Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
No wlansie haha zapomnialam ze w Pl w inny dzien jest dzien mamy ups ! Ale to nic 😉

pewnie że nic z tej okazji można dwa razy obchodzić dzień mamy 🤪 a nawet i codziennie ale nie liczę że raptem takimi przykładnymi aniołkami będą nasze szkraby 🙃 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
W ogóle dziewczyny te wszystkie ubranka dla dzieciaczków teraz są po prostu genialne 😉

dokładnie ja jak po sklepach chodzę to często mam wielkie opory żeby znów czegoś nie kupić bo wiem że ma tego dużo i jakoś ciężko w to wszystko jego ubrać zanim wyrośnie a tutaj w sklepie jeszcze takie piękne cudeńka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂
dziewczyny podziwiam ja teraz kilka dni prawie cały czas sama i naprawdę ciężko jest wielki szacun nie chodzi o jakieś wielkie odpoczywanie ale takie wiecie godzinka lub dwie w ciągu dnia to już raj na ziemi i nie chodzi mi o chwilę kiedy dziecko śpi bo to nie to nie ten odpoczynek, dopiero jak tata się małym zajmuje to ja sobą psychicznie odpocznę wiadomo że jakoś dziecko mi nie przeszkadza ale nie można żyć tylko dzieckiem trochę czasu dla siebie i tylko dla siebie też potrzebuję mam nadzieję że zostałam dobrze zrozumiana
monic widzę że jeśli chodzi o gotowanie "obiadków" dla maluszka to mistrzyni jesteś super czasami sprzedaj nam kilka przepisów bo ten wywar nie omieszkam spróbować zrobić jak zacznę dodawać jedzonka a co do jabłka i marchewki to osobiście też uważam że marchewka słodsza jest niż jabłko 🙂
miłego słonecznego dnia kochane ja uciekam 🙂 pogodę przepiękną mamy pewnie ubiorę młodemu bodziaka, skarpetki i w drogę
aha super że Filipek z pływania zadowolony czekamy na jakieś zdjęcie chociaż jedno plis 🙂 🙂 🙂
no i napisz jak tam wycieczka do Krakowa się udała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to zwracam honor Nanusia, nie wiedziałam, ze u Was jest kidy indziej dzień Matki, no i oczywiście Wszytskiego dobrego dla Mam w Anglii 🙂 No i u Nas też tak bywa, ze u męża na rękach płacze i nie porafi jej uspokoić, a tylko ja ją wezmę na ręce to odrazu się uspakaja. U Mamy najlepiej jets naszym dzieciaczkom!
Monic śliczne zdjęcia na naszej klasie, Filipek jest uroczy!
My właśnie wybieramy się na spacerek miłego dnia kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wczoraj babcia dla Ali kupila hustawke w prezencie ! Wczoraj zamontowalismy wszystko i przez 10 min ladnie siedziala cieszyla sie ale zaraz zaczela plakac, ale to dlatego, ze juz wczoraj byl czasa kapieli jedzonka i spania. Dzis tez ja na chwile wlozylam, 15 min przed czasem jedzenia i tez po chwili marudzila bo byla glodna. Musze sprobowac jak bedzie najedzona. Mam nadzieje, ze bedzie zdawac egzamin ta hustawka bo jak nie to sie wykoncze. Chociaz to by mnie troche odciazylo- no zobaczymy- 3majcie kciuki zeby Alus tam sobie zasypiala 😉
u nas tez dzis ladna pogoda wiec spacerek murowany ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzis wieczorkiem postaram sie wrzucici kilka fotek z basenu 😁 co do krakowa - wyprawa sie udala 😁 najwazniejsze to zabrac termos z goraca woda- mleczko - kto nie ma w piersi musi sie tak przygotowac 😜 duzy zapas pieluch, sliniakow i ulubiona zabawke maluszka 😁 Filipek byl tak grzeczny ze az bylam w szoku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
dzis wieczorkiem postaram sie wrzucici kilka fotek z basenu 😁 co do krakowa - wyprawa sie udala 😁 najwazniejsze to zabrac termos z goraca woda- mleczko - kto nie ma w piersi musi sie tak przygotowac 😜 duzy zapas pieluch, sliniakow i ulubiona zabawke maluszka 😁 Filipek byl tak grzeczny ze az bylam w szoku 😁

