Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No na mojego dominika tez już kuoujemy ubranka na 74 bo mniejsze sdą w sam raz i zaraz będą już za małe a te 74 są minimalnie większe. Ważymy 6800 jak narazie ale też kluska nam sie z niego robi hehe rośnie jak na drożdzach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie mamuśki 🙂 jak samopoczucie? Nocka przespana? Czy wczoraj wasze skarby też nie chciały zasnąć? Moja Blanka zasnęła dopiero o 22:30, za żadne skarby nie chciała zasnąć, chyba nie chciała żeby tak szybko się skończył dzień dziecka 🙂 za to obudziła się o 6h i o 8h zasnęła z powrotem i śpi do teraz, ajest 11:20 🙂 ja tez sie w końcu wyspałam, bo mieliśmy gości i nie było takiej możliwości.
Te włosy to tragedia, coraz więcej ich wypada, przy myciu to garść zostaje na wannie....:/ wiecie gdzie nawet włosa znalazłam?? W Blanki kupce!!! Szok!!! Nie mam pojęcia jak ona mogła go zjeść:/ jak mogłam nei zauważyć :/ w ogóle zrobiła dopiero po 4 dniach kupkę,gęstą jak plastelina i ciemno brązową. Będę jej od dzisiaj podawała po 2 łyżeczki jabłka surowego może będzie częściej robiła kupki.
Z nowych umiejętności nauczyła się leżeć na brzuszku z rozłożonymi dłońmi 🙂 też łapie zabawki przed nią leżące jak Ala i tak samo już sama nie raz usiadła będąc na półleżąco 🙂
Miłego dzionka, mam nadzieję, że dzisiaj pogoda dopisze i wybierzemy się spacerek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wczoraj pierwszy raz mielismy problem z uspaniem - maly bardzo plakal i dopiero na rekach sie uspokoil - pierwszy raz usypialam go w ten sposob. Potem na wpol spiacecgo do lozka a gdy zasnal to przenieslimy go do lozeczka...ale dzis obudzil si ena karmienie o 7 a potem dopiewro o 8:30 - ja go obudzilam bo potem mialby dzien rozregulowany - a tak to teraz robi sobie drzemka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michaś ogólnie to zawsze zasypia na rękach - przez bujanie i takiego już prawie zasypiającego odkładam do łóżeczka i głaszczę po główce żeby zasnął. Wiem, że będę to musiała zmienić, bo w żłobku tak z nim się nie będą bawili, ale to trudne. Sama nie wiem jak się do tego zabrać. Macie jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie słoneczkiem!
Moja córeczka 6 maja ważyła 5950 i nosi ubranka na 62. Jutro mamy usg bioderek - to drugie i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.
Blanuś jak zasnęła o 20 to obudziła się o 1 w nocy i o 6 rano - na szczęście, bo przesypianie całej nocki dla mam karmiących piersią może być problemem jeśli chodzi o laktację, by jej nie zaburzać.
Nanusiu, Joasiu - gratuluję maleństwom Waszym nowych umiejętności.
Ja tak się cieszyłam, że malutka sama w łóżeczku zasypiała przez dłuższy czas, a ostatnio to nie bardzo ma na to ochotę i zasypia przy cycuszku i jej na to pozwalam, choć nie powinnam - trzeba będzie przypomnieć jej o tym, jak wspaniałe jest jej łóżeczko - milutkie, cieplutkie - zupełnie jak cycuszek 😁
A i od pewnego czasu Blanik bardzo trze oczka - nie wiem o co chodzi, muszę zapytać lekarza - oby nie jakaś alergia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas nocki coraz dłuższe 😁 Dziś było od 20 do 5 🤪 I mamusia się zaczyna wysypiać 🙂 O laktację też się martwiłam, gdy Ula zaczęła coraz to więcej w nocy godzin przesypiać, ale podpytałam specjalistę i stwierdziła, że zagrożenia nie ma. To przecież naturalne, że im dziecko starsze, tym dłużej śpi w nocy 🙂

