Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moje dziecko też pionowe 😁 Nie wiem, czy to kwestia tego, że ją tak przyzwyczaiłam, bo jakoś od początku wygodniej mi było w pionie ją nosić, czy po prostu wtedy więcej widzi i dlatego tak jej się ta pozycja podoba 🙂 Ale do pewnego trzymania główki to jej jeszcze daleko. owszem, potrafi ją przytrzymać, ale generalnie majta jej się na różne strony w sposób niekontrolowany 😜 Ale wyczytała w mądrej książce, że sztywne trzymanie główki pojawia się w okolicach 4. miesiąca więc niech spokojnie Niunia sobie ćwiczy 🙂 Najgorsze, że nie mam nawyku, żeby ją często na brzuszek kłaść, jak sobie przypomnę co drugi dzień to dobrze :/ a powinnam, żeby ćwiczyła mięśnie... postaram się poprawić w tej kwestii 🙂

Chrzciny planujemy też w Święta tylko że jeszcze nic nie załatwiliśmy w kościele w tej kwestii, mam nadzieję, że się nie spóźnimy... To jest właśnie jedna z tych spraw, które ma załatwić mój mąż. sam się zadeklarował, że to zrobi, a od dwóch tygodni jakoś mu się nie składa... No, oby ksiądz problemów nie robił... Małamyszko co to za nauki przed chrztem?? Pierwsze słyszę 😲 I też się zastanawiam ile na ofiarę w związku z chrztem trzeba dać, czy w tej parafii jest jakiś taryfikator czy każdy sam ile uważa tyle daje?... Ale tak sobie wymyśliłam, że jak coś to chcę, żebyśmy dali nie mniej niż na alkohol kasy wydamy 😜 Poczęstunek planujemy w domu. W sumie jeszcze nie podliczyliśmy ile osób będzie, ale na pewno będziemy musieli trochę zastawy od babć pożyczyć 😜 No i o pomoc w pieczeniu i gotowaniu, ale o to to chyba nawet nie będę musiała prosić, same się deklarują 🙂

I na koniec się pochwalę, że wczoraj nadarzyła się okazja, mieliśmy trochę czasu i pogadaliśmy sobie z mężem tak od serca. On oczywiście też przeżywał tą sytuację... Skończyło się naszym pierwszym razem po porodzie 😁 Mieliśmy poczekać i dopiero po moim przeglądzie u ginekolog spróbować, ale stwierdziłam, że nie ma co czekać, można spróbować wcześniej (od jakiegoś czasu miałam już ogromną ochotę 😎). I to ja musiałam przekonywać męża, że możemy 😜 Miałam stresa na początku i byłam trochę spięta, ale potem się rozluźniłam i było mega 😁 Także wszystko jest na dobrej drodze, żebyśmy przebudowali nasze relacje i przystosowali się do nowej sytuacji z sukcesem 🙂 Nanusiu, Alwo, Wam tego samego życzę.

To miłego dnia. Nie wiem jak u Was, ale u mnie dziś szaro-buro za oknem i pewnie nie będzie spaceru... Tak czy siak - miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula cieszę się, że porozmawiałaś z mężem szczerze, o to właśnie chodzi 🙂 Niech wam się układa jak najlepiej! Co do współżycia to mój lekarz powiedział,że to zawsze zależy od kobiety, jesli ona się czuje dobrze i na siłach, nie widzi przeciwwskazań, wcale nie trzeba czekać na wizytę 🙂
U Nas jest taka katecheza tydzień przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

Pogoda u mnie niby ładna jak na razie, słoneczko świeci i nie ma żadnej chmurki, ale widze po drzewach , ze wieje :/ mam nadzieję, że nie rozpada się w momencie jak będziemy chciały wyjść!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 🙂

No na dworze szaro, ponuro zanosi się na deszcz, na spacer na pewno nie pójdziemy 😞 Poczekamy aż wróci słoneczko.
Chrzciny my będziemy robić później, może w wakacje albo w Boże Narodzenie.
Dziewczynki te, których dzieciaczki nie lubią leżeć na brzuszku spróbujcie kłaść pociechy brzuszkiem na udach jak siedzicie np. na kanapie, Maluszki mogą mieć nawet kolanka na kanapie a resztę ciałka na waszych nogach, coś jakby klęczały. Podpatrzyłam to u Zawitkowskiego 🙂, mojemu taka pozycja się podoba i bardzo ładnie główkę podnosi.