zuch chłopak 🤪 no to super że taki grzeczniutki był ciekawe jak to u Nas będzie do Polski jedziemy w piątek no i wiadomo to długa podróż , mam nadzieję że będzie grzeczniutki aaa 🤢 trochę się tym denerwuję bo to w Danii 2 godziny póżniej prom następne 2 no i przez Niemcy do Polski jakieś 5 ale jeszcze przerwy ze względu na małego to pewnie z 7 wyjdzie 😮 jednym słowem cały dzień 😮
no i dzisiaj mamy pierwsze szczepienia mały słodko śpi a mama przerażona po chałupie chodzi jak moje maleństwo przeżyje te dwa kłucia w nóżki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
musze dzis wystawic tel do sprzedania na allegro - a mi sie nie chce...nie potrafie nigdy wrzucic zdjec i zawsze musze czekac na t az mi pomoze- a wiadomo czasem inne rzeczy sa do roboty 🙂
no ale jak trzeba to trzeba


Ja muszę popłacić rachunki przez internet. Też mi się nie chce. Taka piękna pogoda, że za chwilę wyskoczymy na spacer. Muszę tylko zagotować wodę dla małego i wysterylizować butelki.
W weekend byliśmy w chorzowie w parku. Misiu pięknie spał sobie, potem zgłodniał, to go mamusia nakarmiła i musiała zmienić w wózku pieluszkę. Oczywiście w trakcie zmiany było sikanie. Dobrze, że miał podłożone 2 pieluszki tetrowe i ręcznik pod pupką, to się wózek nie pomoczył. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny chyba mleczko mi zanika 😞((( siedzę i płaczę 😞 chciałam właśnie nakarmić Blankę, bo lekarz mówił, zeby ją przystawiać co 1,5h zeby kupki lepiej robiła, ale piersi są jak flaki 😞 na szczęście nei płakała i zasnęła, ale nie wiem czy mam kupić mleczko czy nei karmić jej tak często? Nie karmię jej tak często z zegarkiem w ręku, bo dużo śpi i nie budzę jej na karmienie, a i tak zanika pokarm :/ pije właśnie herbatkę na pobudzenie laktacji,a le mimo wszystko zamierzam kupić mleczko dzisiaj, bo nie daj Boże w nocy się zdarzy, że będzie głodna i będzie płakać a jestem sama i nie będzie komu iść po mleczko 😞 Tylko znowu jakie mam kupić?:/ lekarz mówił, ze każde jakie jest w sklepie ale ja się nie znam, co doradzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
musze dzis wystawic tel do sprzedania na allegro - a mi sie nie chce...nie potrafie nigdy wrzucic zdjec i zawsze musze czekac na t az mi pomoze- a wiadomo czasem inne rzeczy sa do roboty 🙂
no ale jak trzeba to trzeba

o to ja zawsze tak samo jeden wielki problem mam i na koniec i tak męża zaganiam do pomocy nawet jak na maila zdjęcia wrzucam to zanim sobie przypomnę jak to się robi to takie epitety lecą że hoho ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Dziewczyny chyba mleczko mi zanika 😞((( siedzę i płaczę 😞 chciałam właśnie nakarmić Blankę, bo lekarz mówił, zeby ją przystawiać co 1,5h zeby kupki lepiej robiła, ale piersi są jak flaki 😞 na szczęście nei płakała i zasnęła, ale nie wiem czy mam kupić mleczko czy nei karmić jej tak często? Nie karmię jej tak często z zegarkiem w ręku, bo dużo śpi i nie budzę jej na karmienie, a i tak zanika pokarm :/ pije właśnie herbatkę na pobudzenie laktacji,a le mimo wszystko zamierzam kupić mleczko dzisiaj, bo nie daj Boże w nocy się zdarzy, że będzie głodna i będzie płakać a jestem sama i nie będzie komu iść po mleczko 😞 Tylko znowu jakie mam kupić?:/ lekarz mówił, ze każde jakie jest w sklepie ale ja się nie znam, co doradzicie?

