Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nanusiu laktator mam, ale jakoś zwlekam z jego użyciem. Już ostatnio, gdy Ula zaczęła przesypiać w nocy prawie 6 godzin zastanawiałam się czy nie odciągać w nocy pokarmu, ale moje piersi jakoś sobie z tą przerwą radzą więc laktator nadal w pudełku na szafie spoczywa 😆 Od początku podczas jednego karmienia "używam" tylko jednej piersi, bo jest w niej tyle pokarmu, że Ula spokojnie się najada z jednej, więc jakby zaczęło ubywać pokarmu to mogłabym w momencie kryzysowym użyć dodatkowo drugiej, więc o to, że Ula byłaby wtedy głodna się nie martwię póki co 🙃 Ja też czytałam, że jeśli używa się tylko laktatora to pokarm utrzymuje się ok.5 tygodni i zaczyna zanikać. Czyli Evek jest wyjątkowa, albo jej organizmowi wystarcza to jedno karmienie dziennie by podtrzymać produkcję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
monic87 napisał(a):
malamyszka napisał(a):
Hej, jestem prawie w połowie opakowania tabletek i dziwne - mam okres. Boli mnie brzuch, mam krwawienie, nawet nie plamienie ale dużo mocniejsze. Ogólnie masakra. A w sobotę wesele. Ciekawe jak długo potrwa taki okres.


a co to za tabletki?? ja mialam plamienie bo zapomnialam 😮 wziasc jednej tabletki - bylam chora i nie mialam do tego glowy... ale jak dalej bralam to plamienie minelo 😜


Monic - te tabletki to AZALIA.


