Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co do nowych umiejętności to same możecie zobaczyć co Piotrek od kilku dni robi 😁

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/694/dsc01172ho.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/1102/dsc01172ho.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, w końcu dorwałam się do internetu !!! U nas na razie nie ma zbytnio dużych nowych umiejętności. Powoli uczmy się przewracać z plecków, ale na razie zatrzymuje się Michaś na boczku. Czekam z niecierpliwością kiedy się w końcu przekręci na brzuszek.
W środę mamy wizytę kontrolną u pediatry, to zobaczymy czy każe nam brać dodatkowe rehabilitacje. Już mamy jedne, ale Michaś na ostatniej wizycie nie chciał unieść główki jak ciągnęła go za ręce i powiedziała, żę jak to się nie poprawi, to czeka go kolejna rehabilitacja. A Misiu oczywiście główkę pięknie podnosi, ale u lekarki mu się nie chciało. Mały leniuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, w końcu dorwałam się do internetu !!! U nas na razie nie ma zbytnio dużych nowych umiejętności. Powoli uczmy się przewracać z plecków, ale na razie zatrzymuje się Michaś na boczku. Czekam z niecierpliwością kiedy się w końcu przekręci na brzuszek.
W środę mamy wizytę kontrolną u pediatry, to zobaczymy czy każe nam brać dodatkowe rehabilitacje. Już mamy jedne, ale Michaś na ostatniej wizycie nie chciał unieść główki jak ciągnęła go za ręce i powiedziała, żę jak to się nie poprawi, to czeka go kolejna rehabilitacja. A Misiu oczywiście główkę pięknie podnosi, ale u lekarki mu się nie chciało. Mały leniuszek.
Edzia - gratulujemy jedzenia nóżek !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio kupiliśmy już kubeczek niekapek (+6m) myślałam że to jeszcze za wcześnie i że nie będzie chciał przez niego pić ale piję normalnie i od teraz piciu będzie dostawał tylko w nim, a co niech się chłopak uczy 😁

wczoraj spotkałam koleżankę ona urodziła córeczkę 6 lutego, chwile z nią porozmawiałam jak tam poród itd. dziewczyny aż ciarki mnie przeszły... urodziła małą źle ją wyczyścili po porodzie dostała ostry stan zapalny gorączkę itd. przez co musiała brać antybiotyki i straciła pokarm, później robili jej łyżeczkowanie mówiła ze taki ból ze wolała by drugi raz rodzic, a w dodatku niedawno jej malutka złapała rotawirusa na początku tylko robiła bardzo rzadkie kupki i mocno ulewała praktycznie wszystko co zjadła poszła z nią do lekarza dostała jakieś leki ale nie przeszło wręcz mdlała jej na rękach pojechała do szpitala okazało się że to ten rotawirus spędzili w szpitalu prawie 2 tygodnie mała schudła kilogram cały czas pod kroplówką, odwodniona, odcukrzona normalnie coś strasznego nikomu tego nie zycze jak pomyśle że ja bym mogła być w takiej sytuacji to aż ciarki mnie przechodzą 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Mam do was pytanie. Czy któraś z was miała u swojego maluszka osłabione napięcie mięśniowe? Moja mała ma 2 miesiące i jest bardzo ruchliwym dzieckiem ale jak ją kładę na brzuchu to nie podnosi główki 😞 Czy któraś z was miała podobny problem?
Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia super, ze już tak ładnie nóżki zajada Twój szkrabek 🙂 Moja Blanka na razie chwyta rączkami za stopki 🙂
Malamyszko, Blanka skończyła już 4 miechy licząc dokladnie dniami od urodzin i też nie przewraca się jeszcze na brzuszek, tylko na boczek i z brzuszka na plecki, także myslę, ze jeszcze macie dużo czasu na to!
Nanka szkoda, że Alcia już prawie nie chce piersi 😞 rozumiem jak bardzo tęsknisz za tym...my na razie z butli nie dajemy mleczka w ogóle, tylko herbatke gasząca pragnienie w upalne dni.

A ja dzisiaj wypiam słabą kawę rozpuszczalną i już wiecej nei wypije! Blanka przespała może z 4 godziny tylko dzisiaj, jak na nią to bardzo mało, a po kąpieli zasypiała prawie 3 godziny! Przeczytałam jej masę bajek, zagadywałam, wymęczyłam, wygiglałam, ponosiłam po domu, no nic jej nie wymęczyło, padła dopiero 30 minut temu. Kawka z jednej łyżki a tyle energii hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Cześć dziewczyny. Mam do was pytanie. Czy któraś z was miała u swojego maluszka osłabione napięcie mięśniowe? Moja mała ma 2 miesiące i jest bardzo ruchliwym dzieckiem ale jak ją kładę na brzuchu to nie podnosi główki 😞 Czy któraś z was miała podobny problem?
Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc.
Pozdrawiam.


