Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niunia moja koleżanka chce sprzedać laktator elektroniczny w dobrej cenie, podpytam ją jak chcesz jakiej firmy i jaka cena. Używała go kilka miesięcy. Daj znać!
A co do diety to ja przez pierwszy miesiąc bardziej uważałam niż teraz. Jadłam zazwyczaj tak jak Nanusia na parze pierś z indyka lub z kurczaka, marchewka z groszkiem gotowane, ziemniaki, kasza, ryż, makaron ze szpinakiem i ryba pieczona w piekarniku, pierogi ruskie, do [picia kawa zbożowa i herbaty owocowe.... pij duzo wody! Tak naprawde kazdy produkt moze uczulic, zalezy wszytsko od dziecka, zacznij jesc ostroznie i wprowadzaj co kika dni cos nowego i obserwuj maleństwo jak reaguje. Z czasem sama bedziesz wiedziała co masz jesc, ja tez mialam dylemat na początku a teraz po 6 tygodniach juz mniej wiecej wiem co i jak i jestem spokojniejsza 🙂 powodzenia, trzymam kciuki!!!
Monic mam nadzieję, że szybko to minie!!!! Na pewno bedzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna, niestety nie mogę kupić od kogoś tylko w sklepie, bo chce zapłacić karta kredytową ;-) Ale dzięki. I dziękuje również za rady z jedzeniem. Stresuję się tym pokarmem i że nie mogę małego karmić piersią. Ciekawe jak długo będę miała pokarm. Ściągam co chwilę, żeby go nie stracić tak szybko, ale nie wiem jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NiuniA jak bedziesz regularnie sciagac pokarm to sciagarka wyrobi ci sutki i bedziesz mogla karmic bezposrednio z piersi. Staraj sie przystawic maluszka chociasz raz dziennie do piersi zeby pobudzic laktacje to nic ze nie bedzie chwytac, nawet jak poprubuje to w twoim mozgu bedzie wytwarzac sie oksytocyna i bedzie to pobudzac mleczko. Evek tez nie mogla karmic z piersi bo maly nie mogl chwycic a teraz po miesiacu sciagania mleka wyrobily jej sie sutki i juz maly ladnie je z piersi raz dziennie. Takze nie poddawaj sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim 🙂
Co do wyrobienia sutkow -to prawda co pisala Nanusia.Mi troszke zajelo zeby maly zaczal je chwytac,mialam dokladnie ten sam problem czyli wklesle sutki.Wyrobili sie przy sciaganiu mleczka laktatorem 🙂 i teraz maly sobie elegancko ciumka 🙂
Ze spaniem ,usypianiem,odbijaniem nie mam problemu. Wiadomo kazde dziecko jest inne.Owszem moj Szymcio tez sobie pomarudzi....zaczyna juz na nas reagowac i to bardzo spontanicznie 🙂
Jego czuwania trwaja juz co raz dluzej,podczas ktorych nie ma mowy o kolysce,chce wszytsko obserwowac i uwielbia byc trzymanym w pionie -wtedy to ma duze pole widzenia 🙂
W nocy spi ladnie ostanio pobil swoj rekord -spal 4 i pol godziny.Ale to tylko tak raz sie zdazylo,zazwyczaj jest to 3,3 i pol godzinki.
Wprowadzilam juz do jego codziennych posilkow herbatke 🙂
Co do apetytu ojjj wciaz jest duzy i chec na slodycze nie odparta !!
Monic ,jestm w szoku ze az tak te hormony podzialaly na twojego syneczka 😞 Bedzie dobrze
Kurcze wiecie co to straszne co sie dzieje z tym wspolczesnym jedzeniem.... Jednak my jeszcze bedac maluszkami trafilismy na dobre czasy.Teraz to naprawde ,jedyne co jest w miare zdrowe to ta zywnosc organiczna.Ja tez juz kupuje kury tylko i wylacznie z tej polki.Inne miesa juz wybieram z tych normalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, moja kuzynka też miała problem z tymi kurczakami i powiększającymi się piersiami jej córeczki. Odstawiła kurczaki na jakiś czas i potem było już ok. Zamiast kurczaka podobno można indyka jeść lub kaczkę. Bo one są inaczej karmione czy coś takiego, więc są bezpieczniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki
Mieliśmy wczoraj superowy dzień. Spacerowaliśmy chyba z 3 godziny
No i maluszek spał bardzo ladnie w nocy, usnął o 22 a pobudka o 1.30, potem o 6 i 9 rano. Mama się w końcu wyspała.
Wiecie co , ja chyba dostałam dziś okresu. Miałam już ledwo, lewdo plamienia, zero krwi tak, że wkladka wystarczała a tu dzis niespodzianka. Bardzo szybko no ale ja nie karmię piersią więc pewnie dlatego.
Monika trzymam kciuki za Filipka, żeby szybciutko wyzdrowiał.
A powiedzcie mi czy wasze dzieciaczki też lubiły trzymac główkę głównie na jedna stronę. Bo Pawełek tak lubi a naczytałam sie wczoraj na necie o jakimś kęczu szyjnym i teraz oczywiście mam stracha. Ale idziemy w tym tygodniu na szczepienia to zapytam lekarkę.

