Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dokładnie Malwinko, oklask dla Ciebie za to że tak sobie z tą sytuacją radzisz. To już naprawdę niedługo, gdy będziesz miała synka cały czas obok 🙂

Ewcia, Alwo, Wy to pewnie jak na szpilkach wyczekujcie, nasłuchujecie, wyczuwacie... Trzymam kciuki, żebyście potrafiły ogarnąć sytuację, gdy to będzie TEN moment 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczynki moje kochane byłam u lekarza, skurcze na KTG do 100 i zabrakło skali!!!! Masakra tak jeszcze nie było, zbadał mnie i już jest 2,5 cm rozwarcia, szyjka skrócona i jadę do szpitala na patologię bo poród wisi na włosku jak to on powiedział! Może ale nie musi się zacząc w każdej chwili.....trzymajcie za mnie kciuki bo mała waży już 3900! Duża dziewucha. Mam nadzieję, ze w koncu coś ruszy! buziaki

p.s. jestem pod tel informujcie mnie proszę na bieżąco jak u was zdrówko i czy któraś moze już rodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
dziewczynki moje kochane byłam u lekarza, skurcze na KTG do 100 i zabrakło skali!!!! Masakra tak jeszcze nie było, zbadał mnie i już jest 2,5 cm rozwarcia, szyjka skrócona i jadę do szpitala na patologię bo poród wisi na włosku jak to on powiedział! Może ale nie musi się zacząc w każdej chwili.....trzymajcie za mnie kciuki bo mała waży już 3900! Duża dziewucha. Mam nadzieję, ze w koncu coś ruszy! buziaki

p.s. jestem pod tel informujcie mnie proszę na bieżąco jak u was zdrówko i czy któraś moze już rodzi 🙂

Zazdroszczę, że już rodzisz.... Ja już bym chciała mieć małą przy sobie... Powodzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie te, które już i te, które lada moment!
Gratulacje dla Monic i jej dzieciątka.

Agaash – wspaniale, że masz już wyznaczony termin cesarki-brawo. Teraz już spokojnie tylko czekać, a wiemy jak to jest z czekaniem, nie zawsze takie spokojne jednak 🙂
Ja od czasu, gdy znam termin mniej sypiam, bo wydaje mi się to tak bardzo realne i nieustannie o tym myślę.

Malwinko – tak wspaniale sobie radzisz i tak jak sama napisałaś masz cel, którym możesz się zająć i zanim spostrzeżesz dzieciątko Twoje będziesz już tulić w ramionach.
Mam jeszcze pytanie do Ciebie, o to jak się czujesz fizycznie (chodzi mi o to czy brzuszek bardzo dokucza?) Ja mam cesarkę 8 lutego i zastanawiam się czy bardzo ciężko dochodzi się do siebie. Wiem, ze każdy jest inny i w różny sposób może zareagować, ale zastanawiam się jak to jest u Ciebie.

Joasiu powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolla80 napisał(a):
Witajcie Mamusie te, które już i te, które lada moment!
Gratulacje dla Monic i jej dzieciątka.

Agaash – wspaniale, że masz już wyznaczony termin cesarki-brawo. Teraz już spokojnie tylko czekać, a wiemy jak to jest z czekaniem, nie zawsze takie spokojne jednak 🙂
Ja od czasu, gdy znam termin mniej sypiam, bo wydaje mi się to tak bardzo realne i nieustannie o tym myślę.