to dzialaja one identycznie - a bierzesz pierwsze opakowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic i dla Ciebie najlepsze życzenia... .
Asiula – czyli Uleńka też w nocy do 6 godzin przesypia, a już się martwiłam i moje piersi też sobie radzą i nie odciągam laktatorem. Ja w nocy też na leżąco karmię, a łóżeczko mam dosunięte do naszego łóżka w sypialni(są na tym samym poziomie)boczna ścianka jest wyciągnięta i malutką mam na wyciągnięcie ręki, a nad ranem też w naszym łóżku zostawiam – uwielbiam to. I godziny karmienia wyglądają u nas podobnie.
Nanusiu – i jak czytam w nocy już czasami możesz ciągiem dłużej pospać – wspaniale, no i najważniejsze, że Maleństwa w nocy nie płaczą tylko po jedzeniu ładnie śpią, a przecież na początku to u nas było karmienie regularnie co 2 godziny i w dzień i w nocy – i po tym także widać jak dzieci się zmieniają. A choć troszkę wyspane mamusie, to jeszcze szczęśliwsze mamusie 🙂
Maju – Twoja córeczka to mistrzyni – możesz się przy niej zupełnie wyspać.
Małamyszko - powrót do pracy zapewne będzie ciężki dla wszystkich mam, a jeśli masz na 9 do pracy to jeszcze rankiem będziesz się mogła nacieszyć Michałkiem, bo dzieci ogólnie rano wcześniej się budzą, a w sobotę i niedzielę to będziesz tylko dla niego przez dzień cały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wszystkim po bardzoo dlugiej przerwie....... i nawet nie wiem od czego tu zaczac.
Ciesze sie ze wasze dzieciaczki maja sie dobrze. Ja co jakis czas tu zagladam i co nie co poczytam,nie mniej jednak na pisanie juz czasu nie mam. Powodem tego jest nasz powrot do Polski i zwiazane z nim przygotowania.
Moj syncio ma sie dobrze,je spi bardzo ladnie,chociaz ostanio stal sie marudny,wydaje mi sie ze odczuwa nasze nerwy zwiazane z powrotem....
Juz niebawem zaczne zageszczac mu moje mleczko kaszka.... co wy o tym myslicie??
A tak wogole to mam dola. Z jednej strony jestem szczesliwa ze wracamy a z drugiej jest mi cholernie ciezko zostawiac ten moj "kawalek zycia tym bardziej iz w najblizszych latach nie ma mowy o powrocie ha realny zapowiada sie kiedy maly skonczy 21 lat i jako obywatel Ameryki bedzie nas sponsorowal hahah
Ech a najbardziej to bede tesknic za Moja Nanusia i jej cudowna corenka, ktora notabene bedzie kiedys dziewczyna Szymonka heheh :P( takie nasze male plany haha)
Tak nawiaze jeszcze do tego sciagania laktatorka a strata pokarmu. Jezeli pokarm jest naprawde systematycznie sciagany-nie ma mowy o jego stracie (inf.ze szpitala).Istotna w tym wszystkim jest sciagarka i czestotliwosc ssania jaka posiada.My tutaj w szpitalu dostalismy bardzo dobre Szwajcarskiej produkcji.
Monic nie smuc sie tak bardzo strata pokarmu a ciesz ze chociaz przez te 3 miesiace go mialas 🙂
Moja mama od samego poczatku karmila mnie sztucznym mlekiem-niestety nie miala swojego.
No nic ide spac,malutki juz sobie piunia.....jestem padnieta pakowaniem....
Pozdrawiam was goraco
OOOOO mam pytanie jakie sa dobre wozki w Polsce ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane, w końcu mam chwilę by usiąść!
Karolla ja również życzę wszytskeigo naj naj naj 🙂
Monic szkoda, ze nie masz już mleczka 😞 Tak jest, ze im bardziej się chce tym jest coraz gorzej :/
Maju jak Ty to zrobiłaś, ze Twoja niunia przesypia całą noc?? Zazdroszcze!!! U Nas dalej karmienie nocne :/ Kładę Blankę spać ok 19:30, 20:00 to wstaje na karmienie ok 00h - 2:00, pozniej między 3:00 a 4:00 i od 5 lub 6h budzi się co godzinę... ostatnio o 5h pobudkę robi i już nie chce spać 😞 a był okres, ze do 9:00 spałyśmy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evek ja juz tesknie !!! Mam nadzieje ze w niedziele wpadniecie !! Czekam z niecierpliwoscia!! 🙂
Joanna co do karmienia to sie nie martw ja ostatnio tylko mialam taka dobra noc myslalam, ze to od tego ze nakarmilam butla i widzialam ile jej dalam raz spala ladnie, a dzis dalam jej znowu 4 uncje z butli okolo 12 w nocy i pospala ledwie 2,5 h 😞 potem juz cycem ja czestowalam... Czytalam w ksiazce, ze trzeba wydluzac pory karminia, ze jak np Blanka zacznie ci marudzic o 2 to przetrzymaj ja 30 min nie bierz jej odrazu ponoc dzieci czasami tak sobie w nocy marudza, a mamy niepotrzebnie je biora i jak przystawia do piersi do dziecko przez sen bedzie jadlo chociaz wcale nie potrzebuje.Jak marudzi to trzeba wstac dac smoka przelozyc moze na drugi boczek powiedziec ciii i czekac co sie stanie moze jest szansa ze znowu zasnie bez karmienia.. Ja tak juz probuje przedluzam o 30 min kazda pobutke teraz juz bede o 1 h przedluzac az sie w koncu przyzwyczai. Sprobuj o ile Blanka nie bedzie plakac w nieboglosy bo u mnie Ala tylko marudzi wiec zakrywam glowe koldra i jakos wytrzymuje to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evek jak juz bedziesz w Polsce to koniecznie daj znac jak maly zniosl podroz..Ja w czerwcu albo lipcu planuje leciec do rodzicow do Los Angeles i zastanawiam sie jak to bedzie..
Szkoda, ze bedziesz musiala tak dlugo czekac, zeby znowu tam wrocic 😞
Ja wlasnie jestem w trakcie zalatwiania obywatelstwa dla malej, bo moze miec po mnie..Ale musimy jechac do Krakowa..A wozek mam Mutsy 4rider i jestem bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evek - my mamy wózek firym Tako seria WORRIOR. Nawet się sprawdza. Na spacerach widzę, że dużo osób ma wózki z tej firmy. Seria Worrior lub Jumper X.

