Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ooo 😉
ciekawe na ile przed tym prodem, bo jesli 2 tyg, to będę jak wieloryb !!!

Kasia, jak ja bym chciała mieć już tą 16-stkę, tak jak Ty a nie 22 dni do rozwiązania !! 🥴

i wiecie co jest jeszcze dzis dziwne.. sprzątam jak jakiś szaleniec.. przez ostatnie 2 tyg chodziłam osowiała, przymulona a dzis dostałam takiego zastrzyku energii .. pomimo tego, że spię tylko 4h dziennie , ale może to dlatego że Mamuśka do mnie przyjeżdża 🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaash zgaga to teraz też moja niechciana przyjaciółka i to do tego stopnia, ze odwiedza mnie nawet,gdy przebudzam się w ciągu nocy. Ja piję jedynie mleko, co troszkę pomaga.Nawet nocą wstaję i grzeję mleko, które wzbogacam cynamonem i sen przychodzi i zgaga odchodzi 🙂Podobno migdały są skuteczne, kefir, maślanka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaash normalnie książkowy przypadek 😁 Ja to w trzech książkach czytałam, ze tuż przed porodem wzmaga się apetyt i kobieta dostaje kopa energii, sprząta, szykuje domek no dosłownie wije gniazdko 🙂 Oj chyba szybciej niż za dwa tygodnie przytulisz maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo KAsia ... zeby z Ciebie CZarownica nie była 😁 heheheh
Gdyby mnie tu dłużej nie było .. to Dziewczyny od tej pory uważajcie na każde swoje dziwne zachowanie, objawy i na Kasię, hehehhe 🙂))))

KArola spróbuje ten patent na mleko !! Włąsnie wyczytałam, ze herba majerankowa tez pomaga 🙂
Kurczę ja CI wspołczuję mieć zagage non stop !! To cos okropnego.. uczucie jakby ktoś wlał KWAS do przełyku !!! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja nieco na ten temat wyczytałam w moim przewodniku po ciąży i okolicach Kaz Cooke" Ciężarówką przez 9 miesięcy" oto cytat: "Tydzień 38 co się dzieje: Twoja potrzeba wicia gniazda osiąga prawdopodobnie swoje apogeum. Wiele kobiet zabiera się w tym czasie za szorowanie podłogi pod szafkami i tylko siłą można je od tego odciągnąć. Nie rób niczego co wymaga stania na krześle lub wspinaczki po drabinie- bez względu na to jak olbrzymie znaczenie ma dla ciebie odkurzenie tego karnisza dla przetrwania życia na Ziemi. Możliwe, że wszędzie coś cię boli i uwiera, co zawdzięczasz swojej gigantycznej macicy. Pomóc może ci mały spacerek". Tyle wspomiana autorka, widać Agaash, że masz już te objawy tydzień wcześniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mania161287 napisał(a):
Hej 🙂
Ewcia nie wolno tego pic w ciazy bo zle wplywa na wody plodowe i lozysko ale czemu nie wiem. Ja tez mam Jumperka Tako- piratz taki czarno niebieski i jestem okropnie zadowolona 😉
Ja dzis po okropnej nocy 😞 Myslalam ze mi biodra rozsadzi i co dzis zauwazylam przy kompieli strasznie popekalam przy pachwinach- rozstep jeden na drugim.
Wczoraj bylam w szkole rodzenia i troszke pocwiczylam i dowiedzialam sie paru rzeczy co mnie meczyly.
Monic mam pytanko bo wczoraj bylam z dziewczyna z Tychow na zajeciach i ta mi powiedziala ze porodowka u was jest zamknieta. Wiesz cos o tym???
Nic ide jakis obiadek zrobic.
Wpadne pozniej.


nie jest zamknieta choc byly jakies problemy - panowala swinska grypa i jednen z przypadkow to byla rodzaca kobieta - ale to bylo z 3 tyg temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje "już prawie rodzące" koleżanki 😜 :*
Ja dziś miałam kolejne KTG, odczyt znów dobry, ale skurczy ani widu ani słychu, więc u mnie póki co spokojnie. Mam się stawić znów za tydzień, z wynikami krwi i moczu (pytałam o ten HBS, o którym pisałyście, ale lekarz powiedziała, że nie ma takich wytycznych, że trzeba).

