Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja stosowalam humana1 do dokarmiania, a teraz enfamil czy cos takiego... mój tez ciągle głodny, moim mlekiem sie nie najada...
a w dodatku cos sie dzieje z moja piersia, straszliwie boli... druga troche mniej 😞 masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My też stosujemy mleko Nan Pro 1. Mieliśmy Bebiko takie w buteleczkach dla niemowląt, ale to była masakra. Mały jak się obudził o 4 rano i chciał kupkę - stękał okropnie, to zrobił ją dopiero o 11. Tak się bidulek męczył !!! A to mleko Nan jest super. Mieliśmy w buteleczkach a teraz kupiliśmy w proszku. Położna powiedziała, że to ten sam skład, a wychodzi taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przeczytalam o tych zastojach i w sumie wyglada na to ze to jest to. 😞

ja chyba zacznę kupowac bebilon. Zdaje sie ze to dobre mleczko, a w biedronie 800gr kosztuje 36 zł 😜 bardzo wygodne opakowanie itd... w aptece 350 gr bebilonu kosztuje tyle samo 😮 masakra jakas
a ten enfamil mi sie nie podoba, zageszczenie powoduje ze jest takie kaszkowate... ciezko przez butelke idzie. a mały i tak w kółko jest głodny eh eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gabb - prawdopodobnie zrobil ci sie zastoj -zator..... szybko dzialaj!! ja mialam to tydzien temu -dostawiaj do piersi malenstwo jak tylko czesto sie da .... sciagaj i bardzo delikatnie masuj -ale nie sciskaj i nie ugniataj. Mi przeszlo po jednodniowej kuracji.Szymonek wyleczyl mi owy zator 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No my już po szczepionce, biedulka sie rozpłakała podczas kłucia 😞 Wykupiłam tą 5 w 1, więc miała dwa zastrzyki w uda, bo jeszcze na WZW dostała... mam nadzieję, że nie będzie reakcji!
W ogóle to ona od rana prawie nic nie śpi, jak nigdy! Drzemała jedynie i o krótko, a już 16:30, nie jest niespokojna czy coś, jest normalna, więc nie wiem skąd ta zmiana, może daltego ze na sparzerze wczoraj nie byłyśmy przed ten deszcz:/ mam nadzieję, ze w nocy pośpi żeby nadrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
wiecie co byliśmy wczoraj na szczepieniu i tak jak pisałam że będę szczepić normalnie tylko że przed szczepieniem zastosuje tą maść, normalnie rewelacja 🙂 🙂 🙂. Malutki płakał, ale ten płacz bardziej spowodowany był rozbieraniem, po wyjściu z przychodnie odrazu zasnął (jak przy normalnym spacerze), w domu też był grzeczny bez problemu posprzątałam cały dom i zrobiłam obiad. W nocy spał rewelacyjnie aż byłam w szoku. O 21 wykąpaliśmy go, później zjadł i o 22 już smacznie spał i to na boczku na którym nie lubi leżeć... wstał dopiero o 3 (jak nigdy - zwykle już o 1 mamy pobudkę). Dzisiaj od rana tak samo zamiast małego łobuziaka mam aniołka wogóle nie marudzi jak się budzi wręcz przeciwnie jeszcze cieszy się do nas i uśmiecha, zasypia sam w łóżeczku bez żadnego noszenia na rękach. Normalnie nie poznaje mojego dziecka 🙂


Co do mleczka to ja też używałam NAN 1pro, ale Piotruś nie mógł po nim kupki zrobić strasznie się prężył, denerwował, nie spokojnie spał, od znajomej dostaliśmy mleczko z Gerbera więc pomyślałam co mi zależy i spróbowałam, widać było że bardziej mu smakuje kupkę robi jedną dziennie (pytaliśmy się położnej czy to normalne powiedziała że dziecko od 6 tygodnia powinno już tak miej więcej robić) bez żadnego problemu więc jak narazie jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 🙂