kochana nie panikuj może piersi potrzebują trochę więcej czasu na przestawienie z tego co mi lekarz mówił to pełne piersi będą dopiero po 3 godzinach od ostatniego jedzenia więc się nie dziw że flaczki są 🙂 a co do mleka modyfikowanego to ja używam NAN hipoalergiczne jestem zadowolona ale jakbym była w Polsce to pewnie spróbowałabym też mleka bebiko i sprawdziła reakcję małego bo u Nas jest kłopot z kupkami tzn. nie męczy się nie pręży nic z tych rzeczy ale po prostu robi co drugi dzień i nie wiem może to właśnie wina mleka ale tutaj są różne wynalazki albo właśnie ten NAN a wiadomo chciałam takie mleko żebym mogła i tu i w Polsce to samo podawać a nie jeszcze mleko z sobą wozić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
monic87 napisał(a):
musze dzis wystawic tel do sprzedania na allegro - a mi sie nie chce...nie potrafie nigdy wrzucic zdjec i zawsze musze czekac na t az mi pomoze- a wiadomo czasem inne rzeczy sa do roboty 🙂
no ale jak trzeba to trzeba


Ja muszę popłacić rachunki przez internet. Też mi się nie chce. Taka piękna pogoda, że za chwilę wyskoczymy na spacer. Muszę tylko zagotować wodę dla małego i wysterylizować butelki.
W weekend byliśmy w chorzowie w parku. Misiu pięknie spał sobie, potem zgłodniał, to go mamusia nakarmiła i musiała zmienić w wózku pieluszkę. Oczywiście w trakcie zmiany było sikanie. Dobrze, że miał podłożone 2 pieluszki tetrowe i ręcznik pod pupką, to się wózek nie pomoczył. 😁

ja na wycieczkach to zawsze przy sobie mam podkłady takie wiecie jak w szpitalu używa się bo właśnie żeby wózka nie załatwić a i jak podkład zmoczy to do kosza i kłopot z głowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Dziewczyny chyba mleczko mi zanika 😞((( siedzę i płaczę 😞 chciałam właśnie nakarmić Blankę, bo lekarz mówił, zeby ją przystawiać co 1,5h zeby kupki lepiej robiła, ale piersi są jak flaki 😞 na szczęście nei płakała i zasnęła, ale nie wiem czy mam kupić mleczko czy nei karmić jej tak często? Nie karmię jej tak często z zegarkiem w ręku, bo dużo śpi i nie budzę jej na karmienie, a i tak zanika pokarm :/ pije właśnie herbatkę na pobudzenie laktacji,a le mimo wszystko zamierzam kupić mleczko dzisiaj, bo nie daj Boże w nocy się zdarzy, że będzie głodna i będzie płakać a jestem sama i nie będzie komu iść po mleczko 😞 Tylko znowu jakie mam kupić?:/ lekarz mówił, ze każde jakie jest w sklepie ale ja się nie znam, co doradzicie?