PS. A na egzaminie trochę "naburaczyłam" i nie zaliczyłam... We czwartek kolejne podejście. Mam nadzieję, że pójdzie dobrze, chociaż tuż po zakończeniu tego pierwszego byłam podłamana i nawet sobie kilka łez uroniłam (chciało mi się płakać już w trakcie egzaminu - w przeciwieństwie do państwowego ten wewnętrzny nie jest przerywany po błędach - ale się powstrzymałam, bo lipa tak przy instruktorze 😜). Miałam szansę przekonać się, że to da się przeżyć, nawet jak samochód 6 razy zgaśnie (co przez 28 godzin nauki jazdy zdarzyło mi się może 3 razy) i że teraz nerwy będą mniejsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic, niedługo przekonamy się jak to jest z naprawdę z tą zgagą 🙂) Mój Mateusz w takim razie będzie owłosiony od stóp do głów 🙂) hehehe

Ciekawe jak to będzie z tymi wózkami , czy się sprawdzą . ja powoli zaczynam się do mojego przekonywać. Zobaczymy jak będzie w użytkowaniu codziennym !

Asiula, powodzenia w czwartek !!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was kochane brzuszki 🙂 jutro wam wszystko napisze co i jak. Mnie wpisali bo nawal na porodowce a ja nie karmie i nie mam za bardzo dostepu do malego wiec jestem w domu i czekam na mojego Filipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie mała też chyba łysa będzie jak kolano bo zero zgagi 😉
Co do wózka ja mam Baby merc s6 (gondola+spacerówka+fotelik+nosidełko), a to ze względu na koła-wielkie i pompowane, co by po leśnych wybojach mozna było śmigać. Wygląda jak terenówka 😉 Przejechałam sie nim dookoła domu po wertepach i spisuje się super, także może mała spokojnie prześpi te leśne wycieczki 🙂

Spadam do wyrka, bo mi krzyż i żebra odpadną...
Buźka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic dzieki za odpowiedz. Juz myslalam ze porodowka ktora mialam w planach w rezerwie 😉 zamknieta.
Jesli chodzi o ta zgage to 3 kolezanki co urodzily pod koniec roku nie mialy jej wcale a malenstwa urodzily sie z bujnymi wloskami wiec to chyba jakis kolejny mit ciazowy 😉
Ja tez nic nie wiem o KTG? 🤔 hmmmm... Wizyte mam na 9 lutego i jak co to sie upomne gdyby gin mial znowu olewcze podejscie.
Z tym HBS widze bywa roznie. Ja jak zwiedzalam porodowke to polozna powiedziala mi ze mam miec zrobione HBS, mocz, krew tak po 36 tyg ciazy bo musza miec aktualne winiki i gdybym miala dodatnie hbs to po narodzinach maly dostanie jakis antybiotyk czy jakos tak to bylo...
Malwinka oby Filipek jak najszybciej trafil do domciu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o badanie to ostatnio miałam robione właśnie HBS, WR, żelazo, mocz i krew. i już żadnego skierowania nie dostałam tylko kontrola 10 lutego czyli w 39 tygodniu. z tego co się orientuje to Hbs jest związane z żółtaczką typu B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
Chwilkę mnie tu nie było i 10 stron do czytania 🙂 Witam nową koleżankę - Karolla mam nadzieję ,że zostaniesz już z Nami 🙂 Dzisiaj byłam na USG i mój maluszek zrobił mi dużą niespodziankę - przez dwa tygodnie przytył 700 g w 35 tygodniu ważył 2500 a teraz waży 3200 🙂 Nie sądziłam ,że dziecko może tak szybko przybrać na wadze 🙂 Moja ginekolog powiedziała ,że jak będzie przybierał w takim tempie to w 40 tygodniu może ważyć ok 4 kg... Ze względu na ciśnienie i moje obrzęki wzrastają moje szanse na cesarkę 😞 Powiem Wam ,że panicznie boję się i porodu siłami natury i cesarki i nie wiem co gorsze 😞 Co ma być to będzie czas pokaże. Jak na razie nic się u mnie nie dzieje , nie mam rozwarcia, szyjka zamknięta.
Malwinko witaj z powrotem na brzuszku 🙂 Jak się czujesz? Jak dzidziuś ? Długo jeszcze będzie w szpitalu? Na pewno było Ci ciężko zostawić go w szpitalu 😞
Nanusia super ,że Twoja malutka przyjęła dobrą pozycję 🙂 Miejmy nadzieję ,że już tak zostanie.
Diuna jeśli chodzi o bezsenność to mam tak samo - potrafię przewracać się na łóżku do 4 😞 Jakiś dramat 😞 Ale u mnie jest ten problem ,że wszystko mnie boli i ciężko mi się ułożyć na łóżku. Nic mi już nie pomaga - nawet poduszka pod brzuchem która do nie dawna jeszcze działała 😞
Gabb - moja dzidzia też się teraz mało rusza i się martwię czy wszystko u niego dobrze ale jeżdżę co tydzień na ktg i sprawdzam czy wszystko u niego ok. Moja ginekolog powiedziała ,że jak jest takie duże dziecko to normalne ,że już coraz mniej się rusza - nie mniej jednak trzeba liczyć te ruchy. mi w szpitalu powiedzieli ,że powinno być tak mniej więcej 6 ruchów po godzinie od jedzenia - 3 razy dziennie.
Agaash Co do zgagi to mnie też ostatnio strasznie męczy - mleko na mnie jakoś specjalnie nie działa ale dzisiaj dowiedziałam się ,że można brać Rennie. Podobno jest całkowicie bezpieczny i pomaga 🙂 Dzisiaj wezmę i zobaczymy czy działa - mnie zgaga pali głównie wieczorami i w nocy.
AsiulA będzie dobrze - w końcu zaliczysz 🙂 Ja do prawka podchodziłam 6 razy i też kilka razy popłakałam się pod ośrodkiem 🥴 W Końcu sobie odpuściłam ale jak tylko urodzę zamierzam wrócić do tematu bo prawo jazdy przy malutkim dziecku jest niezbędne. Grunt to się nie poddawać 🙂 Ale się rozpisałam - aż mi się klawiatura zagrzała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Karolla czkawka u maluszka to normalna, mój czka kilka razy dziennie. A dzieje się tak bo pije wody płodowe a dzięki temu ćwiczy płucka, łykanie , po prostu ćwiczy a ich smak nie ma nic do rzeczy.
Aguulla maluszek maluszek ma już coraz ciaśniej i może mniej się ruszać ale jak się martwisz to porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem, w końcu jest od tego, żeby ci wszystko wyjaśnić w razie jakichkolwiek wątpliwości. No i faktycznie dziwne, że nie miałaś jeszcze KTG, ja mam teraz na każdej wizycie.


