Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Evek gratuluję jeszcze raz! 🙂 Byłaś dzielna, i to prawda rola partnera jest bardzo ważna!!!! ja też nie wyobrażam sobie porodu bez mojego Artura. No gdyby nie pękniecie krocza to można by pozazdrościć Ci takiego porodu 🙂 POtwierdzasz tezę, że o bólu się nie pamięta? 🙂

Kochane nie wiecie czym można smarować usteczka noworodkom? Moja mała ma strasznie górną wargę wysuszoną i widzę jak języczkiem próbuje oblizywać... chciałabym jej jakoś pomóc ale nie wiem jak :/
Evek właśnie ja nie magazynuje mleka bo coś mi się obiło o uszy, że im dziecko starsze tym te mleko ma inny skład dostosowany do potrzeb, więc jak teraz zamroże to powiedzmy za miesiąc już nie będzie dla niej odpowiedni... ale nie jestem tego pewna czy tak jest. Musiałabym się zapytać w poradni laktacyjnej...może akurat nie za miesiąc ale za dłuższy czas będzie nieodpowiednie... nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wygląda na to, ze znowu przesadzam ;]
Suche usta – znakomita większość noworodków, które ssą pierś, miewa tę przypadłość. Wygląda to dość specyfi cznie – małe usteczka dziecka wywijają się, formując dziubek – tak jakby cały czas były gotowe do ssania (bo tak naprawdę jest!). Pokrywa je płat białego, suchego naskórka. Co robić? Nic. Poczekać, skóra na wargach sama się zregeneruje – suchy płat odpadnie, gdy tylko wyrośnie pod nim nowa zdrowa warstwa. Bez obaw – maleństwa to nie boli. Nie obawiaj się też, że takie suche usta zaczną pękać – przeciwdziała temu m.in. twój pokarm, który pozostawia na nich tłustą warstwę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
Joasiu co do usteczek to może bepanthen em spróbuj tzn. ja np smaruję tym kremem buzię Gabrysia przed wyjściem na spacer tak mi położna poradziła no i wiesz sutki też się nim smaruje zmywać nie trzeba przed podaniem piersi to nie zaszkodzi na pewno 🙂 u mnie mały z kolei cały jakoś tak się w zgięciach łuszczy już sama nie wiem jak sobie z tym poradzić nawet smarowanie 2-3 razy dnia zbytnio nie pomaga ale zobaczymy gorzej się nie robi więc pewnie przeczekać trzeba co do oczek to przemywam cały czas rumiankiem no i jakaś lekka poprawa jest więc dalej walczę
a co do porodowego bólu to fakt nie pamięta się go wiem że bolało jak cholera ale to taki ból nie do opisania po prostu nie pamiętam jak bolało dziwne uczucie 🙂
mały właśnie mi zasnął to może sobie prysznic wezne bo kto wie jaki waćpan dzisiaj humorek ma 😉trzymajcie się papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Wygląda na to, ze znowu przesadzam ;]
Suche usta – znakomita większość noworodków, które ssą pierś, miewa tę przypadłość. Wygląda to dość specyfi cznie – małe usteczka dziecka wywijają się, formując dziubek – tak jakby cały czas były gotowe do ssania (bo tak naprawdę jest!). Pokrywa je płat białego, suchego naskórka. Co robić? Nic. Poczekać, skóra na wargach sama się zregeneruje – suchy płat odpadnie, gdy tylko wyrośnie pod nim nowa zdrowa warstwa. Bez obaw – maleństwa to nie boli. Nie obawiaj się też, że takie suche usta zaczną pękać – przeciwdziała temu m.in. twój pokarm, który pozostawia na nich tłustą warstwę.