pierwsze dni po cesarce sa najgorsze. Ale po tygodniu ja doszlam do siebie. Chodze juz wyprostowana i nie boje sie kaszlnac ani kichnac jak wczesniej. Sciagnieto mi szwy po 4 dobach ale goi sie ladnie. Rano najgorzej jest wstac bo te miesnie brzucha sa jakby martwe takie dziwne uczucie. jakby nie moj brzuch ale podobno to sie zmieni z uplywem czasu. Najgorsze jest to jak cie zszyja. mnie zszyli jak indyka i boje sie ze mnie wysla na poprawke tego. Bo mialam nadmiar skory i zamiast ja sciac i naciagnac to zawineli i zszyli. I mam znieksztalcony brzuch 😞 ale to wada takiego szpitala heh. ale jak masz cc juz ustalone to bez obaw bo bedzie zupelnie inaczej u mnie cc bylo robione w 15 min. bo od tego zalezalo zycie dziecka a kosmetyka juz ich nie obowiazywala, tak mi sie trafilo. Gorzej bo niewiem jak szwy w srodku i czasami boje sie ze cos moze byc nie tak. Ale to podobno by sie czulo. Powiem ci jak pierwsze godziny po kaza ci wstac isc sie wykapac to myslisz sobie co oni chca jak masz bezwlad konczyn. A tu znieczulenie puszcza i tylko morfinka idzie. Ja mialam strasznie wstac isc do toalety. No i tak do 3 doby bylo zle samopoczucie zawroty slabo. Ale u ciebie moze byc zupelnie inaczej. bedzie dobrze, 🙂
Malwinko – tak wspaniale sobie radzisz i tak jak sama napisałaś masz cel, którym możesz się zająć i zanim spostrzeżesz dzieciątko Twoje będziesz już tulić w ramionach.
Mam jeszcze pytanie do Ciebie, o to jak się czujesz fizycznie (chodzi mi o to czy brzuszek bardzo dokucza?) Ja mam cesarkę 8 lutego i zastanawiam się czy bardzo ciężko dochodzi się do siebie. Wiem, ze każdy jest inny i w różny sposób może zareagować, ale zastanawiam się jak to jest u Ciebie.

Joasiu powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinko Dzielna!
Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź, troszkę już czytałam na ten temat i wiem, że jest różnie. Po tygodniu doszłaś do siebie – myślę, że to bardzo dobrze u Ciebie przebiegło, no i do tego ładnie się goi.
U nas w szpitalu też ściągają szwy po 4 dobach i wiem, że po 12 godzinach każą wstawać i wtedy wydaje się, że nie jest to możliwe, a jednak trzeba się zebrać w sobie i dać radę.
Jestem mimo wszystko pełna dobrych myśli i też spokojniejsza, bo to wyznaczony termin.
Malutka ma główkę u góry i stąd cesarka, ale tak sobie myślę, że może jednak tak miało być, tym bardziej, że mam operacyjnie skróconą szyjkę i jak byłam na wizycie u pewnej bardzo dobrej pani profesor w Poznaniu, ona od razu stwierdziła ( jak zobaczyła moje wyniki pooperacyjne) że w przyszłości przez to nie będę rodziła naturalnie. A u mnie w szpitalu, gdyby nie ułożenie pośladkowe rodziłabym naturalnie. I komu wierzyć? Więc myślę, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Cieszę się, że tak pięknie doszłaś do siebie, jeszcze tylko niech Twój Maluszek jak najszybciej znajdzie się przy Tobie, to będzie już wtedy pełnia szczęścia. Trzymam mocno kciuki za Dzieciątko i za Ciebie wytrwałą także.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Widzę, że ciągle się coś dzieje :-)
Gratulacje Monic! i Powodzenia Joasi 🙂

Dawno nie pisałam, bo starałam się zaliczyć jak najwięcej semestru...aaale już więcej w tej chwili nie dam rady, mam nadzieję, że przedłużą mi sesję.... Za dużo stresu kosztują mnie wyjazdy do szkoły(60 km). Boję się, że wszystko się zacznie w najmniej odpowiednim momencie. No i strasznie mi już ciężko się turlać ;-)

