Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i coś jeszcze o skokach

7 skoków rozwojowych, jakie występują w ciągu pierwszego roku życia dziecka

Nie są to okresy związane z rozwojem fizycznym, ale rozwojem układu nerwowego czyli psychicznym. Rozwój mózgu i systemu nerwowego sprawia, że dzieci poddawane są jeszcze większym bodźcom, doznaniowym niż dotychczas. Stad stres, trudności w zasypianiu i ogólny niepokój. Nie martw się, to potrwa ok tygodnia. Każdy skok poprzedzony jest bezpośrednio okresem, kiedy dziecko jest marudne, ma problemy ze spaniem i wymaga więcej uwagi od rodziców. Może niekiedy się wydawać, ze dzieci nawet cofnęły się w swoim rozwoju, natomiast, gdy następuje sam skok często ma się wrażenie, ze dziecko nauczyło się wielu nowych rzeczy dosłownie przez jedna noc. Na początku okresy są krótkie, mogą trwać parę dni a im dziecko jest starsze, tym okresy te są dłuższe.
(Uwaga: dzieci urodzone np. 2 tyg później przechodzą swój skok 2 tyg wcześniej i odpowiednio dzieci urodzone wcześniej przechodzą to później. Wszystko związane jest z rozwojem mózgu dziecka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Monika to jest jakaś tam norma książkowa a każde dziecko jest inne a dużo też zależy od temperamentu maluszka. To jest to samo jak z etapami rozwoju dziecka, ze np. według podręczników to wtedy i wtedy dziecko zaczyna np. siadać, chodzić, mówić itp. A prawda jest taka, że każdy maluszek robi to we własnym indywidualnym tempie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Piotrek robi dokładnie to samo co opisała Monic, tyle tylko że jak już pojawia się ten skok jest marudny mało je i prawie wogóle nie śpi... Następny skok już niedługo przed nami 😁 muszę nastawić się na to 😜

Dziewczyny w co ubieracie maluchy w taką pogodę?? U mnie ma być dzisiaj 27 stopni w cieniu 😜
Wczoraj gdzieś o 18 termometr w słońcu pokazywał 41 stopni 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
Mój Piotrek robi dokładnie to samo co opisała Monic, tyle tylko że jak już pojawia się ten skok jest marudny mało je i prawie wogóle nie śpi... Następny skok już niedługo przed nami 😁 muszę nastawić się na to 😜

Dziewczyny w co ubieracie maluchy w taką pogodę?? U mnie ma być dzisiaj 27 stopni w cieniu 😜
Wczoraj gdzieś o 18 termometr w słońcu pokazywał 41 stopni 😆

o widzę że skok rozwojowy tak samo przechodzą nasze szkraby 🙂
co do ubierania to ja w taka pogodę jak teraz to tylko body zakładam czasami skarpetki i jak zaśnie to pieluszką przykrywam taką bawełnianą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wczoraj na szczepieniu mały trochę płakał ale szybko dał się uspokoić póżniej tylko co jakiś czas przypominało mu się i kwilił no i w nocy od drugiej w sumie nie śpię bo gorączki dostał i marudny był tak jak bez smoka w nocy śpi tak go cały czas chciał co mu wypadł to płacz 😞 teraz zasnął i mam nadzieję że trochę pośpi bo temperatura już zeszła ładnie zjadł pogadał trochę i oczka mu się zamknęły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
Mój Piotrek robi dokładnie to samo co opisała Monic, tyle tylko że jak już pojawia się ten skok jest marudny mało je i prawie wogóle nie śpi... Następny skok już niedługo przed nami 😁 muszę nastawić się na to 😜

Dziewczyny w co ubieracie maluchy w taką pogodę?? U mnie ma być dzisiaj 27 stopni w cieniu 😜
Wczoraj gdzieś o 18 termometr w słońcu pokazywał 41 stopni 😆

o widzę że skok rozwojowy tak samo przechodzą nasze szkraby 🙂
co do ubierania to ja w taka pogodę jak teraz to tylko body zakładam czasami skarpetki i jak zaśnie to pieluszką przykrywam taką bawełnianą 🙂


Na spacer też tylko w to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Kasiu za info, wlaśnie tak sobie pomyślałam, ze to moze być ten skok. W końcu usnęła i śpi, zjem obiadek i ruszamy na spacer 3 godzinny.
Ja ubieram podobnie, body na długi rękawek i spodenki bawełnianie ze skarpetkami, na głowę chusta czapeczkowa zakrywająca uszka, bo to najwazniejsze, zeby uszka zakryć. Jak zawieje albo długo idziemy cieniem to lekko przykrywam pieluszką flanelową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
alwo napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
Mój Piotrek robi dokładnie to samo co opisała Monic, tyle tylko że jak już pojawia się ten skok jest marudny mało je i prawie wogóle nie śpi... Następny skok już niedługo przed nami 😁 muszę nastawić się na to 😜