No a dziś czeka mnie sprzątnie w domku bo się nazbierało, ze hoho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kilka dni temu mialam smieszna przygode - kapie sie a z malym siedzi t. nagle maly zglodnial i zaczal plakac i nagle 😮 mi zaczelo tryskac mleko z cyca 😮 smialam sie z tego bo szybko wolam t bo mi leci - i tak musialam szybko maluszka przylozyc - a i tak bylam juz cala z mleka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaw co do lezenia z główką na jednej stronie, to Michałek lubi leżeć z główką na prawej stronie. I jak byliśmy u pediatry, to lekarka powiedziała, że Misiek ma już spłaszczoną tą stronę a lewą ma mniej i mamy kłaść go na lewym boku, żeby główka była równa. Jak nie będziemy się do tego stosować, to będzie miał może skrzywioną twarz. Więc teraz michalk leży często na lewym boczku, choć mało mu się to podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Blanka z kolei lubi spać na prawym, muszę sie przyjrzeć jej głowce, w czwartek idziemy na szczepienie i do pediatry to skonroluje! Wiecie coś o tych szczepionkach 3 w 1???? co uważacie, warto?

A powiedzcie kochane próbowałyscie na potówki kąpiel w nadmanganianie potasu??? Bo ja przegrzałam na weekend małą i biedna ma całe ciało w potówkach 😞 dzisiaj chce wypróbować taką kąpiel.
I jeszcze pytanie do dziewczyn które miały nacięcie krocza, czy próbowałyście już współżyc? Ja jutro idę do gina i się dowiem, czy mozemy juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Moja Blanka z kolei lubi spać na prawym, muszę sie przyjrzeć jej głowce, w czwartek idziemy na szczepienie i do pediatry to skonroluje! Wiecie coś o tych szczepionkach 3 w 1???? co uważacie, warto?

A powiedzcie kochane próbowałyscie na potówki kąpiel w nadmanganianie potasu??? Bo ja przegrzałam na weekend małą i biedna ma całe ciało w potówkach 😞 dzisiaj chce wypróbować taką kąpiel.
I jeszcze pytanie do dziewczyn które miały nacięcie krocza, czy próbowałyście już współżyc? Ja jutro idę do gina i się dowiem, czy mozemy juz 🙂


Ja miałam nacięcie + popękanie :P jeszcze nie próbowaliśmy, bo czuje ze jeszcze nie dałoby rady... Szwy mam w kilku miejscach nie tylko przy nacięciu, ale tez po drugiej stronie i przy środku jakoś...Myślę, że poczekam przynajmniej do 5 tygodnia po w najlepszym przypadku... lub po wizycie kontrolnej u lekarza, jeśli powie, że nie ma przeciwwskazań..Już się nie mogę doczekać 😜 ☺️
Joanna daj znać jak by co, czy nie bolało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Moja Blanka z kolei lubi spać na prawym, muszę sie przyjrzeć jej głowce, w czwartek idziemy na szczepienie i do pediatry to skonroluje! Wiecie coś o tych szczepionkach 3 w 1???? co uważacie, warto?

A powiedzcie kochane próbowałyscie na potówki kąpiel w nadmanganianie potasu??? Bo ja przegrzałam na weekend małą i biedna ma całe ciało w potówkach 😞 dzisiaj chce wypróbować taką kąpiel.
I jeszcze pytanie do dziewczyn które miały nacięcie krocza, czy próbowałyście już współżyc? Ja jutro idę do gina i się dowiem, czy mozemy juz 🙂



Joanna u mnie mala ma potowki przy oczkach i nie wiem od czego. czapeczek jej juz w domu nie zakladam. I wogle ma taka sucha skurke przy oczach, luszczy sie 😞 przecieram gazikami i woda i nic.
A co do wspolrzycia to ja jestem po cesarce. Krwawienie skonczylo mi sie w tamta srode i jak bylam na wizycie to lekarz powiedzial, ze juz mozna 🙂 Wiec ja juz mam za soba 😉 Maz odrazu zadowolony, jakby nowonarodzony hahaha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):


A powiedzcie kochane próbowałyscie na potówki kąpiel w nadmanganianie potasu??? Bo ja przegrzałam na weekend małą i biedna ma całe ciało w potówkach 😞 dzisiaj chce wypróbować taką kąpiel.