😉 jednym słowem dużo lekcji życia jeszcze przed nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo mojej Blance też się jeszcze łuszczy skóra,zwłaszcza na zgięciach rączek i stópek, też często smaruje, także pewnie taki ich urok i skóra musi mieć więcej czasu żeby dojść do siebie...na początku to jej płatami schodziła aż mi jej żal było, ale jest wyraźna poprawa, także trzeba czasu 🙂
No właśnie tym bephantenem smaruje sutki czasem, a buźkę to takim kremem z niemieckiej apteki, który likwiduje każde Chrostki i zadrapania, jest rewelacyjny i nie drogi (ok 30-40 zł na polskie złotówki, 250 g). Bardzo wydajny starcza na bardzo długo!! Mogę dowiedzieć się dokładną cenę od mamy, bo to ona kupuje mi w Niemczech. Potówki tez jej zeszły szybko dzięki niemu..... Uratował skórę niejednemu dziecku, któremu już nic nie pomagało!!! Nazywa się "Neuroderm Pflegecreme Lipo". To jest taki krem hitowy jak te krople Sab Simplex, także polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o dzięki kochana za informację dobrze właśnie że siebie tutaj mamy zawsze jakieś wieści jak to u innej wygląda i człowiek od razu tak nie panikuje 🙂bo Gabryś na początku to normalnie jak jakaś jaszczurka skórę gubił ☺️a co do kremu to dzięki za informację chociaż na razie nie będzie potrzebny właśnie ten bepanthen świetnie sobie też radzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane 😘
Widzę że już tematy noworodkowe uskuteczniacie... Mam okazje się dokształcić przed porodem 🙂 U mnie narazie nic nie rusza do przodu, żadnych oznak, zmian... Ale czekam cierpliwie i próbuje wyspać się na zapas (dziś jakieś 12 godzin spałam 😜 ale co tam, pewnie organizm przed porodem siły zbiera 🙂 )

To miłej niedzielki z Waszymi Skarbami (tymi maleńkimi i tymi większymi 🙂 ) 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo a spróbuj też Alantanu on jest dobry i na odparzenia i na łuszczącą skórkę, a przynajmniej Pawełkowi pomógł.
Co do usteczek Joasiu Pawełkowi tez czasem robi się taka sucha skórka na górnej wardze ale schodzi samo i niczym tego nie smaruje.
Joasiu a ten krem na krostki na buzi można kupić w polskich aptekach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasiu ja podaje witaminę d i k już od jakiegoś czasu mój mały po niej jest troszkę bardziej marudny ale jakiś negatywnych skutków nie ma.

Evek śliczny jest twój synek 😁 Co do karmienia ja też karmie swoim mlekiem tylko że butelką mój mały też na początku jadł 60ml ale od ponad tygodnia to mu nie wystarcza i jadł ok 90ml od czwartku strasznie mi wymiotował poszliśmy do lekarza kazała nam przerywać jedzenie i dać mu chwilę na odbicie a potem dalej karmić i znowu poczekać aż mu się odbije, więc pamiętaj jak twój synuś zacznie jeść więcej nie zapomnij o częstszym odbijaniu żebyś unikneła tego co ja miałam 🙂

Ja Piotruśowi łuszczącą sie skórkę smarowałam tylko oliwką a oprócz tego kąpię w oilatum już nie ma prawie śladów po schodzącej skórze jeszcze tylko troszkę na główce troszeczkę mu się łuszczy 🙂

Dziewczyny wieciem może co u Nanusi??
A i wogóle GRATULACJE DLA NIE I JEJ CÓRECZKI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna oczywiscie ze bolu juz nie pamietam..... juz o nim zapomnialam, w momencie kiedy polozyli mi Szymonka na brzucho,jeszcze umorusanego w sluzach i krwi -wspaaaaniale uczucie!!!!
Wiesz.... z tym mleczkiem ,zaskoczylas mnie hmmm w koncu wlasciwosci sa zamrazane,jak bedziesz cos wiecej wiedziala daj mi znac 🙂
Edzia-wiesz ze moj maly juz wiecej potrzebuje mleczka.W nocy byl bardzo niespokojny i to tylko dlatego ze byl glodny wiec co trzy godzinne karmienie dpada .Musze juz karmi tak co dwie godzinki .... Co do ilosci ,musze to rozpracowac. Mam pytanie do was czy wasze malenstwa miewaja czeste czkawki ?? Moj maly ma ich sporo.....
Jesli chodzi o nanusie -jest juz w domku z malutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinko moje gratulacje 🙂

Evek mój mały też na początku miał często czkawki a zwłaszcza po jedzeniu teraz też jeszcze się zdarzają ale już coraz rzadziej 🙂

No to teraz czekamy aż Nanusia się do nas odezwie i zda relacje no i oczywiście pochwali nam sie swoją córeczką 😁 🙂

Dziewczyny co stosujecie na potówki u waszych maleństw??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinka Filipek na pewno jest dumny 🙂 gratuluje!!

