Skocz do zawartości

Kolka | Forum dla mam


ola 81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ola nam pani dr przepisala syropke ktory podaje ma 2 razy dziennie po 1,5ml ale u mmnie to sama niewiem czy maly ma kolke jest marudny caly dzien bez powodu czesto placze i kupki robi co kilka dni zielone i z wielkim wysilkiem i pani dr powiedziala ze to moze bc kolka narazie stosuje ten syropke od wczoraj i powiem ci ze widze roznice mal o tej porze zawzsze dawal serenade a dzis sobie smacznie spo 🙂syropek ten jest tylko na recepte a nazywa sie debridat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepszy sposób to tej kolki unikać, ale wiadomo że się nie da do końca wyeliminować. Ale najważniejsze - niech dziecko odbije po każdym karmieniu, nawet w nocy. Wiem że łatwo mówić, noc, zmęczenie to się nie chce jeszcze dziecka trzymać żeby odbiło, ale to naprawdę jedna z przyczyn powstawania bólów brzuszka. Dziecko podczas karmienia łyka powietrze, które zbiera się potem w jelitach powodując ból brzuszka. Jeśli odbije po jedzeniu tego powietrza jest mniej. Najlepszy jest masaż nóżkami, żeby usunąć nadmiar gazów z jelit, zobaczycie że dziecku naprawdę ulży jak się "wypruta". Kolka u naszej córci trwała rok - dopóki nie zaczęła jeść pokarmów innych niż mleko z piersi.
Jeśli dzieciątko ma problemy z wypróżnianiem to trzeba na to zareagować od razu. Moja córcia miała ten sam problem, ale pamiętajcie im dłużej nie załatwia się tym gorzej potem to zrobić. Jeśli nie załatwia się 2 dni to trzeba podać czopek glicerynowy i mu to ułatwić. Bo inaczej może potem być duży problem - uwierzcie mi bo miałam sytuację że musieliśmy jechać do szpitala, bo malutka nie mogła się załatwić i chirurg musiał usuwać kupę "ręcznie" co było okropnym przeżyciem zarówno dla mnie jak i dla małej, ale stwierdził że sama nie mogłaby się załatwić bo kupa była zbyt duża jak na jej malutką pupkę i nie dopuszczać do sytuacji że dziecko nie załatwia się kilka dni. Niech to będzie przestrogą dla Was.

Ale się rozpisałam... ale jak mogę pomóc ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
A ja polecam czopki Vibrucol naprawde sie spisują 🙂polecam a ja tez posiadam specjalną rureczke co sie wklada do dupci malenstwa i to odgazowuje dzieciątko i jest spokoj 🙂 🙂polecila mi to moja doktorka tez zdaje swoją role 🙂 🙂pozdrawiam wszystkie mamuski i te przyszle tez 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, do konca czwartego miesiaca trzeba sie przemeczyc, lekarz mi powiedzial ze mina no i przeszly okropne kolki.
Ale to tez zalezy od fizjonomii maluszka, u niektorych bobaskow moga trwac dluzej.
Wytrwalosci, ja wytrzymalam:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesiące później...
  • Mamusia
Witam Wszystkie Mamusie!!!



Bardzo Wam polecam, abyście sie zabezpieczyly przed ewentualnymi kolkami Waszych małych pociech. Sama jestem mamą trójeczki dzieciaków i w każdym przypadku rurka sprawdzała się w 100% - bardzo polecam!!!

RURKA ANTYKOLKOWA - Czy Twoje maleństwo miewa kolki, które pojawiają się nie wiadomo skąd, przerywając jego spokojny sen i trwają nawet do kilku godzin, nie pozwalając zasnąć Tobie i Twojemu dziecku?? Jeśli nie chcesz ingerować w organizm swojego maleństwa różnymi nieraz nieskutecznymi lekarstwami, a masz dosyć bezradnego patrzenia na jego cierpienie, możesz użyć rurki antykolkowej. Rurka wykonana jest z bezpiecznej i delikatnej gumy, z jednej strony zaokrąglona, a z drugiej rozszerzona co ułatwia uwalnianie gazów z niewykształconych jelitek niemowlęcia i przynosi mu ulgę ( jej zaokrąglony koniec wkłada się do pupy ). Rurka jest całkowicie bezpieczna i naprawdę skuteczna, dużo bardziej pomocna od tradycyjnego termometru 🙂). Stosowana od kilkunastu lat w innych krajach jest świetnie przetestowana przez troskliwe mamy. Więc jeśli spodziewasz się dziecka, lub Twoje maleństwo jest już na świecie, powinnaś jak najszybciej zaopatrzyć się w rurkę antykolkową.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=905051821
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...