dziewczyny a przepisali wam już lekarze pigułki? Jakie bierzecie? Ja dostałam Yaz. No i już miałam dwie miesiączki. A pierwszy raz u mnie był naprawdę super, nic nie bolało ale na początku byłam mega zestresowana 😜 Jak się później okazało niepotrzebni 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Doberek 🙂

No na dworze szaro, ponuro zanosi się na deszcz, na spacer na pewno nie pójdziemy 😞 Poczekamy aż wróci słoneczko.
Chrzciny my będziemy robić później, może w wakacje albo w Boże Narodzenie.
Dziewczynki te, których dzieciaczki nie lubią leżeć na brzuszku spróbujcie kłaść pociechy brzuszkiem na udach jak siedzicie np. na kanapie, Maluszki mogą mieć nawet kolanka na kanapie a resztę ciałka na waszych nogach, coś jakby klęczały. Podpatrzyłam to u Zawitkowskiego 🙂, mojemu taka pozycja się podoba i bardzo ładnie główkę podnosi.

dziewczyny a przepisali wam już lekarze pigułki? Jakie bierzecie? Ja dostałam Yaz. No i już miałam dwie miesiączki. A pierwszy raz u mnie był naprawdę super, nic nie bolało ale na początku byłam mega zestresowana 😜 Jak się później okazało niepotrzebni 🙂.


ja nie chciałam pigułek, juz nie stosuję tabletek od 3 lat, bo po nich mialam mniejszą ochote na seks. Zazdroszcze Wam, że już mozecie bezpolesnie uprawiac miłość 😞 ja dalej czekam az sie zagoi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂
dzięki za wsparcie kochane 🙂 pewnie że dobrze będzie podstawa to rozmawiać aż do ....i będzie dobrze 😉
Gabryś na brzuszku już coraz dłużej zgadza się leżeć chociaż początki ciężkie były ledwo co go położyłam to zaraz wielki krzyk a teraz to już tak nawet i 15 minut poleży główkę podnosi czasami przekręci ale to już zależy od waćpana czy mu się w ogóle będzie chciało 😜 ale w pionie to bardzo chętnie tak to godzinami potrafi bo dużooo widzi a jeszcze jak tatuś po chałupie z nim pochodzi bajka 🙂
u Nas za oknem też taka szaruga czasami popada deszczyk paskudnie i tak już trzeci dzień 😞
chrzcić to my będziemy tak jakoś w wakacje robić chcieliśmy teraz na święta ale mąż nie dostał urlopu (koniec budowy mają i roboty w brud) jedno co smuci to to że następne święta które tutaj sami spędzimy 😞 ale jedno co pocieszające to to że w połowie maja jedziemy do Polski jupi 🤪 i mąż tylko na tydzień a ja chyba trochę zostanę na jakiś miesiąc ale to jeszcze nie jest pewne
no dobra miłego dnia 🙂 no i tego upragnionego słoneczka życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
Moje dziecko też pionowe 😁 Nie wiem, czy to kwestia tego, że ją tak przyzwyczaiłam, bo jakoś od początku wygodniej mi było w pionie ją nosić, czy po prostu wtedy więcej widzi i dlatego tak jej się ta pozycja podoba 🙂 Ale do pewnego trzymania główki to jej jeszcze daleko. owszem, potrafi ją przytrzymać, ale generalnie majta jej się na różne strony w sposób niekontrolowany 😜 Ale wyczytała w mądrej książce, że sztywne trzymanie główki pojawia się w okolicach 4. miesiąca więc niech spokojnie Niunia sobie ćwiczy 🙂 Najgorsze, że nie mam nawyku, żeby ją często na brzuszek kłaść, jak sobie przypomnę co drugi dzień to dobrze :/ a powinnam, żeby ćwiczyła mięśnie... postaram się poprawić w tej kwestii 🙂

Chrzciny planujemy też w Święta tylko że jeszcze nic nie załatwiliśmy w kościele w tej kwestii, mam nadzieję, że się nie spóźnimy... To jest właśnie jedna z tych spraw, które ma załatwić mój mąż. sam się zadeklarował, że to zrobi, a od dwóch tygodni jakoś mu się nie składa... No, oby ksiądz problemów nie robił... Małamyszko co to za nauki przed chrztem?? Pierwsze słyszę 😲 I też się zastanawiam ile na ofiarę w związku z chrztem trzeba dać, czy w tej parafii jest jakiś taryfikator czy każdy sam ile uważa tyle daje?... Ale tak sobie wymyśliłam, że jak coś to chcę, żebyśmy dali nie mniej niż na alkohol kasy wydamy 😜 Poczęstunek planujemy w domu. W sumie jeszcze nie podliczyliśmy ile osób będzie, ale na pewno będziemy musieli trochę zastawy od babć pożyczyć 😜 No i o pomoc w pieczeniu i gotowaniu, ale o to to chyba nawet nie będę musiała prosić, same się deklarują 🙂

