Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂
kurczę dziewczyny tyle pakowania na mnie czeka a tak mi się strasznie nie chcę 🤢 a jak sobie pomyślę że to już w sobotę z samego rana ruszamy a w sumie w nocy bo ok 4-5 to wiem że muszę tylko tak pięknie za oknem a ja co w domu mam siedzieć 😠 mąż teraz podgania robotę wiec wszystko mi zostawił jednym słowem spakować 3 osoby muszę 😉 🤪 z min to nie będzie kłopotu bo za tydzień wraca a my zostaniemy na półtorej miesiąca i dylemat co zabrać najchętniej to wszystko tylko wtedy to tir potrzebny 😜
jakoś to będzie teraz to tylko do sklepu zakupy zrobić od razu pospacerować z Gabrysiem i pewnie torby z pawlacza i do dzieła miłego dnia dużo słońca i do usłyszenia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a mam jedno pytanie jakie pieluchy polecacie??? od razu mówię huggis odpadają są dosyć wąskie i mały zaraz obsiusiany po bokach jest jednym słowem u mnie się nie sprawdzają tutaj używam libero ale nie wiem w Polsce ich chyba nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Powiem wam, ze tak czytam jak ubieracie maluchy to nie wiem wydaje mi sie, ze je troche przegrzewacie (b nie gniewajcie sie na mnie, ze tak napisalam) 😉


czy body, skarpetki i kocyk to przegrzewanie? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo ja z własnego doświadczenia z jednorazówkami Ci nie pomogę, bo ja na wielorazowych 🙂 ale z tego co czytałam to dużo dziewczyn chwali firmowe Rossmanna (Babydream) i z Biedronki (Dada), dużo tańsze od pampersów a ponoć dużo im nie ustępują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I nie zazdroszczę Ci tego pakowania Alwo... osobiście nie cierpię się pakować przed wszelakimi wyjazdami i zawsze na ostatnią chwilę to odkładam... generalnie to na miesiąc to tak jak i na tydzień chyba można się spakować, bo prać będziesz miała pewnie gdzie 🙂 tylko że przez miesiąc to Gabryś zdąży pewnie z kilku ciuszków wyrosnąć 😜 ale zawsze będziesz mogła na miejscu uzupełnić jego garderobę 🙂 Życzę powodzenia w tym całym pakowaniu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja Ula chyba właśnie przechodzi ten sławetny skok rozwojowy (chociaż część z tych zdolności "poskokowych" już ma opanowane)... Od wczoraj jest strasznie marudna, nie da rady spać (chociaż właściwie wczoraj z problemami pewnymi, ale przespała większość dnia, nawet nie pobawiłyśmy się tak jak zwykle...), byle jak je... Teraz też posty pisałam na raty, bo coraz to się przebudzała... zasypiała ze smokiem, nie zdążyła zapaść w głębszy sen a ten jej wypadał i płakała szukając go... położyłam się przy niej na trochę to się uspokoiła i zasnęła bez smoczka, może chwilę pośpi sobie teraz... Ech... Męczy się bidulka. Oby szybko nam minęło. O, słyszę, że się obudziła, ale nie płace tylko gaworzy 😜 zmykam więc, miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Powiem wam, ze tak czytam jak ubieracie maluchy to nie wiem wydaje mi sie, ze je troche przegrzewacie (b nie gniewajcie sie na mnie, ze tak napisalam) 😉


czy body, skarpetki i kocyk to przegrzewanie? 😮

kochana ta informacja Nas nie tyczy my to wręcz wychładzamy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
Alwo ja z własnego doświadczenia z jednorazówkami Ci nie pomogę, bo ja na wielorazowych 🙂 ale z tego co czytałam to dużo dziewczyn chwali firmowe Rossmanna (Babydream) i z Biedronki (Dada), dużo tańsze od pampersów a ponoć dużo im nie ustępują.

