Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nanus , u nas narazie spokojnie,chociaz mialam przez chwile bole w podbrzuszu 🙂
Moj maly dzisiaj daje o sobie znac,znacznie czesciej niz wczoraj. Bo powiem szczerze ze juz bylam wystraszona,bo jakos tak wlasnie nadzwyczaj byl leniwy hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A Twoj skarb spokojny,pewnie juz przeczuwa sytuacje .... i sobie odpoczywa przed sroda 🙂
OO wiesz Michal ( moj kuzyn) dzisiaj poinformowal mnie ze ma jakies takie przeczucie ze maly jutro sie urodzi ha... teraz sprawdzimy meska intuicje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheheh Ja tam meskiej intuicji na ogol slabo ufam. Pozostaje wierna kobiecej 😁 😁 hehehe ale kto wie zobaczymy! ? A ty cos przeczowasz czy zupelnie nic ?? Kurcze ja zrobilam cala liste ktora mam zrobic przed wtorkiem i chcialam zaczac dzialas i nie dam rady normalnie tak mi ciezko, ze az nie wiem co sie dzieje. Czuje jakbym mial mi brzuch peknac i do tego jakos tak slabne 🥴 mala nie ma wogle miejsca- moje rozstepy sie pomnazaja i powiekszaja, jak tak dalej pujdzie do do Srody bedzie ich jeszcze wiecej 😮 a przeciez tak sie smarowalam tymi kremami !!! Nie wiem co jest garne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff ja wlasnie skonczylam sprzatac.....
Ja kochana wlasnie jakos nic nie czuje,jestem wrecz spokojna 🙂 Jutro ma wizyte wiec moze juz cos sie dowiem konkretnego,byc moze juz jest wiecej cm 🙂 Nrazie nic nie przeczuwam.
Pomalutku wszystko sobie przygotuj,jesli nie masz sil zostaw to na jutro 🙂 zobaczysz ze wzystkim sie wyrobisz 🙂 A jak lazieneczka??
Moj brzusio tez byl dzisiaj jakis taki napiety i moja droga wlasnie mialam sie pytac czy przybywa Ci rozstepow bo mi TAK !! :/ pojawiaja sie nowe male co prawda ale sa:/ Wiec moral z tego jeden-tego nie da sie uniknac jak juz sie ma te sklonnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gabb co do kupna chusty w Białym to chyba w Akademii Twórczego Rozwoju Bebe można popytać, na forach chustowych (kawałek szmaty i chusty info podlasie czy jakoś tak) też czasem używane chyba są proponowane (ponoć nawet lepsze są używane niż nowe, bo są już "złamane", czyli miękkie). Ale ja osobiście chyba z allegro skorzystam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak myślałam o tym wywoływaniu porodu... Ja nie chciałabym bardzo aby mi wywoływali, chyba że w ostateczności... To chyba nie jest korzystne dla dzidzi i dla mamy. Położna w szkole mówiła, że nawet jak wiadomo że cesarka będzie to lepiej poczekać aż akcja porodowa się zacznie i dopiero wtedy ciąć... Więc nie do końca rozumiem nanusia Twoją radość z powodu planów wywoływania, ale to tylko moja opinia...

Co do opinii położnej o chuście to nie znam, bo prowadząca nie była położną tylko konsultantką chustową z certyfikatem jakimś tam 🙂 Przed warsztatami też się zastanawiałam czy ta chusta za bardzo nie ściska dziedziątka, ale na tych warsztatach miałam szansę przekonać się że wcale nie 🙂 Co do plusów to w sumie to, co i w necie można przeczytać: masaż brzuszka zapobiegający/pomagający przy kolkach, ćwiczenie błędnika (potem możliwe szybsze rozpoczęcie raczkowania, chodzenia, skakania itp.), układ nóżek/bioderek, który powoduje że niepotrzebne jest podwójne pieluchowanie, bioderka są dużo lepiej ukrwione, no i tatuś może pobyć bardzo blisko z dzieciątkiem, poczuć namiastkę ciąży 🙂 a jak coś robisz to dzidzię masz blisko a ręce wolne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
tak mi ciezko, ze az nie wiem co sie dzieje. Czuje jakbym mial mi brzuch peknac i do tego jakos tak slabne 🥴 mala nie ma wogle miejsca- moje rozstepy sie pomnazaja i powiekszaja, jak tak dalej pujdzie do do Srody bedzie ich jeszcze wiecej 😮 a przeciez tak sie smarowalam tymi kremami !!! Nie wiem co jest garne !


