ma zatrucia ciążowego) oraz pokazuje, czy masz skurcze, jesli tak to czy są regularne i jak silne!
Jeśli Twój lekarz powie Ci,że to nie jest konieczne to zgłoś się do szpitala na takie badanie, powiedz, że się martwisz bo dziecko się słabiej rusza czy coś takiego i powinni ci zrobić! Jeśli odmówią Ci w szpitalu, bo wiadomo różni ludzie pracują, to podzwoń po innych lekarzach i popytaj o samo badanie KTG, koszt to ok 50 zł!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki wielkie za odpowiedz.
Fakt jest taki że mój maluszek od kilku dni się rzadziej rusza. mam karte w której oznaczam do której godziny sie ruszyło 10 razy. taką obserwacje robi sie od 9 do 21 i musze powiedzieć że wcześniej tych ruchów mogłam już do 12 naliczyć a teraz to ok 19. dziś np jak narazie tylko 4 razy sie ruszyło. a mamy 13.30. zaczynam sie martwić a KTG jeszcze ani razu nie miałam robionego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Nanusia69 gratuluje obrócenia się dzieciątka, spokój na duszy zapewne i teraz tylko czekać na łagodny poród.
Evek jeśli chodzi o zaparcia, to ja miałam, gdy kilka tygodni temu przyjmowałam podwójną dawkę żelaza, mi pomagały otręby owsiane (nie mylić z żytnimi czy pszennymi) jadlam je także gdy przed ciążą stosowałam dietę dr Dukana( białkową) i ten lekarz też je zalecał w celach wiadomych 🙂. Błonnik to podstawa. Dużo ziarnistego pieczywa. A siemię lniane nie piłam, tylko dosypywałam do musli. Mój ginekolog zapisał mi też czopki(łagodnie się ze mną na szczęście obchodziły 🙂), a także syrop Lactulosum (taki delikatnie przeczyszczający, a właściwie to rozpuszczający wszelkie twarde treści 😉). Mi pomogło, ale odkąd przestałam brać żelazo wszystko wróciło do normy.
Kasia W ja też słyszałam o X-landerach, że są bardzo dobre, solidne, trwałe i podobno lekkie i też nad nim myślimy.
Agaash z tego co czytam, to nie będę jedyną zaplanowaną cesarką na tym forum 🙂Jutro się wszystkiego dowiem, ważne żeby nie czekali do ostatniej chwili. Twoja data porodu to dwa dni przede mną, oby terminy ustalili nam wcześniejsze.
A czy wasze dzieciątka często mają czkawkę, bo u mnie to ze cztery,pięć razy w ciągu doby. Słyszałam, że maleństwa czkają, gdy wody im smakują, ale w moich nie ma odrobiny słodyczy (z racji diety cukrzycowej), więc zadziwiam się tym bardziej,co tam smakowitego wyczuwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulla ja też jeszcze nie miałam KTG-jutro pierwszy raz, ale mój lekarz jak już wspominałam niezbyt kompetentny, ale sam w końcu zaskoczył, że powinnam mieć już to badanie. Lekarzom niektórym pewne rzeczy trzeba uświadamiać i walczyć o swoje. Ja tak miałam ze swoim, niemalże o wszystko musiałam się upomnieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla czkawka u maluszka to normalna, mój czka kilka razy dziennie. A dzieje się tak bo pije wody płodowe a dzięki temu ćwiczy płucka, łykanie , po prostu ćwiczy a ich smak nie ma nic do rzeczy.
Aguulla maluszek maluszek ma już coraz ciaśniej i może mniej się ruszać ale jak się martwisz to porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem, w końcu jest od tego, żeby ci wszystko wyjaśnić w razie jakichkolwiek wątpliwości. No i faktycznie dziwne, że nie miałaś jeszcze KTG, ja mam teraz na każdej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ale poruszyłyście wątków.. wózki, siemię lniane .. cholerka .. tyle cennych informacji 🙂
aaa rzeczywiście słyszałam, że wózki Anmar są fajne,. niedrogie i solidne

Dziewczyny, mam od tygodnia tak potworna zgagę jak NIGDY W ŻYCIU ... po wszystkim co zjem !! ehhhh .. cos okropnego .. juz nie wiem jak sobie z tym radzic

a druga sprawa... mam tez APETYT jak NIGDY W ŻYCIU !! Mąż nie nadąża z zakupami 🤢

Mam nadzieje. że zostało mi max 2 tyg i będzie po wszystkim !!!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...