Hej Wiola u mnie moja niunia od poczatku byla bardzo silna wiec nic takiego nie bylo u nas. Moge nawet powiedziec, ze ma wzmozone napiecie miesniowe po przeczytaniu tego artykulu wejdz sama przeczytaj moze cos ci pomoze http://babyonline.pl/niemowle_zdrowie_niemowlaka_chore_niemowle_artykul,3618.html
Zycze powodzenia i mam nadzieje, ze cos pomoglam! I staraj sie nie denerwowac, ponoc wiele niemowlat ma slabe napiecie miesniowe z tego co sie orientuje. Takze glowa do gory ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka Dzis Ala prawie caly dzien jadla z piersi jejjj ! 😁 Tak sie ciesze ! Wlasnie zasnela, ale najadla sie butelka bo to juz na noc 🙂 Edzia super ten twoj maluszek 🙂( to takie slodkie jak zaczynaja jesc swoje stopki heheh albno wachac ( tak jak Monic napisala) U mnie Ala jeszcze takich umiejetnowsci nie posiada, ale w koncu jest 2,5 tygodnia mlodsza. Takze pewnie juz niedlugo bo ostatnio bacznie przyglada sie swoim stopkom 😁
buziaczki mamuski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O i Edzia straszna ta historia co napisalas. Biedna ta twoja kolezanka, nacierpiala sie jak nie wiem !!! 😞 Ja bym sie chyba wykonczyla. Ja sama szczepionke niuni przezywalam jak "mrowka okres" a co dopiero takie cos! Bogu dzieki, ze nasze szkraby sa okej !!! Oby tak dalej i bez zmian! Monic a jak tam zabki u malego?? Dalej tak marudzi>>??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanka oby Alunia już chciała częściej cyca 🙂
Jak Blanka wczoraj zasnęła o tej 21 to obudziła sie dopiero o 3h w nocy na karmienie i o 6h rano, teraz śpi znowu. A słuchajcie, nei wiem jak to jest ale od 19 do 3 wnocy piersi się sporo napełniły bo były aż twarde, jedną opróżniła Blanka a z drugiej chciałam ściągnąć i zamrozić i wu właśnie pojawił się problem, bo ściągnęłam tylko 40 ml i to takiego wodnistego :/ dziwne bardzo....nie wiem czemu??? Pierś już wydawała się dość miękka i już nie chciało więcej lecieć:/ oczywiście starałam się myśleć o Blance a mimo to nei chciało nic więcej poleciec:/ Mleko wylałam, bo nie nadało się do mrożenia:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas też jeszcze nie jemy nóżek ale pomału zaczyna podciągać je coraz wyżej więc może już nie długo 😉 ogólnie Dominiś sie zrobił bardzo grzeczny (odpukać) ładnie śpi ładnie je mleczko i deserki bardzo mu smakują 😉 w ciągu dnia ma 3 drzemki po godzince lub półtora a tak super sie bawi z tatusiem i mamusią 😉 oby tak dalej 🙂
Ostatnio dużo pisałyście o tych skokach rozwojowych i ja musze powiedzieć że nie zauważam nic takiego u mojego Dominika.
Owszem ma marudki czasem ale to np. jeden dzień jest jakiś taki nie spokojny mniej śpi i na drugi już jest normalnie zdaża sie to tak raz na tydzień a czasem nawet raz na dwa więc hmmmm nie wiem ale chyba nie każde dzieciątko musi tak mieć co??

Joanna ja włąśnie wczoraj weszłam tak czytałam sobie nasze posty jak jeszcze w ciązy byłyśmy jakoś tak mnie wzieło i też zastanawiałam sie co u malwinki bo straaaasznie długo do nas tu nie zaglądała ale weszłam na jej konto na nk i widać że wszystko ok ale szkoda że nic już nie pisze...
i jak sie nie myle to DIUNA tez nie zagląda??