Nan u mnie dokładnie to samo. I z tymi rozstępami też. Gdybym urodziła tydzień temu, to też żadnego bym nie miała, a teraz z dnia na dzień jest co raz gorzej :P

Co do wywołania, ja właśnie też chciałabym tego uniknąć, dlatego między innymi tak się stresuję z tym porodem. No i chce mieć już mojego bobaska. Ale on nie chce najwyraźniej jeszcze :-(
Położna mi mówiła, że poród po oxy jest bardziej bolesny i ogólnie nieciekawy o. Także lżej i lepiej bez wywoływania.

asiulA dzięki za info :-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny najpierw napisze, ze Evek jest w szpitalu 4 godziny temu poszly jej wody i ma juz 5 cm rowarcia 😁 Takze dzis lub jutro Szymus juz sie urodzi!! 🙂 Dali jej kroplowke na wywolanie skorczy bo nie miala zadnych i wogle ja nic nie boli 😁 hehehe szczesciara !! Ale czuje sie okej no i wiadomo jest podekscytowana zreszta ja tez 🤪
Asiul co do porodu to fakt wiadomo lepiej zeby porod zacz sie sam, tez bym tak chciala, zeby tak bylo. Lecz tu w USA nie czekaja dluzej niz do 41 tygodnia ja bede miala 40,5 poniewaz jest niebezpieczenstwo dla dziecka. Dzidzia moze zrobic kupke do wod plodowych i wtedy jest nie dobrze i tak z ta kupka mozna chodzi jeszcze 2 tyg a dzidzia moze sie tozchorowac, pozatym dzieci przenoszone maja bardzo pomarszczona skorke itp. Pozatym mojej znajomej bratowa przenosila ciaze i nie wywoali jej i niestety kiedy przyszedl czas dzidzia juz nie zyla 😞 byla zapuzno. Dlatego ciesze sie, ze lekarze tu dmuchaja na zimne !!! Lepiej zalowac ze sie cos zrobilo niz, ze czegos nie zrobiles !! Ale to taka moja opinia, zreszta ja juz jestem gotowa i malej tez jest juz bardzo ciasno. Przez to robial mi sie z dnia na dzien coraz wieksze rozstepy, zaczynam dostawac zawrotow glowy i csnienie mi skacze bardzo. Dlatego mysle, ze juz czas. Mam nandzieje, ze wszystko pujdzie dobrze i wmiare szybko bo slyszalam, ze wywolywany porod trwa dluzej... Wslasnie wrocilam z KTG niunia w porzadku i mialam jeden skorcz na 75 dosc duzy, ale tylko jeden puzniej mialam kolejny ale to juz tylko na 30 takze nadal nic sie nie dzieje samo, ale jeszcze jutro i pojutrze i startujemy. 3majcie kciuki za Evek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam kolejnego newsa !! 🙂 Ewcia napisala do Evek eska, ze juz urodzila Dominik wazy 3,5 kg i ma 56 cm Dlugo sie meczyla bo maly sie zablokowal 😞 i niestety porod zakonczyl sie cesarskim ciecie. Tak czy siak jest juz szczesliwa 😁 Gratulacje Ewcia !!! 😘 Jeeeejjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabb to co tylko my sie zostalysmy ?? 😉 Evek masz racje blizej niz dalej. JAk z nia gadalam chwile temu to miala skorcze co 5 min puzniej co 3 heheh takze dzis maly wyskoczy. Jutro odrazu do niej pojade do szpitala zobaczyc zuczka 😁 o ile mnie samej nie zbierze sie na porod heheh
Gabb pamietaj, ze kazdy dzien zbliza nas do rozwiazania- takze jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GRATULACJE DLA EWCI I JEJ MALEŃSTWA 🙂 🙂 🙂


Nanusia i co z Evek ma już swojego synka przy sobie??