Co do karmień nocnych, to muszę pochwalić Michałka - śpi od 20 do 5-6 rano. I nie musieliśmy Go tego uczyć, któregoś dnia sam poprostu sam przespał nam tyle. Zobaczymy czy to się utrzyma czy będzie się jednak znów budził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
następna szczęściara 🙂 malamyszka Tobie też zazdroszcze 🙂
Nanusia, właśnie tak zaczełam robić od jakiś 2 tyg, że zamiast do cyca daje jej smoka, obracam na drugi boczek i próbuje przedłużyc czas na karmienie, zazwyczaj się udaje na tą godzinkę ją uspić,może w końcu to przyniesie jakiś rezultat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
następna szczęściara 🙂 malamyszka Tobie też zazdroszcze 🙂
Nanusia, właśnie tak zaczełam robić od jakiś 2 tyg, że zamiast do cyca daje jej smoka, obracam na drugi boczek i próbuje przedłużyc czas na karmienie, zazwyczaj się udaje na tą godzinkę ją uspić,może w końcu to przyniesie jakiś rezultat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wózek polskiej firmy DAREX model MATRIX.
Ogólnie jest okej, z tym, że do koszyka pod wózkiem nie można wkladac ciezszych rzeczy, bo przy pokonywaniu krawężników ciężar rzeczy naciska na hamulce i kółka sie przyblokowują. 😁
Ale ogólnie okej i cena bardzo przystępna a wygląda tak :
GONDOLA

SPACERÓWKA

Można też kupić z nosidełkiem dodatkowo :

nosidełko oczywiscie mozna tez zamontowac na stelaż.
No i jest duży wybór kolorów, z wzorkami i bez.
Ja akurat mam taki jak na 2 pierwszych zdjęciach- beżowo-czarny.
W zestawie jest torba, moskitiera i taka osłonka z przezroczystego tworzywa przeciwdeszczowa.
Kółka można sobie wybrać, pompowane lub piankowe. Ja mam pompowane. Bardzo łatwo się składa, tak, zeby wrzucic go do samochodu. Łatwo się demontuje wszystkie części.
Wózek wydaje mi się być dosyć ciężki, co może być minusem...ale może to tylko moje wrażenie, mięczak ze mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Widze że wychowanie maluszków wszystkim idzie wzorowo 🙂 u nas też jest dobrze są czasem chwile gorsze ale dajemy rade. Wczoraj mieliśmy gości i Dominik musiał pokazać co potrafi hehe płakał krzyczał i aż chyba ich wystraszył bo szybko poszli hehe a po ich wyjściu koniec uspokoił sie zaczoł sie śmiać gaworzyć mały terrorysta uwielbia cisze i spokój :/ dziś mają też wpaść znajomi ciekawe co to będzie 😉
Co do spania w nocy u nas od jakiegoś tygodnia troszke z tym cięzko pozmieniało mu sie... ostatnio nie przespał nawet godzinki w nocy całą noc z nim siedziałam marudził albo chciał sie bawić wcale nie był śpiący rano myślałam że umre z wykończenia ale mama wzieła go na spacerek i troszke sie przespałam. Teraz śpi ale cząsto sie budzi i nie na jedzenie tylko pomarudzi znów na godzinke usnie i tak cały czas :/ ciężko ale trzeba przeżyć...
Byliśmy na kontrolnym usg bioderek i wszystko jest super więc kamień spadł mi z serca bo mala od koleżanki musiała nosić prawie przez pół roku takom rozpóre na nóżkach udręka straszna bo nie można tego ściągać tylko do kąpania i zanim dziecko sie przyzwyczai to strasznie płacze.
Co do wózków my mamy tako jumper x i jak narazie jestem zadowolona 🙂 owszem jest cholernie cięzki i sama go nie zniose a mieszkamy na 3 piętrze więc to jedyna jego wada jak narazie 🙂
nic Udanego weekendu majowego życze wam wszystkim i pogody na spacerki pięknej :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my mamy wozek coneco v3 - bardzo jestem zadowolona - codziennie z nim po schodach do gory i na dol - jest lekki wiec sobie sama radze 😁 no tylko moj klocuszek troche ciezszy 🙂 wozek bardzo zwrotny i bez problemu zakupy sie zmieszcza :P no i duza gondola, tzn. dluga 😁 bardzo praktyczne jesli ma sie "wysokie" dzieciatko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJKA DZIS BYLYSMY NA SPACERKU I MALA CIAGLE SPI NAWET TERAZ KIEDTY JESTEM JUZ W DOMU 🙂 TO SIE NIE ZDAZA BO ZAWSZE NIE CHCE SPAC NA SPACERACH HEHEH TAKZE JEST OKEJ 🙂 SIEDZI SOBIE GRZECZNIE W NOSIDELKU... aLE JUZ TRZEBA BUDZIC BO CZAS NA JEDZONKO 🙂
3MAJCIE SIE MAMUSKI I TY EWCIA TEZ PRZETRWASZ TEN CZAS JA TEZ MIALAM PARE NOCY TAKICH ZE MALA OCZY SZEROKO OTWARTE MIALA, ALE CUZ NIESTETY CZASAMI NIE MAMY WPLYWU KIEDY NASZE POCIECHY ZECHCA JESC LUB SPAC.. POWODZENIA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
a my mamy wozek coneco v3 - bardzo jestem zadowolona - codziennie z nim po schodach do gory i na dol - jest lekki wiec sobie sama radze 😁 no tylko moj klocuszek troche ciezszy 🙂 wozek bardzo zwrotny i bez problemu zakupy sie zmieszcza :P no i duza gondola, tzn. dluga 😁 bardzo praktyczne jesli ma sie "wysokie" dzieciatko