I na koniec się pochwalę, że wczoraj nadarzyła się okazja, mieliśmy trochę czasu i pogadaliśmy sobie z mężem tak od serca. On oczywiście też przeżywał tą sytuację... Skończyło się naszym pierwszym razem po porodzie 😁 Mieliśmy poczekać i dopiero po moim przeglądzie u ginekolog spróbować, ale stwierdziłam, że nie ma co czekać, można spróbować wcześniej (od jakiegoś czasu miałam już ogromną ochotę 😎). I to ja musiałam przekonywać męża, że możemy 😜 Miałam stresa na początku i byłam trochę spięta, ale potem się rozluźniłam i było mega 😁 Także wszystko jest na dobrej drodze, żebyśmy przebudowali nasze relacje i przystosowali się do nowej sytuacji z sukcesem 🙂 Nanusiu, Alwo, Wam tego samego życzę.

To miłego dnia. Nie wiem jak u Was, ale u mnie dziś szaro-buro za oknem i pewnie nie będzie spaceru... Tak czy siak - miłego dnia 🙂


my na ofiare za chrezst dalismy 50 zl...kazdy daje ile moze.
co do nauk to my mamy jutro 🙂 i u nas o dziwo zgodzili sie na chrzest mimo iz nie jestesmy malzenstwem - bo u nas to ciezko zalatwic chrzciny zyjac w konkubinacie....ale sie udalo. Drugi problem jaki mamy z chrztem to chrzestny - przyleci dopiero 16 kwietnia i nie zaliczy nauk - mamy jutro z ksiedzem gadac by pozwolil by chrzestny nie zaliczyl tych nauk....ciekawa jestem jak to bedzie jeszcze ze spowiedzia???bo on moze sie spowiadac ale po angielsku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
kasiaw napisał(a):
Doberek 🙂

No na dworze szaro, ponuro zanosi się na deszcz, na spacer na pewno nie pójdziemy 😞 Poczekamy aż wróci słoneczko.
Chrzciny my będziemy robić później, może w wakacje albo w Boże Narodzenie.
Dziewczynki te, których dzieciaczki nie lubią leżeć na brzuszku spróbujcie kłaść pociechy brzuszkiem na udach jak siedzicie np. na kanapie, Maluszki mogą mieć nawet kolanka na kanapie a resztę ciałka na waszych nogach, coś jakby klęczały. Podpatrzyłam to u Zawitkowskiego 🙂, mojemu taka pozycja się podoba i bardzo ładnie główkę podnosi.

dziewczyny a przepisali wam już lekarze pigułki? Jakie bierzecie? Ja dostałam Yaz. No i już miałam dwie miesiączki. A pierwszy raz u mnie był naprawdę super, nic nie bolało ale na początku byłam mega zestresowana 😜 Jak się później okazało niepotrzebni 🙂.


ja nie chciałam pigułek, juz nie stosuję tabletek od 3 lat, bo po nich mialam mniejszą ochote na seks. Zazdroszcze Wam, że już mozecie bezpolesnie uprawiac miłość 😞 ja dalej czekam az sie zagoi....


Kasiu rozumiem ze nie karmisz piersia?? bo slyszalam ze dla karmiacych sa tylko dwa srodki... ja chcialam dostac tabie tabletki do 10 zl - po co dawac wiecej skoro to tez dziala- ale nie moglam bo wybor mialam ograniczony wlasnie do tcyh dwoch srodkow - no i mam cerazette. Musze dzis kupic nowe opakowanie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tabletek żadnych nie biorę i nie chcę już brać pewnie dlatego że wcześniej takie kłopoty miałam i się teraz boję bo latka lecą a jeszcze jednego szkraba by się chciało mieć
a jeśli chodzi o sex to jak na razie mogę zapomnieć jedno wielkie zero ☺️ mojemu mężowi coś się stało jak na razie boi się 😮 czeka na moją wizytę u lekarza mam 18 kwietnia i czeka co lekarz powie nie wiem dlaczego przecież wtedy nie czekał tyle skończyłam brudzić i się kochaliśmy a teraz posucha 😠 podejrzewam że może dlatego że ze mną przy porodzie był i zobaczył jak to wygląda tak w realu wiadomo wiedział z czym to się je ale teraz w pewnym sensie przeżył to na własnej skórze a i druga strona jest taka że jak czasami miziam się do niego w ciągu dnia bo mam ochotę to już wieczorem mażę tylko o spaniu hahahaha 🤪 no i jakoś czas sobie tak leci bez sexu 😉 niby się chce ale nie aż tak bardzo 🙂
a i okresu jeszcze nie miałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
monic co to znaczy spowiedz po angielsku???
a i głosik oddany kiedy będzie finał???


