Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maja -Gratulacje 🙂
Kurcze ja to mam nawal mleka, a po nocy uuu piersi twarde jak kamienie ,ogromniaste ciezke ....nie siciagam w nocy, dopiero nad ranem tak kolo 6 no i ostani raz w nocy okolo 24.
Nie karmie piersia ,co pare godzin sciagam do samego konca,wiec produkcja wzrasta .
A mam pytanie do was do kiedy zamierzacie karmic swoim mleczkiem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
mam pytanie do dziewczyn po cesarce- ile czasu krwawilyscie ?? dajcie znac, bo u mnie nie ma konca 😞


Ja właściwie mam malutkie krwawienie. Jakbym mogła, to nawet w 1 podpasce cały dzień mogłabym chodzić. Choć oczywiście zmieniam ze względów higienicznych.

A jak u Ciebie z braniem prysznica? Ja dziś ściągam opatrunek i chyba 1 raz porządnie się wykąpię. Bo wcześniej, to do połowy myłam gąbką przy umywalce i tylko poniżej pasa to pod prysznicem.
Jakie masz szwy? Bo moje są wchłanialne, czyli rozpuszczalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
mam pytanie do dziewczyn po cesarce- ile czasu krwawilyscie ?? dajcie znac, bo u mnie nie ma konca 😞


Nanusia ja jestem trzy tygodnie po cesarce. Krwawienia takie mocne miałam około tygodnia a teraz to już plamienia takie jak w ostatnich dniach miesiączki i wystarczy zwykła cieniutka podpaska. A wszystko może trwać nawet do 6 tygodni, tak jak trwa połóg, ale to już zależy od organizmu.
Małamyszko ja miałam szwy zwykłe i ściągnęli mi je 9 dni po cesarce. Opatrunek zdjęli mi już w dniu wypisu ze szpitala i już od tego momentu mogłam normalnie brać prysznic. Ranę myłam tylko mydłem i przemywałam sobie gazikiem Leko, tym co do pępuszków jest bo tak poradziła mi położna. Wszystko ładnie się zagoiło. Boleć jeszcze boli i miejsce jest ogólnie bardzo wrażliwe ale to jeszcze potrwa zanim zupełnie się zagoi. W tej chwili robi już wszystko i czuje się zupełnie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
MAJU GRATULACJE I NIE PRZEJMUJ SIE JA PIERWSZE 3 DNI PO SZPITALU NOCKAMI SIEDZIALAM I PLAKALAM RAZEM Z ALICJA HEHE 🙂 MOJ MAZ SIE BUDZIL I PYTAL SIE CZY JESTEM POWAZNA 😜 W TA NOC BUDZILA SIE ROWNO CO 2 H ALE DOBRE I TO BO CHOCIAZ CHWILE POSPIE. CO DO CZKAWEK TYO MOJA DPSTAJE ZAWSZE CZKAWKE JAK SIE ULEJE. DZIS W NOCY SPROBOWALAM DAC JEJ WIECEJ POKARMU Z BUTKI ZEBY PIERSI NIE DAWAC W NOCY BO JEST TO DLA MNEI NIE BEZPIECZNE BO JUZ USNELAM 2 RAZY Z MALA NA REKACH I SIE BARDZO WYSTRASZYLAM 😲 NO I DZIS DALAN JEJ 80 ML GDZIE ZAWSZ EDOSTAWALA Z BUTLI 60 A PUZNIEJ CYCA NA 20 MIN. NO I LADNIE SPALA TYLKO CO 2 H POBUTKA ALE DZIS RANO ZNOWU DALAM JEJ 80 ML A PUZNIEJ JEJ SIE STRASZNIE ULEWALO, AZ JAKBY WYMIOTOWALA TAK DUZO MLECZKA ODDALA. CHYBA JA PRZEKARMILAM. tERAZ DALAM JEJ 60 I CYCA JUZ NIE CHCE TYLKO SPI LADNIE. CO D PIERSI TO MAM TAK SAMO OBOLALE BALONY NASZCZESCIE SUTKI MAM OKEJ ZADNYCH STROPKOW. W SZPITALU PANI OD LAKTACJI POWIEDZIALA MI ZE JAK PRSZY KARMIENIU BOLI MOCNO SUTEK TO ZNACZY ZE DZIDZIA ZLE SIE PRZYSSALA I NIE JE TYLE MLECZKA CO POTRZEBA. PIERWSZE PROBY BYLY BOLESNE, ALE PO POKAZANIU JAK POWINNA LAPAC SUTKA ODRAZU PRZESTALO BOLEC, WIEC TO OCALILO MOJE SUTKI. kASIA U MNIE TEZ TAK JEST ZE W DZIEN TO NAWET CZASEM PONAD 3 GODZINKI CHCE SPAC ALE I TAK JA BUDZE, A W NOCY JEST CIEZKO. mARUDZI I WIECEJ CZASU MUSZE POSWIECAC NA LULANIE. DZIEWCZYNY CZY WASZE DZIECI PLACZA JAK SIE JE PRZEBIERA MOJA NIE LUBI JAK JEST JEJ ZIMNO HEHE ZAWSZE WYJE W NIEBOGLOSY :p ??
mONIC TWOJ MALUSZE NAPRWDE MA DUZO MIEJSC W BRZUSZKU, A CO ZA HERBATKI MU DAJESZ ?? A I JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY URZYWACIE JAKIS KOSMETYKOW JUZ DO KAPIELI ?>