Joasiu ostatnio przypomniałam sobie, że miałaś Blance uszka przekłuwać... Udało się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małamyszko ja nie widzę innego wyjścia jak odkładać go do łóżeczka, kiedy jest już wykąpany i najedzony i pomagać mu zasnąć, jeśli sam nie da rady np. głaskaniem po główce, tak jak robisz po bujaniu. A jak będzie płakał to wziąć go na ręce i utulić, ale tylko do momentu aż się uspokoi i z powrotem do łóżeczka. Po kilku dniach powinien się przyzwyczaić. A w dzień też musisz go bujać żeby zasnął?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla moja Ala jak trze oczkach to znaczy ze chce spac 🙂 czasami jak nie moze zasnac to wlasnie tak robi i to czasem dlugo, musze jej odciagac raczki bo puzniej ma czerwone brewki. Joanna Ala od kilku dni w sumie od tygodnia robi mi psikusy ze spaniem. Przedwczoraj nie chciala wogle zasnac po kapieli tak jak zwykle. Usypialam ja 1,5 h i wymieklam-kazalam zrobic to mezowi i sama wyszlam z domu. Pozatym budzi sie po kilka razy w nocy i nie chce byc w luzeczku tylko ze mna. Ostatnio mam bardz ciezki okres w moim zyciu- wogle ale to wogle nie dogaduje sie z mezem... moze mala czuje moje nerwy i temu tak spi... 😞 musze przemyslec co mam robic ze swoim zyciem- bo nie chce ciagle zeby mna pomiatano... ehhh
no nic mamusie trzymajcie sie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusiu - to mnie troszkę uspokoiłaś, choć ona trze oczka i przed snem i po przebudzeniu - może żeby odgonić resztki snu 😉 A jeśli chodzi o Twoje sprawy, to zawalcz o siebie - dzielna mamo - myślę, że mąż w końcu zobaczy jak wspaniale sobie radzisz, jak bardzo samodzielna jesteś, już samo to, że nie masz swojej mamy pod ręką, która zadbałaby o Ciebie, odciążyła - wielki oklask dla Ciebie za to - a i mąż też nie zawsze wspiera tak, jakbyś tego potrzebowała. Życzę Ci abyście doszli do porozumienia, a to jest jak najbardziej możliwe, bo macie cudowną córeczkę.
Asiula - u mnie właśnie lekarka mówiła, żeby wybudzać raz w nocy jeśli dziecko przesypia całą noc, bo piersi nie dostają sygnału, że powinny produkować mleko - ale jak to ze wszystkim opinie są różne, a tak w ogóle to cudnie by było już całe nocki przesypiać. A dziś w Dzień Dobry tvn była Reni Jusis i zachwalała pieluszki wielorazowe i inne środki higieniczne wielorazowego użytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu na razie nie przekłuwam uszków, bo są upały, a w upały lepiej nie przebijać bo będzie się paprać :/ więc na razie czekamy na chłodniejszy tydzień 🙂
Co do przecierania oczek to Blanusia też trze jak jej się chce spać, także to normalne i nie ma czym się martwić 🙂
Nanusia widzę, że problem z dogadaniem się z mężem nie maleje,wręcz odwrotnie 😞 przykro mi i trzymam za Was kciuki! Nie poddawajcie się, macie piękną córeczkę, która bardzo Was kocha i bardzo Was potrzebuje razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
Małamyszko ja nie widzę innego wyjścia jak odkładać go do łóżeczka, kiedy jest już wykąpany i najedzony i pomagać mu zasnąć, jeśli sam nie da rady np. głaskaniem po główce, tak jak robisz po bujaniu. A jak będzie płakał to wziąć go na ręce i utulić, ale tylko do momentu aż się uspokoi i z powrotem do łóżeczka. Po kilku dniach powinien się przyzwyczaić. A w dzień też musisz go bujać żeby zasnął?

Tak, właśnie w ciągu dnia jest najgorzej. Wogóle nie potrafi zasnąć jeśli go nie potrzymam na rękach. Wieczorem jest w sumie ok, bo zawsze po kąpieli i jedzeniu zasypia, więc nawet nie trzeba go nosić. Muszę w ciągu dnia zacząć Michałka odkładać w łóżeczku, żeby się przyzwyczaił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
asiulA84 napisał(a):
Małamyszko ja nie widzę innego wyjścia jak odkładać go do łóżeczka, kiedy jest już wykąpany i najedzony i pomagać mu zasnąć, jeśli sam nie da rady np. głaskaniem po główce, tak jak robisz po bujaniu. A jak będzie płakał to wziąć go na ręce i utulić, ale tylko do momentu aż się uspokoi i z powrotem do łóżeczka. Po kilku dniach powinien się przyzwyczaić. A w dzień też musisz go bujać żeby zasnął?

Tak, właśnie w ciągu dnia jest najgorzej. Wogóle nie potrafi zasnąć jeśli go nie potrzymam na rękach. Wieczorem jest w sumie ok, bo zawsze po kąpieli i jedzeniu zasypia, więc nawet nie trzeba go nosić. Muszę w ciągu dnia zacząć Michałka odkładać w łóżeczku, żeby się przyzwyczaił.



To w dzień chyba nawet lepiej poćwiczyć samodzielne zasypianie niż po nocy... 🙂 Życzę powodzenia i dużo silnej woli 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
u nas już na szczęcie minął skok rozwojowy i wiecie co teraz z dnia na dzień widzę coraz to nowe umiejętności jakie nabywa mały. dzisiaj, siedział sobie przez chwilę w nosidełku bo ja byłam w toalecie, zrobił mostek przez co udało mu się wyciągnąć nogi i pupe po za fotelik wchodzę do pokoju patrze a ten zadowolony sobie siedzi ale że jeszcze się chwieje w ostatnim momencie go złapałam żeby nie poleciał na boczek. Teraz jak raz mu się to udało to cały czas znowu chce tak zrobić jak tak siedzi.

Ach te nasze maleństwa tak szybko rosną nawet nie wiadomo kiedy dopiero co szykowałyśmy się do porodu a teraz mamy już takie "małe wielkie" skarbki 🙂 🙂

A wczoraj pierwszy raz kąpałam się z nim pod prysznicem na początku był zaskoczony ale później mu się podobało jak woda na niego chlapała hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...