Dziewczyny w co ubieracie maluchy w taką pogodę?? U mnie ma być dzisiaj 27 stopni w cieniu 😜
Wczoraj gdzieś o 18 termometr w słońcu pokazywał 41 stopni 😆

o widzę że skok rozwojowy tak samo przechodzą nasze szkraby 🙂
co do ubierania to ja w taka pogodę jak teraz to tylko body zakładam czasami skarpetki i jak zaśnie to pieluszką przykrywam taką bawełnianą 🙂


Na spacer też tylko w to?

tak ☺️ pod warunkiem że nie ma mocnego wiatru z resztą sprawdzam kark jak ciepły to ok i nie panikuję bo nogi czasami rzeczywiście chłodne ma to wtedy go ubierałam a on mi się drze że mu za ciepło i rozbieram taka wiecie szybka lekcja dla mamusi 🙃jak synka ubrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wrocilismy ze spacerku - tshirt i cienkie ogrodnicki z krotkimi nogawkami. A na glowke czapka z daszkiem - uszka sa odkryte ale jezdzimy w gondoli i nam nie wieje

my po obiadku - marchew z jablkiem i dzis pierwszy raz dodalam troche dyni - bardzo mu smakowalo bo od razu zjadl wszytsko 😁 a teraz lezy i zaraz kupka bedzie 🙂 potem mala drzemka i znowu na dwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic - super, że już tak dajesz jedzonko. Ja się wciąż boję coś innego niż mleczko podać. A co do ubierania maluszków na spacer, to dziś u nas 25 stopni, a Misiu miał body z długim rękawem, spodenki bawełniane i skarpetki. No i czapeczka. Co do czapek, to muszę mu kupić nowe, bo mi powyrastał i ledwo się trzymają na główce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fILIPEK to chyba za Blankę zajada! Ściągnęłam po 3 godzinach ile się dało mleka ibyło tylko 70 ml 😞 zjadła wszystko, więc dorobiłam jej bebiko ale zjadła 10 ml i to z marudzeniem, to było o 12h i od tamtej pory po spacerze possała chwilę pierś i więcej nie chciała :/ do tej pory nie chce, marudzi strasznie, cyca nie chce, dopiero udało mi się ją uśpic w bujanym foteliku. Martwie się,ze przez cały dzień zjadła może z 200ml 😞 nie wiem co mam robić, zobaczmy jak nocka, zawsze w nocy ma najlepszy apetyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna staraj sie jak nawiecej uzywac laktatora, kiedy tylko nadazy ci sie okazja, moze uda ci sie przywrocic laktacje- badz dobrej mysli. A Blanka nie chce mleka modyfikowanego bo nie jest przyzwyczajona do tego smaku i chce lepiej mleczka mamusi. Jednak zobaczysz raz podasz modyfikowane pomarudzi drugi i za ktoryms tam razem juz sie przyzwyczaji! Dzis jak Ali dalam okolo 11 4 uncje mleczka sciagniete to zjadla tylko 2,5 i to ta uncje to tak na sile jej wepchnelam i co to znaczy, ze z piersi jadla mi co najwyzej max 2 uncje lub 1,5 😞 to bardzo malo !!! No cuz tak czy siak nie wolno sie poddawac z karmieniem nigdy- jezli oczywiscie sie bardzo chce to robic. Najgorsze jest to, ze jak miesza sie piers z modyfikowanym to to prowadzi do calkowitej utraty mleka. Nie wiem czemu tak jest, ale tak jest 😞
Powiem wam, ze tak czytam jak ubieracie maluchy to nie wiem wydaje mi sie, ze je troche przegrzewacie (b nie gniewajcie sie na mnie, ze tak napisalam) 😉. Dziecko musi sie troche hartowac bo puzniej bedzie duzo horowac! Czy wy jak jest 25 C to zakladacie dlugie spodnie bluzy itp?? Moja Ala nie da sie nawet ubrac cieplej Wczoraj miala tylko pieluche i takie body krotki rekaw i nogawki i bez skarpetek i kapelusik i tak bylo jej bardzo goraco !!! Jak wyjelam ja z wozka to miala cale mokre plecki 😞 a wczoraj bylo 24 C Wczoraj jak polozylam ja spac to tez tylko w takiej koszulce nocnej z gumeczka na dole i pielucha i przykrylam takim bardzo cieniutkim mozna powiedziec kocykiem i bylo dobrze 😆
Gratuluje skoku rozwojowego wszystkim maluszkom 🙂 Moja Ala tez juz to potrafi wszystko dotego jeszcze duzo rozmawia , wstydzi sie i ostatnio odkryla ze ma uszka heheh bo duzo sie za nie lapie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia nie poddam się, widzę ze masz to samo co ja, jak pisałaś jedziemy na tym samym wózku! Też zacznę jej w dzień ściągać a nocy cyca. Może w końcu zaczną jeść te nasze niejadki! Budzę ja zaraz na kąpiel bo śpi ciągle w tym foteliku i dam jej te ściągnięte, czyli 90 ml (czyli chyba 3 uncje?) jeśli będzie jej mało dam jeszcze cyca, zobaczymy co z tego wyjdzie ...
