Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamuski 🙂
Karolla dziekuje za slowa otuchy i Joanna tak samo masz racje Ala nas potrzebuje razem. Wiec wczoraj sie przemoglam i zaczelam od nowa wybaczylam muwszystko dalam mu ostatnia szanse i powiedzialam, ze ja zmienie w sobie to co mu nie odpowiada, ale on w sobie tez ma zmienic to co mi nie odpowiada. Nie dla nas tylko dla ALi i sie pogodzilismy takze zobaczymy jak to bedzie. Jak spali swoja szanse to niestety, ale podejme inne kroki. Bo zycie ma sie tylko jedno i nie ma co go spedzac u boku czlowieka ktory nie zasluguje na ciebie! Jak narazie wiem, ze nie wolno sie poddawac. Takze zobaczymy 🙂
Edziu z tego co pamietam to twoj maluszek urodzil sie jako pierwszy 🙂 czyli jest najstarszy z wszystkich dzidziusiow 😁 i tak to prawda czas leci nieublagalnie- ja piamietam jeszcze jak dowiedzialam sie plec na USG wydaje mi sie jakby to bylo wczoraj a tu juz u nas 4 miesiace niedlugo. Co do tego umiejetnowsci to wczoraj posadzilam Ale na lerzaczek i odwrocilam sie na chwile zeby wyjac cos z szuflady nie zapielam szelek ani nic i mama na SKype ze mna rozmawiala i zaczela krzyczec, ze Ala leci do przodu. JA sie odwrocilam a ona sobie usiadla sama i tak do przodu ja ciagnelo i malo co nie wypadla z lerzaczka 😲 dobrze, ze bylam obok- nigdy tak nie robila ! Ale teraz juz wiem, ze zadna skarby nie moge jej samej niezabepieczonej juz nigdzie zostawic !
Malamyszko co do usypiania to sprobuj tak :
Poczekaj az Michalek zacznie byc senny- jezeli nie macie stalej konkretnej pory na drzemki. Jezeli takowe chces zustalic to wybierz jakas konkretna godzine i zawsze o tej samej go kladz ( po czasie wlasnie o tej godzinie sam bedzie chcial juz spac) u mnie to sie sprawdzilo! A puzniej stosuj metode "2,5,7" Czyli poluz ( najlepiej na boczku) go daj smoka czy jego ulubiona zabawke, daj calusa poglaskaj po glowce i wyjdz z pokoju na 2 min, potem wroc jezeli wyplul smoka to mu go daj przewroc spowrotem na boczek powiedz ciiiii przez chwile i wyjdz na 5 min. Wroc po 5 min i jak nadal nie dzie spal to znowu powturz te czynnosci co wczesniej i wyjdz na 7 min! Po kilku dniach ponoc ta metoda sie sprawdza. Dziecku potrzeba czasu zeby sie przyzwyczailo. Np dzis w nocy Ala nie chciala spac i u mnie ta metoda sie sprawdzila po 5 min zasnela. A dzis z kolei to nie zadzialalom, ale trzeb byc konsekwentnym w tego typu zadaniach. Ja nie jestem za bardzo bo dzis wzielam Ale do piersi bo wiedzialam, ze tylko tak zasnie, ale niestety i tak byla juz prawie pora karmienia, takze dlatego tak. Poprubuj tego jak to nie pomoze to podsune ci inna metode bo czytalam o kilku ale te inne sa bardziej drastyczne 😉 heheh
Kasiu wszystkiego naj dla Pawelka z okazji 4 miesiaca heheh jak najwiecej nowych umiejetnsci 😘
Z tego co pamietam z tego wykresu to wlasnie teraz od 14 do 19 tyg znowu skok rozwojowy moze byc. Czy u was cos maluchy daja znac czy jest spokuj ?? Bo u mnie jak narazie ok! Oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Edziu dajesz już Piotrusiowi coś prócz mleczka ?