Joasiu ja mam Bebilon i małemu smakuje 🙂 i z brzuszkiem wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna sluchaj nie denerwuj sie jeszcze i nie podawaj mleka modyfikowanego ( chyba, ze naprawde mala bedzie glodna i bedzie plakac w nieboglosy), ale lepiej w takim momencie nawet jak wydaje ci sie, ze nie masz mleczka trzymac ja przy piersi. Ja tak kiedys mialam co wlasnie Ala zaczela mniej jesc. Piersi jak flaczki i wydawalo mi sie, ze nic z nich nie leci. Napewno jest tak jak Alwo napisala, ze teraz kiedy chcesz ja karmic co 1,5 h to piersi nie sa do tego przystosowane bo przeciez pisalas, ze w dzien spi ci po 7 h i jej nie budzilas. Trzeba ci bylo poprostu w tym czasie kiedy ona spala i tak z ciagnac mleko po 3 lub 4 h. Ja tak robilam bo wiedzialam, ze pewnego dnia Ala zechce wiecej jesc i co w tyedy bedzie. Piersi produkuja zawsze tyle pokarmu ile dziecko je. Niby jak jest produkcja (nawet niska) to nie ma konca mleka bo zawsze wyleci jakas kropla!
U mnie ostatnio karmienie piersia przestalo byc przyjemnoscia, zaczela sie udreka. Ala zaczela nie chciec piersi 😞 zaczela byc bardzo leniwa i widac, ze chcialaby sie szybciej najesc i miec z glowy. Je z piersi doslownie tylko chwile i juz nie chce i mi przez to tez produkcja zaczela spadac co porowadzilo by najprawdopodobniej do utraty mleka. Wiec Najpierw zaczelam karmic ja kolo 22 butelka sciagalam zanim sie obudzila 4 uncje i dawalam jej czasami zjadla 4 ale przewaznie konczy zawsze na 3. W dniu kiedy nie chciala mi jesc z piersi po kilku minutach ja szlam sciagnac ze 2 uncje mleka, zeby sprawdzic czy zeczywiscie sie najadla i ku moejemu zdziwieniu zawsze to zajadala!! Czyli byla glodna tylko byla zmeczona ciagnieciem piersi i rezygnowala calkowicie. Teraz od dzis robie tak ze sciagam przed kazdym karmieniem mleczko do butli 4 uncje i daje jej o 1 w poludnie potem kolo 4 potem kolo 6:30 juz na noc i nastepnie ostatni raz okolo 23 potem w nocy piers i tak do rana juz piers bo wtedy spimy i na lerzaco i spiace je w miare ladnie z piersi. Dzieki temu bede miec produkcje i bede wiedziec, ze mala sie najada tak jak trzeba. Teraz kiedy zje jest zupelnie inna bardziej spokojniejsza niz wczesniej, a zarazem ja tez. Moze Joanna sprobuj sciagac mleko laktatorem pobudzac laktacje jak mala ma takie odstepy. I zamias podawac jej modyfikowane ssciagnij najpierw z piersi ile sie da. Czasami przez kilka minut sciagania nic nie leci i bedziesz miala stress, ze juz koniec ze nic nie wyleci, a tu zaraz zawsze sie rusza i leci ladnie. Badz cierpliwa i jak sciagasz melko to patrz sie na Blanke lub na jej zdjecie, albo poprostu mysl o niej to naprawde pomaga!! ( az bylam zdziwona) Powodzenia i mam nadzieje, ze nie stracisz mleczka! 3mam kciuki ! No i pisz jak wczoraj sie dzialo, czy podalas modyfikowane czy cos sie ruszylo.
Aha i jeszcze czytalam gdzies, ze piersi tylko w pierwszych miesiacach sa pulchne, puzniej robia sie normlane, a nwet sflaczale, ale to wcale nie oznacza, ze nie ma tam mleczka!!
Jeszcze raz powodzenia! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za rady co do mleczka, kupiłam na razie bebiko, takie jak w spzitalu dawali tylko, że w proszku.
Nanusia dzieki! Uspokoiłaś mnie i się nie poddam tak łatwo. Laktatorem próbowałam wtedy jak były flaki i nic właśnie nie leciało 😞 tylko kilka kropel. Jak wróciłam ze spaceru po 4 godzinach zjadła do końca obie piersi i płakała, więc zrobiłam jej te 30ml bebiko,zeby sprawdzić czy chce jeszcze,a le nie chciała, darła się, aż w końcu ją ululałam i zasnęła. w nocy jadła ładnie, chociaż widzę, ze mniej jest tego mleka i bałam się ze jej nie straczy ale zasypiała odrazu po karmieniu. Rano pojadła z jednej piersi a drugiej juz nie chciała....bardzo mało je w ogóle, chyba ma to samo co Twoja ala wtedy. Spróbowałam za jakiś czas to zjadła do końca i się denerwowała, ze juz nic nie leci, to zrobiłam jej znowu tą 30 ml bebiko i zjadła 20 ml, ale się denerwowała i poszła spac na 30 minut tylko,a zwykle spi dłuzej z rana :/ jesc nie chce, spac tez nie i marudna jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasiu a może jest marudna bo ma skok rozwojowy a ma tyle tygodni, ze akurat by pasowało.