Joanna Ja na razie tylko w tym kąpie Pawełka, bo ma wysypkę i pediatra w szpitalu kazała na razie w tym myć, bez innych płynów. Tylko pamiętaj, aby dać bardzo mało dosłownie 3-4 ziarenka, tak aby woda była różowa nie fioletowa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małamyszko ale Michałek tylko jak spi to ma główkę skęconą w jedną stronę czy w ogóle cały czas tak robi. Martwi mnie to bo na początku myślałam, że tak mu wygodniej ale teraz jak chce mu przelożyć główkę na dgrua strone to starsznie się denerwuje, płacze i czuć opór. bez problemu główkę da się przekręcić jak śpi i nie ma wtedy żadnego opru bo mięśnie są rozluźnione.podkąłdam mu wąłeczek na tą jedna strone żeby go zblokować. Bardzo mnie to martwi, boję się żeby to nie był ten kręcz szyjny i żeby mu tak nie zostało albo zrobiło sie gorzej. Dziewczynki czy któras z was ma jeszcze podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gabb napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
Moja Blanka z kolei lubi spać na prawym, muszę sie przyjrzeć jej głowce, w czwartek idziemy na szczepienie i do pediatry to skonroluje! Wiecie coś o tych szczepionkach 3 w 1???? co uważacie, warto?

A powiedzcie kochane próbowałyscie na potówki kąpiel w nadmanganianie potasu??? Bo ja przegrzałam na weekend małą i biedna ma całe ciało w potówkach 😞 dzisiaj chce wypróbować taką kąpiel.
I jeszcze pytanie do dziewczyn które miały nacięcie krocza, czy próbowałyście już współżyc? Ja jutro idę do gina i się dowiem, czy mozemy juz 🙂


Ja miałam nacięcie + popękanie :P jeszcze nie próbowaliśmy, bo czuje ze jeszcze nie dałoby rady... Szwy mam w kilku miejscach nie tylko przy nacięciu, ale tez po drugiej stronie i przy środku jakoś...Myślę, że poczekam przynajmniej do 5 tygodnia po w najlepszym przypadku... lub po wizycie kontrolnej u lekarza, jeśli powie, że nie ma przeciwwskazań..Już się nie mogę doczekać 😜 ☺️
Joanna daj znać jak by co, czy nie bolało 😉


ja probowalam i jest ok. a do gina ide jutro 🙂 z tego co wiem jesli czujesz sie na silach to kochaj sie ile sie da 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Małamyszko ale Michałek tylko jak spi to ma główkę skęconą w jedną stronę czy w ogóle cały czas tak robi. Martwi mnie to bo na początku myślałam, że tak mu wygodniej ale teraz jak chce mu przelożyć główkę na dgrua strone to starsznie się denerwuje, płacze i czuć opór. bez problemu główkę da się przekręcić jak śpi i nie ma wtedy żadnego opru bo mięśnie są rozluźnione.podkąłdam mu wąłeczek na tą jedna strone żeby go zblokować. Bardzo mnie to martwi, boję się żeby to nie był ten kręcz szyjny i żeby mu tak nie zostało albo zrobiło sie gorzej. Dziewczynki czy któras z was ma jeszcze podobny problem?

Z tą główką to Misiek ma tak, że da się ją obrócic, ale potem on i tak sobie wraca do ulubionego ustawienia. Więc staramy się go kłaść na jednym boku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia Pierwsze potówki moja Blanka też miała przy oczkach, zeszły jej po kilku dniach po kremie z Niemiec, później miała za uszami i pod bródką, teraz ma niestety na całym przodzie - klatka piersiowa, brzuszek, boczki i uda, nawet na pleckach się pojawiają...mam nadzieje, ze to nie wysypka od soku z winogronem :/ ale w tym samym czasie nieźle ją przegrzałam, więc stawiam, ze to potówki!
I co z tą szczepionką kochane, kupujecie tą 3 w 1, gdzie są tylko 3 kłucia, czy chodzicie na 10 nakłuć ze swoimi maluchami?? Ja chyba będę płacić, boje się bo rożne są opinie i dzieci rożnie reagują, ale lepiej będzie jak będzie miała 3 nakłucia a nie 10....co myślicie???

Monic właśnie od czasu do czasu czuje ciągnięcie tam na dole i boje się jeszzce, ale jak jutro lekarz powie ze mozna, to spróbujemy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 😉 no tyle tematów poruszacie a ja nawet nie mam kiedy z wami popisać bo niestety mały w ciągu dnia daje tak popalić że szok nikt nie potrafi go uspokoić a jak zaśnie na chwilke to mam momęt na posprzątanie i zrobienie coś koło siebie buu ale w nocy śpi 🙂


Nic ja mam pytanko czy waszym maleństwom wychodzą włoski?? mojemu Dominikowi wyszło z jednej strony dużo i ma łysy boczek heh nie wiem ale to chyba normalne co??

co do współzycia ja po cesarce więc napewno wcześniej można ale jest problem bo ja kompletnie o tym nie myśle nie mam ochoty i jakoś sie na sex zablokowałam :/ nie wiem jak mi nie przejdzie to będa jaja hehe 😉 buziaki kochane pozdrawiam was serdecznie i całuje wasze skarbki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...