dzięki za cenne wskazówki 🙂 oklask dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
I nie zazdroszczę Ci tego pakowania Alwo... osobiście nie cierpię się pakować przed wszelakimi wyjazdami i zawsze na ostatnią chwilę to odkładam... generalnie to na miesiąc to tak jak i na tydzień chyba można się spakować, bo prać będziesz miała pewnie gdzie 🙂 tylko że przez miesiąc to Gabryś zdąży pewnie z kilku ciuszków wyrosnąć 😜 ale zawsze będziesz mogła na miejscu uzupełnić jego garderobę 🙂 Życzę powodzenia w tym całym pakowaniu 😘

właśnie o to wyrastanie z ciuszków mi chodzi zastanawiam się jak to zrobić żeby jak przyjadę to nie wyrósł z ciuszków tutaj zostawionych hihihih jednym słowem wszystkie 68zabiorę i trochę mniejszego rozmiaru 74 😉 o i po pisaniu obudził się 😠ale śpi mi dzisiaj szok 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja ubieram dominika podobnie ale jeszcze w krótkim rękawku nie był zawsze ma takie cieniutkie lekkie body z długim skarpetki i spodenki 3/4 do tego czapeczke cieniutką z wywietrznikami hehe 😉

Co do pieluch ja uzywam pampersy bo kupiłam te dada z biedronki na wypróbowanie i u mnie klapa namiętnie sie w nich dominik przesikuje nie wiem czemu bo własnie dużo osób sobie je chwali:/ ale za to chusteczki dada są praktycznie takie same jak z pampersa a dużo tańsze 🙂

My wczoraj też na szczepieniu byliśmy 😞 bozie jak on bardzo płakusiał 😞 aż mi ęłzki poleciały i zacisło mnie w serduchu 😞 pote4m sie uspokoił ale pod wieczór był marudny nie chciał jesć spać ale temperatury nie miał. w nocy jako tako a teraz od rana śpi i tylko na picie i jedzonko na momęt sie obudził i śpi dalej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
monic87 napisał(a):
pieluchomajtki huggies swimmers 😁 z kubusiem puchatkiem - ja te pieluchy mam w cenie kursu 😁

o też mam właśnie te pieluszki 😁(a raczej jak napisałaś majtki) powiedz mi zadowolona z nich jesteś ???


tak 🙂 mialam tez z rosmana do pywania majtki - ale strasznie brzuszek sciskaly 😞 no i te huggies ladnie wygladaja - z nemo lub kubusiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
a mam jedno pytanie jakie pieluchy polecacie??? od razu mówię huggis odpadają są dosyć wąskie i mały zaraz obsiusiany po bokach jest jednym słowem u mnie się nie sprawdzają tutaj używam libero ale nie wiem w Polsce ich chyba nie ma


pampersy - chyba najbardziej popularne ale jestem najbardziej zadowolona - przerobilam z rosmana, huggiesy i happy

a jaki numerek juz uzywacie bo my 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Powiem wam, ze tak czytam jak ubieracie maluchy to nie wiem wydaje mi sie, ze je troche przegrzewacie (b nie gniewajcie sie na mnie, ze tak napisalam) 😉


czy body, skarpetki i kocyk to przegrzewanie? 😮


ja zakladam zwykle tshirt lub body i cieniutkie ogrodniczki z krotkimi nogawkami wiec chyba nie przegrzewam - nie uzywam zadnych kocykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Powiem wam, ze tak czytam jak ubieracie maluchy to nie wiem wydaje mi sie, ze je troche przegrzewacie (b nie gniewajcie sie na mnie, ze tak napisalam) 😉


czy body, skarpetki i kocyk to przegrzewanie? 😮


pisalam o spodniach i bluzach z dlugim rekawem !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witojcie dziewoszki!
Blanusia ładnie zasnęła, z jedzeniem był klopot standardowo od południa:/ o 16:00 jak jej dałam cyca to tak się darła z płaczu, że masakra! Później podjadła o 17:30 i zasnęła o 19h po kąpieli bez jedzenia, bo znowu nie chciała, ściągnełam juz mleko i jak się obudzi to dam butlę i jak będzie trzeba to cyca. Ehhh tyle stresu musimy się najeść :/