daje mu humana na brzuszek - zeby kolek nie bylo 🙂 tak zapobiegawczo :P

a co do kapieli to ja uzywalam johnsons baby 3w1 ale teraz mamy emolium - rownie dobre co oilatum a tansze..no i po kapieli wszystko szybciej nam idzie bo nie trzeba juz nawilzacz skory zadnymi preparatami typu kremy, mleczka no i zasypki 🙂 bardzo polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evek napisał(a):
monic87 napisał(a):
moj dzis w nocy zasnal o 21 i wtedy jadl i obudzil sie dopiero o 3 i 6 rano..ale w sumie to o 21 zjadla - 120 ml mleka i 100 herbatki...
z tego co piszecie to tylko moj maluszek tak duzo je 🙂

A jaka herbatke mu podajesz?? I bezposrednio po mleczku czy pomiedzy posilkami??

najpierw dostal herbatke i zaraz potem mleczko bo bardzo plakal i szukal cyca 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka mamuśki 🙂
Nanusia moja Blanka też sie denerwuje jak jej zimno przy przebieraniu albo jak jej wacikami dla niemowląt pupę podmywam, chociaż mocze w ciepłej wodzie to i tak nie chce współpracować 🙂
Evek ja nawet w nocy ściągam chociaz ze 20, 30 ml jak czuje twardość i mleko samo leci, bo koleżanki bratowa nie ściągała w nocy i sie nabawiła zapalenia piersi - a zapewne wiecieTakże jeśli czujesz twardość i lekki ból to ściągnij troszkę...
Co do krwawienia to ja ok 2 tygodni krwawiłam, teraz tylko plamienia, coraz mniejsze....

Ja już dodaje do kąpieli nivea z szamponem, 2 w 1. Nic jej nie jest a lepiej jest wymyta, bo samą wodą to nie da się domyć wszytskiego. Zauważyłam, ze łatwo się zbiera brud za uszami :/ Boje się mocniej wymyć bo są takie delikatne ze az strach!
Uciekam bo rodzicie zaraz będą 🙂 miłego dzionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja uzywam zwyklych podpasek, ale nie leci tego bardzo duzo. Mam nadzieje, ze nie bedzie to dlugo trwalo..Ale myslalam, ze bedzie to inne krawienie a tymczasem jest takie jak podczas okresu..
Jesli chodzi o szwy to ja mam rozpuszczalne i jenden na zewnatrz, ktory dzisiaj ide sciagnac. Tez po raz pierwszy normalnie sie dzisiaj wykapalam 🙂 Co za ulga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Ja uzywam zwyklych podpasek, ale nie leci tego bardzo duzo. Mam nadzieje, ze nie bedzie to dlugo trwalo..Ale myslalam, ze bedzie to inne krawienie a tymczasem jest takie jak podczas okresu..
Jesli chodzi o szwy to ja mam rozpuszczalne i jenden na zewnatrz, ktory dzisiaj ide sciagnac. Tez po raz pierwszy normalnie sie dzisiaj wykapalam 🙂 Co za ulga 🙂


