Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam... wow teraz to sie rozpisalyscie na maxa 🙂
Malwinko witam, pisz jak najszybciej co tam u Ciebie i malenstwa 🙂
Ech....dopiero co odzyskalam sily po nieprzespanych nocach i za mna kolejna 😞 juz z telefonem do lekarza o 3 w nocy 😞 Dziewczyny znowu mialam atak bolu zoladka, tym razem z kujacym bolem w klatce piersiowej...... budzilam sie rono co 40-50 minut od 24 az do 8 !! Oczywiscie z samego rana udalam sie do lekarza juz spakowana do szpitala.Okazalo sie ze mam refluks zoladka,przepisane mam leki i musze stosowac sie do diety.Kiedy tylko brzusio sie obnizy odczuje ulge.Mam jednak nadzieje ze ta noc bedzie przespana,az sie boje zasnac.
I wiecie dowiedzialam sie przy tym ze mam juz centymetr rozwarcia i szyjka sie skrocila ,tak wiec urodze prawdopodobnie przed terminem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Joanna,Karolla80 -dziekuje wam za rady,napewno z nich skorzystam.
Co do siemienia lnianego-nie jest tak zle w jogurtach wogole go nie czuc(zreszta nie moge jesc nabialu ze wzgledu na ten refluks) Joanna ja lyzeczke rozcieczam w szklance goracej wody.Smaku nie ma praktycznie zadnego ale jego konsystencja jest taka, kleikowata i hmm dla osob wrazliwych moze wywolac odruch wymiotny. Ale dla mnie wszytsko jedno,byle pomoglo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mania161287 napisał(a):
Larosanegra dzieki wielkie i napewno jak co to odrazu dam znac 🙂
Ja jak spalam 2 dni ciagle tak dzis chyba bezsennosc 😞

Wlasnie ta bezsenosc..... przygotowywuje nas matka natura do nowego trybu zycia .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mania pogadaj z lekarzem i powiedz ze czujesz sie niedoinformowana i ze potrzebujesz wiecej wiedziec zeby sie uspokoic itp. Wiecie kochane szkoda mi kobiet w ciazy bo rzadko ktora z nich jest rozumiana w 100 % przez swoich lekarzy no i nie zapominajac o otoczeniu !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mania ja zebym sie nie zapytala swojego lekarza co i jak zporodem to tez bym nie wiedziala. Czesto jak jestem na wizycie to wszystko mi wylatuje z glowy co mam sie zapytac. Zawsze obiecuje sobie ze napisze kartke ale puzniej zapominam heheh Ja ostatnio zapytalam co bedzie jak nie urodze w terminie to mi powiedzial co i jak, ze po 2 dniach wywolaja. Takze dowiedz sie zapyataj tak samo wtedy bedziesz wiedziec na czym stoisz. Jak powiedza ci ze beda wywolywac jak przenosisz to dobrze bo przynajmniej sie bedzie znalo date i dzien- bedzie mozna sie przygotowac 🙂 to nawet lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sprobuj migdaly jak masz ! Kiedys dziewczyny pisaly na forum ze mleko wcale tak do konca nie koi zgagi, ze lagodzi ja na chwile a puzniej wraca z podwojeniem takze nie wiem. Ja jako tako zgagi nie mam, czasami tylko ale wtedy pije z 500 ml wody i jest okej. Czekaj zaraz zerkne do mego podrecznika moze cos tam wiecej bedzie napisane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ogolnie z ta zgaga to nic tu nie pisze- raczej tylko jak unikac czyli np.
-jesc malymi porcjami
-nie jesc tego co wywoluje zgage
-nie spieszyc sie jak sie je
-nie popijac jedzenia
-nosic odzerz ktora nie uwiera w pasie
-dozwolone sa leki taki jak TUMS
-suszona papaja
-piesze tez o cieplej szklance mleka z miodem
-migdaly
- no i ze trzeba sie relaksowac 😁
Moze cos z tych informacji bedzie pomocne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bezsennnosc .. nie jest mi obca !!!!!!!! 🤢

Ale wiecie co - znalazlam sposob na zgage. Zasyiajac mam wyzej glowe niz zwykle... grozi to polamaniem karku 😮 ale dziala !!! hehhe - zgaga znika !

Malwinka !! Czekamy na wiesci od Ciebie !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Iskra ania oby i u mnie tak było ,że dobrze zniosę cc i nie będzie żadnych komplikacji. Dziękuję za Wsparcie 🙂

Pozdrawiam 🙂




Będzie dobrze 🙂
nie jest lekko wstać po cc ale reszta dla mnie była łatwa,wszytsko da się znieść,ja miałam planowane cesarki na termin ,tak więc moje nastawienie było inne,ty skoro wiesz o swojej cesarce już wcześniej to też sie nastaw ,że będzie dobrze,fakt lepiej znosiłam 2 cesarkę,jakoś mniej bólu było po niej a może już wiedziałam czgo sispodziewać?niewim 🙂
Napewno nie doprowadzaj się do granicy bólu,bo póżniej nie dasz rady,jak boli ,to zgłaszaj i proś o tabltke,zastrzyk przeciwbólowy.
Niektóre kobiety mają problem z 1 sikaniem po cc...
Bo po cewniku różnie bywa,ja nie miałam takiego problemu ale coś ci doradzę:
Jak tylko sciągną ci cewnik idz pod prysznic(dobrze eby ktoś z tobą był wtedy,na wypadek jakby ci się zrobiło słabo)puść letnią wodę i prysznic skieruj na pipkę 🙂i tak sobie polewaj i spóbuj siknąć w tym czasie,wiem,ze mało higieniczne ale często się tak robi 🙂
Jakby co ,pytaj,jestem wieczorami na kwietniówkach 2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki i Mamuśki. Mam nadzieję, że mnie jeszcze pamiętacie 😉
Wróciłam ze szpitala, w końcu!!!
Pojechałam tylko na ktg, bo Michałek mało się ruszał a tu w szpitalu powiedzieli, że oni mają takie zasady, że zostawiają na 3 dni (żeby zdobyć punkty z NFZu - tak się potem dowiedziałam od dziewczyn leżących ze mną na sali). No i w ciągu tych 3 dni robili mi ktg 2 razy dziennie. Wyszły jakieś małe skurcze, ale ja ich nie czułam, więc to przepowiadające. Podali mi kroplówkę z magnezem, żeby się skończyły. Potem zrobili morfologię. MIałam już wyjść, a tu na rannym obchodzie okazuje się, że jeszcze nie ma moich wyników (ale się wnerwiłam) i muszę zostać jeszcze jeden dzień.
No i w końcu wypuścili mnie po 6 dniach. Masakra.
Na wypisie była podana waga Michałka, bo jak mnie przyjmowali, to robili usg - 4130g. Jestem przerażona, że będą mi kazać rodzić naturalnie.
Gratuluję Mamusiom - Edzi i Malwince.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malamysz to super ze jest wszystko dobrze i ze jestes wkoncu w domciu 🙂
Michalek faktycznie duzy juz 😮 Ja tez bede miec Michasia i ciekawe czy moj jest taki spory.
Jesli chodzi o naturalne rodzenie to slyszalam ze jak malec ma 4 kilogramy to mozesz odmowic naturalnego porodu i wtedy wykonywana jest cc. Nie wiem dokladnie na jakiej jest to zasadzie ale szwagierka tez miala spore bobasy ponad 4 kilo i decyzja nalezala do niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...