hehe, to moze ja sie nad tym wózkiem zastanowie, bo wątpie zeby Borys miescil sie w wózeczu zanim zacznie siadac ;D przeciez to jeszcze ze 2,5 m-ca ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leeee 😞 Evek juz we Wtorek jedzie, dzis u mnie byla to sobie ostatni raz poplotkowalysmy- jutro ostateczne pozegnanie!! Bede beczec jak glupia 😞 😞 strasznie mi dzis smutno... Alunia tez smutna bo kumpla Szymcia straci ehhhh Pozegnania sa straszne !!
A pozatym to mialam juz sie wczesniej wam pochwalic i spytac czy wasze maluszki tez tak juz maja. Moja Ala chce juz siadac ciagle sie podnosi zaciska piastki i raczki do siebie i glowa do gory 🙂 z pozycji lerzace a jak siedzi tak na pol to wogle jakby miala zaraz usciasc! No i staje na proste nozki i nie chce ugiac. Ciezko ja trzymac bo sie siluje no i glowke juz sama trzyma, ale i tak asekuruje w razie czego. Moja mala silaczka. Czy u was tez tak jest ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia gratulacje dla Ali !!!! Super, że taka silna.

A u nas problem z ciemieniuchą. Już nie wiem jak sobie z tym radzić. Smarujemy oliwką, wyczesujemy a teraz pojawiły się żółte strupki. Czuję się jak wyrodna matka niedbająca o maleństwo.
Znacie jakiś dobry sposób na pozbycie się tego dziadostwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malamyszko moja Ala miala ciemieniuche na czole ale zanimn sie rozwinela to usunelam ja olivka z nivei i uzywalam tetrowej pieluszki do tego (lepiej zbiera ta sucha skurke ) puzniej miala na brewka i tez takie zolte sie robilo, ale zrobilam tak samo dawalam oliwke na pieluszke i delikatni epocieralam az schodzilo. mozesz tez sprobowac olivy z olivek duzo dzieci od zwyklych olivek ma uczulenie i czasami pogarsza ciemieniuche. Evek np uzywala olivy z olivek i ladnie zeszlo a tez Szymcio mial az takie strupki. Takze sprobuj to 🙂 powodzenia. I nie martw sie ciemieniucha to normlana sprawa i to napewno nie twoja wina !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, u Was też taka brzydka pogoda? Leje i jest zimno. Nie możemy iść na spacer, przez co Michaś jest marudny 😞
Wczoraj była u nas znajoma rehabilitantka. Musimy poćwiczyć trochę z małym, bo ma wzmożone napięcie w obrębie barków i dodatkowo bardzo zaciska piąstki. Trochę się tym przejęłam, ale ona powiedziała, że wszystko będzie ok i mamy się nie martwić. To wszystko jest spowodowane tym, że był przyduszony w czasie porodu.Bidulek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane 🙂
wszystkiego dobrego dziewczyną które miały urodzinki 🙂 🙂
czytania tyle ale jakoś nadrabiam, nawet nie ma kiedy pisać - ostatnio taka ładna pogoda była że cały czas spędzaliśmy na spacerkach. Nawet 1 maja wybraliśmy się na grilla nad jaziorko było tak fajnie cieplutko i słonecznie nawet spiekłam sobie plecy, a dzisiaj jakaś paranoja od rana sypał śnieg, dachy całe białe a na termometrze tylko 2 stopnie gdzie ostatnio dochodziło do 30 normalnie nie mogłam uwierzyć w to co działo się dzisiaj na dworze.
Co do ubierania na spacery maluszka to przy temperaturach powyżej 20 stopni ubierałam body z krótkim rękawkiem jakąś buzę, spodnie i rajtuzki (bo ze skarpetkami jest wieczny problem bo ciągle Piotruś je ściąga) no i kocyk ale to w razie gdyby chłodniej się zrobiło ale jednego dnia kiedy poszliśmy na działkę do babci mały strasznie się zgrzał aż na spacerze jak nigdy był niespokojny od tamtej pory zaczęłam zakładać mu tylko body z długim rękawem spodnie i skarpetki których zaraz nie było ale stópki i rączki były cieplutkie buźka też wiec stwierdziłam że nie ma co za bardzo ubierać skoro ja chodziłam w krótkim rękawie no i oczywiście kocyk też był z nami 🙂

