Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
mleko wlasciwe tez dostalam na 3 dzien a tak to siara karmilam. jej w cale nie widac. jak musialam ja wycisnac do specjalnej strzykawki (jak mi mala zabrali 😞) to po 15 min kazda piers wyciskalam a bylo tego z 1ml 😜 i tym sie dzidzius najadal bo zoladeczek taki malutki 🙂

moja tez ma krotkie wedzidelko i zobaczymy co powiedza w polsce bo tu nikt mi nic nie powiedzial (jak poszlam prywatnie do polskiej pediatry to ona zwrocila mi na to uwage)

Nusia, mi tez kazali ta strzykawka taka, ale maly sie darl w nieboglosly. A tu tylko dlatego dali nam skierowanie na przeciecie tego wiazadelka, bo wlasnie sie nie mogl karmic piersia. Jak sie spytalam czy taki zabieg robia np ze wzgledu na potencjalna wade wymowy w przyszlosci, to powiedzieli mi 'nie, tylko jak problemy z karmieniem piersia'. A skierowanie wypisala mi moja polozna wtedy ze szpitala, ktora sie nami opiekowala i ona sama widziala, ze u nas to byl problem a mleka pozniej byla masa, szkoda bylo. Pamietam, ze o tym wiazadelku powiedzieli mi doslownei po porodzie jak juz wzielam prysznic i mnei do lozka przewiezli - wtedy wlasnie mi dala do zrozumienia, ze to moze powodowac problemy z karmieniem , ale nie musi. U niego to dosc mocno byo widac juz od samego konuszka jezyka. Jakby mu tego skierowania nie dali, to raczej szukalibysmy prywatnie zeby to zrobic. Ale sie zakwalifikowalismy - bez znieczulenie, doslownie takimi nozyczkami, nie wiem - z 5 min to trwalo, bardzo krotko. Mysle, ze warto sie popytac jak bedziecie miec okazje a pozniej podejmiecie decyzje. Moze u Marylki nie jest tak zle i wszystko bedzie ok i nie bedzie potrzebowac zadnego zabiegu. Ale co sie nie masz pytac, jak mozesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
nusia27 napisał(a):
monia kiedy ty jedziesz po paszport? bo ja mojego jeszcze nie odebralam wiec moglybysmy sie gdzies tam spotkac

23.05.To moze spotkamy sie pod ambasada i razem poczekamy w kolejce? 😁 A potem mozemy isc na jakas kawke


nie trzeba czekac po odbior 🙂 to jak bede znala rote meza na nastepny tydzien to dam ci znac ale jak cos to sie wstepnie umawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
nusia27 napisał(a):
monia kiedy ty jedziesz po paszport? bo ja mojego jeszcze nie odebralam wiec moglybysmy sie gdzies tam spotkac

23.05.To moze spotkamy sie pod ambasada i razem poczekamy w kolejce? 😁 A potem mozemy isc na jakas kawke


nie trzeba czekac po odbior 🙂 to jak bede znala rote meza na nastepny tydzien to dam ci znac ale jak cos to sie wstepnie umawiamy 🙂

Trzeba czekac,tyle ze w drugiej kolejce.Tyle razy tam bylam i zawsze ludzie czekali.No mam nadzieje,ze uda nam sie w koncu spotkac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
mama mi mowila ze ja tez mialam krotkie i zabiegu nie mialam 🙂 a ten zabieg boli?

Nusia, moj mial tak, ze jezyka by nie umial wysunac, wiazadelko mu roslo prawie z koniuszka jezyka od spodu, czyli raczej mial dlugie, ale przyrosniete, tzw tongue-tie - o tym samym mowimy?
Czy ja wiem czy bolalo? Ja nie moglam na to patrzec, bo ja w ogole bylam wtedy taka rozwichrowana po tym porodzie i jeszcze to karmienie, wiec mezowi kazalam go trzymac 😉 Kazal lekarz polozyc malego na kolanach meza, z tego co pamietam glowa przy kolanach ,stopkami przy brzuchu meza. Nie ma zadnego znieczulenia nic. Wzial takie a la nozyczki (mama tez tam byla, to mowila, ze tak dziwnie je jakos trzymal) i doslownie jedym pewnym ruchem ciachnal. Powiedzial, ze nie przecial go calkiem do konca, ze tyle ile zrobil wystarczy. Krew na sekundke chyba sie pojawila, a maly raz jeknal czy jakis odglos wydal i tyle. W ogole nie plakal. Domyslam sie, ze bylo to tak szybko i krotko, ze nie byo bolesne. Ciekawa jestem czy bedzie mial jakas wade wymowy, np seplenil..? Ale tego to sie dowiem dopiero jak podrosnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czemu miala welflony? Aa to przez to zwracanie pokarmu? Ja bylam przerazona i ryczalam jak glupia z przerazenia i martwienia sie jak wlasnie sie okazalo, ze stracil ponad 16% wagi urodzeniowej i do tego zoltaczke mial mocna i nie schodzila. Wyslali go wtedy na badania natychmiastowe, zeby sprawdzic i wykluczyc infekcje - a nikt nie mowil 'prosze sie nie martwic' , bo a noz cos by bylo. Ale jak widzialam tam nad nim z 4 osoby jak nie wiecej wbijajacych my igly, pobierajacych krew, a ja widzialam tylko te male jego stopki - serce mi sie krajalo 😞 I zeby jeszcze pogorszyc wszystko to to byl oddzial dla znacznie bardziej chorych dzieciaczkow, wiec ja od razu sobie najgorsze wyobrazalam 😞 Bylam przerazona, bo nie widzialam co sie dzieje. Okropne uczucie 😞 W ogole pozniej wychodzilam jak przychodzili badac krew z pietki i pobierac kolejna krew do badania - no nie moglam patrzec. W ogole sam widok boroczka w tym inkubatorze pod swiatlem, jak w zamknietym plastykowym pudelku, w samej pieluszce tylko.... strasznie przykre a ja nie moglam go nawet przytulac wtedy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sie boje 01.06 jak bedziemy szli do tego chirurga plastycznego.Jak on powie,ze trzeba te paluszki operowac,to ja chyba od razu na zawal padne,bo sobie nie wyobrazam,ze mieliby Julke uspypiac i operowac..Boze,juz od tak dawna spedza mi to sen z powiek 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia jakie paluszki?