Ja po pierwszym prysznicu po porodzie. Strasznie się boję, że coś ze szwami będzie nie tak. Mam takie schizy, że mi się to rozejdzie i będzie wielka rana. Nie wiem jak w nocy będę spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane troszke mnie nie było ale nadrobiłam zaległości tak mniej więcej i teraz napisze troszkę od siebie 🙂

Dominik ma różnie jeden dzionek jak aniołek drugi jak diabełek hehe. W nocy tak co 3 godzinki sie budzi chyba że boli go brzusio to wiadomo nocka nie przespana ale nie bywa to nagminne. Mleczka wypija tak 90 100ml herbatke dostaje między posiłkami jak marudzi i nie chce spać ale niestety humana na brzuszek nie podchodzi mu kompletnie i już go nawet nie zmuszam bo sie bardzo denerwuje a raz to mi sie zachłysnął tak że myślałam że umre ze strachu więc podaje mu wode z glukozom zawsze kilka łyków złapie koperek i czasem meliki troszke to wtedy lepiej spi. karmie sztucznie i mamy troszke problem z kupkami ale dzis sie udało. Czkawkę ma zawsze jak tylko mu sie troszke uleje albo jak mu zimno. A teraz najjjlepsze hehehe ŚPI Z MAMUSIĄ 😜 tyle było gadania żę do łóżeczka i koniec ale cóż boje sie że mu sie uleje i sie zachłyśnie więc wole go mieć przy sobie ... i mama jeszcze kołysania nauczyła (ups) hihi ale jak go tu nie ukołysać jak czasem mam takie wielkie żale i tak płakusiam że az serducho sie ściska :* Boże kocham go tak bardzo że czasem sie zastanawiam czy z takiej miłości nie mozna zwariowac hehe bo ja chyba zaczynam na jego punkcie 😉 Ale wy pewnie macie tak samo :*:*:*


Co do jakiś załamań i obaw to ja to przeszłam w szpitalu i 2 dni w domu. bałam sie że sobie nie poradze bałam sie wszystkiego a jak on płakał to ja też. Noc przychodziła to wyłam jak głupia bo bałam sie że usne i sie nie obudze jak zapłacze hehe ale wszystko przeszło iszybko sie przyzwyczaiłam teraz sobie radze 🙂

nanusiu ja jestem dziś 2 tyg po cesarce i dalej krwawie dosć mocno i u mnie to nie wygląda jak okres to całkiem inaczej ta krew ma jakiś kolor taki jaśniejszy i ze sluzem bleee. A na koniec sie nie zapowiada jak na razie ;/ a któraś z was miała zastrzyki do domku przepisane przeciw zakrzepowe w brzuchol?? bo ja dziś ostatni zrobułam i zastanawiam sie czy one nie wspomagają tym krwawieniom ...

nic rozpisałam sie jak szalona sorki buziaki i zajrze znów :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanusia69 napisał(a):
mam pytanie do dziewczyn po cesarce- ile czasu krwawilyscie ?? dajcie znac, bo u mnie nie ma konca 😞