i wiesz co masz racje, za grubo ubieramy te nasze maleństwa, od jutra zacznę ją w same bodziaki na krótki rękaw ubierać, jest naprawdę upał! Albo zacznę z nią wychodzić z rana żeby do 12h wrócić, zobaczymy, czy będzie się męczyć w te upały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My spacerowaliśmy dzisiaj chyba ze trzy godzinki i wtedy ładnie Pawełek pospał. W dzień to już prawie wcale nie chce spać, ucina sobie tylko drzemki 15-30 minutowe a taki dłuższy sen to ma raz może dwa około godzinki lub dwóch. Ale za to w miarę ładnie zasypia po kąpieli i śpi w nocy. Budzi się na jedzonko ok 2/3 a potem około 6 rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiu te nasze dzieci teraz będą coraz mniej spać bo są ciekawskie, coraz częściej chcą pogadać i posiedzieć z mamą 🙂 szkoda im czasu na spanie, też właśnie zauważyłam, ze moja śpi coraz mniej, kiedyś cały spacer przesypiała, a teraz pół spacerku, resztę sobie lezy i patrzy a jak się zatrzymam to marudzi 🙂 trzeba jeździć non stop, dzisiaj też 3 godziny łaziłyśmy bo byłam zdjęcia w rossmanie odevbrać daleko od domu ( była promocja 25 gorszy za zdjęcie 10x15 więc skorzystałam i teraz mam album pełen zdjęć Blanusi 🙂
własnie Blanka leży w łożeczku po jedzonku, zjadła te 90 ml z butli i jeszcze cyca pociągła kilka minut i odrazu inne dziecko, zamiast spać teraz to się uśmiecha od ucha do ucha i robi ten swój wytrzeszcz oczu 🙂 Blanka najedzona to i mama szczęśliwa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna ciesze sie, ze sie nie poddajesz tak 3maj ! 🙂 Sciagaj mleko i pobudzaj gruczoly i dawaj poprostu butle. Karmienie piersia jest cudowne, ale niestety u mnie juz nie zdaje takiego egzaminu jak wczesniej. Butla z moim mleczkiem tez jest okej 🙂 i to prawad Ala jak teraz najedzona to zupelnie inna i nawet w dzien po butli pospala mi 2 h 🙂 jej tego jeszcze nie bylo
Monic mam pytanie jak bylas na basenie to uzywalas jakiej specjalnej pieluchy na basen czy zwyklej daj znac ??
Ja dzis kupilam stroj kapielowy dla Aluni i kapelusz heheh 🙂 juz niedlugo otwieraja u mnie w bloku basen odkryty bedziemy tam chodzic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
fILIPEK to chyba za Blankę zajada! Ściągnęłam po 3 godzinach ile się dało mleka ibyło tylko 70 ml 😞 zjadła wszystko, więc dorobiłam jej bebiko ale zjadła 10 ml i to z marudzeniem, to było o 12h i od tamtej pory po spacerze possała chwilę pierś i więcej nie chciała :/ do tej pory nie chce, marudzi strasznie, cyca nie chce, dopiero udało mi się ją uśpic w bujanym foteliku. Martwie się,ze przez cały dzień zjadła może z 200ml 😞 nie wiem co mam robić, zobaczmy jak nocka, zawsze w nocy ma najlepszy apetyt.

kochana a może po prostu w ciągu dnia za ciepło jest i dlatego nie chce jeść mój tak czasami robi tylko dużo pije ale właśnie w nocy to je jakby z tydzień nie jadł 🙂 no i druga sprawa dzieci tak między 11-15 tygodnie rozpraszają się przy jedzeniu denerwują itp. bo za dużo bodzców z wewnątrz mają a w nocy cisza i spokój czytałam to na tej stronie Radzimy jak rodziny tak jest podział rozwoju dziecka na tygodnie i taki ogólny na każdy miesiąc po kolei 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Ala tez juz to potrafi wszystko dotego jeszcze duzo rozmawia , wstydzi sie i ostatnio odkryla ze ma uszka heheh bo duzo sie za nie lapie 😜

Gabryś jak spać mu się chce to właśnie tak strasznie uszy miętoli 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
pieluchomajtki huggies swimmers 😁 z kubusiem puchatkiem - ja te pieluchy mam w cenie kursu 😁

o też mam właśnie te pieluszki 😁(a raczej jak napisałaś majtki) powiedz mi zadowolona z nich jesteś ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...