Co do czkawki to mnie doszly troche inne informacje bo ponoc jak maluskzowi smakuja bardzo wody plodowe to tak lapczywie je polyka, ze dostaje wlasnie czkawki. Moze nie zawsze czkawka sie pojawia z tego powodu, ale bardzo czesto 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki nie martwcie sie ze dzidzie sie malo ruszaja, ponoc tuz przed porodem dzieci sie mniej ruszaja, wazne ze sie ruszaja 🙂 to fakt trzeba liczyc ruchy jak jest ich mniej niz bylo, moja to tak sie wciaz wierci, ze chyba narazie porod sie nie zbliza.
Asiul powodzenia na egzaminie, moj brat kiedys podchodzil 7 razy do egzaminu takze jeszcze nie masz tak zle 😉
Malwinka witamy- jak tylko zaklimatyzujesz sie w domu daj znac co i jak i przykro mi, ze maluszek nie jest z toba, ale juz niedlugo wszystko sie ulozy 🙂 Czekam na opowiesci !
No wlasnie czy ktoras wie co sie dzieje z Alowo???? Juz dawno jej nie bylo ! Moze juz urodzila 🙂 No ciekawa jestem. Czy ma moze ktoras do niej nr na koma ?? jak co to dajcie znac to do niej napisze 🙂
Kurcze wiecie, ze ja tez mam straszny apetyt ostatnio 😁 wszystko bym jadla heheh Kazdy dzien jednak zbliza do tego dlugo wyczekiwanego !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuchatki tak jak czekalam na meza z pracy i zlapalam typowa myslowke to mimo ze nie udzielam sie tu czesto chociaz dzien w dzien tu wchodze i czytam was to jak zaczne rodzic to nie bede miala zadnej z was jak dac znac a bardzo bym chciala ☺️ Moglaby ktoras z was podac mi swoj nr to jak co to chociaz napisze zebyscie wiedzialy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...