ja dokladnie 3 tygodnie od dnia porodu do 11 lutego dokladnie, zaraz potem 15 dostalam miesiaczke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia ja mam dokladnie takie same krwawienia, a zadnych na zakrzepy zastrzykow nie dostalam. A skrzepy mi moze z 4 razy wylecialy. Wystraszylam sie troche. Zauwazylam, ze jak karmie piersia lub sciagam mleko to wtedy krwawie mocniej. KasiaW a powiedz mi czy ta twoje rozciecie jest troche takie zgrubiale jakby w srodku spucniete, a moze bylo na poczatku ?? bo sie zastanawiam czy u mnie wszystko z ta blizna okej. Cigle mam szwy znaczy taka tasme 9 ide na wizyte i jak same nie odpasna to beda mi zdejmowac...
Dziewczyny dzis snilo mi sie ze 3malam niunie na rekach a w brzuchu czolam ruchy i zkaopwalam sie ze tam jeszcze jedno dziecko zostalo :P heheh Dziwny sen. pozatym znowu hormony mi powracaja, plakac sie chce. I powiedzcie mi czy jak spicie po te 2h wtedy kiedy maluchy spia to czy sie wysypiacie. Bo ja dzis juz chodze i cos majacze i zdaje sie pospie troche, ale jestem jak nie z tego swiata!!! Szok normlanie. Moja mala jak to Alowo napisala zreszta trafila w samo sedno heheh to GLODZILLA !!! Ciagle chce jesc czasami zje butle potem cyca a za godzine znowu do cyca trzeba przystawac. Jestem juz tak bardzo zmeczona !! Chcialabym sie wyspac tak chociaz z 4 h ciagle. bo takie budzenie sie i zasypianie to nie jest dobre bo faza snu nie dociera do tej glebokiej i mozg sie nie regeneruje jak trzeba. 🤢 Ciekawe kiedy to nastapi, ze mala przespi wiekszosc nocy ? hmmm 🙂 tak czy siak warto czlowiek przetrzyma wszystko. !
Kurcze moze i ja herbatki juz powinnam dawac. Musze cos pokupowac dziewczyny powiedzcie w jakich proporcjach dajecie ta koperkowa ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki u mnie walczymy z kolkami. co do spania przez te poprzednie 2 noce maly spal po 3-4 godz ale dzisiaj juz bedzie spowrotem wstawanie co 2 odziny. Bo te kolki go mecza braklo kropelek niemieckich a czeskie to o dupe potuc niestety. ehh uroki ale pocieszam sie ze w najgorszym wypadku jeszcze 6 tyg a jak nie to do czerwca proste 🙂 pocieszam sie jak moge ale szkoda mi malego ze musi tak cierpiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tak czytam Wasze wypowiedzi, to się zastanawiam czy u mnie wszystko ok. Michałek śpi po 4 godziny w nocy, w dzień śpi z przerwami 2-3 godzinnymi, więc nie jest tak źle.
Tylko mam problemy z piersiami. Pełno pokarmu. Jak przez 4 godziny mały nie wstanie, to mi się samo mleko puszcza z piersi i nawet przecieka przez wkładki do biustonosza, biustonosz i bluzkę. Wyglądam okropnie. Aż się dziwię, że Mąż się jeszcze ode mnie nie odsuwa ze wstrętem jak taka mokra chodzę. Ale jak to zauważę, to staram się przebrać (choć czasem bluzek brakuje).
A jak Mały je, to lewa pierś boli tak, aż czuję pod łopatką. Nie wiem, czy zaczynają się zastoje pokarmu, czy to normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Z Mikołajem też jest tak ,że ma swoje lepsze i gorsze dni. Jednego dnia budzi się książkowo co 3 - 4 godziny na jedzonko po czym po pół godzinie znowu zasypia. A drugiego dnia potrafi nie spać np. 5 godzin i cały czas marudzi 😞 Wczoraj np. tak miał nie spał od 19 - 24 i cały czas tylko na rękach bo nie chciał leżeć ani w wózku ani w łóżeczku. Malwinka współczuję Ci z tymi kolkami. My podejrzewaliśmy ,że małego boli brzuszek bo był marudny ale kolki to na pewno na szczęście nie były. Dostał takie kropelki esputikon i na razie jest ok. Monic ten film jest okropny nie mogłam patrzeć co ta baba wyczynia z tym biednym dzieckiem. Cud ,że go nie połamała. Powiedzcie mi co dajecie do picia Waszym maleństwom? Bo mi pediatra odradziła wszelkiego rodzaju herbatki i kazała dawać czystą przegotowaną wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mala myszka ja mam dokladnie tak samo jak opisujesz. Moja mala tez spi tak, ze w nocy budzi sie zazwyczaj o 3 i 6 a w ciagu dnia budzi sie co 2-3 godziny. Tez mam duzo pokarmu i piersi mnie bola..Dzisiaj wlasnie mam jakies skurcze lewej piersi i czuje ten bol az na plecach po lopatka. Mam nadzieje, ze to normalne, da sie jeszcze wytrzymac.
A powiedzcie mi jak tam wasze brzuszki ? Wracaja juz do wygladu z przed ciazy? Ja jestem tydzien po porodzie i brzuszek nadal jest.Za ok 3 tygodnie zamierzam zaczac cwiczyc, wiec mam nadzieje, ze zejdzie. Nie uzywam zadnych pasow wyszczuplajacych i nie wiem wlasnie czy nie zaczac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Mala myszka ja mam dokladnie tak samo jak opisujesz. Moja mala tez spi tak, ze w nocy budzi sie zazwyczaj o 3 i 6 a w ciagu dnia budzi sie co 2-3 godziny. Tez mam duzo pokarmu i piersi mnie bola..Dzisiaj wlasnie mam jakies skurcze lewej piersi i czuje ten bol az na plecach po lopatka. Mam nadzieje, ze to normalne, da sie jeszcze wytrzymac.
A powiedzcie mi jak tam wasze brzuszki ? Wracaja juz do wygladu z przed ciazy? Ja jestem tydzien po porodzie i brzuszek nadal jest.Za ok 3 tygodnie zamierzam zaczac cwiczyc, wiec mam nadzieje, ze zejdzie. Nie uzywam zadnych pasow wyszczuplajacych i nie wiem wlasnie czy nie zaczac.


