Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja całą ciążę i poród przechodziłam w Szkocji i powiem, że jak z opieki nad ciężarną zadowolona jestem średnio tak poród wspominam wspaniale. mimo, że rodziłam 35 godzin, w tym 26 bez żadnego znieczulenia, to już myślę o kolejnym dziecku 🙂 więc samo to o czymś świadczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Opieka albo raczej jej brak daje w kośc szczególnie jak pojawiają się kłopoty natomiast poród rewelacja. W ciazy z synem miałam tylko jeden scan bo po ci więcej... dwa pozostałe ro biłam prywatnie i tak jak tutaj tzn w Szkocji za scan płaciłam 170 funtów i niczego prócz płci się nie dowiedziałam to tak w Polsce za 200zł dowiedziałam się wszystkiego co chciałam i to jest zasadnicza różnica. Generalnie nie polecam tutaj robić usg bo szkoda pieniędzy. Babeczka co robiła wydrukowała wszystko i kazała z tym iśc do położnej a położna na to ze ona się na tym nie zna więc gdyby nie wujek Gogole to bym nic nie wiedziała.
W tej ciąży trafiłam na świetna lekarkę która nigdy mnie nie zbywa. Nie ma kłopotu ze skierowaniem. Jak miałam plamienia w 6 tygodniu to sama zaproponowała skierowanie na scan więc w tej ciąży będę miała az 4 🙂 Pierwszy miałam w 6 drugi w 8 i trzeci w 13 no i kolejny w 20. Potem mam lecieć do Polski to pójdę do swojego lekarza.
Generalnie, opieka bez rewelacji, poród świetny. Położna sie nie wtrąca, lekarz się pojawia tylko jak jest potrzebny. Podsumowując jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja mieszkam w Daventry, a rodziłam w szpitalu w Northampton. Opieka tutaj jest inna niż w Polsce, ale nie uważam żeby była gorsza. W Polsce dobrą opiekę ma się jedynie prywatnie (i to za niemałe pieniądze) a jak kobiety są traktowane na porodówkach (oczywiście jeżeli się nie zapłaci za godną opiekę) to jakaś masakra. Ja jestem bardzo zadowolona z opieki podczas ciąży. 2 usg przy prawidłowo rozwijającej się ciąży w zupełności wystarczą. Dobry radiolog na pewno zorientuje się jeśli jest coś nie tak na usg w 12 a poźniej w 20 tygodniu ciąży , a jeżeli już coś nie gra to na pewno da skierowanie na kolejne. W moim przypadku w połowie ciązy okazało się że mam nadciśnienie tętnicze oraz przeciwciała anty M we krwi - konrolę nad moją ciążą przejął wówczas lekarz z kliniki w szpitalu, gdzie miałam co tygodniowe wizyty kontrolne. Pod koniec ciąży miałam już stan przedrzucawkowy z białkomoczem i opuchlizną na całym ciele, więc poród miałam wywoływany. Uważam, że jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, opieka położnych jest wystarczająca, a kiedy pojawiają sie kłopoty na pewno nikt nikogo nie zostawi samej sobie. Mój poród nie dość że był wywoływany to skończył się niestety cesarskim cięciem 😞 bólu rzadnego nie czułam bo dostałam zzo zaraz po tym jak mi przebili błony płodowe. Opieka w szpitalu przed i po porodzie fantastyczna i miejmy nadzieję że w Polsce kiedyś będzie ona również standardem tak jak w UK. Pozdrawiam wszystkie mamusie i brzuchatki z UK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Ciężarne 🙂 🙂 Ja mam mieszane uczucia na ten temat. Mieszkam w Liverpool-u. Na początku płakałam bo nie mogłam się doprosić lekarza o badania a początki są najważniejsze. Teraz jestem już po pierwszej wizycie i badaniach. Myślę, że wolę mieć niezadowalającą opiekę w trakcie zdrowej i bezpiecznej ciąży niż być pod stałą kontrolą lekarza, mieć ciągle robione USG i badania ale mieć zagrożoną ciąże i martwić się o swoje Maleństwo. Jestem trochę rozczarowana opieką w trakcie ciąży ale cieszę się, że wszystko jest okay z moim Aniołkiem i nawet nie brakuje mi tych wizyt 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej ;-))

Ja tak na chwilkę się wtrącę tylko.
U mnie w UK z normalnym porodem byłoby ciężko!