moja byla na oddziale dzieciecym bo wymiotowala na zielono i mysleli ze ma jakas niedroznosc w ukladzie pokarmowym i musieli to sprawdzic. tez jej nie moglam przez jeden dzien przytulac, bo nie wolno jej bylo jesc a jak ja bralam to czula mleko i plakala bidulka. a jak juz pozwolili ja karmic to byla za slaba by jesc to jej w tedy z tej strzykawki dawalam. 2 dni mi zajelo zanim zaczela jesc normalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
A ja sie boje 01.06 jak bedziemy szli do tego chirurga plastycznego.Jak on powie,ze trzeba te paluszki operowac,to ja chyba od razu na zawal padne,bo sobie nie wyobrazam,ze mieliby Julke uspypiac i operowac..Boze,juz od tak dawna spedza mi to sen z powiek 😞 😞

Monia - a co z jej paluszkami i ktorymi?
p.s. sliczny ten stroj kapielowy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
monia jakie paluszki?

moja byla na oddziale dzieciecym bo wymiotowala na zielono i mysleli ze ma jakas niedroznosc w ukladzie pokarmowym i musieli to sprawdzic. tez jej nie moglam przez jeden dzien przytulac, bo nie wolno jej bylo jesc a jak ja bralam to czula mleko i plakala bidulka. a jak juz pozwolili ja karmic to byla za slaba by jesc to jej w tedy z tej strzykawki dawalam. 2 dni mi zajelo zanim zaczela jesc normalnie...

😞 Tez swoje przeszlyscie - buziol dla Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
a dzisiaj sie z jackiem smialismy, bo wspominalam te czasy jak to spalam z telefonem i ustawialam alarm co 3h zeby mala na jedzenie obudzic. a teraz nie moge jej nauczyc by sie nie budzila co 2-3h 🤪

haha ja robilam dokladnie tak samo, bo by nas ze szpitala nie wypuscili jakby nie doszedl co najmniej do wagi urodzeniowej. Kazali karmic co 3h , wiec w nocy tez budzik w komorce ustawialam. Raz poprosilam nawet polozna, zeby mnie w nocy obudzila. Powiedziala, ze ok a tej wlasnie nocy maly nie zaplakal tylko przespl 6h pod rzad a ja budzika w ogole nie slyszalam, wiec przegapilismy karmienie, a prosilam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstawac spiochy szkoda dnia 😁 U nas dzis noc fatalna.Julce chyba cos dolegalo,bo cala noc sie rzucala przez sen i ciagle musialam jej smoczek wtykac.Ale teraz chyba juz jej przeszlo,bo lezy i sie smieje 😁 Julka ma te duze palce u nog takie duze i wygladaja jakby byly z 2 zlaczone.Po urodzeniu to sie bardzo w oczy rzucalo,teraz to juz lepiej wyglada.No i jak bylismy w szpitalu,to dostalam skierowanie do chirurga plastycznego w szpitalu dzieciecym.No i 01.06 mamy ta wizyte i on zadecyduje,czy mozna to zostawic,czy trzeba zoperowac.Bo chodzi o to,zeby potem Julka nie miala problemow z butami.No,a jesli zdecyduja sie to operowac,to trzeba to zrobic,zanim zacznie chodzic.Tylko,ze jak oni mi powiedza,ze trzeba ja operowac,to ja chyba na zawal padne.Juz mowilam mezowi,ze musi isc ze mna,bo to za duzo nawet jak na moje nerwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski 🙂


Dawno sie nie pokazywalam.
Mam problem;(

Od kilku dni mam takie cmienie jak na okres, ale do wytrzymania. Nie musze brac paracetamolu. Wczoraj rano mialam lekkie plamienie - takie mazniecie pedzlem z czerwona farba na papierze toaletowym..i nic juz pozniej do teraz. Ciagle jednak czuje te cmienia jak na okres i dizs rano doszedl bol plecow.
Wczoraj dzwonilam do Camdoc i polecil mi odpoczynek i duzo plunow. Nic nie sa w stanie zrobic na tym etapie- 9 tydzien ciazy. Scan juz mialam w 7 tyg i serduszko bilo i wszystko niby dobrze, procz plamki krwi kolo plodu. Podobno to normalne i powinno ustapic.

Pytanie mam:
Czy ktoras z was miala cos podobnego 9 tygodniu ciazy??Czytalam ze to moze macica sie rozciaga i tak to u mnie czuc..ale sie martwie. Jutro mam spotkanie z midwife. Dzis wzielam dzien wolny i leze w lozku. Nie wiem co robic w sumie?!;(

Prosze o wasze spostrzezenia i doswiadczenia!

Pozdrowienia i dzieki!

Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
atus u nas w styczniowkach jak dziewczyny plamily to dostawaly hormony


Nusia27 ja juz jestem na progesteronie od pierwszego dnia ciazy. Jestem po IVF cyklu.

To bylo jednorazowe plamienie. Jedna plamka i nic wiecej. Tylko ten bol plecow i brzucha mnie martwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...