My wczoraj byliśmy się szczepić i w końcu wzięliśmy szczepionkę skojarzoną i na rotawirusy. Podeszliśmy Pawełka sposobem, daliśmy my butlę i nawet się nie zorientował kiedy dostał zastrzyk, zapłakał dosłownie parę sekund i dalej zajmował się butlą. To ja się prawie popłakałam jak pielęgniarka wbijała mu igłę ale na szczęście mąż był z nami i on trzymał Pawełka. Pięknie też wypił drugą szczepionkę. Rodzice byli dumni z synka 😁 No i nawet nie miał w nocy gorączki i mam nadzieję, że go już nie złapie.
Szkrab waży już 4100 i ładnie się rozwija. Popytałam też panią doktor o wszystko co mnie martwi i bardzo mnie uspokoiła. A z główką wszystko ok, po prostu mamy ćwiczyć przekładanie na drugą stronę i podchodzić zawsze z przeciwnej i z zabawkami też. A od 4 dni już sami ćwiczymy i już jest dużo lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):

Szkrab waży już 4100 i ładnie się rozwija. Popytałam też panią doktor o wszystko co mnie martwi i bardzo mnie uspokoiła. A z główką wszystko ok, po prostu mamy ćwiczyć przekładanie na drugą stronę i podchodzić zawsze z przeciwnej i z zabawkami też. A od 4 dni już sami ćwiczymy i już jest dużo lepiej 🙂


No to dobrze że już jesteś spokojniejsza 🙂
Mój Piotruś waży już 4370 i ma już 57cm, a czyli już 1500g przytył i urósł 4cm,
a wasze maleństwa ile już ważą i ile już urosły??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia no to pięknie 🙂 oby już tak zostało! Kasiu ja również się cieszę, że już jesteś spokojna, ja również po wizycie u pediatry się uspokoiłam, dobrze jest usłyszeć od fachowca, że wszytsko jest w porządku i dziecko jest zdrowe! 🙂
Moja mała waży 4800 i ma 56 cm, urosła 4 cm i przytyła 1,2 kg . Ma 6 tygodni i 2 dni 🙂
Coraz częściej się uśmiecha, jest bardzo ruchliwa i jest całym naszych światem!
Miłego dzionka mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Mamuśki 🙂
Dawno się nie odzywałam, ale to "wina" mojej Uleńki, która wystarcza mi za cały świat 😁
Jest śliczna i kochana i zawojowała już niejedno serce wśród mojej rodziny i znajomych 🙂

Z tego co czytam to chyba prawie wszystkie karmicie lub dokarmiacie swoje bobaski mlekiem modyfikowanym. My jak narazie tylko na cycusiu 🙂 Ula wygląda na zadowoloną i szczęśliwą, rośnie w oczach, więc póki co ni planuję modyfikowanego wprowadzać. Ostatnio co prawda zastanawiałam się co to będzie jak przyjdzie mi do lekarza wyjechać albo po prostu do miasta na jakieś zakupy czy cuś (mieszkamy obecnie na wsi i od porodu do miasta się nie wybrałam)... Chyba będę musiała wcześniej ściągnąć trochę mleka (do tej pory nie robiłam jeszcze tego ani razu, samo się to jakoś reguluje) i sprawdzić czy w ogóle moja Niunia będzie umiała i chciała z butli pić... Mamy taką specjalną, aktywne ssanie czy jakoś tak się to nazywa, żeby się nie rozleniwiła przy kilkukrotnym podaniu mleczka z butelki a nie z cyca. W ogóle to na początku kwietnia powinnam ginekolog moją odwiedzić i nie wyobrażam sobie jak ja ją zostawię z kimś innym pod opieką... ;( Praktycznie cały czas jest tylko ze mną, moja mama i teściowa widziały ją po dwa razy, mąż do pracy już wrócił... nie wiem co to będzie... A Wy już zostawiałyście swoje dzieciątka z kimś? Jak sobie z tym poradziłyście?