Ja pieluszki używam DADA z biedrony, teraz je unowocześnili i sa w porządku, bo w starszej wersji tez jej siuśki bokiem albo góra uciekały a teraz nic, raz tylko wielka kupka przeciekła ale to w każdych by przeciekła 🙂 Ewcia używałaś której wersji DADA??
Ogólnie z tych pieluch, które próbowaliśmy to najbardziej podasiły Happy, ale sa za drogie, a te DADA naprawdę są ok. No i oczywiście też 3 mamy )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie przed nocą!
Byłam dzisiaj zobaczyć córeczkę przyjaciółki urodzoną dokładnie tydzień temu - jakież to piękne maleństwo, kruszynka, czy już zapomniałam jak wyglądała Blanuś jak miała tydzień? Blanka ważyła 3700, a Pola (tak ma na imię) 3400, więc nie taka duża różnica, a nie mogę się nadziwić, że taka drobniutka. Wzruszeń moc i od razu przypomniały mi się pierwsze chwile z Blanką. Pamiętacie ten niezwykły niemalże zaczarowany czas, gdy wróciłyście do domu z nowym lokatorem? 🙂
Poczytałam zaległe posty i stwierdzam, że jestem z tych przegrzewających – muszę to zmienić, bo u mnie body z długim króluje i geterki i skarpetki, następnym razem przy takich temperaturach odważę się na krótki rękawek.
Joasiu – jak dzielnie walczysz z przeciwnościami cycuszkowymi – brawo dla Ciebie. Trzymam kciuki, by wszystko wróciło do normy i żebyś nie musiała dokarmiać nie swoim mleczkiem. Też się tego boję, ale na razie jest ok.
Ewcia – my na szczepieniu w zeszły piątek – Blanuś też płakała bardzo i z łezkami i ja podobnie jak Ty razem z nią. Tak trudno jest nie płakać, gdy Maluszki nasze tak cierpią.U nas 2 dni i 3 dni po szczepieniu w czasie ubierania spodenek tak bardzo się rozpłakała i też łezki jak nigdy leciały, więc to może była reakcja na szczepionkę – taka spóźniona.
My używamy Pampers Premium Care – takie delikatne i jeszcze dwójki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja uzywam narazie pieluchy 2, ale to juz ostatnia paczka.( mam tak jak Ewcia- za duzo kupilam) Trzeba zaopatrzec w 3 bo ostatnio codziennie ranna kupa laduje na ubranku ehhh :/
Dzis Ala miala przelomowy dzien plakania 😞 nic jej nie pasowalo oprucz noszenia na rekach i przytulania... ostatnimi czasy rowniez placze bardzo jak jezdzimy samochodem--- moze to ten skok rozwojowy i mam nadziieje, ze niedlugo to minie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas pół paczki newborn'ów leży jeszcze cały czas (zanim przeszliśmy na wielorazówki to tyle zużyłam) 😜 mam wrażenie że wielkościowo może i byłyby jeszcze dobre, chociaż nie mierzyłam to mogę się mylić, ale chłonności na pewno by było za mało 🙂 Na szczęście szwagierka niedługo rodzi to będzie komu zużyć tą "pozostałość" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jutro ide kupic pampki - mam jeszcze dwie paczki 3 ale jest jutro promocja - za 43 zl 96 sztuk... wiec kupimy. Ja z pampersow mam teraz sleep&play - dobre sa. Te premium care uzywalam 1 i nie za bardzo nam akurat sie spodobaly - trosze "smieradzialo" jak maly nasiusial a w innych pampkach tak nie bylo...ale to tylko nasze zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Asiul a zadowolona jesteś z tych wielorazówek, nie jest to kłopotliwe?


Jestem megazadowolona, a tak się do nich już przyzwyczaiłam, że nie wyobrażam sobie inaczej 😁 Mój mąż zresztą też 😁 Ostatnio jak jechaliśmy do sklepu powiedziałam, że pampersy założę Uli myśląc o skarpetkach, bo mamy ich firmowe skarpeciorki, a mój mąż pomyślał, że o pieluchę chodzi i spojrzał na mnie jakbym chciała Ulę skrzywdzić 😜 A kłopotliwe jak dla mnie wcale nie są. Teraz, gdy Ula ciut rzadziej sika (bo kupki w nocniczku od dłuższego czasu lądują) to piorę co trzy dni (no, 2,5), razem z ciuszkami, bo dodaję specjalnego odkażacza, więc można, a przy pięknej pogodzie to kilka godzin i suche (no, wkłady ciut dłużej potrzebują). I nie muszę pilnować, żeby kolejną paczkę pieluch kupić (za to kontroluję ilość piluch, które mi na stosiku zostały 🙂 ), a te 50zł co kilka dni do codziennych zakupów może być obciążeniem budżetu, a czasami pod koniec miesiąca u nas krucho z kasą (chociaż właściwie to nie wiem nawet jak często trzeba kupować nową paczkę :blush 🙂...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...