Hmm dzisiaj myślałam, że to będzie już, ale teraz wszystko ucichło. Wogóle od kilku dni się tak niby zbiera już na poród...ale jednak jeszcze nie, hehe ;p
Jutro o 12 KTG. Zobaczymy co mi powiedzą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja po badaniach i wreszcie spokojna jestem 🤪 Nie mam zatrucia i nie wykryto bialka w moczu. Niestety jedynym plynem jakim moge pic jest woda niegazowana i tyle. Malo cukru i soli i ta opuchlizna troche zejdzie. Dostalam jeszcze do tego tabletki na wyeliminowanie nadmiaru wody z organizmu i mam je brac do niedzieli.
Malwinka wszystko bedzie dobrze a malutki jest w dobrych rekach a ty teraz zbieraj sily 😉
Pisalam do Joasi i jeszcze nic 😉
Nic uciekam spac bo po dzisiejszym dniu jestem juz wykimana na maxa.
Milej nocki Brzuchatki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna 3mam kciuki 🙂 fajnie ci ze juz moze jutro malutka bedziesz miala w ramionach 🙂 ciesze sie
Ewcia widze ze zdjecie zmienilas 🙂 czy w tle to pokoik twego maluszka 😁 taki zieloniutki 🙂 bardzo fajny kolorek !
Agashh super ze znasz juz termin 🙂 To juz tak niedlugo !! 🙂 ale bedzie wszystko dobrze 🙂
Jejku wy wszystkie juz na dniach porody ja jeszcze 2 tygodnie prawie do mego terminu hehe a ja chce juz ! 🙂
Dzis w sumie bylam w pracy, duzo sie ruszalam potem odrazu poszlam do sklepu do lazienki rzeczy podokupowac i nagle dostalam strasznego bolu plecow i brzucha zrobilo sie goraco musialam gdzies usiac i mezowi mowilam ze sie zaczelo. Trwalo to tak 10 min i przeszlo myslalam ze urodze w sklepie hehhe potem w drodze powrotnej zajechalam jeszcze po mleko i jak stalam przy kasie w sklepie to zaczelo mi cos leciec. Odrazu pomyslalam ze wody plodowe sie sacz az mi z wkladki na spodnie przeszlo. Wsiadlam do samochodu i odrazu do domu i zaczelam sie tak bac i smiac sie z siebie ze jak co do czego przyszlo to ze ja jeszcze nie gotowa 😜 ale po przyjsciu do domu i wzieciu kompieli wszystko ustalo i jest okej plecy tylko bola. Jutro mam wizyte wiec sie zapytam co do bylo...
Malwinka 3maj sie nie poddawaj wiem ze jest ci super ciezko, ale musisz byc pozytywna wlasnie dla swego brzdaca. W szpitalu ma dobra opieke wiec nie masz sie co martwic ! 🙂 bedzie dobrze jestem z toba !! 🙂
Nie wiem czy wszystko odpisalam bo duzo stron bylo do nadrobienia a pamiec szwankuje. Ide sie polozyc bo bardzo zmeczona jestem. Najgorsze jest to ze u mnie jest sniezyca z wiatrem a sniegu ma napadac prawie po pas. Mam nadzieje ze dzis nie zaczne rodzic bo nie dojade do szpitala !! 😮 buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku wy wszystkie juz na dniach porody ja jeszcze 2 tygodnie prawie do mego terminu hehe a ja chce juz ! 🙂


Nanusia, ja też mam termin na 14 lutego, wiec nie jesteś sama hehe :-)

No to tak przedporodowo wygląda to co opisałaś. Ja wczoraj i dzisiaj mam takie akcje. A przy skurczach aż robi mi się niedobrze 😞
Dwa razy słyszałam takie dziwne trryknięcie w brzuchu ;d Już myślałam ze to balonik pękł i że jak wstanę to poleje się ze mnie woda haha :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
I tak za kazdym razem logujac sie na brzuszek,mysle sobie,ktora nastepna 🙂
Joannatrzymam kciuki ,powodzenia 🙂
Aqasshznsz juz termin,wiec spokojnie masz czas na przygotowanie 🙂 super
Ja myslac o tym kiedy,gdzie,o jakiej porze dnia normalnie dostaje do glowy.Fajnie by bylo blisko szpitala,w domu i w dzien.Jakos nie lubie nocy!! 🙂
Kurcze jutro mam wizyte u lekarza i nie mam pojecia jak sie do niego dostane 😞 mianowicie moje drogie wlasnie mamy burze sniezna,podobno stulecia.Jutro ma spasc pol metra sniegu.Ludzie maja wolne w pracy a dzieciaki w szkolach....Martwie sie troszke bo mam juz rozwarcie na centymetr(przynajmniej tak bylo tydzien temu)wiec moze cos sie dalej ruszylo..Bede musiala przelozyc wizyte .
A tak poza tym czuje sie bardzo dobrze i mam wrazenie ze brzusio mi sie nie co obnizyl 🙂
No nic uciekam , trzymajcie sie buziaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mam wiadomość od monic 🙂 Czuje sie już troszke lepiej, było cięzko bo rodziła bez parcia, potem kleszcze, a na końcu próżnia ale wszystko sie udało. Mały wazył 3710 i 54 cm 🙂 Wczoraj już dostał cyca 🙂 i pogryzł mamusie hehehe