Dziewczyny co do rozstępów ja do samego porodu nie miałam na brzuch ich prawie wcale, a po porodzie mam ich całe mnóstwo chyba przy tylu godzinach skurczy i napinania się brzucha powychodziły... a cała ciążę tak o ten brzuch dbałam smarowałam itd. i niestety nie pomogło 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze ja, jeszcze ja !!!! Pamiętajcie, że ja też nie rozpakowana jeszcze. Niestety mam duże problemy z internetem i nie mogę tak codziennie wpadać na nasze forum. Ale jak się coś zacznie, to będę pisała smsy.
Co do rozstępów, to u mnie masakra. Wyszły przez ostatnie 2 tygodnie. Wyglądam jakbym wpadła na szkło. Całe boki brzucha mam porysowane. No i okropnie swędzi mnie skóra pod pępkiem. Chyba tam też mi wyskoczą po porodzie. Bo to podobno najbardziej wtedy widać. Zobaczymy jak będzie u nas.
Gratulacje dla nowych Mamuś, bo Evek też pewnie już rozpakowana.

Mam jeszcze pytanie do tych, które mają już swoje maluszki. Ważyłyście się już po porodzie? Bo się zastanawiam ile można schudnąć w czasie takiego wysiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wazylam sie i chuba narazie pozostawie to jak pojde do gin w srode za tydz to sie zwarze i sprawdze jak to poszlo. Ale ja tylko mialam 10 kg na plusie wiec moze jak bedzie do 60 to bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Brzuchatki i Mamusie 🙂
Ja nadal w szpitalu i zostane tu nawet do rozwiazania. Mam jednak białkomocz, puchne i czuje sie juz jak wieloryb od tej wody w organizmie. Mam diete wysokobiałkowa i straja sie jakos jeszcze malego potrzymac w brzuszku ale dzis sie dowiedzialam ze chyba jednak bedzie trzeba rozwiazac ciaze szybciej ale opinie da mi dopiero jutro ordynator. Ciagle kluja, mierza ale jedno co mnie cieszy to na ktg maluszek jest okazem lobuza i wyroznia sie tym ze lobuziak z niego 🙂 troszke zdolowalam sie dzis tym ze mam tu byc jak co 2 tyg jeszcze ale z drugiej strony mam pewnosc ze jestesmy w dobrych rekach.
Gratulacje dla Mamusiek 🙂
Trzymam kciuki za brzuchatki z terminem na dniach i zycze szybkiego i bezproblemowego rozpakowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brzuszki Evek juz tuli synusia 🙂 urodzil sie wczoraj o 20:20 🙂 3700 i 57 cm 🙂 jejjj zaraz do niej jade do szpitala juz sie nie doczekam kiedy ich zobacze !!! Wogle porod ogolnie spoko do szpitala przyjechala jak wody jej ciekly i miala juz 5 cm rozwarcia i nie czola bolu. Potem dali jej oksytocyne i skorcze sie zaczely mocne- pomeczyla sie godzinke i wziela epidural. parla tylko 15 min i maly wyskoczyl hihihi te duze skorcze zaczely sie chyba okolo 18 a o 20 juz parla wiec naprawde fajnie i szybciutko. Lozysko urodzila tez szybciutko kilka min to trwalo. Pozazdroscic takiego rozwiazania, choc pewnie swoje wycierpiala. Malutki jest przekochany widzialam zdjecie. Jutro wieczorem ja wypuszcza. Gratulacje Evek !!!!
Gabb 3maj sie w tym szpitalu !!! Bedzie dobrze. Tak jak napisalas jestes w dobrych rekach caly czas pod opieka wiec tak jets najlepiej.
O wlasnie Malamyszko jeszcze ty zostalas 🙂 Wczoraj wlasnie myslalam, ze nic nie piszesz to ze moze juz cos sie zaczelo hmmm
Edzia co do rozstepow to wlasnie slyszlaam , ze po porodzie dopiero je zaczyna byc widac, no ale cuz mozemy na to poradzic tego nie da sie uniknac!! a szkoda !