no bo po polsku to on troche juz zapomnial jak sie mowi 😞 byl maly jak wyjechali do irlandii i teraz lapie sie ze nie pamieta jak niektore przedmioty sie nazywaja - np.jablko - zapomnial ze to jablko i mowi apple 😁 dlatego boimy sie ze ze spowiedzia bedzie podobnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika ja już od miesiąca nie karmię. od początku miałam problem z pokarmem i szybko mi się skończył więc Pawełek od urodzenia jest na butli.
A co do pigułek to moje niestety nie należą do najtańszych bo ponad 40 zł opakowanie. Zobaczymy jak je będzie mój organizm tolerował. Jakby co to się zmieni.

A i prosimy o głosik, my właśnie oddaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula - u nas są takie specjalne nauki dla rodziców i chrzestnych. To chyba jest w każdym kościele. Musicie iść i się dowiedzieć. Do tego musicie mieć zaświadczenia od rodziców chrzestnych, że są praktykującymi. To trzeba dać w kancelarii parafialnej. A w dniu chrztu jeszcze karteczki, że się było do spowiedzi. Troszkę papierków jest, ale cóż zrobić. Co do kasy, to nic nam nie mówili, pewnie to zależy od parafii. NIektóre mają taryfikator a inne co łaska chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Monic - zastanów się, czy ten Wasz chrzestny nie jest już chrzestnym jakiegoś dziecka. Jak tak, to ma już zaliczone takie nauki i 2 raz nie musi przychodzić. Tylko to zgłoście w kościele. My tak właśnie mieliśmy i nie było problemu.


nie jest 😞 ma 17 lat i to bedzie jego "pierwszy raz" 😁 😁 😁


kasia - glosik oddany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Asiula - u nas są takie specjalne nauki dla rodziców i chrzestnych. To chyba jest w każdym kościele. Musicie iść i się dowiedzieć. Do tego musicie mieć zaświadczenia od rodziców chrzestnych, że są praktykującymi. To trzeba dać w kancelarii parafialnej. A w dniu chrztu jeszcze karteczki, że się było do spowiedzi. Troszkę papierków jest, ale cóż zrobić. Co do kasy, to nic nam nie mówili, pewnie to zależy od parafii. NIektóre mają taryfikator a inne co łaska chcą.


co laska- ale w przedziale 30-100 - tak nam powiedzieli 🤪 🤪 to jest smieszne moim zdaniem - moja ciocia uslyszala co laska, ale do biednych nie nalezycie, to widac... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
kasiaw napisał(a):
Doberek 🙂

No na dworze szaro, ponuro zanosi się na deszcz, na spacer na pewno nie pójdziemy 😞 Poczekamy aż wróci słoneczko.
Chrzciny my będziemy robić później, może w wakacje albo w Boże Narodzenie.
Dziewczynki te, których dzieciaczki nie lubią leżeć na brzuszku spróbujcie kłaść pociechy brzuszkiem na udach jak siedzicie np. na kanapie, Maluszki mogą mieć nawet kolanka na kanapie a resztę ciałka na waszych nogach, coś jakby klęczały. Podpatrzyłam to u Zawitkowskiego 🙂, mojemu taka pozycja się podoba i bardzo ładnie główkę podnosi.

dziewczyny a przepisali wam już lekarze pigułki? Jakie bierzecie? Ja dostałam Yaz. No i już miałam dwie miesiączki. A pierwszy raz u mnie był naprawdę super, nic nie bolało ale na początku byłam mega zestresowana 😜 Jak się później okazało niepotrzebni 🙂.


ja nie chciałam pigułek, juz nie stosuję tabletek od 3 lat, bo po nich mialam mniejszą ochote na seks. Zazdroszcze Wam, że już mozecie bezpolesnie uprawiac miłość 😞 ja dalej czekam az sie zagoi....