Dziewczyny mam kilka pytań
Czy wasze maluszki mają karuzele przy łóżeczkach?? )my na początku dostaliśmy od teściowej karuzele po moim Damianie ale już chyba swoje wysłużyła i musimy kupić nową tym bardziej że małego bardzo ona interesuje) i jak tak to jaką z jakiej firmy?? no i przede wszystkim czy się sprawdza??

Następne pytanie do dziewczyn które chrzciły już maleństwa, jak wypadły chrzciny i czy maluszki były grzeczne??

I kolejne pytanie do Monic87 czy tak utrata mleka przyszła tak nagle że definitywnie nic nie było czy jakoś stopniowo??

Miłej końcówki majowego weekendu 🙂 buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia co do karuzeli to wlasnie nam tez tesciowa w prezencie kupila, zwierzatka zoo i odrazu pozytywka. Niestety u mnie ona sie nie sprawdzila musialam ja sciagnac bo gdy chcialam zeby Ala spala w luzeczku ona patrzylam na te zwierzaki ze skrzywiona minka po czym zaczynala bardzo plakac- nie bylo wogle mowy zeby tam z nimi zasnela. Zdjelam je i jest okej. Moze jak bedzie starsza to to polubi bo jak narazie to nam tylko przeszkadzalo. Wogle jakos ona nie przepada za zabawkami pocieszy sie do nich chwile po czym placze. JA chyba jednak uwazam juz z doswiadczenia, ze nie ma co takich maliszkow zabardzo ropieszczac zabawkami. To dla ich malutkiego mozgu za duzo informacji. Mysle ze twarz mamusi i tatusia i jakas mala zabaweczka jedna wystarczy. Ja teraz ALi daje tylko takiego misia-jakby kocyk z glowka i ladnie z tym zasypia i jest okej. Pozatym daje jej juz taki maly gryzaczek to trzyma go ladnie w raczce. Ale wiesz kazda dzidzia inna wiec moze twoj szkrabek by to lubil 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszko czym sie objawia te wzmozone napiecie miesni barku?

nanusia moja Blanka tak samo chce już siadać, tylko chwyci moje palce to sama się podnosi razem z głowką sztywno do siadania. Ale jeszcze za wcześnie 😞

My karuzele dostaliśmy fisher price "PRECIOUS PLANET" T0216-3 z 3 zwierzątkami, pingwinek, lew i hipcio, nakręcana niestety, zdcydowanie nie polecam, po pierwsze krótko gra i trzeba co chwilę nakręcać, a jak nakręcam to strasznie pyrka głosno:/ po drugie słabo sie trzyma łózeczka, jest niestabilna i musielismy dodatkowo zabezpieczyć. Wisi od początku, teraz Blanka jest bardziej zainteresowana i czasem pomaga jej w zaśnięciu bo ma na co patrzeć i tak długo obserwuje aż zasypia.

Jeśli chodzi o chrzciny to mała przeszła wzorowo, ani razu nei zapłakała, całą mszę grzecznie spała, polewanie wodą nawet nie poczuła, ziewnęła i poszła dalej spać 🙂 mimo iż inne dzieci głośno płakały, to ją nic nie ruszyło 🙂 ogólnie to jej hałas nie przeszkadza nigdy, nawet wiertarka jej nie budzi 🙂

A pogoda tragedia :/ na pocieszenie Wam powiem, ze od ok 15 maja mają być upały 26 stopniowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...