Skocz do zawartości

kikut | Forum dla mam


ellie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Mojemu synkowi odpadł kikut ale pozostał w pępuszku jeszcze strupek. Jak myślicie przemywać to jeszcze spirytusem? Miałyście może coś podobnego? Najgorsze jest to że mały czasami się obsikuje i naleje mu się do pępuszka więc ten strupek słabo się wysusza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W UK zalecają nie ruszać i niczym nie moczyć ani smarować pępuszka co w 100% popieram bo małemu kikutek odpadł po kilku dniach od urodzenia. Nie ma co kombinować, ciało dziecka jest zbyt wrażliwe na silny spirytus i tym podobne. Kąpac przez kilka tygodni po porodzie tez nie wolno tylko przemywać mokrymi wacikami właśnie żeby nie namókł kikucik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja nie wiem-co do kapieli to moj maly od urodzenia codziennie jest kapany,a dbanie o higiene raczej jeszcze nikomu nie zaszkodzilo... A pepuszek od zawsze smarowalo sie fioletem i to pomagalo a nie szkodzilo(lekarze zalecaja tez spirytus,ale mysle ze to dlatego,zeby ubranek nie brudzic-bo sie pozniej nie odpieraja)... Ja w kazdym razie smarowalam fioletem i wszystko pieknie sie wygoilo bez zadnych podraznien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Również popieram nie robienie niczym przy pępuszku,Naszej Małej bez niczego odpadł po 9 dniach.A spirytus i fiolet to epoka kamienia łupanego 😁 co do kąpania to My Malusią kąpaliśmy na 4 dobę i od tego czasu jest codziennie kąpana,ale też coś mi się tam o uszy obiło że nie kąpać dzidzi przez pierwszych parę dni,bo ochronę skóra łapie z tych płynów z brzuszka,i dlatego tego nie zmywać.

Swoją drogą to każda mamusia wie co dla Jej dzidzi najlepsze,ja osobiście bym nie smarowała spirytusem,bałabym się że będzie bolało Malutką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...