Okresy skokow:

5 tygodni (wrazenia),
7-9 tygodni (wzory),
11-12 tygodni (niuanse),
14-19 tygodni (wydarzenia),
22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny),
33-37 tygodni (kategorie),
41-46 tygodni (sekwencje)

12 tydzień

Jak wcześniej możesz zauważyc, że dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem. W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne różnice i zachowywac sie zróżnicowanie. Może np. słyszec róznice w tonie głosu, zauważac jak zmienia sie światlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauważysz, że ruchy dziecka są bardziej miękkie kiedy wyciaga rączki, by coś schwycić lub gdy odwraca głowe śledzac jakis ruch.


Nowe umiejętnosci:

- Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch
- Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni
- Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu
- Łapie przedmioty obiema raczkami
- Wklada wszystko do buzi
- Oglada i bawi sie rączkami
- Zauważa, że może piszczeć i zmienia ton glosu
- Robi bąble ze śliny
- Wyraźnie daje do zrozumienia, że jest znudzone gdy np - zbyt dlugo patrzy na
ta sama zabawke

19 tydzień

Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zacząć sie juz w 14-tym tygodniu.

Dziecko zaczyna rozumieć zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzących z jednego w inny wzór. Innymi słowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata.

Nowe umiejetnosci:

- Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie
- Próbuje raczkowac
- Podpiera się na rękach i podnosi tulów
- Lubi ruszać ustami, wypina jezyk
- Może wziąć przedmiot do jednej reki i przelożyc go do drugiej
- Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc
- Próbuje uderzać zabawkami o stól
- Zrzuca swiadomie zabawki na podloge
- Szuka rodziców
- Reaguje na własne odbicie w lustrze radością lub strachem
- Reaguje na wlasne imie
- Rozumie słowa
- Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd
- Używa spółgłosek
- Wyciąga rece, gdy chce by je podnieść
- Cmoka ustami, gdy jest glodne
- Odpycha butelke/piers gdy sie naje
- Moze przesadnie reagować np zakasłac jeszcze raz gdy rodzice zareagowali na
poprzednie zakasłanie
__________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

- Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni - to robimy bardzo ladnie
- Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu - juz kilka tygodnie temu tak bylo 😮
- Łapie przedmioty obiema raczkami - tak
- Wklada wszystko do buzi - oczywiscie (mamy podraznione juz dziasla i moga juz lada dzien pojsc zabki)
- Oglada i bawi sie rączkami - bardzo to lubi
- Zauważa, że może piszczeć i zmienia ton glosu - tak 🤪 te piski sa naprawde zabawne
- Robi bąble ze śliny - jakos ma to od urodzenia - puszcza banki
- Wyraźnie daje do zrozumienia, że jest znudzone gdy np - zbyt dlugo patrzy na
ta sama zabawke - tak 🙂

to mam rozumiec ze mamy ten skok juz za soba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...