oprócz mleczka daje mu już herbatkę malina z dziką różą z Hippa, soczki, na kolację do mleczka dodaje mu kleik kukurydziany a na śniadanie kaszkę, jadł już bananową - bardzo mu smakowała, teraz mamy morelową, a oprócz tego przeróżne słoiczki(nam przypadła do gustu firma bobo vita, ponoć z hippa też są dobre) najbardziej mu jak narazie smakuje jabłko z bananem, mam jakiegoś bananowego chłopaka 😆 😆 może przez to że ja lubię banany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Hej mamuski 🙂
Karolla dziekuje za slowa otuchy i Joanna tak samo masz racje Ala nas potrzebuje razem. Wiec wczoraj sie przemoglam i zaczelam od nowa wybaczylam muwszystko dalam mu ostatnia szanse i powiedzialam, ze ja zmienie w sobie to co mu nie odpowiada, ale on w sobie tez ma zmienic to co mi nie odpowiada. Nie dla nas tylko dla ALi i sie pogodzilismy takze zobaczymy jak to bedzie. Jak spali swoja szanse to niestety, ale podejme inne kroki. Bo zycie ma sie tylko jedno i nie ma co go spedzac u boku czlowieka ktory nie zasluguje na ciebie! Jak narazie wiem, ze nie wolno sie poddawac. Takze zobaczymy 🙂
Edziu z tego co pamietam to twoj maluszek urodzil sie jako pierwszy 🙂 czyli jest najstarszy z wszystkich dzidziusiow 😁 i tak to prawda czas leci nieublagalnie- ja piamietam jeszcze jak dowiedzialam sie plec na USG wydaje mi sie jakby to bylo wczoraj a tu juz u nas 4 miesiace niedlugo. Co do tego umiejetnowsci to wczoraj posadzilam Ale na lerzaczek i odwrocilam sie na chwile zeby wyjac cos z szuflady nie zapielam szelek ani nic i mama na SKype ze mna rozmawiala i zaczela krzyczec, ze Ala leci do przodu. JA sie odwrocilam a ona sobie usiadla sama i tak do przodu ja ciagnelo i malo co nie wypadla z lerzaczka 😲 dobrze, ze bylam obok- nigdy tak nie robila ! Ale teraz juz wiem, ze zadna skarby nie moge jej samej niezabepieczonej juz nigdzie zostawic !
Malamyszko co do usypiania to sprobuj tak :
Poczekaj az Michalek zacznie byc senny- jezeli nie macie stalej konkretnej pory na drzemki. Jezeli takowe chces zustalic to wybierz jakas konkretna godzine i zawsze o tej samej go kladz ( po czasie wlasnie o tej godzinie sam bedzie chcial juz spac) u mnie to sie sprawdzilo! A puzniej stosuj metode "2,5,7" Czyli poluz ( najlepiej na boczku) go daj smoka czy jego ulubiona zabawke, daj calusa poglaskaj po glowce i wyjdz z pokoju na 2 min, potem wroc jezeli wyplul smoka to mu go daj przewroc spowrotem na boczek powiedz ciiiii przez chwile i wyjdz na 5 min. Wroc po 5 min i jak nadal nie dzie spal to znowu powturz te czynnosci co wczesniej i wyjdz na 7 min! Po kilku dniach ponoc ta metoda sie sprawdza. Dziecku potrzeba czasu zeby sie przyzwyczailo. Np dzis w nocy Ala nie chciala spac i u mnie ta metoda sie sprawdzila po 5 min zasnela. A dzis z kolei to nie zadzialalom, ale trzeb byc konsekwentnym w tego typu zadaniach. Ja nie jestem za bardzo bo dzis wzielam Ale do piersi bo wiedzialam, ze tylko tak zasnie, ale niestety i tak byla juz prawie pora karmienia, takze dlatego tak. Poprubuj tego jak to nie pomoze to podsune ci inna metode bo czytalam o kilku ale te inne sa bardziej drastyczne 😉 heheh
Kasiu wszystkiego naj dla Pawelka z okazji 4 miesiaca heheh jak najwiecej nowych umiejetnsci 😘
Z tego co pamietam z tego wykresu to wlasnie teraz od 14 do 19 tyg znowu skok rozwojowy moze byc. Czy u was cos maluchy daja znac czy jest spokuj ?? Bo u mnie jak narazie ok! Oby tak dalej 🙂


Nanusiu trzymam mocno kciuki żeby wam się poukładało wszystko dobrze bo rodzina to najważniejsza rzecz dla dziecka musicie o to walczyć, jesteś dzielna napewno dasz znaczy dacie radę 🙂 🙂