Czkawkę to moja Blanka też ma często, to jest zupełnie normalnie, pomaga cycuś albo masaż stópek oliwką. Na potówki to ja właśnie tego kremu z niemiec używam, ale ponoć sudocrem pomaga bo wysusza. Mozna też użyć spirytusu ale uwaga może zostawić blizny po potówkach. Niektórzy też polecają mąke ziemniaczaną lub kukurydzianą...
Wiecie co znowu się martwie, mała ma jakby zmieniony głosik i nie wiem czy to od marudzenia czy może gardełko ją boli 😞 mierze co jakiś czas temp ale jest ok. Jutro ma przyjsc polozna z rana to się dopytam. czy wasze maleństwa mają zmieniony głos jak dług marudzą lub płaczą?
Wydaje mi sie ze to wina tych witamin :/zjadła juz 4 dawki a jest coraz bardziej marudna :[
najgorsze jest to ze aby ją uspic musze nosić :/ a tak ładnie już sie uczyła smoka ssac!

Evek z tym mlekiem to wlasnie w szkole rodzenia polozna coś mówila, ze tak jak są w sklepach mleka od 1 dla najmłodszych i dla starszego pozniej 2, bo skłąd jest inny i producenci próbują ciągle ten skład zbliżyc jak najbardziej do mleka matki. Iwlasnie tak samo mleko matki tez dostosowuje swój skład do wieku dzieciątka

Nanusai czekamy na ciebie z niecierpliwością!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i nie wytrzymałam, zadzwoniłam do przychodni i umówiłam wizytę domową. Lekarz zbadał małą i jest wszystko w porządku, po prostu jeszcze organizm jej się oczyszcza. Katarek dostaje się do gardła i stąd ta zmiana głosu. Ważne jest nawilżanie powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, widzę że lutowe ciężarówki przekształciły się w lutowe mamusie 🙂
Trochę się gubię...kto jeszcze oprócz mnie męczy się z brzucholem??
pojutrze mam termin a jutro wizyta u lekarza, ciekawe co mi ciekawego powie...ostatnio twierdził, że do terminu nie doczekam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😘

Diuna ja jeszcze z bziuchem się turlam... 😜 Udało mi się dostać zwolnienie od mojej pani doktor i będę w domku czekać, aż moja rozpychająca się okrutnie Panienka zdecyduje się wyjść 🙂 Już naprawdę mogłaby podjąć tą decyzję. Nawet nie chodzi o to, że mi ciężko fizycznie (bo całkiem dobrze się czuję i sobie radzę) tylko to czekanie jest... ech, zresztą wiecie o co mi chodzi 🙂

Malwinka gratuluję 😘 Świetnie, że udało Ci się pozdawać, pozaliczać i na kolejnym semestrze wylądować 🙂 A w tzw. "międzyczasie" synusia urodziłaś 😁 Normalnie podziwiam. Jak Ty tego dokonałaś?

Głodna się zrobiłam, więc idę coś wykombinować do jedzonka. Do następnego razu.

PS. Likwiduję moje suwaczki, bo tylko irytację wzbudzają 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂

Asiul, Diuna jeszcze troszkę cierpliwości. Już jesteście tak blisko. Wiem, że to czekanie jest najgorsze bo sama to miałam ale dacie radę.
Asiul a Ty do tej pory do pracy jeszcze chodziłaś, że dopiero teraz masz L4?

Monika a Filipkowi robią się prócz potówek takie małe pojedyncze krosteczki, które potem same znikają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Bardzo dawno mnie tu nie było 😞 Mój maluszek zabiera mi mój cały wolny czas. Wszystko teraz kręci się wokół niego. Przez kilka dni był bardzo nie spokojny bo miał problemy z brzuszkiem. Dostał kropelki esputikon i jak na razie jest dobrze. Gratulacje dla kolejnych lutowych mamuś 🙂 AsiulA i Diuna trzymam kciuki za wasze porody - życzę Wam żeby były szybkie i bezbolesne - na pewno będzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Hej Dziewczynki 🙂

Asiul, Diuna jeszcze troszkę cierpliwości. Już jesteście tak blisko. Wiem, że to czekanie jest najgorsze bo sama to miałam ale dacie radę.
Asiul a Ty do tej pory do pracy jeszcze chodziłaś, że dopiero teraz masz L4?

Monika a Filipkowi robią się prócz potówek takie małe pojedyncze krosteczki, które potem same znikają?


Kasiu u mnie mały ma oprócz potówek właśnie takie krostki które znikają same nie wiem co na to zastosować Monic pisała o prostym sposobie sody na potówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...