Gratuluje rowniez pierwszego spacerku, ja juz nie moge doczekac sie Wtorku !! Wczorajszy dzien to tak mi sie ciagnal jakby mial nigdy sie nie skonczyc i dzis i jutro pewnie bedzie to samo 😠 Ale dam rade!! 🙂
3majcie sie kochane pappa !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymaj sie mania w szpitalu. My wlasnie po karmieniu jestesmy i maly lezy sobie i oglada swiat zza krat hehe 🙂 zjadl 60 mleka i do tego wypil jeszcze przed 30 ml picia 🙂 cieszy mnie to ogromnie ale problem mamy z kladzeniem go na boczek bo w szpitalu tylko lezal na prawym i ciezko go oduczyc zeby na lewym lezal i sie wnerwia ale trudno jeszcze kilka razy manewrow i mam nadzieje ze odniesiemy odpowiedni skutek 🙂 a jak sie czujecie brzuszki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak się niedługo nic nie zacznie, to już sama nie wiem co robić. Byłam dziś u przyjaciółki, która ma 2 przekochanych dzieciaków. Strasznie mnie wymęczyły tuleniem, bieganiem dookoła, piszczeniem itp. Jak nie urodzę z tego zmęczenia, to chyba już nigdy nie urodzę. Brzuch mi się zrobił twardy i trochę boli, ale tak na górze, więc to raczej nie poród a zmęczenie organizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabb to jutro urodzisz 🙂 powiem wam co mi ciocia powiedziala i szczera prawda jak mialyscie takie bole jak na okres taki pierwszy w ciazy np jak ja w niecalym 35 tyg bo bylam w srode u gin i od tego czasu minely rowno 2 tyg i urodzilam. Moja kkuzynka w sobote 2 tyg temu poczola bole jak podczas okresu jkby miala zaraz dostac i w ta sobote urodzila. Rowno 2 tyg mijaja i rodzisz. 🙂 wie cpomyslcie jak to bylo kiedy mialyscie taki bol jak w pierwszy dzien okresu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie pomylilam to co napisalam mialo byc do Mani hehehe Jestem juz tak rozkojarzona 😮
Gabb ja tez na jutro termin i nic. Powiem szczerze, ze dzis poczolam wlasnie taki ostry bol jakbym miala okres bardzo bolacy, zaraz pognalo mnie do WC, ale wszystko za chwile minelo. Wiem jednak, ze to oznaka, ze cos sie zaczyna tam dziac. Malwinko ja w sumie juz tak od 2 tygodni mam taki emulenie w dole brzuszka jak na okres ale to dzisiejsze bylo naprawde mocne. Takze nie wiem. Moja mama i moja tesciowa to mowia, ze sie samo wszystko zacznie w terminie czyli jutro 😜, ale jak nie to i tak we Wtorek szpital !! 🙂
Dziewczyny pozatym wrocilam wlasnie od Evek ze szpitala. Bylam u niej prawie 3 h hehe nie moglam z tamtad wyjsc i napatrzec sie na Szymonka 🙂 Jest przecudowny, kochany spal sobie slodziutko i robil takie slodkie minki 🙂 Evek ma sie dobrze, ciezko wstawac do Wc bo krocze boli, ale kazdy dzien bedzie tylko leprzy. Naprawde super i nie moge doczekac sie mojej ksiezniczki 🙂 ehhhh Jeszcze tylko jutro przezyc!! Dobrze ze dzis w sumie zajety dzien mialam takze nawet jakos zlecial. Teraz obejrze sobie jakis film cos przegryze i bede probowac spac. 3mam kciuki za wszystko brzuszki co jeszcze oczekoja. Malamyszko rozumiem cie totalnie co za dlugo to nie zdrowo hahah (troche przeksztaucilam) ale cuz- taka prawda juz za ciezko !! 3maj sie kochana !! buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...