co do mnie to dziś ten dzień a tu cisza hehehe no ciekawe ciekawe kiedy ja sie doczekam 😉 racja siedze jak na szpilkach :/ brzuch mi od wczoraj twardnieje jest naprawde nisko, ciągle mi coś gęstego wylatuje i z piersi siara sie sączy troszeczke no zobaczymy ...

Tak nanusiu w tle pokoik maluszka sie wkomponowałam w tą zieleń heeheh na tym zdjęciu taka jakaś jaskrawa a w rzeczywistości troszeczke ciemniejsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂
jacie ale szalejemy Joasiu bądż dzielna trzymam kciuki 🙂
Ewcia zdjęcie super no i pokoik fiu fiu śliczności 🙂 mówisz że u Ciebie na razie cisza ??? ja z kolei wczoraj myślałam że nie wytrzymam aż się wystraszyłam że coś jest nie tak mały tak mocno zaczął kopać tak agresywnie że z bólu nie mogłam sobie miejsca znaleść i niedobrze mi było, słabo szok 🤢 trwało to jakieś 15 min ale się uspokoił a już myślałam że szpital póżniej czekałam tylko aż się kokoszyć zacznie bo wiadomo takie agresywne ruchy to też żle ale na szczęście wszystko ok 😉 i dzisiaj też już mamusię smyra 🙂więc spokojna jestem 🙂
nanusia wiadomo porodu się chce i czuje się człowiek gotowy ale to nie znaczy że się nie boi 🙂wydaje mi się że reakcja jak najbardziej na miejscu 😉 nie ma co ukrywać to chcenie też jest spowodowane tym że wiemy co Nas czeka i chcemy mieć to już za sobą 😜 tak po części oczywiście 🙂
Monic dzielna dziewczynka a synek wagę urodzeniową chyba mniejszą ma niż obliczali ale to dobrze bo i tak kawał chłopa 🙂mam nadzieję że i u mnie chociaż te 200g mniej będzie na moją korzyść 😉
nanusia Evek u Was śnieżyca a u mnie odwilż dosyć ciepło jakieś 4-5 st na plusie prawie bez wiatru normalnie wiosna 🙂 tylko słonka brak 😞
Asiula czy ja dobrze przeczytałam Ty jeszcze do pracy śmigasz dzień w dzień ???
nanusia a co do Twojego pracowania to też brak słów leżymy i odpoczywamy 🙂
no dobra miłego dnia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to suuper 🙂 kurcze już mnie kciuki bolą hehe od trzymania za każdą 😉

kasiu monic sie pytała o ciebie odpisałam że dalej jeszcze w dwupaczku jesteś 🙂

a i daj znać jak będziesz już wiedziała czy urodziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasne dam znać od razu. A sama czekam. Jutro mam KTG na 17 więc zobaczymy czy coś ruszyło a potem wizytę 8 i jeśli do tej pory będzie cisza to Pani doktor zdecyduje wtedy co dalej. Widocznie maluszkowi tak dobrze w brzusiu u mamy 😜. Pozdrów ode mnie Monię i maleństwo. Niech szybciutko do nas wracają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Cześć Brzusie i Mamusie 🙂

Joasia pisała rano, że już z patologii przenieśli ją na porodówkę. Skurcze są już częste i bardzo bolesne. Wygląda na to, że lada chwila przytuli kruszynkę 😆

ale fajnie niech się trzyma 🙂 no i jaka data będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiu no na dziś ale chyba nic nie wskazuje że coś ma sie zaczac 😉 czuje sie w miare tylko jakoś mnie mdli od rana a pozatym to tak jak od kilku dni brzusio niżej, siara z piersi mi dziś jakoś zaczeła wyciekać troszke i mam taką dziwną wydzielinę strasznie gęstą z pochwy ale to już od kilku dni więc nie wiem czekam sobie co będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...