nic to narazie na tyle ide pichcić obiadek bo vhłopaczki moje spacznie sobie razem śpią 😉 potem w końcu spacerek bo 2 dni pogoda u nas nie dopisała i siedzieliśmy w domku ... buziaczki kochane i udanej niedzieli życzymy z Dominiczkiem :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa i tak co do wspomnien moich wczorajszych to nanusiu weszłam na twojego bloga i poczytałam sobie opis twojego porodu już poraz kolejny, jak zwykle przypomniało mi sie wszystko jak to ze mną było bo niemal tak samo i wyłam jak głupia hehe ale ogólnie przez tą pogode wczoraj miałam jakiś smutny dzień i tak mi sie kilka razy popłakiwało 😉 ale dałam upust emocjom i już gra gitara 😉 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia ja tez ostatnio czytalam i stare posty jak bylysmy jeszcze w ciazy i mego bloga hehe tez sobie wspominalam ehhhh niby tak niedawno a juz tak jednak dawno ! Troche wciaz tesknie za byciem w ciazy. Dzis mialam sen, ze bylam w ciazy z drugim dzieckiem i mowilam do meza we snie ze wlasnie poczolam pierwsze ruchy- i moze sie to wyda dziwne, ale czolam je naprwde we snie. I nagle zaczelam sie zastanwaiac, ze jak to jest mozliwe, ze ja znowu w ciazy hahah. Tak czy siak jak probuje sobie przypomniec jak to bylo jak Ala mnie kopala w brzuszku to jakos za hiny ludowe nie moge sobie przypomniec !!! Nie wiem czemu jakos tak dziwnie, a dzis w tym snie nadzwyczajnie to poczolam 😁
Ewcia gratuluje, ze Dominik taki grzeczniutki oby tak dalej i bez zmian. Ja dzis mialam piekny dzien. Ala tak ladnie jadla z piersi, taka spokojniutka ladnie zasypiala przy niej, a ja ja puzniej bralam w swoje ramiona i tak razem sobie przysypialysmy 🙂 uwielbiam to !!!
Joanna co do tej piersi, to ja tez juz tak mialam kilka razy. I to zawsze w tej co w niej mialam mniej mleczka. Wydawalo mi sie ze pelna jak nie wiem i ze duzo sciagne, a tam ledwie uncja lub 1,5. Takze nie wiem o co chodzi. Jakies zaburzenia, cycki wariuja 😉 heheh
No wlasnie ciekawe co u wszytskich dziewczyn, juz malo tu nas zaglada. Ale nie ma co sie dziwic, napewno brak czasu. Ja to tylko mala i siedze w domu wiec czasem sie nudze, szczegolnie wieczorami jak mala spi. Takze mam chwile dla siebie no i na to zeby popisac na forum.
Pozdrawiam wszystkich !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 🙂

Ale tu u nas znowu cichutko 😞 Ja ostatnio się nie odzywałam bo przyjechała do mnie kuzynka na parę dni i nawet nie było kiedy wejść na neta. A jak wam minął weekend.
Znowu muszę się wybrać na zakupy bo Pawełek ma za mało bodziaków z krótkim rękawem no i 62 jest już na niego za małe więc muszę kupić rozm. 68 i może coś na zapas z 74. Ale nie wiem czy nie poczekać do dnia dziecka bo pewnie coś dostanie 🙂
Zmieniłam też trochę kolor włosów i już nie jestem blondynką 😉 Zobaczymy na jak długo 😜
A co tam u was mamusie i brzdące ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Oj Kasiu, my od niedawna 62 zaczęliśmy, a jeszcze niektóre większe 56 są odpowiednie 😜 A ostatnio od szwagierki, która spodziewa się córeczki na początku lipca i szaleje z zakupami ciuszkowymi dla niej na zapas póki jej córcia nie dorośnie Uli dała na ponoszenie i dostałyśmy śliczne sukienusie i inne ubranka 😁 a jak cieplutko to samo body czy sukienusia i git 😁
A jak się sobie podobasz w nowym kolorku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My w weekend siostrę moją odwiedzaliśmy (swoją drogą zakochaną w Uli 😜), trzy godziny jazdy w jedną stronę, a Ulcia była supergrzeczna, jak nie spała to sobie się ładnie bawiła 😁 Nic tylko z nią podróżować 🤪 Na miejscu miała tyle opiekunów, że mama mogła sobie odsapnąć trochę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula jak na razie czuje się trochę nieswojo w nowym kolorze, ale nie są bardzo ciemne tylko taki jakby karmel i refleksy blond. J w ogóle jestem brunetką ale ponad rok już nosiłam blond i człowiek się przyzwyczaił .Musiałam zmienić bo makabrycznie wychodzą mi teraz włosy i nie chciałam ich dodatkowo osłabiać rozjaśnianiem. Normalnie jak tak dalej będzie to chyba ołysieję 😞
A pogoda faktycznie śliczna więc jak tylko Pawełek się obudzi to go nakarmię i zmykamy do parku. Asiul a ile teraz Uleńka waży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic a czy wczesniej widzialas, zeby Filip mial biale dziasla na dole? Moja Maja wlasnie zaczela bardzo marudzic, slini sie, caly czas rece w buzi i po chwili placze, nie chce jesc, nawet piers ja nie uspokoi teraz...wyglada to jakby ja dziasla swedzialy, bo jak wkladam smoczek to go gryzie..I wlasnie zobaczylam, ze ma takie biale dziasla na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...