Hehe u mnie jest tak samo ja u Was z tym spaniem maluszka, zresztą z pokarmem też, ciągle mam nawał, mleko samo wycieka, ciągle jestem cała w mleku, nawet telefon mam w mleku, laptop, ciuchy, pizamę, no wszytsko!!! pieluszki tetrowe ciągle piorę i wymieniam na nowe, bo jak mała je, to aż bokiem jej cieknie tyle tego mleka leci, wiec jej podkładam pieluszkę!
Ale wiecie co jest najlepsze, od wczoraj nie nosimy na rękach Blanki zeby zasneła!!! 😁 Moja mama - super niania - pokazała nam jak ją usypiać w łożeczku, moze i u Was zadziała. Ja zbyt nerwowo podchodziłam do tego dlatego mi nie wychodziło ale mama pokazała i działa!!!
Kładziemy na boczku dzieciątko, mówimy cichutkim głosem - "ciiiiiii" uspakajamy i dajemy smoczek delikatnie, nie nerwowo tak zeby spróbowała sama chwycic i rozłozoną pieluchę tetrową przyładamy do twarzy i staramy się jej podłożyć do dłoni zeby sobie trzymała, zeby się wtuliła, zwłaszcza jak dziecko lubi ciepło! Można też delikatnie na uszki położyć kawałek pieluszki, i powinna się wyciszyć! U nas to działa, bo blanka lubi ciepło. Mozna tez delikatnie pogłaskac po policzku czy dłoni zeby czuła bliskosc - ale tylko jak jeszcze nie spi, bo jak juz zasypia to ją obudzimy dotykiem, albo pogłaskac po pleckach mozna, jesli sie denerwuje albo obudzi z płaczem to przewrócic na drugi boczek, przeciez małe dziecko tak jak dorosły nie lubi spac długo na jednym boku, a moze coś scierpło! Mam nadzieje, ze nic nie przeoczyłam i ze komus pomogłam. Mówie Wam jak fajnie i jaka ulga dla pleców, ze nie musze maratonu po pokoju zwłaszcza w nocy robić!!! 🙂 takie usypianie to zajmuje max 15 minut a noszenie to nawet 1,5 godzininy!
A jeszcze propo herbatek to ja nie daje nic, nawet wody nei daje tylko i wyłącznie pierś... wszedzie odradzali dodatkowych herbat, bo szkodzą dzieciom na żołoądek czy cos takiego i mogą zaburzyć układ trawienny.
Ide poprasowac bo o 19h kąpiel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malamyszko ja juz zgubilam brzuszek jeszcze3 kg i wroce do swojej wagi sprzed ciazy, wiec nie narzekam. Joasiu moze wyprubuje twoja metde bo nasz maly sie wycwanil i chce tylko z nami spac. a my tez chcmy sie nacieszyc soba a przy malym nie mozemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze propo wagi, to ja już 10 kg zgubiłam w 3 tyg, jeszcze mi 4 kg zostało i będzie jak przed ciążą ale marzy mi się więcej zgubić 🙂 Brzuszek jeszcze mam malutki, jak leże w wannie i się podnoszę to widzę jeszcze macicę, także jeszcze się do końca nie pbkurczyła....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...