Joanna, nie martw sie, nie jesteś jedyna. Mój pierwszy raz sie nie udał. Nawet troszke.. tak bolało 😞
Ja mam zastrzyki 3m-czne Depo-provera, taki zastrzyk na 3m-ce kosztuje 46 zł 🙂

Chlopcy kliknieci w konkursie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też 50 zł daliśmy za chrzest 😉 dziś byliśmy u spowiedzi ale mądra mamuśka pomyliła godzinki hehe i siedzieliśmy tak we dwoje w pustym kościele i czekaliśmy godzinke 😉 no nic podumaliśmy troszke na złe nie wyszło 😉 Nauki mamy ale dzień przed chrzcinami...

Co do tabletek ja biore microgynon 21 takie same jak kiedyś, dobrze sie po nich czułam i co najważniejsze nie tyłam 😉 tylko biust większy ale to akurat może być hehe 😉

Kurcze zaczynam sie sobą martwić bo ile można mieć brak ochoty na sex:/ ja wogóle o tym nie myśle nie chce. Juz mi szkoda mojego męża on tak cierpliwie całą ciaże czekał i teraz a tu dalej lipa:/ musze coś z tym zrobić tylko nie mam pojęcia co ... 😞 nie potrafie sie zmusić 😞

nic buziaki kochane i życze nam lepsiejszej pogody żebyśmy mogły z maluchami spacerować bo jak narazie to niestety ale nie da rady dziś wyszliśmy i szybko spowrotem bo niby cieplutko ale srasznie wiało i bałam sie że może go przewiać :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabb mam nadzieję, że szybko moje ciało dojdzie do siebie, może spróbuje na weekend coś zreperować z mężem 🙂 hm zabrzmiało to jakbyśmy mieli kolejne dziecko robić ;p hehe
GŁosiki oddane na wasze malenstwa!
W takim razie my tez damy 50 zł 🙂

Dzieki Nanusi skomponowałam już dwa filmiki, dziękuję Nanuśka za informacje i pomysł 🙂 Mam nadzieję, że się nie pogniewasz ze zgapiłam to od Ciebie, ale bardzo mi się spodobało 🙂
To może się pochwalę, co sądzicie?
http://www.youtube.com/watch?v=CFxOM2G8E8Y
http://www.youtube.com/watch?v=qik597SJtNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Joanna - super te filmiki. Gratulacje córeczki. urocza jest. I podobna do Ciebie - zauważyłam to na tym filmie jak ją niesiesz po spacerze na rękach.


Dziękuję malamyszko 🙂 podobna jest i do mnie i do męża zależy jak się spojrzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😘
Ja wczoraj nie zdecydowałam się na spacer, bo wiało mocno, za to przespałyśmy pół dnia 😜 Mała coś nie dała rady spać więc brałam ją na łóżko, kładłam się razem z Niunią i tak spałyśmy sobie. Aż kąpiel przespałyśmy 😜 Obudziłyśmy się po 22 więc już było za późno, tylko buźkę, szyjkę i łapki jej umyłam i przebrałam, a dziś wieczorem będziemy same, więc czeka nas pierwsza kąpiel bez tatusia... Dziś też raczej nie wyjdziemy, bo niby słońce, ale wiatr jest okrutny, a bardziej niż niskiej temperatury to tego wiatru się boję.

Najprawdopodobniej w niedzielę się dowiem co i jak z chrzcinami. Jak chrzciłam dzieciątko trzy lata temu to na żadne nauki mnie nie zapraszano, ale może coś się pozmieniało. Teraz moja siostra chrzciła i też nic nie wspomniała o tym, że była na naukach.... Może do nas na Podlasie jeszcze ta praktyka nie dotarła 😁 A te ofiary to takie symboliczne jak widzę. Cieszy mnie to 🙂 A dawałyście pieniądze przed chrztem, przy pierwszej wizycie czy to się robi w dzień chrztu?

Trzymam kciuki za Wasze "sprawy łóżkowe" 🙂 My nie próżnujemy i nadrabiamy czas oczekiwania 😜 Mnie jakoś nie ciągnie do chemicznej antykoncepcji... Może i to wygodne, ale u nas sprawdzają się gumeczki i chyba przy nich pozostaniemy. Chyba że moja ginekolog mnie przekona do czegoś innego, ale wątpię że będzie chciała 😜

Miłego dnia Dziewuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...