Musiałam zjechać do PL w 20tyg ciąży, źle się czułam, kręciło mi się w głowie, miałam ścisk w klatce piersiowej, ''dym'' przed oczami, ciągłe bóle brzucha! I co dla lekarzy w UK a byłam u trzech, było to normalne (sic!). Zwolnienie lekarskie w ciąży?! Ciąża to przecież nie choroba! Usłyszałam tylko, że tysiące kobiet jest w ciąży i pracują!
Poleciałam więc do PL na badania, okazało się, że mam niedoczynność tarczycy i to ładnie już zaawansowaną. Od razu dostałam zwolnienie z pracy. Wysłałam je faxem do UK a potem poszłam na wcześniejszy macierzyński.
Rodziłam w PL i poród jak i opieka był ok. Po porodzie na oddziale noworodkowym opieka też super! także i w PL można rodzić normalnie!
Jestem ubezpieczona przez UK, więc i z lekarzem dla małej nie ma problemu.
Jeżeli macie jakieś problemy ze zdrowiem to lepiej lećcie rodzić do Polski, potem przecież w każdej chwili można wrócić już z maluszkiem 🙂

Dużo dużo zdrówka dla wszystkich! pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 Ja mieszkam w Liverpool-u i też będę rodzić w UK. Mój Women hospital jest świetną placówką z opiekuńczymi ludźmi i super wyposażeniem także nie mam zamiaru uciekać do PL na prób tym bardziej, że mam rodzić przed Świętami. Fakt opieka w ciąży jest marna. Dla nich tutaj wszystko jest normalne a ciąża to nie choroba no ale cóż co kraj to obyczaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo widzisz nusia tak blisko ja mieszkam na south wimbledon 😉
I bede rodzila na tooting brodway
ile masz lat?

Aktualnie szukam wlasnie pokoju jakiegos 😞 ale ciezko bo nikt nie chce z dzieckiem bo u mnie to jeszcze niecale 2 miechy zostaly 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
27 - tez mi dali tooting do wyboru i wszystkie moje kolezanki tam rodzily. Ja jednak zdecydowalam sie na St Thomas, bo juz tam wczesniej bylam i spodobal mi sie. Ja tez szukam mieszkania, za pare miesiecy chce sie wyprowadzic na swoje 🙂 A rodzisz sama czy z kims?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wyobrazam sobie innego porodu niz z mezulkiem, narozrabial to niech pomaga przy narodzinach 🙂 Strasznie ciezko o fajne mieszkanko, okropne sa prawei wszystkie a jak juz jest cos fajnego to zaraz cene narzuca, ze masakra 🙂 a ty wracasz do pracy pozniej? bo cena zlobkow jest jeszcze bardziej przerazliwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mialam w poniedzialek - fajowow 🙂 wczesniej mialam dwa prywatnie i na pierwszym byla czarna plamka w macicy na drugim "cos" a na trzecim to juz maly czlowieczek 🙂 a plec to juz bym chciala znac. wlasnie bylam na wyprzedazy i wszystko jest takie sliczne 🙂 kupilam jedne body - takie uniwersalne i dla dziewuszki i dla chlopczyka. a ty co bedziesz miala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to pewnie teraz jak nie pujdziesz wczesniej niz prywatnie to dopiero w 21 tygodniu bedziesz miala nastepne usg, i sie dowiesz plci, no ja juz wsumie praktycznie z ubranek mam dosc sporo juz wsumie chyba wszystko, jeszcze teraz poprac poprasowac i bedzie czekac,
Ja bede miała dziewczynke chodz wszyscy mowili ze bedzie chlopak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
panstwowe ma na 7 wrzesnia wiec za 8 tygodni. chce isc na 3D, mam na tyle fajne ubezpieczenie w pracy, ze pokrywa mi 90% z z prywatnych wizyt 🙂 ja ubranka dla dziewczynki tez mam bo dostalam od kolezanki a jak bedzie chlopiec to beda zakupy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...