Pierwszy urodził się maluszek Malwinki swoją drogą ciekawe co u nich, jak maluszek... Mój był drugi 🙂 Co do skoku to wiecie co jak u nas był ostatni to mały był inny niż zawsze, mniej gaworzył, był mniej aktywny itd. ale czytałam że dziecko podczas skoku może delikatnie się cofnąć a jak skok mija wszystko wraca z nawiązką i u nas tak jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Edzia :* jakos to bedzie 🙂
Widze ze Juz dieta u was rozszerzona ladnie 🙂 Ja juz nie doczekam sie kiedy cos innego dam Ali. Pierw podam jej kaszke ryzowa, a puzniej marchewke i jablko. Narazie kupilam z gerbera bo wydali organiczna serie wiec zobacze co to, a tak to planuje sama ucierac jabluszka itp o ile czas i sily na to pozwola 😜 heheh
Wlasnie tez slyszalam, ze dzieci sie czasem cofaja przy skokach rozwojowych- u mnie tez tak bylo, ze nagle Ala przestala robic to co wczesniej, a puzniej spowrotem wracala do swojej rutyny plus jakies nowe umiejetnosci. Ostatnio zauwazylam, ze bardzo obserwuje jak rozmawiam hehe i pewnie mysli sobie "kurcze jak ona to robi" hahah a puzniej probuje sama mowic, ale konczy sie na takim mowionym ciagiem wzdychaniu- slodkie to takie 🙂
Asiul mam do ciebie pytanie- jak zawijasz Ule w chuste to czy ona w niej jej zwinieta tak podobnie jak w brzuszku byla czyli tak w klebuszek?? Czy jest w jakiejs innej pozycji? Bo ja mam taka juz zszyta huste i tylko trzeba tam ja wlozyc i zabardzo nie wiem czy w dobrej pozycji ja tam wkladam. Jak mozesz to daj znac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale u nas dzis goraco 30 stopni!!! 😲 strach na podworko wychodzic. NA balkonie nawet nie da sie siedziec. Poczekam az bedzie po polodniu to moze bedzie lepiej to wyjdziemy 🙂 ehhh zawsze cos. Jak nie deszcze to wiatr, jak nie wiatr to za goraco ! Milego weekendu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, to prawda upał niesamowity w domu prawie 30 stopni!!! Blanka w samej pieluszce "siedzi"...
dzisiaj byliśmy o 8h na basenie, pierwszy raz, Blanusia była bardzo dzielna, nie płakała i nawet sie uśmiechała, bardzo jej się podobało "pływanie" z mamusią i tatą 🙂 na pewno to powtórzymy może za 2 tygodnie 🙂 Naprawdę polecam wszystkim tą formę wypadu z maluszkiem, jeśli ktoś się waha to nei ma co!
Nanusia właśnie z tymi maluszkami to tak jest, całe szczęście że Ali nic się nei stało!!! Nigdy nie wiemy kiedy nauczy się obracać czy siadać, więc nie zostawiajmy nawet na sekunde samych na łózku czy leżaczku...ja zostawiam samą Blankę tylko na podłodze na kocyku, wtedy jest bezpieczna, a potrafi już się przesuwać na plecach, bo robi te mostki 🙂chwila moment i już jest pół metra dalej!
Monic jakie nurkowanie? 🙂 w sensie pływanie czy może Filipek uczy się nurkować? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doberek 🙂

Pawełek chyba miał jakiś skok bo od trzech dni non stop przewraca się z plecków na boki, z brzuszka na plecki i wygina się leżąc bokiem w banana. A od dwóch dni bezustannie gada a brzmi to mega zabawnie. Serio dziewczynki japka mu się nie zamyka i i do tego cały czas się uśmiecha. Chyba wyrasta mi gadułka wiercipiętek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasiu faktycznie jest teraz przezabawny 🙂 A co do żłobka to my tez musimy niestety oddać Pawełka i też od września. A na razie czekam na listę przyjętych a ma być dopiero po 20 czerwca. Super, że Blanka się dostała, trzymajcie kciuki za nas. No i też nie wyobrażam sobie jak to będzie zostawić tam takiego szkrabka małego ale nie mam innego wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oczywiście, trzymamy kciuki kasiu! Późno u Was są listy,u Nas w połowie maja było już wiadomo. Dobrze, ze ja często będę miala 2 dni wolne w tyg, a w weekendy tatuś, więc tylko 3,4 dni w tygodniu będzie w zlobku i duzo czasu spędzi z Nami, więc wtdy całą uwagę będziemy jej poświęcać i nadrabiać stracony czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Asiul mam do ciebie pytanie- jak zawijasz Ule w chuste to czy ona w niej jej zwinieta tak podobnie jak w brzuszku byla czyli tak w klebuszek?? Czy jest w jakiejs innej pozycji? Bo ja mam taka juz zszyta huste i tylko trzeba tam ja wlozyc i zabardzo nie wiem czy w dobrej pozycji ja tam wkladam. Jak mozesz to daj znac 🙂