I jak pomagacie swoim Pociechom, gdy mają problem z wypróżnieniem? Bo kurcze zjadłam coś, co obciążyło brzusia mojej Uli i drugi dzień pręży się stęka i cierpi. Kupki są, ale wydalane z dużym wysiłkiem... ;( Masuję jej brzuszek, teraz w chuście już drugą godzinę sobie śpi, mam nadzieję, że w końcu jej minie, bo strasznie mi jej szkoda ;( Najgorzej, że nie wiem co jej zaszkodziło, mam dwóch podejrzanych, których będę unikać, ale pewności nie mam.

Pozdrawiam serdecznie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula ja tez karmię tylko i wyłacznie piersią, ale bez ściągania się nie obeszło bo miałam nawał pokarmu przez cały miesiąc, teraz się troszkę uspokoiło ale i tak czasem ściągam, jak czuje grudki, piersi są twarde a mała jeszcze nie głodna. Zostawiałam ją samąz mężem jak musiałam do lekarza jechać, obeszło się bez karmienia, chociaż mu zostawiłam mleczka. Było ciężko, ciągle pisałam smsy od niego czy mała śpi itd raz musiałam wracać pędem, bo płakała a on nie potrafił jej uspokoić, dodam, ze mąż ją widuje tylko w weekendy bo taką ma pracę 😞 W ogole jest tak ze ona chyba czuje ze ja wychodzę, bo jak tylko wchodzę do windy to ona sie budzi i płacze 🙂 nie wyobrazam sobie jak ja wrócę do pracy i ją zostawie 😞(( strasznie się tego boje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Chwile mnie nie bylo, ale Ala cos ostanio daje mi w kosc troche. Malo spi w ciagu dnia tak jak dominik Ewci, no i niestety dzis w nocy prawie co godzine sie budzila myslalam, ze padne! Wczoraj byla u mnie Evek z Szymciem zapoznali sie z Ala hehe 🙂 fajnie bylo 🙂
Co do karmienia ja tez tylko i wylacznie z piersi karmie. Czytalam, ze gdy zaczyna sie wprowadzac mleko modywfikowane to maluszki skipuja wiecej posilkow z piersi wtedy produkcja mleka sie zaniza i prowadzi do utraty, a ja tego bardzo nie chce bo uwielbiam Ale karmic z piersi. Pozatym tez juz chce wprowadzic herbatki czekam az mama mi z polski przysle bo niunia ma tez troche problemy z brzusiem. Kupiki robi normalne ale czasami jej to dlugo zajmuje i jak jest taka pelna to malo je co mnie martwi. Czy wasze maluskzi mialy juz ciemieniuszki ?? Moja ma zamiast na glowie to na oczkach. slyszalam ze jak na glowce sie pojawia to oliwka i wyczesywac, natomiast nie wiem co robic gdy jest to przy oczkach. Moze cos ktoras z was wie??
Joanna mam do ciebie pytanie czy ty tez tak czesto swoja Blanke dostawiasz do piersi ?? Czy masz te same godziny karmienia w dniu czy zawsze karmisz mala na zawolanie?? Ciekawa jestem bo moja wczoraj rowno co godzine przy cycu zjadla troche z jednego usypiala i zaraz sie budzila bo znowu glodna. Nie wiem moze zle cos robie z tym karmieniem... Czasem idzie oszalec!
Daj znac jak to u ciebie wyglada i czy zawsze je z obu piersi czy czasem z jednej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
hejka 🙂
Czy wasze maluskzi mialy juz ciemieniuszki ?? Moja ma zamiast na glowie to na oczkach. slyszalam ze jak na glowce sie pojawia to oliwka i wyczesywac, natomiast nie wiem co robic gdy jest to przy oczkach. Moze cos ktoras z was wie??


jak mój Piotruś miał na brwiach, przed kąpielą dobrze nasmarowałam oliwką później podczas kąpieli namoczyłam to wodą z oilatum i przy wycieraniu starłam to delikatnie pieluszką i ślad po tym zaginął 😜 Mówiłam o tym położnej mówiła że i tak można 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...