Hej Nanusiu. Ula jak jest w chuście to siedzi sobie jak żabka - rączki podkulone do góry po bokach ciała a nóżki rozszerzone i podkulone (kolanka na wysokości pępka dzidzi), właśnie jak u żabki. Pilnuję też, by kręgosłupik był prosto, stópki na tej samej wysokości, główka w jednej linii z kręgosłupem, a kręgosłup patrząc z boku ma kształt litery C. To chyba wszystko, na co trzeba zwracać uwagę przy noszeniu w chuście. Przy tych wysokich temperaturach nie nosiłam Uli, ale ponoć tkana chusta jest odpowiednia też na upały, kontakt z ciałem mamusi pomaga maluszkowi w regulacji temperatury ciała (tylko trzeba pamiętać, że to dodatkowa warstwa "ubrania", więc nie można przesadzać z ubieraniem. Nie wiem jak jest z elastyczną, ale raczej tak jak z ubraniami, to sztuczny materiał więc przy gorącu pewnie niespecjalnie się sprawdza... Fajnie, że odkryłaś wygodę i funkcjonalność tego "wynalazku" 😁 A z tym upałem to my też przeczekujemy ten najgorszy czas w domku, bo czasem to i w cieniu za gorąco, a u nas w domku całkiem przyjemnie, i wychodzimy jak upał zelżeje troszkę, czyli w okolicach 16.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie!
Pogoda szalona za oknem, 30 stopni w cieniu, a to nie zachęca do wyjścia spacer, mimo iż słońce wysyła zaproszenie, chyba jednak skusimy się późniejszym popołudniem.
Wczoraj byliśmy z Blanuszką u znajomych za miastem, oni mają dwójkę dzieci – dwuletnia dziewczynka i dwutygodniowy chłopiec – cudne dzieci, a i jeszcze była jedna koleżanka z miesięczną córeczką. I w pewnym momencie wszystkie trzy karmiłyśmy nasze maleństwa piersią – to dopiero był osobliwy widok 😁, choć nasza to już nie maleństwo w porównaniu z tamtymi.
Blanuś też musi być pilnowana, bo na matce szaleje – ostatnio sama przekręca się z plecków na brzuszek i ląduje z głową w podłożu i próbuje ją dźwigać – bardzo nieporadnie, a nóżkami odpycha się z całych sił. Gdy ją sami położymy na brzuszku to dźwiga główkę i trzyma, a gdy sama ląduje na brzuszku, to nie bardzo jej to wychodzi. Jak czytam o tym, że wasze dzieci tak pięknie główki trzymają (co widać też na zdjęciach) i sięgają po zabaweczki, to naszej jeszcze brakuje do takich wyczynów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
Co do skoku to wiecie co jak u nas był ostatni to mały był inny niż zawsze, mniej gaworzył, był mniej aktywny itd. ale czytałam że dziecko podczas skoku może delikatnie się cofnąć a jak skok mija wszystko wraca z nawiązką i u nas tak jest 🙂


Coś w tym jest, bo u nas było tak, że Blanuszka pieknie gaworzyła, odpowiadała na każdą zaczepkę, a w pewnym momencie przestała - tylko śmiała się całą sobą wydając okrzyki, rzadko coś powiedziała, a ostatnio znowu wróciła do tego co było i rozgadała się na dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla spokojnie, ani się obejrzysz jak Blanusia będzie robić to samo. Zresztą Pawełek wcześniej nie znosił leżeć na brzuszku, płakał od razu i nie chciał w tej pozycji podnosić główki. Dopiero od paru dni jak kładziemy go na brzuszku to główka w górę i zaczyna mu się podobać, ale też jeszcze tylko ok 5 minutek wytrzyma a potem już przestaje mu się podobać.
A co do pogody to gorąco strasznie ale u nas już z jednej strony jest mega burzowa chmura więc chyba niedługo zacznie lać. Ale po burzy to przynajmniej powietrze jest bardzo orzeźwiające 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla80 napisał(a):
Jak czytam o tym, że wasze dzieci tak pięknie główki trzymają (co widać też na zdjęciach) i sięgają po zabaweczki, to naszej jeszcze brakuje do takich wyczynów.


Moja Ula strasznie nie lubiła pozycji na brzuszku i słabo główkę trzymała, zresztą pisałam tu Wam o tym, a pewnego razu, dosłownie z dnia na dzień, kładę ją na brzuszku, a ta głowę zadziera i zadowolona 😜 Także cierpliwości Karolla, nie znasz dnia ani godziny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
a ja dzis bylkam wypytac o wychowawczy platny - i jest duze prawdopodobienstwo ze mi by sie nalezal wiec teraz musimy wszytsko przemyslec....


Gdyby mi się należał to raczej na pewno bym skorzystała. Wiadomo, pieniądze pewnie mniejsze, ale ten czas z maluszkiem... 🙂 A do robienia "kariery zawodowej" jakoś zacięcia nie mam. Zawsze jednak jest obawa, że ciężko będzie wrócić na rynek pracy... Masz o czym myśleć, to na pewno 🙂
A gdzie się wypytywałaś? W ZUSie, w pracy, u prawnika, czy jeszcze gdzieś indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Asiul co do info o chuscie 😘 bardzo fajna sprawa 🙂 czasami nie chce sie targac wozka to tylko siup do chusty i juz jestesmy na zewnatrz. Ale ubieram tylko w body jak jest tam bo wiadomo tkanina + moje cialo grzeja odpowiednio 🙂 gratuluje wszystkich umiejetnosci u mnie ala od Soboty tak gada ze szok tak samo jak u Kasi Pawelek 🙂 uwielbiam to !
pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...